Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να ανεβάσει καμια φωτο απο διάφορους φωτισμούς να τσεκάρουμε κ εμείς οι αναποφασιστει την κάμερα? :-P

 

http://androidadvices.com/motorola-motog-camera-samples-photos/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+AndroidAdvices+%28Android+Advices%29#.UvKVItKSzhE

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

το ξερω για το προβλημα με την κιτκατ αλλα δεν κρατιεμαι :) παντως στο xda ενα παληκαρι εχει φτιαξει δυο εργαλεια ενα για να κανουμε επαναφορα του τηλεφονου και για root και ενα για να περασουμε την gpe

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2631030

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2635706

Link to comment
Share on other sites

Έχει ελαφρώς καλύτερη κάμερα από το nexus s.

Εντάξει δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα... καλά είναι και έτσι.

Με το θέμα τις Kitkat τί γίνεται; Έχει κάνει κάτι η motorola γιαυτό;

Τις αναβαθμίσεις τις περνάει η motorola ή τις βγάζει η google όπως με τα nexus?

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλεις από amazon uk εκτός την προμήθεια συναλλάγματος της τράπεζας έχουμε άλλες κρατήσεις;

Τελωνεία, φόρους κτλ..;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω συχνά που λέτε κάποιοι για την κιτκατ, πια είναι τα τόσα προβλήματα που σας έχει βγάλει;

Η 4.4.2 είναι καλύτερη από την 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να πηγε απο lg optimus G σε Moto G? Ξερω οτι ειναι σε γενικες γραμμες χειροτερο κινητο, το θεμα ειναι πόσο χειροτερο. ΓΙατι δυσκολευομαι να βρω λογο να δωσω παραπανω λεφτα για τη χρηση που κανω.. (το G το εχω δωσει)..

 

Λεντ για αναπαντητες εχει?

 

για ποιο λογο απο optimus g σε moto g? νομιζω το lg ειναι καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκοπεύω να αγοράσω το moto g και μετά από κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες στο amazon.uk, λόγω πιστωτικής κάρτας, κατέληξα στο EXPANSYS αφού είναι φθηνότερο από το Specialprice που έχει ο skroutz. Έχει αγοράσει κανείς από εκεί το κινητό αυτό η κάτι άλλο ώστε να έχει κάποια άποψη για αυτήν την εταιρεία, επειδή δεν βρίσκω πουθενά αξιολογήσεις( μπορεί και να μην έψαξα πολύ :happy:); Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή διαβάζω συχνά που λέτε κάποιοι για την κιτκατ, πια είναι τα τόσα προβλήματα που σας έχει βγάλει;

Η 4.4.2 είναι καλύτερη από την 4.3.

 

https://forums.motorola.com/posts/48fb0b8150?page=14

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση! Το κινητο το εχω παρει απο αγγελια σφραγισμενο με την αποδειξη του κανονικα απο αμαζον! Τωρα ομως πως θα γινει πχ αμα υπαρχει προβλημα και θελω να το στειλω πως θα γινει ? Γιατι η αποδειξη ειναι στον ανθρωπο που μου το εστειλε

 

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι το order id,το οποίο το λέει πάνω στην απόδειξη.Το αμαζον δεν τσεκάρει ποιος πλήρωσε κλπ,αλλά αν αγοράστηκε από εκεί.Οπότε δεν έχεις θέμα :)

Ρώτα και στο chat να στο επιβεβαιώσουν αν θες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλεις από amazon uk εκτός την προμήθεια συναλλάγματος της τράπεζας έχουμε άλλες κρατήσεις;

Τελωνεία, φόρους κτλ..;

Όχι, τελωνείο εντός ΕΕ δεν περνάνε.

