Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια σε art i dalvick το εχετε? ποιο ειναι καλυτερο?

Νταλβικ. Η αρτ είναι ακομα σε πιο πειραματικό στάδιο και μπορεί να σου βγάλει προβλήματα. Πάντως απ την L και μετά ολα τα Android με αρτ θα δουλεύουν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πηρα και εγω τη συσκευη απο το amazon.co.uk κλειδωμενη για να μου βγει με τα μεταφορικα κατι λιγοτερο απο 130 ευρω. ευτυχως που το ξεκλειδωνεις με 2 ευρω και εισαι αρχοντας. πανακριβα απο ελλαδα :p:p

 

εχω κανει ολα τα updates δεν μου εχει παρουσιαστει το φαινομενο να κλεισει το κινητο μου ξαφνικα ενω ειναι φορτισμενο εξαιτιας του γνωστου bug της μετρησης μπαταριας. εβαλα nova launcher εξαιτιας του γνωστου bug του stock launcher (ολο προβληματα αυτο το kitkat) και ολα μια χαρα μπορω να πω. θελω μια βοηθεια. πως μπορω να αποθηκευσω τα δεδομενα, λογαριασμους και ρυθμισεις των εφαρμογων που εχω κατεβασει απο το store ετσι ωστε μετα απο factory reset αφου τις ξαναπερασω απο το store που κραταει τη λιστα να ειναι παλι στην κατασταση που το αφησα?? δοκιμασα το encryption της συσκευης και τωρα πρεπει να το κανω καθε φορα 2 reboot για να ανοιξει. δε ξερω αν κανει και το κινητο πιο αργο αλλα βγαινει μονο με factory reset. ευχαριστω πολυ

 

(παντως πρεπει να πω οτι εδω βλεπουμε ενα τρανο παραδειγμα της τεχνολογικης συγκλισης. το δελτα μεταξυ χαμηλων, μεσαιων και υψηλων συσκευων μειωνεται δραματικα. αρχες του 2011 ειχα παρει το LG500 στα 180 ευρω περιπου και μετα απο 3 χρονια παιρνω με ουτε 130 ευρω κινητο που ειναι σε επιδοσεις σαν το galaxy S3 καλυτερο απο το nexus 4 (με βαση το antutu 4). πραγματικα δεν αξιζει να αγορασεις ακριβα κινητα.)

Ποιο είναι το bug του stock που είναι και γνωστό;

 

Για backup δες το titanium ή το helium. Δεν ξέρω βέβαια αν θα δουλέψουν με το encryption.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το bug του stock που είναι και γνωστό;

 

Για backup δες το titanium ή το helium. Δεν ξέρω βέβαια αν θα δουλέψουν με το encryption.

 

 

https://forums.motorola.com/posts/6c1f10142f

 

Θα τα δοκιμάσω και τα δύο και θα σου πω. Είμαι χωρίς ρόοτ ελπίζω μην έχω θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας. Έχω βάλει τον Nova Launcher, αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα σε διάφορες ενέργειες να μου λέει "Επιλέξτε μια εφαρμογή για την αρχική οθόνη: Εκκίνηση - Nova Launcher". Παρότι επιλέγω "Nova Launcher - Πάντα", μου το βγάζει σε τυχαία συχνότητα.

 

Αν δεν υπάρχει λύση για αυτό θα τον απεγκαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας. Έχω βάλει τον Nova Launcher, αλλά μου έχει σπάσει τα νεύρα σε διάφορες ενέργειες να μου λέει "Επιλέξτε μια εφαρμογή για την αρχική οθόνη: Εκκίνηση - Nova Launcher". Παρότι επιλέγω "Nova Launcher - Πάντα", μου το βγάζει σε τυχαία συχνότητα.

 

Αν δεν υπάρχει λύση για αυτό θα τον απεγκαταστήσω.

Μήπως έχεις βάλει κάποιο cleaner app;

Ή μήπως εγκαθιστάς άλλους launchers παράλληλα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις βάλει κάποιο cleaner app;

Ή μήπως εγκαθιστάς άλλους launchers παράλληλα;

 

Ναι, υπάρχει το clean master. Υποθέτω ότι αυτό διαγράφει το app του Nova Launher...

