Jump to content

Moto G


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Moto G έχει πρόβλημα στον ήχο με τα ακουστικά ...... διορθώνεται μόνο αν είναι σε 2G.

Με τα sound effects κλειστά δεν έχει κανένα πρόβλημα!

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Με τα sound effects κλειστά δεν έχει κανένα πρόβλημα!

 

Ισχυει αυτη λυση...!!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλσ η google δικια της καμερα app και για μας δεν ειναι διαθεσιμη λεει στη χωρα μας ελεος! Ρε αντωνη σαμαρα κανε κατι λολ

 

Τι σκας;

Η δικιά μας εφαρμογή κάμερας είναι καλύτερη πίστεψε με.

Link to comment
Share on other sites

Το Moto G έχει πρόβλημα στον ήχο με τα ακουστικά ...... διορθώνεται μόνο αν είναι σε 2G.

 

Εννοείς με τα hands free; Σαν τι πρόβλημα δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Τι σκας;

Η δικιά μας εφαρμογή κάμερας είναι καλύτερη πίστεψε με.

 

Οχι left!την κατεβασα σημερα! Ειναι πολυ πιο γρηγορη! Στα παντα! Ειναι εξαιρετικη!

 

Δοκιμασε την!

Link to comment
Share on other sites

Οχι left!την κατεβασα σημερα! Ειναι πολυ πιο γρηγορη! Στα παντα! Ειναι εξαιρετικη!

 

Δοκιμασε την!

 

Μόλις τη κατέβασα. Έχεις δίκιο.

Ξέρεις που το κατάλαβα; Στο 100% zoom.

Έβγαλα δύο ίδιες φώτο από την κάμερα της μοτορόλα και από τη κάμερα της google και της τελευταίας είναι πιο καθαρή με λιγότερο θόρυβο.

Η ρυθμίσεις είναι πιο λίγες έως ανύπαρκτες μπορώ να πω αλλά το τελικό αποτέλεσμα δικαιώνει τα λεγόμενα σου.

Θα δω και το ψευτοfocus(εφέ εστίασης) ως απάντηση της google στην Nokia/HTC και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Δωστε καποιο link με την εφαρμογη της καμερας της google ρε παιδες

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

Ορίστε η κάμερα! Τώρα την εγκαθιστώ και γω.

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανενας το 8αρι απο mobilehellas να μου πει αν ειναι η νεα παρτιδα με το λευκο λογοτυπο? αυτοι δεν ξερουν να μου απαντησουν!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα περίπου 20-25 σελίδες και δεν είδα κανέναν να προτείνει κάποια θήκη ή/με screen protector. Μόνο το grip shell ανέφερε κάποιος. Αυτό υπάρχει σε καταστήματα Wind; Ή έχετε να προτείνετε κάτι φθηνότερο μαζί με screen protector από ebay;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι το δικό μου κινητό έχει θέμα.Το ξέρω ότι έχω γίνει γραφικός αλλά ακούστε πως έχει:χθες χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα η μπαταρία πήγε από 100% σε 87% σε λίγες ώρες.Αρχικά είπα ότι μάλλον δεν το άφησα να πάει 100% και το έβγαλα πιο νωρίς.Το έβαλα ξανά λοιπόν για να είμαι σίγουρος.Με 22 ώρες idle και 3 λεπτά οθόνης(!!!) είμαι στο 73%!!!Στα στατιστικά δεν δείχνει κάτι να τρέχει που να τρώει την μπαταρία.Πρώτο πρώτο ειναι το phone idle.Το φορτίζω με κανονικό φορτιστή με 750 mA.Έχετε να προτείνετε κάτι?Λέτε να φταίει ο Nova Που χρησιμοποιώ τις 4-5 τελευταίες ημέρες? Edited by salazar_
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα περίπου 20-25 σελίδες και δεν είδα κανέναν να προτείνει κάποια θήκη ή/με screen protector. Μόνο το grip shell ανέφερε κάποιος. Αυτό υπάρχει σε καταστήματα Wind; Ή έχετε να προτείνετε κάτι φθηνότερο μαζί με screen protector από ebay;

 

Public την εχει σιγουρα και ειναι τρομερη απλα! Την πηρα χθες!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις τη κατέβασα. Έχεις δίκιο.

Ξέρεις που το κατάλαβα; Στο 100% zoom.

Έβγαλα δύο ίδιες φώτο από την κάμερα της μοτορόλα και από τη κάμερα της google και της τελευταίας είναι πιο καθαρή με λιγότερο θόρυβο.