 

Καλησπέρα παιδιά. Σκοπεύω να αγοράσω το moto g και μετά από κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες στο amazon.uk, λόγω πιστωτικής κάρτας, κατέληξα στο EXPANSYS αφού είναι φθηνότερο από το Specialprice που έχει ο skroutz. Έχει αγοράσει κανείς από εκεί το κινητό αυτό η κάτι άλλο ώστε να έχει κάποια άποψη για αυτήν την εταιρεία, επειδή δεν βρίσκω πουθενά αξιολογήσεις( μπορεί και να μην έψαξα πολύ :happy:); Ευχαριστώ :)

 

Είναι πολύ γνωστό κατάστημα δε νομίζω να συναντήσεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να φτιάξουμε ξεχωριστό thread για απορίες περι αποστολών/μετάβασης από άλλη συσκευή κτλπ.Τόσες σελίδες και λέμε τα ίδια και τα ίδια με αποτέλεσμα κάποια ουσιαστικά ποστ να χάνονται μέσα σε δεκάδες άλλα για το amazon και τα έξοδα αποστολής.

 

Φιλικά :p

Link to comment
Share on other sites

 

Το διάβασα αυτό.

Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενα κανενός, δεν έχω λόγο να μη πιστέψω κάποιον που έχει θέμα με την συσκευή του αλλά να ξέρεις ότι ολες οι εκάστοτε εκδόσεις σε όποιο λειτουργικό θες, έχουνε bugs.

Πάντα θα υπάρχουν.

Το ανησυχητικό θα ήτανε αν όσοι πήραμε το G είχαμε αυτά τα προβλήματα....ΌΛΟΙ όμως.

 

Επειδή είχα για ενάμιση χρόνο nexus και εκεί ακολουθείς θες δε θες τα updates, θα σου πω ότι εκεί γνώρισα την έννοια των bugs στις εκδόσεις 4.2/4.2.1

Είχαμε ΌΛΟΙ τα ίδια προβλήματα, όταν σου λέω όλοι ανεξαιρέτως.

Χαλούσε την εμπειρία χρήσης του κινητού.

 

Γενικά πολλά μπορούμε να πούμε και να αναλύσουμε.

Ποιος μου λέει εμένα ότι δεν είναι θέμα συσκευής/παρτίδας στη περίπτωση του G;

Έχω πάρει άλλα τρία για συγγενείς μου, έχω φίλο στην Αγγλία που το έχει από τον πρώτο μήνα της κυκλοφορίας του και δόξα τω θεώ όλα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδια που εβαλαν την κιτκατ και μετα κανανε factory reset:

 

"Εφτιαξε" το notifications led μετα? Δηλαδη να δουλευει σωστα χωρις καποιο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα λοιπόν που μου έτυχε το πρόβλημα με την 4.4.2, μόλις παραλάβω το καινούριο θα το αφήσω με την 4.3.

 

Δεν έχω όρεξη να το ρισκάρω αν θα παίξει σωστά η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Προς τα παιδια που εβαλαν την κιτκατ και μετα κανανε factory reset:

"Εφτιαξε" το notifications led μετα? Δηλαδη να δουλευει σωστα χωρις καποιο προγραμμα.

 

To led δεν έχει κάποιο πρόβλημα για να "φτιάξει"...

Εάν εννοείς το γεγονός ότι δεν ανάβει στις αναπάντητες αυτό δεν είναι πρόβλημα έτσι λειτουργούν όλα τα κινητά με "καθαρο" Android

Link to comment
Share on other sites

Αν παραγγείλεις από amazon uk εκτός την προμήθεια συναλλάγματος της τράπεζας έχουμε άλλες κρατήσεις;

Τελωνεία, φόρους κτλ..;

 

1. η προμήθεια συναλλάγματος τις τραπεζας είναι πολύ μικρή και έχει καλύτερη ισοτιμία από αυτή που δίνει το αμαζον για αυτό θα πρέπει να κλήσεις την αυτόματη μετατροπή της λιρας σε ευρώ (πας my account -payment & gc)

2. Τελωνείο δεν υπάρχει σε χώρες εντός ευρώ (εκτός και αν μας διώξανε από το ευρώ και δεν το πήραμε ακόμα χαμπάρι)

3. Από την τιμη που έχει το άμαζον θα πρέπει να βάλεις την διαφορά του φπα που έχουμε στην Ελλάδα 23% ενώ εκεί έχουν 21% νομίζω άρα περίπου 2% επάνω από την τιμή που βλέπεις + τα ταχυδρομικά έξοδα.

