Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει και γω ότι με κλειστό τον υπολογιστή δεν φορτίζουν όλα τα κινητά. Πχ ένα Xperia neo v δεν φορτίζει, ενώ htc hd2 & note 2 κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@jonkyr

Πώς έχεις συνδεδεμένο το καλώδιο απευθείας στη θύρα usb η σε USB Hub.

Δοκίμασε απευθείας στη θύρα usb.

 

Απευθειας στο usb Μαρινε. Κανενα Hub. Μου κανει εντυπωση αυτη η συμπεριφορα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, πληρης φορτιση (100%) με τον φορτιστη του ταμπλετ και μηδενισμος του χρονου στη μπαταρια! Κατι δεν παει καλα με το usb και τη φορτιση απο υπολογιστη, δεν μπορω να το εντοπισω και σπαω το κεφαλι μου...

 

Για παραδειγμα, οταν τικαρω το "εντοπισμος σφαλματων usb" στο "επιλογες για προγραμματιστες", δεν διαβαζει το κινητο ως δισκο (μοναδα αποθηκευσης). Δεν φαινεται στο my computer. Οταν το απενεργοποιω, ολα κανονικα. Επισης, οταν το συνδεω με το usb δεν μου κανει auto run ως αποθηκευτικη μοναδα, παρα πρεπει να πατησω το my computer για να μπω στα αρχεια του κινητου.

 

Ολα αυτα με win7. Δεν ξερω αν τυχον χρειαζεται νεους driver, αλλα μου φαινεται απιθανο...

Edited by jonkyr
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το κινητο εδω και κατι μερες και ειναι υπεροχο(πρηγουμενο κινητο ηταν το zte blade).Ηθελα να αλλαξω τον ηχο κλησης και πατησα να δω τι εχει το κινητο αλλα πατησα καταλαθως το Always αντι για το Just once και τωρα δεν μπορω να το αλλαξω για να διαλεγω ηχο κλησης απο τα τραγουδια μου.Πως το αλλαζω;

Επισης,χθες που εκανα προπονηση με φιλους μου,βαλαμε λιγη μουσικη να δουμε πως ακουγεται ενω τρεχαμε αλλα το κινητο ειχε πολυ lag και το play music ολο εκλεινε.Αυτο ηταν λογω του play music η του κινητου;Να προσθεσω επισης οτι η οθονη του κινητου ολο γυρναγε επειδη τρεχαμε.Δεν εχω κανει update ακομα σε kitkat.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το κινητο εδω και κατι μερες και ειναι υπεροχο(πρηγουμενο κινητο ηταν το zte blade).Ηθελα να αλλαξω τον ηχο κλησης και πατησα να δω τι εχει το κινητο αλλα πατησα καταλαθως το Always αντι για το Just once και τωρα δεν μπορω να το αλλαξω για να διαλεγω ηχο κλησης απο τα τραγουδια μου.Πως το αλλαζω;

Επισης,χθες που εκανα προπονηση με φιλους μου,βαλαμε λιγη μουσικη να δουμε πως ακουγεται ενω τρεχαμε αλλα το κινητο ειχε πολυ lag και το play music ολο εκλεινε.Αυτο ηταν λογω του play music η του κινητου;Να προσθεσω επισης οτι η οθονη του κινητου ολο γυρναγε επειδη τρεχαμε.Δεν εχω κανει update ακομα σε kitkat.

 

Θα πας στην εφαρμογή που πάτησες always και θα πατήσεις clear defaults.

Για το δεύτερο δεν ξέρω.

Στο τρίτο βάλε μια εφαρμογή συντόμευσης να απενεργοποιείς την αυτόματη περιστροφή οθονης (πχ power toggles από το play store).

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στην εφαρμογή που πάτησες always και θα πατήσεις clear defaults.

Για το δεύτερο δεν ξέρω.

Στο τρίτο βάλε μια εφαρμογή συντόμευσης να απενεργοποιείς την αυτόματη περιστροφή οθονης (πχ power toggles από το play store).

Ευχαριστω πολυ! Εβαλα μια αλλη εφαρμογη που ειναι συγκεκριμενα για την περιστροφη οθονης.Δεν μπορουσα να βρω πως να το κανω στο power toggles :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! Εβαλα μια αλλη εφαρμογη που ειναι συγκεκριμενα για την περιστροφη οθονης.Δεν μπορουσα να βρω πως να το κανω στο power toggles :p

 

Είναι λίγο πιο πολύπλοκη η εφαρμογή, αλλά πολύ παρατροποιήσιμη γιατί μπορείς να βάλεις όποια συντόμευση θες.

Για βοήθεια να σου πω ότι ή θα βάλεις ένα widget και μετά θα πας να το φέρεις στα μέτρα σου μέσα από την εφαρμογή, ή θα ενεργοποιήσεις να μπεις στο notification bar.