 

Χμμ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει το clean master. Υποθέτω ότι αυτό διαγράφει το app του Nova Launher...

 

Χμμ...

Να μην βάζεις τέτοιες σαβούρες λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός της Γαλλίας. Το δικό μου που είναι Γαλλικό είχε και φορτιστή και ακουστικά.

 

Μήπως μπορείς να μου πεις ποια ακουστικά έχει ; αν δε ξέρεις μοντέλο μπορείς να τα βγάλεις μια φωτογραφία ;

έχω 5 σετ και με κανένα δε δουλεύει το κουμπί για απάντηση κλήσεων.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Να μην βάζεις τέτοιες σαβούρες λοιπόν.

 

Εχω clean master και nova και δεν ειχα θέμα ποτέ... Το clean master είναι κορυφαία εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Εχω clean master και nova και δεν ειχα θέμα ποτέ... Το clean master είναι κορυφαία εφαρμογή...

Εφαρμογές τύπου clean Master άχρηστες είναι τελείως, μόνο βάρος είναι για το κινητό. Τα αρχεία που καθαρίζουν είναι προσωρινή μνήμη η οποία δημιουργείτε ξανά οπότε μια τρύπα στο νερό. Η ενίσχυση μνήμης επίσης μέτρια γιατί το android είναι φτιαγμένο ώστε να δουλεύει με μεγαλο ποσοστό χρησιμοπιουμενης μνήμης

Link to comment
Share on other sites

Εχω clean master και nova και δεν ειχα θέμα ποτέ... Το clean master είναι κορυφαία εφαρμογή...

Η εφαρμογή από μόνη της δεν νομίζω να δημιουργεί προβλήματα. Το θέμα είναι πως για κάποιον που ξέρει τι να σβήσει είναι άχρηστη, κάποιος που δεν ξέρει θα τα κάνει σαλάτα και θα ρωτάει στα forums. Σύνολο, μια τρύπα στο νερό.

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές τύπου clean Master άχρηστες είναι τελείως, μόνο βάρος είναι για το κινητό. Τα αρχεία που καθαρίζουν είναι προσωρινή μνήμη η οποία δημιουργείτε ξανά οπότε μια τρύπα στο νερό. Η ενίσχυση μνήμης επίσης μέτρια γιατί το android είναι φτιαγμένο ώστε να δουλεύει με μεγαλο ποσοστό χρησιμοπιουμενης μνήμης

 

αν και εγώ είμαι τέλειως αντίθετος σε εφαρμογές τύπου antivirus κλπ. το clean master έχει ένα και μόνο καλό ότι όταν σβήνεις μια εφαρμογή σου δίνει την δυνατότητα να σβήσεις διάφορες σαβούρες που αφήνει πίσω της.. πέρα από αυτό δεν έχει τίποτα άλλο χρήσιμο.. παρόλα αυτά εγώ και πάλι δεν την έχω εγκατεστημένη.. θεωρώ ότι βαρένουν το κινητό όλες αυτές οι σαβουρό εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

αν και εγώ είμαι τέλειως αντίθετος σε εφαρμογές τύπου antivirus κλπ. το clean master έχει ένα και μόνο καλό ότι όταν σβήνεις μια εφαρμογή σου δίνει την δυνατότητα να σβήσεις διάφορες σαβούρες που αφήνει πίσω της.. πέρα από αυτό δεν έχει τίποτα άλλο χρήσιμο.. παρόλα αυτά εγώ και πάλι δεν την έχω εγκατεστημένη.. θεωρώ ότι βαρένουν το κινητό όλες αυτές οι σαβουρό εφαρμογές

Αυτο ισχύει πως οταν απεγκαταστησεις κατι μετα σβηνει τη σαβούρα πισω του, αλλα μπορείς και μόνος σου πριν το κάνεις απεγκατασταση να διαγράψεις το cache απο τις ρυθμίσεις. Ουτε εγω το χω εγκατεστημενο πλέον γιατί μόνο βάρος είναι.

