Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπαμε το κινητακι εχει ΦΟΒΕΡΗ διαχειριση ενεργειας..γιαυτο το αγαπησαμε τοσο πολυ πιστευω! :)

Τελικό αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν χρησιμοποιώ πολύ συχνά 3G είναι λογικό να πέσει η μπαταρία από 81% σε 77 με κανένα πεντάλεπτο χρήση?

 

Μόνο αν ο επεξεργαστής δούλευε σαν τρελός και πάλι δεν το νομίζω.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν χρησιμοποιώ πολύ συχνά 3G είναι λογικό να πέσει η μπαταρία από 81% σε 77 με κανένα πεντάλεπτο χρήση?

εχει γινει και σε μενα αυτο! μια χαρα λογικο ειναι! εγω ας πουμε ημουνα στο browser χαζευα σε 2-3 σελιδες και ταυτοχρονα μιλουσα και στο facebook messanger! πιο λογικο δεν γινεται! κινητο ειναι φιλε σαλαζαρ :-)

Link to comment
Share on other sites

+1. Σε ότι κινητό έχω δουλέψει από 4,5 εώς 5 ίντσες με νορμάλ μπαταρία (2000-2300mah) κάπως έτσι πέφτει η στάθμη της όταν είναι ανοιχτά τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

εχει γινει και σε μενα αυτο! μια χαρα λογικο ειναι! εγω ας πουμε ημουνα στο browser χαζευα σε 2-3 σελιδες και ταυτοχρονα μιλουσα και στο facebook messanger! πιο λογικο δεν γινεται! κινητο ειναι φιλε σαλαζαρ :-)

 

+1. Σε ότι κινητό έχω δουλέψει από 4,5 εώς 5 ίντσες με νορμάλ μπαταρία (2000-2300mah) κάπως έτσι πέφτει η στάθμη της όταν είναι ανοιχτά τα δεδομένα.

 

Good!!Στάνιαρα(που λέει και η διαφήμιση):p:p

Link to comment
Share on other sites

Good!!Στάνιαρα(που λέει και η διαφήμιση):p:p

Και σ εμενα έτσι πεφτει η μπαταρια κι επίσης ζεσταίνεται πολυ με 3g ανοιχτα.. Λογικό εν μέρη γιατί το wifi ειναι λιγοτερο ενεργοβόρο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω δουλέψει πάρα πολύ 3G συνήθως είχα κατανάλωση από 2'/% έως 3,5'/%

κάπου εκεί με οθόνη ανοιχτή πάντα

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα motorolla moto g απο Αγγλια (δευτερο χερι) , δεν εχω αποδειξη, και δεν αναγνωριζει τη sim card.

Τι μπορω να κανω?

Η εδω αντιπροσωπεια το αναλαμβανει (ποια ειναι αληθεια ?) ?

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα motorolla moto g απο Αγγλια (δευτερο χερι) , δεν εχω αποδειξη, και δεν αναγνωριζει τη sim card.

Τι μπορω να κανω?

Η εδω αντιπροσωπεια το αναλαμβανει (ποια ειναι αληθεια ?) ?

Τσεκαρες μήπως ειναι κλειδωμένο;

Link to comment
Share on other sites

δουλευε κανονικα πριν λιγο καιρο, με εναν ανταπτορα απο nan sim -> micro.

Το ειχα σε αχρηστια πολυ καιρο και ειπα να το δωσω.

Οταν παω τωρα να το ελεγξω, δεν αναγνωριζει μια παλια micro sim.

Που το παω αν χρειαστει ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτοι εδω ειναι η αντιπροσωπεια ?

http://www.cellcom.gr/site/gr/profile.html

 

Ισχυει η εγγυηση Πανευρωπαικα ή οχι ?

Link to comment
Share on other sites

δουλευε κανονικα πριν λιγο καιρο, με εναν ανταπτορα απο nan sim -> micro.

Το ειχα σε αχρηστια πολυ καιρο και ειπα να το δωσω.

Οταν παω τωρα να το ελεγξω, δεν αναγνωριζει μια παλια micro sim.

Που το παω αν χρειαστει ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτοι εδω ειναι η αντιπροσωπεια ?

http://www.cellcom.gr/site/gr/profile.html

 

Ισχυει η εγγυηση Πανευρωπαικα ή οχι ?

 

Καλύτερα να στείλεις ένα mail στο motorola support. Η εδώ αντιπροσωπεία λίγο δύσκολο να το αναλάβει αλλά κάντους ένα τηλ καλού κακού. Εγγύηση δεν έχεις αφού έχασες την απόδειξη άρα ίσως στο φτιάξουν επι πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα motorolla moto g απο Αγγλια (δευτερο χερι) , δεν εχω αποδειξη, και δεν αναγνωριζει τη sim card.

