Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω μια flip case με window ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με lollipop αν δηλ εμφανίζονται σωστά στο παράθυρο οι ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Τελευταίες δύο μέρες παρατηρώ ένα πρόβλημα στο κινητό με το Viber. Ενώ όλα κυλούν νορμάλ όταν δέχομαι μήνυμα στο πρόγραμμα (όχι αναγκαστικά το πρώτο, ίσως περάσουν και 1-2 ώρες μέχρι να γίνει) αρχίζει και τρεμοπαίζει η οθόνη. Δεν με αφήνει να κάνω τπτ, πέρα από το να το κάνω restart με τον κλασικό τρόπο. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τελευταίες δύο μέρες παρατηρώ ένα πρόβλημα στο κινητό με το Viber. Ενώ όλα κυλούν νορμάλ όταν δέχομαι μήνυμα στο πρόγραμμα (όχι αναγκαστικά το πρώτο, ίσως περάσουν και 1-2 ώρες μέχρι να γίνει) αρχίζει και τρεμοπαίζει η οθόνη. Δεν με αφήνει να κάνω τπτ, πέρα από το να το κάνω restart με τον κλασικό τρόπο. Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει απλά επειδή μαζί με το viber έκανε ενημέρωση και το SwiftKey υπέθεσα ότι είναι από το πληκτρολόγιο. Δεν το έψαξα βέβαια τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι αναρωτιέστε αν θα πάρουμε 5.1 πιστεύω πως η απάντηση είναι καταφατική.

Έτσι τουλάχιστον λένε στην σελίδα του Moto G στο Facebook. Εκεί αναφέρουν ξεκάθαρα πως: "Motorola update services. 5.1 coming soon ".

Επίσης υπάρχουν αναφορές στο xda από χρήστες που την έχουν πάρει ήδη.

Άρα υπομονή και ας χαρούμε τη συσκευή μας έτσι όπως είναι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα ενα moto g αλλα δεν μου βγαζει ενημερωση για λολλιποπ.Εσεις εχετε παρει ολοι την αναβαθμιση;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Officially μόνο OTA έρχεται η αναβάθμιση. Έχεις εγκατεστημένη και ενημερωμένη την εφαρμογή "Ενημέρωση υπηρεσιών Motorola"; Είναι προαπαιτούμενο για να σου έρθει το update.

Αυτη πρεπει να ειναι η απαντηση στο "προβλημα" σου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτη πρεπει να ειναι η απαντηση στο "προβλημα" σου ;)

Ωραιος!Εχετε να προτεινετε καμια καλη custom rom;Μου φαινεται λειπουν πολλα χρησιμα απο την μαμα λολλιποπ ρομ..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω ενα σοβαρο θεμα. εκεινο το θεμα που ειχα με τη φορτιση το ελυσα. φαινεται επειδη ηταν 2Α με το καλωδιο data usb εκλεινε εν ωρα φορτισης. δοκιμασα ενα με 1.55Α και ηταν ολα οκ. οπως και με το 2Α φορτιστη μου αλλα με καλωδιο σκετο ρευματος χωρις data

 

τη δευτερα εγινε μια μλκια και βραχηκε το κινητο με αποτελεσμα να μην ανοιγει ενω το ειχα στεγνωσει. το ανοιξα με τις βιδες απο πισω και ειδα οτι ανοιξε. το εκλεισα και το εβαλα ανοιχτο με την μπαταρια μεσα σε ενα μπωλ απο ρυζι για να απορροφησει την υγρασια. την επομενη μερα το εβγαλα και ειδα οτι ηταν οκ ανοιγε αλλα η οθονη δεν ειχε ειχε αποκρισει. σκεφτηκα οτι θα χαλασε το digitizer. ειδα ομως μια πολυ μικρη αποκριση οποτε δεν ηταν αυτο. ειχε γεμισει η οθονη απο μεσα νερα. αφησα το κινητο για 2-3 μερες με φουλ φωτεινοτητα βαζοντας απο το developer options να μη κλεισει η οθονη οσο φορτιζεται. το πολυ σκουρο εφυγε, στεγνωσε δηλαδη απο μεσα αλλα εχει μεινει κατι το οποιο δε μπορω να καταλαβω τι ειναι.

 

 

ενω τα χρωματα και η εικονα φαινεται κανονικα οπως και τα γραμματα, σε ασπρο φοντο ειναι σαν να εχει πεσει ενα πεπλο σκουρο πραγμα το οποιο ειναι πισω απο τα εικονιδια και οτι εμφανιζεται στην οθονη απο τα pixels της. ξερετε τι ειναι και αμα φευγει? αμα το παω στο service για να μη καθαρισουν την οθονη, μηπως ειναι σταμπες απο το νερο που εξατμιστηκε θα μου το κανουν? δεν υπαρχει λειτουργικη βλαβη στο κινητο. οτι βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

 

 

ρε παιδια ενω λειτουργουσε κανονικα τοσες μερες, και πριν επαιζα βντεο απο το youtube ειπα να το κλεισω γιατι ειχε στεγνωσει κανονικα. και τωρα δεν ανοιγει καν! τι μπορει να φταιει?