Αν βάλεις στο καλάθι σου τα προϊοντα που θέλεις να αγοράσεις (θα προσέχεις να πωλούνται από το amazon και όχι από κάποιους τρίτους γιατί θα πληρώσεις πολλά ταχυδρομικά και δεν θα έχεις την εγγύηση του άμαζον σε όποιο πρόβλημα και αν έχεις) και έχεις καταχωρημένη την διεύθυνσή σου, σου βγάζει κάτω από το καλάθι σου '' Estimate VAT, Postage and Packaging'' πατάς εκεί και σου λέει τι θα πληρώσεις σε λίρες μαζί με την διαφορά του φπα.

Εγώ το παράγγειλα 4/2/14 το απόγευμα από amazon uk και σήμερα θα το έχω στα χέρια μου

Link to comment
Share on other sites

To led δεν έχει κάποιο πρόβλημα για να "φτιάξει"...

Εάν εννοείς το γεγονός ότι δεν ανάβει στις αναπάντητες αυτό δεν είναι πρόβλημα έτσι λειτουργούν όλα τα κινητά με "καθαρο" Android

 

Οκ θα γραψω λιγο περισσοτερα για να γινω σαφεστερος. Οταν καποιος περνει το κινητο πρωτη φορα και βαζει τον λογαριασμο του υπαρχει μια καλη πιθανοτητα το led να μην λειτουργει σωστα (λογικα επειδη το προηγουμενο μου αντροιντ ειχε και αυτο led, απο οσο διαβασα στο xda) Μετα περασα ενα επισημο widget της μοτο και ολα οκ. Αυτο ρωταω λοιπον στα παιδια που μετα την κιτκατ εκαναν reset. Επισης αν ειδανε και καποιο αλλο χρωμα περα απο ασπρο (ειχα δει μια εικονα που ειναι κοκκινο αλλα ισως ητανε developer μοντελο εκεινο).

Link to comment
Share on other sites

Μετα περασα ενα επισημο widget της μοτο και ολα οκ.

 

Τι εννοείς επίσημο widget;

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα γραψω λιγο περισσοτερα για να γινω σαφεστερος. Οταν καποιος περνει το κινητο πρωτη φορα και βαζει τον λογαριασμο του υπαρχει μια καλη πιθανοτητα το led να μην λειτουργει σωστα (λογικα επειδη το προηγουμενο μου αντροιντ ειχε και αυτο led, απο οσο διαβασα στο xda) Μετα περασα ενα επισημο widget της μοτο και ολα οκ. Αυτο ρωταω λοιπον στα παιδια που μετα την κιτκατ εκαναν reset. Επισης αν ειδανε και καποιο αλλο χρωμα περα απο ασπρο (ειχα δει μια εικονα που ειναι κοκκινο αλλα ισως ητανε developer μοντελο εκεινο).

 

Εγώ έκανα κατευθείαν factory reset και δουλεύει κανονικά (εκτός από τις αναπάντητες που έτσι ειναι κατασκευασμένο). Το led είναι μόνο λευκό δεν είδα κάποιο άλλο χρώμα. (Tesco mobile/rom)

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από το κινητό μετά από 2 εβδομάδες χρήσης:

 

Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό γενικά!

Πολύ καλή οθόνη,απίστευτα γρήγορο και ιδανικό μέγεθος για μένα.Έκανα και μίνι σύγκριση με galaxy s4 φίλου,ανοίγαμε τα πάντα,παιχνίδια, google maps,πολλά tabs σε browser,ότι εφαρμογές είχαμε και οι δυο,δε κώλωσε πουθενά και το s4 απλά τα άνοιγε κάτι χιλιοστά του δευτερολέπτου γρηγορότερα!

Gps μπαίνω στο αμάξι,το ανοίγω,μέχρι να βάλω ζώνη και το κλειδί στη μίζα έχει κλειδώσει!

Δεν έχει πολύ καλή κάμερα όμως,θέλει σταθερό χέρι για να βγάλεις καλή φώτο,video μου φαίνεται πολύ καλό(720π βγάζει).

Δεν έχω πολυασχοληθεί βέβαια,ίσως με κάποια εφαρμογή κάμερας βελτιώνεται.