Link to comment
Share on other sites

20ω ανοικτο κινητο, με 32% οθονη, 18% ετοιμοτητα κυψελης, 14% αφρανεια και 10% wifi (ολη νυχτα το ξεχασα ανοικτο, αλλα φυσικα εκανε ελαχιστη χρηση) και εχω 85% μπαταρια. Καθως δεν εκανα κατι διαφορετικο απο τη συνηθισμενη μου χρηση (δεν το εχω σεταρει ακομα πληρως, καθε μερα φτιαχνω και κατι νεο, συνεπως δεν μπορω να πω οτι το "διελυσα"), θεωρω οτι 2-3 μερες θα το εχω χωρις φορτιση.

 

Αν λυσω το προβλημα της φορτισης απο τον κλειστο υπολογιστη, θα ειμαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το κινητο εδω και κατι μερες και ειναι υπεροχο(πρηγουμενο κινητο ηταν το zte blade).Ηθελα να αλλαξω τον ηχο κλησης και πατησα να δω τι εχει το κινητο αλλα πατησα καταλαθως το Always αντι για το Just once και τωρα δεν μπορω να το αλλαξω για να διαλεγω ηχο κλησης απο τα τραγουδια μου.Πως το αλλαζω;

Επισης,χθες που εκανα προπονηση με φιλους μου,βαλαμε λιγη μουσικη να δουμε πως ακουγεται ενω τρεχαμε αλλα το κινητο ειχε πολυ lag και το play music ολο εκλεινε.Αυτο ηταν λογω του play music η του κινητου;Να προσθεσω επισης οτι η οθονη του κινητου ολο γυρναγε επειδη τρεχαμε.Δεν εχω κανει update ακομα σε kitkat.

Χρησιμοποιώ το κινητό σε armband που αγόρασα από το amazon.Ακούω τραγούδια που έχω μετατρέψει σε mp3 με youtube mp3 converter και δεν έχω κανένα πρόβλημα!Μη βάζεις το κινητό σε τσέπες γιατί θα το ''τρελάνεις''...Αυτό έπαθαν 2 προηγούμενα κινητά μου..:O

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω παντου να βρω τροπο πως να σταματησω το update σε κιτκατ! Βασικα πως να σταματησω το pop up notification! Ξερει κανεις κατι?

Ειναι πραγματικα απαραδεκτο να μου επιβαλουν το update χωρις να θελω να κανω αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

έχοντας κλείσει μια εβδομάδα με κιτκατ και art μπορώ να πω ότι το κινητό είναι άψογο :superman: είχα πολύ καιρό να βρω τόσο απροβλημάτιστο τηλέφωνο χωρίς να ξοδεύσω μια περιουσία :)

 

 

Παιδια ψαχνω παντου να βρω τροπο πως να σταματησω το update σε κιτκατ! Βασικα πως να σταματησω το pop up notification! Ξερει κανεις κατι?

Ειναι πραγματικα απαραδεκτο να μου επιβαλουν το update χωρις να θελω να κανω αναβαθμιση!

δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2647108

Edited by spongebill
Link to comment
Share on other sites

@kinezos69

Για αρχή έχε ανοιχτό το wifi.

Ρυθμίσεις/Γλώσσα & Εισαγωγή (Language & input) δίπλα δεξιά στο gogole keyboard έχει ένα εικονίδιο με 3 γραμμές επέλεξε το, κάπου στη μέση θα βρεις "Add-on dictionaries" επιλογή, επιλέγεις "Ελληνικά" θα ξεκινήσει το κατέβασμα της γλώσσας.

Link to comment
Share on other sites

@kinezos69

Για αρχή έχε ανοιχτό το wifi.

Ρυθμίσεις/Γλώσσα & Εισαγωγή (Language & input) δίπλα δεξιά στο gogole keyboard έχει ένα εικονίδιο με 3 γραμμές επέλεξε το, κάπου στη μέση θα βρεις "Add-on dictionaries" επιλογή, επιλέγεις "Ελληνικά" θα ξεκινήσει το κατέβασμα της γλώσσας.

 

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πρόσεξα πως πλέον δεν έχω gapless playback στο Play Music. Λέτε να φταίει η Kitkat rom ή καμιά αναβάθμιση της εφαρμογής το έσπασε;
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βγηκε update που διορθωνει τα προβληματα!

https://motorola-global-en-uk.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/98313/session/L2F2LzEvdGltZS8xMzkyMzczMDc5L3NpZC9ZRVBtS1VNbA==/action/auth

 

Εγω παντως θα περιμενω ακομα μιας και η 4.3 ειναι αψογη.