 

ακυρο το παραπανω, το αφησα λιγο εξω και ανοιξε! :P για το αλλο με την οθονη θα ανεβασω φωτο μολις μπορεσω

 

update

 

φαινεται μου σβηνει ξαφνικα και εχει θεματα φορτισης λογω του νερου. ή μπαταρια ειναι ή το usb ή και τα δυο, δε ξερω. αναγκαστικα θα δοκιμασω μαγαζι γιατι επισημα απο τη μοτορολα μου ειπαν οτι δεν επισκευαζουν κινητα που εχουν παθει ζημια απο υγρα

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα ενα moto g αλλα δεν μου βγαζει ενημερωση για λολλιποπ.Εσεις εχετε παρει ολοι την αναβαθμιση;

Απο που το αγόρασες βρε αδερφέ; Θέλω να πάρω ένα ακόμα για το γυιό μου και δεν βρίσκω πουθενά!!

Link to comment
Share on other sites

Απο που το αγόρασες βρε αδερφέ; Θέλω να πάρω ένα ακόμα για το γυιό μου και δεν βρίσκω πουθενά!!

 

Μεταχειρισμενο το πηρα απο ενα σκρουτζομαγαζο στην Ομονοια.

Αν ολα πανε καλα τελος του μηνα θα το δωσω με την σειρα μου κι εγω...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το κουμπί "Αντιστροφή χρωμάτων" στο συρτάρι. Πώς βγήκε αυτό ξαφνικά; Χτες έκανα update 5 εφαρμογές, μήπως από κάποια από αυτές; πχ android system webview;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα το κουμπί "Αντιστροφή χρωμάτων" στο συρτάρι. Πώς βγήκε αυτό ξαφνικά; Χτες έκανα update 5 εφαρμογές, μήπως από κάποια από αυτές; πχ android system webview;

 

Και σε μένα το ίδιο...! Υποθέτω είναι κάποια μικροupdates...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο...! Υποθέτω είναι κάποια μικροupdates...

 

Λογικά από κάποιο app γιατί μικροupdate για την ρομ δεν ήρθε πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα κι εγω χθες βραδυ, αλλα δεν ασχοληθηκα. Γελοια επιλογη, ειδικα για να βρισκεται στο notification bar.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και φυσικα, μολις καταλαβα οτι απαντησα στο νημα του Μοτο 1 :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παίδες και σε μένα το ίδιο, το είδα σήμερα το πρωί.

Δεν έχω ενημερώσει εφαρμογές εδώ και καμιά εβδομάδα και δεν με ειδοποίησε για κάποιο update του λειτουργικού.

Ούτε και έγινε μετά από επανεκκίνηση του τηλεφώνου. Βγήκε απο τη μια στιγμή στην άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναγράψει και στο παρελθόν, να τσεκάρετε συχνά-πυκνά και τα θέματα των Moto G 4G/LTE και Moto G 2nd gen γιατί πάνω κάτω μιλάμε για τα ίδια κινητά!

 

Το γράφω αυτό γιατί αναφέρθηκε πρώτα εκεί το bug και υπάρχει πολύ απλή λύση για να λυθεί. ; )

 

Τα κάνει όλα ασπρόμαυρα απ'οτι είδα.

Λοιπόν απενεργοποιουμε την αυτόματη ρύθμιση ώρας,πάμε την ημερομηνία ένα μήνα πίσω, πατάμε δύο φορές το εικονίδιο αυτό στην κουρτίνα και ξαναρυθμιζουμε στη σωστή ημερομηνία.

Edited by lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναγράψει και στο παρελθόν, να τσεκάρετε συχνά-πυκνά και τα θέματα των Moto G 4G/LTE και Moto G 2nd gen γιατί πάνω κάτω μιλάμε για τα ίδια κινητά!

 

Το γράφω αυτό γιατί αναφέρθηκε πρώτα εκεί το bug και υπάρχει πολύ απλή λύση για να λυθεί. ; )

 

Το έκανα και επιασε.! Δεν τη γνώριζα αυτή τη λύση... Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσουμε και το "σημείο πρόσβασης wifi" ...;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό αργεί πάρα πολύ η φόρτιση. Δηλαδή τώρα έχω 60% μπαταρία και μου λέει ότι θέλει 3 ώρες ακόμα για πλήρη φόρτιση. Από το 58 έως το 60%,θα έκανε ένα 20 λεπτό.

 

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό;

 

Ούτε φορτιστή έχω αλλάξει, ούτε κάνω κάτι διαφορετικό...

Link to comment
Share on other sites

Σου βγήκε κι άλλη συντόμευση δλδ;

 

Μπορείς να δοκιμάσεις τον ίδιο τρόπο..

 

Βασικά πήγα μια μέρα να δοκιμασω την επιλογή "σημείο πρόσβασης wifi" και από εκείνη τη στιγμή μου εμφανίστηκε αυτή η επιλογή...

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...