 

Θεματάκια που είχα εγώ είναι τα εξής:

Η μπαταρία έπεφτε σχετικά γρήγορα ακόμα και όταν δε το χρησιμοποιούσα,πχ τη νύχτα έπεφτε 10%.

Την έβγαζε τη μέρα βέβαια και με βαριά χρήση,έχω φτάσει μέχρι 6,5 ώρες οθόνη.

Έκανα αυτό : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2634361

και λύθηκε,τώρα νύχτα πέφτει 1-2% το πολύ.

Τώρα ας πούμε είμαι σχεδόν 30 ώρες,με 3 ώρες οθόνη,και πολλές ώρες χτες internet radio και είναι στο 60%!

Επίσης κάποιες φορές δεν έμπαινε σε wifi με τίποτα,έβγαζε failed to connect to network.

Έβαλα εφαρμογή από play, το wifi manager,(υπάρχουν άπειρες ίδιες),και συνδέομαι από αυτή,λύθηκε και αυτό.

 

Αυτά με kitkat,την πέρασα με το που άνοιξα το κινητό πρώτη φορά,οπότε δε το έχω δουλέψει καθόλου με 4.3 να πω αν φταίει η kitkat ή όχι.

Απότομες πτώσεις μπαταρίας,χάσιμο σήματος σε εμένα τουλάχιστον δεν έχει κάνει.

 

Αυτά!

Edited by hisamitsu
Διόρθωση λινκ
Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο απο optimus g σε moto g? νομιζω το lg ειναι καλυτερο!

 

To εχω δωσει το οπτιμους G δυστυχως!

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από το κινητό μετά από 2 εβδομάδες χρήσης:

 

Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό γενικά!

Πολύ καλή οθόνη,απίστευτα γρήγορο και ιδανικό μέγεθος για μένα.Έκανα και μίνι σύγκριση με galaxy s4 φίλου,ανοίγαμε τα πάντα,παιχνίδια, google maps,πολλά tabs σε browser,ότι εφαρμογές είχαμε και οι δυο,δε κώλωσε πουθενά και το s4 απλά τα άνοιγε κάτι χιλιοστά του δευτερολέπτου γρηγορότερα!

Gps μπαίνω στο αμάξι,το ανοίγω,μέχρι να βάλω ζώνη και το κλειδί στη μίζα έχει κλειδώσει!

Δεν έχει πολύ καλή κάμερα όμως,θέλει σταθερό χέρι για να βγάλεις καλή φώτο,video μου φαίνεται πολύ καλό(720π βγάζει).

Δεν έχω πολυασχοληθεί βέβαια,ίσως με κάποια εφαρμογή κάμερας βελτιώνεται.

 

Θεματάκια που είχα εγώ είναι τα εξής:

Η μπαταρία έπεφτε σχετικά γρήγορα ακόμα και όταν δε το χρησιμοποιούσα,πχ τη νύχτα έπεφτε 10%.

Την έβγαζε τη μέρα βέβαια και με βαριά χρήση,έχω φτάσει μέχρι 6,5 ώρες οθόνη.

Έκανα αυτό : http://forum.xda-developer....php?t=2634361

και λύθηκε,τώρα νύχτα πέφτει 1-2% το πολύ.

Τώρα ας πούμε είμαι σχεδόν 30 ώρες,με 3 ώρες οθόνη,και πολλές ώρες χτες internet radio και είναι στο 60%!

Επίσης κάποιες φορές δεν έμπαινε σε wifi με τίποτα,έβγαζε failed to connect to network.

Έβαλα εφαρμογή από play, το wifi manager,(υπάρχουν άπειρες ίδιες),και συνδέομαι από αυτή,λύθηκε και αυτό.

 

Αυτά με kitkat,την πέρασα με το που άνοιξα το κινητό πρώτη φορά,οπότε δε το έχω δουλέψει καθόλου με 4.3 να πω αν φταίει η kitkat ή όχι.

Απότομες πτώσεις μπαταρίας,χάσιμο σήματος σε εμένα τουλάχιστον δεν έχει κάνει.

 

Αυτά!

 

Μπορείς να διορθώσεις το λινκ για να δούμε τι έκανες και λύθηκε το πρόβλημα σου;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...