Τι μπορω να κανω?

Η εδω αντιπροσωπεια το αναλαμβανει (ποια ειναι αληθεια ?) ?

 

Εγώ νομίζω ότι θα το αναλάβει, από τη στιγμή που η συσκευή δεν κυκλογορεί πάνω από 2 χρόνια.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ΠΑιδια προσοχη στις αγορες σας. Η motorola ειναι πολυ σκληρη. Δεν αλλαζει ευκολα συσκευες.

 

Απο εχτες μιλαω μαζι τους για την δικια μου. Τελικα το καταστημα θα μου δωσει χρηματα πισω.

 

Προσοχη απο που αγοραζετε. Απο εμενα τερμα το skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. ΠΑιδια προσοχη στις αγορες σας. Η motorola ειναι πολυ σκληρη. Δεν αλλαζει ευκολα συσκευες.

 

Απο εχτες μιλαω μαζι τους για την δικια μου. Τελικα το καταστημα θα μου δωσει χρηματα πισω.

 

Προσοχη απο που αγοραζετε. Απο εμενα τερμα το skroutz.

Γιατι δεν σου την αλλαξανε τελικά;

Link to comment
Share on other sites

OXI . Μου ειπε θα μου στειλει τα λεφτα πισω αυριο.

Τι σε είπαν δηλαδή και δεν στ αλλαξανε; δεν ίσχυε αντικατασταση;

Link to comment
Share on other sites

Τι σε είπαν δηλαδή και δεν στ αλλαξανε; δεν ίσχυε αντικατασταση;

Περίεργο να μη στείλει κανούργιο κινητό και να στείλει λεφτά.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο να μη στείλει κανούργιο κινητό και να στείλει λεφτά.:confused:

Όντως ψιλο περιεργο οπως το έκαναν εκει στη μοτορολα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι περιεργο..ΣΤο τηλεφωνο του ειπα..." ΜΗ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ"

 

 

Αυτος καταλαβε σιγουρα τι εννοω. Οριστε τι μου εγραψε...

 

 

Καλησπέρα.

Έχουμε συνεννοηθεί εμείς, δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι.

Και επειδή μας διαβεβαίωσαν ότι δεν προέρχεται από υπαιτιότητα του χρήστη, αν θέλετε μπορούμε να σας μεταφέρουμε τα χρήματα σας σε έναν λογαριασμό σας ή να σας κάνουμε την αντικατάσταση.

Ενημερώστε μας παρακαλώ με έναν αριθμό λογαριασμού.

Ευχαριστούμε.

 

Με εκτίμηση,

η ομάδα του KataNou.gr

 

φυσικα ζητησα επιστροφη χρηματων.

 

 

Ηδη εχω νεο κινητο απο το απογευμα απο wind. Στη wind ΡΩΤΗΣΑ..." αν παθει κατι μεσα στις 7 ημερες το αλλαζετε ; " και μου απαντησαν ΒΕΒΑΙΩΣ.

 

Αυτα παιδια. ΠΕριμενω να μου βαλουν τα χρηματα αυριο και μετα θα τους τραβηξω αναφορα σε ολα τα site.

 

ΔΙΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι περιεργο..ΣΤο τηλεφωνο του ειπα..." ΜΗ ΜΕ ΚΑΝΕΤΕ ΝΑ ΕΡΘΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ"

 

 

Αυτος καταλαβε σιγουρα τι εννοω. Οριστε τι μου εγραψε...

 

 

Καλησπέρα.

Έχουμε συνεννοηθεί εμείς, δεν χρειάζεται να κάνετε κάτι.

Και επειδή μας διαβεβαίωσαν ότι δεν προέρχεται από υπαιτιότητα του χρήστη, αν θέλετε μπορούμε να σας μεταφέρουμε τα χρήματα σας σε έναν λογαριασμό σας ή να σας κάνουμε την αντικατάσταση.

Ενημερώστε μας παρακαλώ με έναν αριθμό λογαριασμού.

Ευχαριστούμε.

 

Με εκτίμηση,

η ομάδα του KataNou.gr

 

φυσικα ζητησα επιστροφη χρηματων.

 

 

Ηδη εχω νεο κινητο απο το απογευμα απο wind. Στη wind ΡΩΤΗΣΑ..." αν παθει κατι μεσα στις 7 ημερες το αλλαζετε ; " και μου απαντησαν ΒΕΒΑΙΩΣ.