Η ρυθμίσεις είναι πιο λίγες έως ανύπαρκτες μπορώ να πω αλλά το τελικό αποτέλεσμα δικαιώνει τα λεγόμενα σου.

Θα δω και το ψευτοfocus(εφέ εστίασης) ως απάντηση της google στην Nokia/HTC και θα επανέλθω.

 

Στο πα left :-) πραγματικα απιστευτη εφαρμογη για καμερα! Bravo google!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω ενα θεματακι με το 3g! Καποιες φορες ενω δειχνει οτι εχω σημα δεν νιωθει και δεν μπαινει! Μου ηρθε μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατον να σταλουν οι ρυθμισεις ιντερνετ! Πηρα εξυπηρετηση πελατων και λεει ειναι κανονικα ενεργοποιημενο! Λετε να φταιει καμια ρυθμιση? Η απλα το τραγικο δυκτιο της cosmote

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Public την εχει σιγουρα και ειναι τρομερη απλα! Την πηρα χθες!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Στο πα left :-) πραγματικα απιστευτη εφαρμογη για καμερα! Bravo google!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω ενα θεματακι με το 3g! Καποιες φορες ενω δειχνει οτι εχω σημα δεν νιωθει και δεν μπαινει! Μου ηρθε μηνυμα οτι δεν ειναι δυνατον να σταλουν οι ρυθμισεις ιντερνετ! Πηρα εξυπηρετηση πελατων και λεει ειναι κανονικα ενεργοποιημενο! Λετε να φταιει καμια ρυθμιση? Η απλα το τραγικο δυκτιο της cosmote

 

BREAKING NEWS! Το moto g θα παρει 4.4.3 το εγραψε ενας τυπας στο xda που μιλησε με motorola support! Μακαρι!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά νομίζω ότι το δικό μου κινητό έχει θέμα.Το ξέρω ότι έχω γίνει γραφικός αλλά ακούστε πως έχει:χθες χωρίς να κάνω απολύτως τίποτα η μπαταρία πήγε από 100% σε 87% σε λίγες ώρες.Αρχικά είπα ότι μάλλον δεν το άφησα να πάει 100% και το έβγαλα πιο νωρίς.Το έβαλα ξανά λοιπόν για να είμαι σίγουρος.Με 22 ώρες idle και 3 λεπτά οθόνης(!!!) είμαι στο 73%!!!Στα στατιστικά δεν δείχνει κάτι να τρέχει που να τρώει την μπαταρία.Πρώτο πρώτο ειναι το phone idle.Το φορτίζω με κανονικό φορτιστή με 750 mA.Έχετε να προτείνετε κάτι?Λέτε να φταίει ο Nova Που χρησιμοποιώ τις 4-5 τελευταίες ημέρες?

Εκτός αν ήσουν σε σημείο με τραγικά χαμηλό σήμα μάλλον κάτι παίζει. Εφόσον είσαι σε 4.3 ακόμη βάλε το wakelock detector να δεις μήπως κάποιο app "ξυπνάει" το κινητό. Κάνε και ένα Wipe Cache όπως εδώ. Πάντως και εμένα έτσι έκανε και το έστειλα πίσω και μου το αντικατέστησε το Amazon.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν ήσουν σε σημείο με τραγικά χαμηλό σήμα μάλλον κάτι παίζει. Εφόσον είσαι σε 4.3 ακόμη βάλε το wakelock detector να δεις μήπως κάποιο app "ξυπνάει" το κινητό. Κάνε και ένα Wipe Cache όπως εδώ. Πάντως και εμένα έτσι έκανε και το έστειλα πίσω και μου το αντικατέστησε το Amazon.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση.Είμαι σε σημείο με full σήμα και φοράω 4.4 Προσπαθώ να δω τι φταίει αλλά μάταια

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση.Είμαι σε σημείο με full σήμα και φοράω 4.4 Προσπαθώ να δω τι φταίει αλλά μάταια

 

Επίσης απεγκατέστησε το Skype (εφόσον το έχεις) και απενεργοποίησε το google search. Αν δεν βαριέσαι κάνε επαναφορά εργοστασιακών. Επίσης μπορείς να δεις στο XDA όπου έχει πολλές αναφορές στο για battery drains και να επικοινωνήσεις με την υποστήριξη της Motorola μέσω της εφαρμογής όπως έκανε ένας άλλος φίλος εδώ στο φόρουμ. Μερικές σελίδες πίσω το έχει αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

...και απενεργοποίησε το google search...

