Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω παει πλακα με τη μπαταρια

 

μια τυπικη ημερα...

 

και με 13% ειχε ανετα ενα μισαωρο οθονης ακομα αλλα τελειωσε ο αγωνας και πηγα για νανι :p

 

Πώς στο καλό βγάζεις 5 ώρες;;; Εγώ 3 με το ζόρι!:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό λέω. Αφού ο ήχος στην μουσική (από το ακουστικό εννοώ, όχι το μεγάφωνο) είναι μια χαρά, δεν συντρέχει θέμα hardware αλλά λογισμικού ή κεραίας.

 

Συμφωνώ, το ακουστικό έχει τέλειο ήχο αν βάλεις μουσική ή αν μιλήσεις π.χ. με viber.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς στο καλό βγάζεις 5 ώρες;;; Εγώ 3 με το ζόρι!:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συμφωνώ, το ακουστικό έχει τέλειο ήχο αν βάλεις μουσική ή αν μιλήσεις π.χ. με viber.

Πολύ μεγάλο ρόλο το 3g όπως και το αν υπάρχει καλό σήμα εκεί που είσαι.Εμένα στο σπίτι που το σήμα της wind είναι χάλια κατανα΄λώνει ενέργεια στο να ψάχνει και αυτό φαίνεται και στην διαχέιριση . Παρόλαυτα και εμένα την ημέρα την βγάζει πολύ άνετα , συνήθως κρατάει 1,5 ημέρα με 2-3 ώρες οθόνη

Near to the East, in a part of Ancient Greece...in an ancient land called Macedonia...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο ρόλο το 3g όπως και το αν υπάρχει καλό σήμα εκεί που είσαι.Εμένα στο σπίτι που το σήμα της wind είναι χάλια κατανα΄λώνει ενέργεια στο να ψάχνει και αυτό φαίνεται και στην διαχέιριση . Παρόλαυτα και εμένα την ημέρα την βγάζει πολύ άνετα , συνήθως κρατάει 1,5 ημέρα με 2-3 ώρες οθόνη

Εγω όταν το χω με wifi και 2g σημα βγάζει στο νερό 4.5-5 ώρες οθόνη. Με 3g και δεδομένα νταξει πέφτει σε 3.5-4 ωρες περίπου η οθόνη όπως είναι και λογικό

Link to comment
Share on other sites

Πώς στο καλό βγάζεις 5 ώρες;;; Εγώ 3 με το ζόρι!:wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Συμφωνώ, το ακουστικό έχει τέλειο ήχο αν βάλεις μουσική ή αν μιλήσεις π.χ. με viber.

 

το σημα παιζει ρολο, εχω καλο σημα wind εδω εκει που κυκλοφορω, τη συγκεκριμενη μερα το ειχα σε 3g τις 2 ωρες που ετρεχα για να βλεπω το χαρτη στο runkeeper, τις υπολοιπες ωρες λειτουργει με 2G αφου ειμαι σε wifi.

 

εαν δε παω για τρεξιμο χτυπαει ανετα 6,5-7 ωρες browsing (και αρα screen on time).

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, το ακουστικό έχει τέλειο ήχο αν βάλεις μουσική ή αν μιλήσεις π.χ. με viber.

 

Αφού πχ στο viber δεν υπάρχει πρόβλημα, τότε είναι θέμα είτε της κεραίας (μακάρι να μην είναι) είτε του λογισμικού..

Link to comment
Share on other sites

εαν δε παω για τρεξιμο χτυπαει ανετα 6,5-7 ωρες browsing (και αρα screen on time).

 

7 ώρες βγάζει οριακά με airplane mode όχι άνετα :p

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

http://motorola-blog.blogspot.gr/2014/07/the-download-join-motorola-assist.html?linkId=8788030

 

Τελευταία παράγραφος.. Βραζιλία, Ινδία οι πρώτες που παίρνουν την αναβάθμιση.. Ελπίζω να μην αργήσουν και στις άλλες χώρες

Όσοι είναι root και έχουν custom recovery στους XDA έχει ανέβει η αναβάθμιση.. Αν την περάσει κανείς ας ποσταρει εδώ για τι αλλαγές έχει

Edited by Xander
Link to comment
Share on other sites

http://motorola-blog.blogspot.gr/2014/07/the-download-join-motorola-assist.html?linkId=8788030

 

Τελευταία παράγραφος.. Βραζιλία, Ινδία οι πρώτες που παίρνουν την αναβάθμιση.. Ελπίζω να μην αργήσουν και στις άλλες χώρες

Όσοι είναι root και έχουν custom recovery στους XDA έχει ανέβει η αναβάθμιση.. Αν την περάσει κανείς ας ποσταρει εδώ για τι αλλαγές έχει

 

ενα λινκ φιλε μου για την 4.4.4 official στο xda ?

Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ φιλε μου για την 4.4.4 official στο xda ?

