Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ, νομίζω ότι είναι πολύ καλή λύση στα χρήματά του, ειδικά για άτομο που δεν θα κάνει σοβαρή χρήση και θέλει κάτι ποιοτικό.

Υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα; Είδα το λινκ παραπάνω για την τελευταία αναβάθμιση και κάποια θέματα. Είναι διαδεδομένο πρόβλημα;

Εγω αν εξαιρέσεις ότι κάποιες φορές παραμορφώνει τον ήχο στις κλήσεις δεν έχω άλλο πρόβλημα, πάει πολυ καλά το κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε μένα το ίδιο. Καμία φορά μικρή παραμόρφωση αλλά μόνο αυτό. Γενικά με έχει εντυπωσιάσει το κινητό. Για τα λεφτά του είναι άψογο!
:D
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο. Καμία φορά μικρή παραμόρφωση αλλά μόνο αυτό. Γενικά με έχει εντυπωσιάσει το κινητό. Για τα λεφτά του είναι άψογο!

Αν απενεργοποιησεις τα ηχητικά εφέ είπαν ότι διορθώνεται. Εμένα μόνο σε 3g εχω παρατηρήσει μια μικρή αλλοίωση στον ήχο

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεχε όμως όταν την βάζεις και την βγάζεις, επειδή δεν έχει το καπάκι απο πίσω μπορεί να τρίζει σε κάποια σημεία

 

 

+1 εχω την πρασινοκιτρινη και τιν πρασινομπλε :P η πρωτη απο το βαλε βγαλε ετριζε εκνευριστικα...

την πρασινομπλε δεν την βγαζω καθολου... :p

Link to comment
Share on other sites

+1 εχω την πρασινοκιτρινη και τιν πρασινομπλε :P η πρωτη απο το βαλε βγαλε ετριζε εκνευριστικα...

την πρασινομπλε δεν την βγαζω καθολου... :p

Εγώ έχω την μαύρη. Πολυ απλή είναι, τρίζει κιόλας :Ε

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογη ειναι που μεγαλωνει τα εικονιδια στο moto g;
Link to comment
Share on other sites

Οι δύο launcher apex -nova που έχω δοκιμάσει το κάνουν.δουλεύω πάντα μόνιμα τον apex launcher.

 

Ειχε πει ενα παιδι μια εφαρμογη που μολις την εκανες εγκατασταση τα μεγαλωνε,αλλα δεν θυμαμαι ποια :(Δεν θελω να βαλω launcher

Link to comment
Share on other sites

Ειχε πει ενα παιδι μια εφαρμογη που μολις την εκανες εγκατασταση τα μεγαλωνε,αλλα δεν θυμαμαι ποια :(Δεν θελω να βαλω launcher

Βαλε nova launcher pro να σωθείς. Πολυ καλύτερος απ τον στοκ, αλλάζει και μέγεθος τα εικονίδια

Link to comment
Share on other sites

Βαλε nova launcher pro να σωθείς. Πολυ καλύτερος απ τον στοκ, αλλάζει και μέγεθος τα εικονίδια

 

Θα το δοκιμασω ρε πανο και θα δω αν με βολευει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά πήρα nexus 5 το έδωσα,πήρα g2 το έδωσα,κανένα δεν με βολεψε όσο το moto και το ξαναπηρα.Απλως αυτό είναι απο Αμερική και έχει την 4.3 ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι είναι το προσαρμογή χρήσης ισχύος που βλέπω στης εφαρμογές στη χρήση μπαταρίας? πως το ενεργοποιώ?

 

καμιά βοήθεια?

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω ρε πανο και θα δω αν με βολευει.

Σίγουρα θα σε βολέψει είναι πολύ καλός launcher

Link to comment
Share on other sites

http://s30.postimg.org/l7iekkvpt/Screenshot_2014_08_28_16_10_51.png

 

αυτό εδώ. γίνετε από κάπου ενεργοποίηση ώστε να γίνετε αυτόματα?

Αα θες να το βαλεις το κινητο σε λειτουργεια πτησης?

Αν ναι πατα κρατημενο το κουμπι που κλειδωνει ξεκλειδωνει και θα το δεις ως επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

Αα θες να το βαλεις το κινητο σε λειτουργεια πτησης?

Αν ναι πατα κρατημενο το κουμπι που κλειδωνει ξεκλειδωνει και θα το δεις ως επιλογη!

 

ναι το ξερω αυτο, εγω λεω μηπως γινετε αυτοματα με καποιο τροπο...

Samsung Galaxy S23

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αυτο, εγω λεω μηπως γινετε αυτοματα με καποιο τροπο...

Γενικά τρώει λίγη μπαταρία το κινητό σε αδράνεια. Μήπως έχεις battery drain απο κάποια εφαρμογή. Εγώ το χω στο 3% ας πούμε και το χω 11ωρες ενεργό

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος πλέον κ εγώ μετά τα πολύ καλά λόγια που είχα ακούσει και εχω να πω τα καλύτερα.

 

Ωραίο μέγεθος οθόνη όμορφο σε εμφάνιση κ φοβερή μπαταρία!!

 

Σκέφτομαι για θήκη την flip cover παρόλο το θεματάκι με την πυξίδα.

Έχετε βρει από eBay κάτι σε generic αλλά καλό ποιοτικά για να μην δίνουμε τώρα 20 ευρώ για την αυθεντική?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος πλέον κ εγώ μετά τα πολύ καλά λόγια που είχα ακούσει και εχω να πω τα καλύτερα.