Link to comment
Share on other sites

Ας πω και γω τη γνώμη μου για το Moto G. Είμαι κάτοχος της συσκευής περίπου δέκα μέρες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

Συνοπτικά:

1. Δεν έχω αναβαθμίσει ακόμα σε Kit Kat καθώς περιμένω θετικά σχόλια σε σχέση με όσα προβλήματα προέκυψαν από τη μετάβαση.

2. Η μπαταρία είναι πάρα πολύ καλή. Δε κάνω βέβαια σοβαρή χρήση, αλλά με 2G έχω βγάλει ~3 μέρες.

3. Το πρόβλημα με τα LED notifications λύθηκε κατεβάζοντας το Light Flow Lite.

4. Το πρόβλημα με το 'σ' στα μηνύματα λύθηκε αναβαθμίζοντας το Hangouts ώστε να διαχειρίζεται και τα SMS (Το πρόβλημα λύνεται και με το Handcent SMS, ωστόσο τα μηνύματα αποστέλλονται πάντα με κεφαλαία).

5. Το πλήκτρο on/off είναι σταθερό στη θέση του.

6. Δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα κατά τη διάρκεια των κλήσεων, αν και δε δοκίμασα με ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

 

Έβαλε κανείς την ενημέρωση να μας πει διαφορές και εντυπώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την ενημέρωση να μας πει διαφορές και εντυπώσεις?

 

 

Εμένα προς το παρόν δεν μου βγάζει το update, ούτε με τον manual τρόπο. Θα δοκιμάσω και αργότερα

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρώτο μπράβο όσο αφορά τη γρήγορη κινητοποίηση της μοτορολα να βγάλει νέα έκδοση firmware για όσους είχανε προβλήματα.

Το δεύτερο μπράβο θα το πούμε αν όντως επιλύσει τα προβλήματα.

Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα αλλά θα την κάνω όταν μου έρθει.

 

Όσοι είχανε, καλύτερα να προχωρήσουν στην εγκατάσταση του νέου update με καθαρό πέρασμα clear install/επαναφορά εργοστασιακών.

 

Όσο για τους κακεντρεχείς και κακοπροαίρετους που έλεγαν ότι θα μας αφήσει στο έλεος της υποστήριξης μετά τα πρόσφατα γεγονότα της lenovo... απαντά η ίδια η μοτορολα ;)

 

Anyway...

Επειδή μ αρέσει να ντύνω το κινητό, εκτός από την flip θήκη που έχω, πήρα κάτι πιο πρόχειρο αλλά πολύ ποιοτικό.

Είναι μια σκληρή θήκη που δίνει πάρα πολύ καλό grip/πιάσιμο στο κινητό λόγο της σαγρε επιφάνειας.

Σήμερα τη παρέλαβα και σας την συστήνω.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μ αρέσει να ντύνω το κινητό, εκτός από την flip θήκη που έχω, πήρα κάτι πιο πρόχειρο αλλά πολύ ποιοτικό.

Είναι μια σκληρή θήκη που δίνει πάρα πολύ καλό grip/πιάσιμο στο κινητό λόγο της σαγρε επιφάνειας.

Σήμερα τη παρέλαβα και σας την συστήνω.

Την φοράω 2 εβδομάδες περίπου.

Άψογο κούμπωμα, ποιοτικό πλαστικό, σαγρέ απο πίσω ώστε να έχει καλύτερο πιάσιμο και κυρίως δεν του δίνει όγκο.

Για τα λεφτά της την προτείνω με χίλια :up:

Link to comment
Share on other sites

Ένα πρώτο μπράβο όσο αφορά τη γρήγορη κινητοποίηση της μοτορολα να βγάλει νέα έκδοση firmware για όσους είχανε προβλήματα.

Το δεύτερο μπράβο θα το πούμε αν όντως επιλύσει τα προβλήματα.

Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα αλλά θα την κάνω όταν μου έρθει.

 

Όσοι είχανε, καλύτερα να προχωρήσουν στην εγκατάσταση του νέου update με καθαρό πέρασμα clear install/επαναφορά εργοστασιακών.

 

Όσο για τους κακεντρεχείς και κακοπροαίρετους που έλεγαν ότι θα μας αφήσει στο έλεος της υποστήριξης μετά τα πρόσφατα γεγονότα της lenovo... απαντά η ίδια η μοτορολα ;)

 

Anyway...

Επειδή μ αρέσει να ντύνω το κινητό, εκτός από την flip θήκη που έχω, πήρα κάτι πιο πρόχειρο αλλά πολύ ποιοτικό.

Είναι μια σκληρή θήκη που δίνει πάρα πολύ καλό grip/πιάσιμο στο κινητό λόγο της σαγρε επιφάνειας.

Σήμερα τη παρέλαβα και σας την συστήνω.

 

τι είναι το clear install;

Link to comment
Share on other sites

τι είναι το clear install;

 

Κάνεις το Update και στην συνέχεια wipe data / factory reset

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...