 

http://forum.xda-developers.com/moto-g/development/4-4-3-moto-g-stock-rom-t2804891

 

Αυτό νομίζω είναι.. Αν και κάνε μια ερώτηση αν υποστηρίζει το XT1032

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/moto-g/development/4-4-3-moto-g-stock-rom-t2804891

 

Αυτό νομίζω είναι.. Αν και κάνε μια ερώτηση αν υποστηρίζει το XT1032

 

αυτην κατεβασα και μολις την εβαλα. δουλευειε μια χαρα και πολυ γρηγορα. θα βαλω και εφαρμογες και το τεσταρω καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα καπάκι μπαταρίας κόκκινο και θηκη grip shell lemon lime, και τα δυο του ταιριάζουν πολύ... Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια . εχω ενα μπριζάκι που γράφει 100-240v/0.1A 500mah

είναι καλό για να βάλω το usb του moto και να το φορτίζω από αυτό ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια . εχω ενα μπριζάκι που γράφει 100-240v/0.1A 500mah

είναι καλό για να βάλω το usb του moto και να το φορτίζω από αυτό ?

Πολυ μικρό είναι θ αργεί να φορτίσει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μικρό είναι θ αργεί να φορτίσει το κινητό

 

πόσο πρέπει να είναι το κανονικό να πάω να αγοράσω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πόσο πρέπει να είναι το κανονικό να πάω να αγοράσω ?

Μέχρι 1.5Α υποστηρίζει η μοτορολα. Οσο πιο μεγάλος τόσο πιο γρήγορα φορτίζει το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το GR COSMOTE που είναι επάνω αριστερά πως φεύγει γιατί ενοχλεί την γραμμή ειδοποιήσεων?

 

Θα φύγει με το update 4.4.4 που θα βγει σε λίγες μέρες!!! Θα έχει επιλογή να μην εμφανίζεται !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το GR COSMOTE που είναι επάνω αριστερά πως φεύγει γιατί ενοχλεί την γραμμή ειδοποιήσεων?

Αν το κάνεις ρουτ φεύγει και τώρα αν θες

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το κάνω ρουτ για το xposed.

Και να βάλω κανα κερνελ.

Αξίζει λέτε;

Έτσι κ αλλιώς δεν θα χρειαστεί η εγγύηση... τί μπορεί να πάθει;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το κάνω ρουτ για το xposed.

Και να βάλω κανα κερνελ.

Αξίζει λέτε;

Έτσι κ αλλιώς δεν θα χρειαστεί η εγγύηση... τί μπορεί να πάθει;

 

Αν δε σε νοιάζει η εγγύηση τι άλλο; Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς. Από τη στιγμή που δε σε νοιάζει βάλε βγάλε ότι θες. Προσωπικά θα πήγαινα για xposed και stock US rom για πιο γρήγορα updates. Στο μέλλον αν τυχόν δεν πάρει 4.5 θα πήγαινα CM. Custom kernels πολύ κακό για το τίποτα, αξίζουν μόνο για τη φάση "παίζω με το κινητό".

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε νοιάζει η εγγύηση τι άλλο; Δεν καταλαβαίνω τι ρωτάς. Από τη στιγμή που δε σε νοιάζει βάλε βγάλε ότι θες. Προσωπικά θα πήγαινα για xposed και stock US rom για πιο γρήγορα updates. Στο μέλλον αν τυχόν δεν πάρει 4.5 θα πήγαινα CM. Custom kernels πολύ κακό για το τίποτα, αξίζουν μόνο για τη φάση "παίζω με το κινητό".

Απλώς σκεφτόμουν ότι δεν πρόκειται να πάθει κάτι ώστε να χρειαστεί η εγγύηση.

Μόνο υλικές ζημιες μπορεί να πάθει που δεν καλύπτονται, γιαυτό δε βλέπω λόγο να μη ρουταριστεί.

Μόνο από θέμα software δεν μας καλύπτει;

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την περίπτωση που δεν σου ανοίγει λόγω brick, ναι δε σε καλύπτει αν έχεις κάνει root.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ανοίγει πως θα καταλάβουν ότι έχεις κάνει root;

Αν δεν ανοίγει δεν μπορούν να το δουν γιατί δεν ανοίγει για να δουν τον αριθμό ΙΜΕΙ αρα δεν έχεις θέμα.

Απλώς σκεφτόμουν ότι δεν πρόκειται να πάθει κάτι ώστε να χρειαστεί η εγγύηση.

Μόνο υλικές ζημιες μπορεί να πάθει που δεν καλύπτονται, γιαυτό δε βλέπω λόγο να μη ρουταριστεί.

Μόνο από θέμα software δεν μας καλύπτει;

Αξίζει να κάνεις ρουτ για το xposed. Σου προσφέρει πολλά καλα το gravitybox και το motoguide για να φυγει το κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...