 

Αυτα παιδια. ΠΕριμενω να μου βαλουν τα χρηματα αυριο και μετα θα τους τραβηξω αναφορα σε ολα τα site.

 

ΔΙΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΛΕΠΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΛΝΑΝ ΑΛΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ...

Ισχύει οτι να ναι με την αντικατασταση.. Αυτο το ρίσκο δυστυχώς έχουν τα ιντερνετικα μαγαζιά

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει οτι να ναι με την αντικατασταση.. Αυτο το ρίσκο δυστυχώς έχουν τα ιντερνετικα μαγαζιά

 

Εννοειται....ΔΕΝ θα ξαναπαρω ποτε και τιποτα. Δεν πειραζει ας δωσω παραπανω να ειμαι ησυχος Η θα παιρνω οπως κανω σχεδον παντα δευτερο χερι Ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται....ΔΕΝ θα ξαναπαρω ποτε και τιποτα. Δεν πειραζει ας δωσω παραπανω να ειμαι ησυχος Η θα παιρνω οπως κανω σχεδον παντα δευτερο χερι Ελληνικο.

 

Αν και offtopic...Νομιζω οτι ολα τα μαγαζια δεν ειναι ιδια. Εχω παρει και κινητα και αξεσουαρ απο ιντερνετ/σκρουτζ και ολα καλα.

Ισως πετυχες στη περιπτωση...και εδω ερχομαι να τονισω οτι αν ειχες τη δυνατοτητα να παρεις το μοτο G απο αμαζον θα ητανε διαφορετικη αντιμετωπιση...κι ας ειχες ενα χρονο εγγυηση ;)

Οσο για τη wind και λοιπες αλυσιδες, μη νομιζεις οτι θα ξεμπερδευες κι εκει ευκολα.

Παρε τα λεφτα σου, βαλε λιγα ακομα και ελα στη παρεα του MOTO X να γουσταρεις :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που συνεχίζω το off topic, αλλά να σας πω ότι εδώ είχα αγοράσει ταμπλέτα από το πλαίσιο ημέρα Σάββατο, με καμένα pixels στην οθόνη, την πήγα πίσω Δευτέρα και στο σέρβις μου λένε λίγες μέρες υπομονή να τη στείλουμε στα κεντρικά για να πάρουμε έγκριση για αντικατάσταση. Και μετά από 3 μέρες που εγκρίθηκε πάω να την παραλάβω και έχουν για μένα ένα κουτί με μια συσκευή σκονισμένη, χωρίς προστατευτικό στην οθόνη και γρατσουνιές, και με τα καλώδια-φορτιστής χωρίς σακουλάκια δηλαδή μεταχειρισμένη. Με φασαρία μου δώσανε πίσω μια από το ντουλάπι. Τις επόμενες φορές που χάλασε όμως απλά την άλλαζαν με μεταχειρισμένη ενώ γράφανε πως έγινε επισκευή. Αυτή είναι η διαφορά με το doa, και φαίνεται πως στις μέρες που ζούμε όσο μεγάλο και να είναι το μαγαζί μπορεί να σου τύχει η στραβή.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που συνεχίζω το off topic, αλλά να σας πω ότι εδώ είχα αγοράσει ταμπλέτα από το πλαίσιο ημέρα Σάββατο, με καμένα pixels στην οθόνη, την πήγα πίσω Δευτέρα και στο σέρβις μου λένε λίγες μέρες υπομονή να τη στείλουμε στα κεντρικά για να πάρουμε έγκριση για αντικατάσταση. Και μετά από 3 μέρες που εγκρίθηκε πάω να την παραλάβω και έχουν για μένα ένα κουτί με μια συσκευή σκονισμένη, χωρίς προστατευτικό στην οθόνη και γρατσουνιές, και με τα καλώδια-φορτιστής χωρίς σακουλάκια δηλαδή μεταχειρισμένη. Με φασαρία μου δώσανε πίσω μια από το ντουλάπι. Τις επόμενες φορές που χάλασε όμως απλά την άλλαζαν με μεταχειρισμένη ενώ γράφανε πως έγινε επισκευή. Αυτή είναι η διαφορά με το doa, και φαίνεται πως στις μέρες που ζούμε όσο μεγάλο και να είναι το μαγαζί μπορεί να σου τύχει η στραβή.

Ο νόμος είναι σαφής όμως, αντικατάσταση με καινούργια.

Πρέπει πάντα να διεκδικούμε το δίκαιό μας.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...