 

Τρωει το google search μπαταρια;! Ακομα και αν δε το χρησιμοποιεις;!

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Τρωει το google search μπαταρια;! Ακομα και αν δε το χρησιμοποιεις;!

 

Κάτι τέτοιο έχει αναφερθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με Motorola.Παραβλέπω το γεγονός ότι μάλλον ο τύπος με τον οποίο μίλησα αδιαφορούσε/βαριόταν.Με το IMEI δεν έβγαλα άκρη λόγω λέει privancy settings.Πρότεινε factory reset.Ξέρετε κανένα εύκολο τρόπο για backup γιατί βαριέμαι να τα ξαναπερνάω/σετάρω όλα :p
Link to comment
Share on other sites

 

BREAKING NEWS! Το moto g θα παρει 4.4.3 το εγραψε ενας τυπας στο xda που μιλησε με motorola support! Μακαρι!!!

 

Κρατάω μικρό καλάθι αλλά αν γίνει, ούτε ο πιο αισιόδοξος δε θα το περίμενε ;)

Μακάρι να του φερθεί όπως του αρμόζει η μοτορόλα/λενοβο.

Δεν είναι τυχαία πρώτο σε πωλήσεις.

 

Υ.Γ Στο Techblog πάντως σ ένα άρθρο ανέφεραν ότι ο μεγάλος αδερφός (μότο X) θα την πάρει την 4.4.3.

Συνήθως ότι αναβάθμιση δέχεται το X, δέχεται και το G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διάβασα περίπου 20-25 σελίδες και δεν είδα κανέναν να προτείνει κάποια θήκη ή/με screen protector. Μόνο το grip shell ανέφερε κάποιος. Αυτό υπάρχει σε καταστήματα Wind; Ή έχετε να προτείνετε κάτι φθηνότερο μαζί με screen protector από ebay;

Εγώ φίλε έχω πάρει αυτήν εδώ και είναι ό,τι πρέπει διακριτική και με πολύ ωραία αίσθηση http://www.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Premium-Matte-Hard-Shell-Cover-Case-Screen-Protector-For-Motorola-Moto-G-/191075094922?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&var=&hash=item2c7cf6918a

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις κατέβασα και εγώ την εφαρμογή Google Camera, αλλά δεν μου εμφανίζει όλες τις επιλογές

• Photo Spheres for immersive 360º views

• Lens Blur mode for SLR-like photos with shallow depth of field

• Panorama mode with high resolution

 

Εσείς τις έχετε όλες ή απλά δεν τις υποστηρίζει το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μόλις κατέβασα και εγώ την εφαρμογή Google Camera, αλλά δεν μου εμφανίζει όλες τις επιλογές

• Photo Spheres for immersive 360º views

• Lens Blur mode for SLR-like photos with shallow depth of field

• Panorama mode with high resolution

 

Εσείς τις έχετε όλες ή απλά δεν τις υποστηρίζει το κινητό?

 

Μπα!! Απλα δεν τις υποστιριζει το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω μικρό καλάθι αλλά αν γίνει, ούτε ο πιο αισιόδοξος δε θα το περίμενε ;)

Μακάρι να του φερθεί όπως του αρμόζει η μοτορόλα/λενοβο.

Δεν είναι τυχαία πρώτο σε πωλήσεις.

 

Υ.Γ Στο Techblog πάντως σ ένα άρθρο ανέφεραν ότι ο μεγάλος αδερφός (μότο X) θα την πάρει την 4.4.3.

Συνήθως ότι αναβάθμιση δέχεται το X, δέχεται και το G.

 

Απλα περιμενουμε να δουμε τι θα γινει !

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω μικρό καλάθι αλλά αν γίνει, ούτε ο πιο αισιόδοξος δε θα το περίμενε ;)

Μακάρι να του φερθεί όπως του αρμόζει η μοτορόλα/λενοβο.

Δεν είναι τυχαία πρώτο σε πωλήσεις.

 

Υ.Γ Στο Techblog πάντως σ ένα άρθρο ανέφεραν ότι ο μεγάλος αδερφός (μότο X) θα την πάρει την 4.4.3.

Συνήθως ότι αναβάθμιση δέχεται το X, δέχεται και το G.

 

Λευτέρη αλλοίμονο αν σταματήσει στην 4.4.3. Εκτός αν την "πηδήξει" για να πάει σε 5 ή όποια είναι αυτή.

Εξάλλου όπως γράφουν και αυτοί ακόμα και σήμερα για εγγυημένες αναβαθμίσεις θα πρέπει να περιμένουμε το καλύτερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...