Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω Prepaid Visa απο Eurobank και ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελια μεσω Amazon.

Μου ζηταει ομως Νame on card, ομως δεν υπαρχει ονομα πανω στην καρτα!

Τι κανω? Γινεται να πληρωσω με prepaid?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω Prepaid Visa απο Eurobank και ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελια μεσω Amazon.

Μου ζηταει ομως Νame on card, ομως δεν υπαρχει ονομα πανω στην καρτα!

Τι κανω? Γινεται να πληρωσω με prepaid?

 

Γινεται βαζεις visa κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Γινεται βαζεις visa κανονικα

 

Δηλαδη δινω απλα το ονομα μου και επαληθευουν μονοι τους οτι η καρτα ανηκει σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δινω απλα το ονομα μου και επαληθευουν μονοι τους οτι η καρτα ανηκει σε μενα?

 

Συμπληρωσε οτι χρειαζεται την βλεπει σαν κανονικη visa

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έδωσα παραγγελία από amazon και έγινε report το παρακάτω:

Tracking Information:

STATUS: Preparing for Dispatch

LATEST EVENT: Order Received - 11 Jan 2014 08:38:14

DESCRIPTION: We’ve started preparing your parcel. This process can take some time but doesn't change the delivery date. We'll send you an e-mail when your order has dispatched. You can still request cancellation if you’ve changed your mind.

 

Έτσι ήταν και σε εσάς?

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έδωσα παραγγελία από amazon και έγινε report το παρακάτω:

Tracking Information:

STATUS: Preparing for Dispatch

LATEST EVENT: Order Received - 11 Jan 2014 08:38:14

DESCRIPTION: We’ve started preparing your parcel. This process can take some time but doesn't change the delivery date. We'll send you an e-mail when your order has dispatched. You can still request cancellation if you’ve changed your mind.

 

Έτσι ήταν και σε εσάς?

 

Και πιο κάτω γράφει:

DELIVERY ESTIMATE: WE NEED A LITTLE MORE TIME TO PROVIDE YOU WITH A GOOD ESTIMATE. WE'LL NOTIFY YOU VIA E-MAIL AS SOON AS WE HAVE AN ESTIMATED DELIVERY DATE.

 

Έτσι γίνεται?Έχω κανει πολλές αγορές από amazon αλλά πότε δεν έγραψε κάτι τέτοιο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ το ίδιο έχω,εκανα παραγγελία εχθες.

 

οκ.είχα αρχίσει να ανησυχώ...

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω Prepaid Visa απο Eurobank και ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελια μεσω Amazon.

Μου ζηταει ομως Νame on card, ομως δεν υπαρχει ονομα πανω στην καρτα!

Τι κανω? Γινεται να πληρωσω με prepaid?

Δουλεύω σε ανταγωνίστρια τράπεζα.Συνήθως οι κάρτες είναι ονομαστικές.Τυπώνεται όνομα πάνω γιατί έχουν χρήματα.Συναλλαγές ιντερνετικές γίνονται (στο πλήστο μέρος) ΜΟΝΟ με κάρτες που έχουν ονοματεπώνυμο κατόχου, 16ψήφιο νούμερο, ccv και συνήθως λήξη.Αυτό που σκεφτόμουν είναι μήπως κατά λάθος δεν τυπώθηκε το ονοματεπώνυμό σου πάνω στην κάρτα.Συνήθως γίνεται με ειδικό μηχάνημα μέσα στο κατάστημα.Επίσης το αναφέρω γιατί έκαμα μια τέτοια πατάτα...:O:O

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πήρα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00H80A30C/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 και http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GNYDRUC/ref=oh_details_o00_s00_i01?ie=UTF8&psc=1 .Ελπίζω να είναι καλά...

Edited by jpk

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια πόστς αναφέρθηκε ότι ακούγεται ένας ήχος κατά το κλειδωμα της συσκευής. Είναι εφέ, απο τις ρυθμίσεις των ήχων μπορείτε να το βγάλετε.