 

Ωραίο μέγεθος οθόνη όμορφο σε εμφάνιση κ φοβερή μπαταρία!!

 

Σκέφτομαι για θήκη την flip cover παρόλο το θεματάκι με την πυξίδα.

Έχετε βρει από eBay κάτι σε generic αλλά καλό ποιοτικά για να μην δίνουμε τώρα 20 ευρώ για την αυθεντική?

Καλως τον!! Καλοταξιδο αδερφε :-) !

 

Για θηκη που λες δεν ξερω εγω πηρα μια Grip shell απο public και ειναι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

To πήρα κι εγώ δώρο και το έστηνα σήμερα για να το δώσω και έτσι το περιεργάστηκα. Κατ' αρχήν να πω ότι για τα χρήματά του έχει άριστη ποιότητα κατασκευής.

Η μπαταρία μου φαίνεται να πέφτει γρήγορα, αλλά σίγουρα θέλει μερικούς κύκλους συν τους συγχρονισμούς στην αρχή, οπότε συμπεράσματα αργότερα.

Αυτό που με κέρδισε (και μάλιστα ως κάτοχος του HTC One δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα) είναι η πολύ καλή οθόνη που έχει.

Προς το παρόν πάντως είναι κινητό που θα το συνιστούσα, ελπίζω να μη βγάλει προβλήματα στη συνέχεια.

 

Μερικές ερωτήσεις:

1. Οι οθόνες από ότι κατάλαβα στο homescreen δεν αλλάζουν; Δεν χρειάζονται πέντε και θα ήθελα να σβήσω μερικές. Από ότι κοίταξα δεν γίνεται μάλλον ε; Επίσης τα εικονίδια έχουν πολύ μεγάλη απόσταση από το dock και δεν μου άρεσε. Σκέφτομαι να βάλω κάποιον Launcher.

 

2. Είναι φυσιολογικό που πάνω από το σήμα έχει ένα εικονίδια με το H και ένα σύμβολο σαν απαγορευτικό όταν κλείνω τα data; Δεν θα πρεπε να εξαφανίζεται;

 

3. Τα quick settings δεν αλλάζουν; π.χ. θα ήθελα να προσθέσω και μερικά ακόμα τετραγωνάκια ή να βγάλω άλλα. Να υποθέσω ότι δεν γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

To πήρα κι εγώ δώρο και το έστηνα σήμερα για να το δώσω και έτσι το περιεργάστηκα. Κατ' αρχήν να πω ότι για τα χρήματά του έχει άριστη ποιότητα κατασκευής.

Η μπαταρία μου φαίνεται να πέφτει γρήγορα, αλλά σίγουρα θέλει μερικούς κύκλους συν τους συγχρονισμούς στην αρχή, οπότε συμπεράσματα αργότερα.

Αυτό που με κέρδισε (και μάλιστα ως κάτοχος του HTC One δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα) είναι η πολύ καλή οθόνη που έχει.

Προς το παρόν πάντως είναι κινητό που θα το συνιστούσα, ελπίζω να μη βγάλει προβλήματα στη συνέχεια.

 

Μερικές ερωτήσεις:

1. Οι οθόνες από ότι κατάλαβα στο homescreen δεν αλλάζουν; Δεν χρειάζονται πέντε και θα ήθελα να σβήσω μερικές. Από ότι κοίταξα δεν γίνεται μάλλον ε; Επίσης τα εικονίδια έχουν πολύ μεγάλη απόσταση από το dock και δεν μου άρεσε. Σκέφτομαι να βάλω κάποιον Launcher.

 

2. Είναι φυσιολογικό που πάνω από το σήμα έχει ένα εικονίδια με το H και ένα σύμβολο σαν απαγορευτικό όταν κλείνω τα data; Δεν θα πρεπε να εξαφανίζεται;

 

3. Τα quick settings δεν αλλάζουν; π.χ. θα ήθελα να προσθέσω και μερικά ακόμα τετραγωνάκια ή να βγάλω άλλα. Να υποθέσω ότι δεν γίνεται;

 

Ειναι πολύ καλή επιλογή. Το εχω κι εγώ δίπλα κάθε μέρα με το One και για τα λεφτά του, κι όχι μόνο, είναι καταπληκτική συσκευή. Η μπαταρία του είναι απίστευτη και καμια σχέση με το Μ7. Λογικα ειναι κοντα στο Μ8. Μην σε ανησυχεί δηλαδή η μπαταρία.

 

1. Πρέπει να βάλεις άλλον launcher. Έχει ουσιαστικά των nexus πριν το 5. Βάλε Nova, μια χαρά τα πάει.

 

2. Φυσιολογικό είναι.

 

3. Όχι, δε γίνεται, έτσι είναι το pure Android. Αν θες βάλε power toggles από το play store μήπως σε βολέψει.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς karx.

Έχω συνηθίσει από το Sense και πήγα να τα αλλάξω. Ναι το Power Toggles το σκέφτομαι, θα δω.

Link to comment
Share on other sites

Θενκς karx.

Έχω συνηθίσει από το Sense και πήγα να τα αλλάξω. Ναι το Power Toggles το σκέφτομαι, θα δω.

Μπορείς να το κάνεις και ρουτ αν θες, για ν αλλάξεις και τις συντομεύσεις και το H+ να το βγάλεις όταν είναι εκτός σύνδεσης τα δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...