Link to comment
Share on other sites

Πιο clean Master; Αυτό που το έχουνε όλοι στα Samsung κινητά για να αδειάζουν τη μνήμη ram τους που για ανεξήγητο λόγο έχει φτάσει το 1,7 στα 2 gb ram..; Μια χαρά είναι το G μας χωρίς αυτού του είδους τις εφαρμογές. Τα έχουμε ξαναπεί αυτά παλαιότερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω την δυνατότητα να το πάρω από Αμερική:

 

1. Θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα;

2. Η εγγύηση θα ισχύει;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω την δυνατότητα να το πάρω από Αμερική:

 

1. Θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα;

2. Η εγγύηση θα ισχύει;

 

Ευχαριστώ.

Πρεπει να δεις αν ειναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο στην Αμερική. Αν δεν είναι τότε δουλεύει κανονικά. Εγγύηση δεν γνωρίζω ας πει κάποιος που ξέρει σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πως μπορώ να ξέρω οτι τα sms που στέλνω είναι με 160 και οχι 70 χαρακτήρες; πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

είχα βάλει μια άλλη εφαρμογή για μηνύματα, την 8sms που ειχε μετρητή χαρακτήρων αλλα έστελνε μονο με λατινικούς χαρακτήρες 160 ενω με ελληνικούς 70 οπότε και την ξήλωσα.

 

επίσης, μια ακομη απορία. οταν πατάμε το δεξι soft key και εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, γίνεται να τις σβήσω όλες μαζί ή πρέπει μια-μια σέρνοντας τες αριστερά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έχω την δυνατότητα να το πάρω από Αμερική:

 

1. Θα δουλεύει κανονικά Ελλάδα;

2. Η εγγύηση θα ισχύει;

 

Ευχαριστώ.

 

Αν είναι GSM ναι θα δουλεύει. Αν είναι κλειδωμένο υπάρχουν τρόποι για ξεκλείδωμα. Αλλά αν είναι έκδοση για T-mobile δεν θα δουλεύει σωστά γιατί χρησιμοποιεί CDMA.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά, πως μπορώ να ξέρω οτι τα sms που στέλνω είναι με 160 και οχι 70 χαρακτήρες; πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση;

είχα βάλει μια άλλη εφαρμογή για μηνύματα, την 8sms που ειχε μετρητή χαρακτήρων αλλα έστελνε μονο με λατινικούς χαρακτήρες 160 ενω με ελληνικούς 70 οπότε και την ξήλωσα.

 

επίσης, μια ακομη απορία. οταν πατάμε το δεξι soft key και εμφανίζονται οι εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, γίνεται να τις σβήσω όλες μαζί ή πρέπει μια-μια σέρνοντας τες αριστερά;

Αν δεν το έχεις κανει ρουτ πρέπει μια μια να τις στήσεις

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κανει ρουτ πρέπει μια μια να τις στήσεις

 

οκ ευχαριστώ.. για τα sms γνωρίζουμε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ.. για τα sms γνωρίζουμε κάτι;

Για τα μηνύματα δεν ξέρω εγω χρησιμοποιώ handcend και ειμαι ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές τύπου clean Master άχρηστες είναι τελείως, μόνο βάρος είναι για το κινητό. Τα αρχεία που καθαρίζουν είναι προσωρινή μνήμη η οποία δημιουργείτε ξανά οπότε μια τρύπα στο νερό. Η ενίσχυση μνήμης επίσης μέτρια γιατί το android είναι φτιαγμένο ώστε να δουλεύει με μεγαλο ποσοστό χρησιμοπιουμενης μνήμης

 

Πάνο δεν καθαρίζει μόνο την προσωρινή μνήμη.

Εμένα με έχει βοηθήσει στο S2 να ανακτήσω μνήμη από ορφανά αρχεία που έμεναν μετά από απεγκατάσταση εφαρμογών.

Χρήσιμη για μένα.:)

 

ΥΣ Σόρρυ για το off topic.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πάνο δεν καθαρίζει μόνο την προσωρινή μνήμη.

Εμένα με έχει βοηθήσει στο S2 να ανακτήσω μνήμη από ορφανά αρχεία που έμεναν μετά από απεγκατάσταση εφαρμογών.

Χρήσιμη για μένα.:)

 

ΥΣ Σόρρυ για το off topic.

Το οτι διαγραφεί τέτοια αρχεία ειναι δεδομένο αλλά δεν ειναι κατι τοσο σημαντικό που να αξίζει να χρησιμοποιείς την εφαρμογή. Πιστεύω κυρίως βάρος αποτελεί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...