 

Εγώ θέλω να ρωτήσω αν έλυσε κανεις το θέμα με το "σ" στα μηνύματα..? Γιατι η αυτόματη κωδικοποίηση περιορίζει πολύ το μέγεθος των μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω σε ανταγωνίστρια τράπεζα.Συνήθως οι κάρτες είναι ονομαστικές.Τυπώνεται όνομα πάνω γιατί έχουν χρήματα.Συναλλαγές ιντερνετικές γίνονται (στο πλήστο μέρος) ΜΟΝΟ με κάρτες που έχουν ονοματεπώνυμο κατόχου, 16ψήφιο νούμερο, ccv και συνήθως λήξη.Αυτό που σκεφτόμουν είναι μήπως κατά λάθος δεν τυπώθηκε το ονοματεπώνυμό σου πάνω στην κάρτα.Συνήθως γίνεται με ειδικό μηχάνημα μέσα στο κατάστημα.Επίσης το αναφέρω γιατί έκαμα μια τέτοια πατάτα...:O:O

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης πήρα http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00H80A30C/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1 και http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00GNYDRUC/ref=oh_details_o00_s00_i01?ie=UTF8&psc=1 .Ελπίζω να είναι καλά...

 

φιλε μου κανεις λαθος πριν βγαλω κανονικη mastercard εκανα κανονικα αγορες με prepaid visa που δεν ειχε ονομα πανω, απλα δεν μπορεις να βαλεις δοσεις. Την δηλωνα κανονικα σαν visa

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω Prepaid Visa απο Eurobank και ειμαι ετοιμος να κανω την παραγγελια μεσω Amazon.

Μου ζηταει ομως Νame on card, ομως δεν υπαρχει ονομα πανω στην καρτα!

Τι κανω? Γινεται να πληρωσω με prepaid?

 

Kαι γω Prepaid χωρίς όνομα έχω.Δεν υπάρχει πρόβλημα!Εγώ έγραψα το όνομα μου στα λατινικά και παρήγγειλα κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Από το review του phone arena:

 

Call Quality:

Right away, our ears notice some evidence of noise emitted by its earpiece, which is accompanied with hollow sounding voice. Switching to the speakerphone, it produces some crackling at the loudest volume setting.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΟΣ!Δε το συζητώ.Το ξέρω ότι είναι μεγάλο.Λες να έχω πρόβλημα αν το κατεβάσω?Είναι ωραίο παιχνίδι...

Οχι κανενα προβλημα, απλα με το παλιο κινητο ειχα συνηθισει σε αλλα μεγεθη... Κατεβασα και real racing 3 που ειναι 1 gb οποτο το δικο σου με 100 mb το λες και μικρο. Το κινητο πεταει!!!!

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να ρωτήσω αν έλυσε κανεις το θέμα με το "σ" στα μηνύματα..? Γιατι η αυτόματη κωδικοποίηση περιορίζει πολύ το μέγεθος των μηνυμάτων.

 

Για τα μηνύματα δοκίμασε να κατεβάσεις μία δωρεάν εναλλακτική εφαρμογή με περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης, υπάρχουν πολλές, πχ Handcent SMS κτλ. Οταν στέλνεις ένα μήνυμα θα έχεις την επιλογή τα γράμματα στα ελληνικά να μετατρέπονται σε κεφαλαία, ώστε να μπορείς να στέλνεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Επιπλέον δεν θα έχεις πρόβλημα με το "σ".

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms

Link to comment
Share on other sites

Από το review του phone arena:

 

 

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο;

Το έχω παρατηρήσει εγώ και με παραξένεψε λίγο. Προς στιγμήν ήμουν έτοιμος να επιστρέψω τη συσκευή στο amazon.co.uk

Τελικά το κράτησα ελπίζοντας στην εξάλειψη του προβλήματος με την έλευση kitkat.

Υπάρχει μια αίσθηση "φυσήματος" και "τριξίματος" του ήχου σε κάποιες κλήσεις. Αν το βάλεις σε χαμηλότερη ένταση μειώνεται αρκετά.

Δεν το κάνει στις περισσότερες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα δοκίμασε να κατεβάσεις μία δωρεάν εναλλακτική εφαρμογή με περισσότερες δυνατότητες παραμετροποίησης, υπάρχουν πολλές, πχ Handcent SMS κτλ. Οταν στέλνεις ένα μήνυμα θα έχεις την επιλογή τα γράμματα στα ελληνικά να μετατρέπονται σε κεφαλαία, ώστε να μπορείς να στέλνεις 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα. Επιπλέον δεν θα έχεις πρόβλημα με το "σ".

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms

 

Ή αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.thoughtcrime.securesms

 

Πολύ καλή.

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει εγώ και με παραξένεψε λίγο. Προς στιγμήν ήμουν έτοιμος να επιστρέψω τη συσκευή στο amazon.co.uk

Τελικά το κράτησα ελπίζοντας στην εξάλειψη του προβλήματος με την έλευση kitkat.

Υπάρχει μια αίσθηση "φυσήματος" και "τριξίματος" του ήχου σε κάποιες κλήσεις. Αν το βάλεις σε χαμηλότερη ένταση μειώνεται αρκετά.

Δεν το κάνει στις περισσότερες κλήσεις.

 

Κακό αυτό. Όχι τίποτα άλλο είναι ένα μείον και σε σημαντικό σημείο ενός κινητού.

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό. Όχι τίποτα άλλο είναι ένα μείον και σε σημαντικό σημείο ενός κινητού.

 

 

Γνωμη μου να περιμένεις να το επιβεβαιώσουν κι άλλοι, όχι ότι λένε ψέματα οι προαναφερθέντες αλλά μπορεί να είναι θέμα παρτίδας.Μέχρι στιγμής στο νήμα δε το έχει αναφέρει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου να περιμένεις να το επιβεβαιώσουν κι άλλοι, όχι ότι λένε ψέματα οι προαναφερθέντες αλλά μπορεί να είναι θέμα παρτίδας.Μέχρι στιγμής στο νήμα δε το έχει αναφέρει κανένας.

 

Εμφανίζεται στην ψηλότερη ένταση ακουστικού/ηχείου, αλλά προσωπικά το βρήκα ανεπαίσθητο και ανάξιο αναφοράς επειδή δεν είναι σημαντικά ενοχλητικό (ακόμα και στο άθλιο σήμα της Cosmote σε κλειστούς χώρους)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 3η μέρα που έχω από amazon uk το 8αρι. Πολύ ευχαριστημένος πολύ καλή μπαταρία, και αρκετά γρήγορο. Που και πού έχω και εγώ ακούσει τριξιματάκια από το ακουστικό αλλά δεν το έχω σπουδαιολογήσει. Σε χρήση σε ανοικτό χώρο με αέρα η ποιότητα κλήσης είναι η καλύτερη που έχω προσωπικά δει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 3η μέρα που έχω από amazon uk το 8αρι. Πολύ ευχαριστημένος πολύ καλή μπαταρία, και αρκετά γρήγορο. Που και πού έχω και εγώ ακούσει τριξιματάκια από το ακουστικό αλλά δεν το έχω σπουδαιολογήσει. Σε χρήση σε ανοικτό χώρο με αέρα η ποιότητα κλήσης είναι η καλύτερη που έχω προσωπικά δει.

Καλημέρα.Δε σου φαίνεται λίγα τα 8gb (5 και κάτι στην ουσία)...

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 3η μέρα που έχω από amazon uk το 8αρι. Πολύ ευχαριστημένος πολύ καλή μπαταρία, και αρκετά γρήγορο. Που και πού έχω και εγώ ακούσει τριξιματάκια από το ακουστικό αλλά δεν το έχω σπουδαιολογήσει. Σε χρήση σε ανοικτό χώρο με αέρα η ποιότητα κλήσης είναι η καλύτερη που έχω προσωπικά δει.

 

Παιδια με τον υψηλο (εως πολυ υψηλο) δεικτη SAR που εχει μαλλον μονο με hands free θα το χρησιμοποιησω ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τον υψηλο (εως πολυ υψηλο) δεικτη SAR που εχει μαλλον μονο με hands free θα το χρησιμοποιησω ...

To δεικτη SAR από που το είδες?Διάβασες καθόλου το pdf στο αμερικάνικο site για τη συσκευή αυτή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς σας φαίνεται?

http://gr.mobilefun.com/40512-kitsound-battery-powered-tablet-and-smartphone-surround-sound-stand.htm

:lol:

Τ50, ΜΑΧ100, EL250, XL650V, XT660Z

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...