Jump to content

LG Pop (GD510)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Μουσική μπορείς να ακούσεις?? ή ραδιόφωνο?? έχω συνηθίσει τα Έρικσον αλλά σκέφτομαι να το "γυρίσω"....
When I die I'm going to haunt the f*** out of you people
Link to comment
Share on other sites

Μουσική μπορείς να ακούσεις?? ή ραδιόφωνο?? έχω συνηθίσει τα Έρικσον αλλά σκέφτομαι να το "γυρίσω"....

Και μουσική μπορείς να ακούσεις και ραδιόφωνο έχει, και είναι και πολύ στυλάτο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και για μένα ο media player του είναι πιο ωραίος από τον αντίστοιχο των SE.

 

Η μπαταρία του εμένα μου κρατά 2,5 μέρες με κανονική χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα .Μολις πηρα και εγω την συσκευη και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορουμε να κανουμε firmware update εαν βεβαια χρειαζετε.Στον ιστοχωρο της ελληνικης LG δεν υπαρχει η συσκευη.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο κινητο με αψογη ποιοτητα κατασκευης και προσιτη τιμη.......το επομενο μου κινητο πιθανον..........αλλα πρωτα ας ακουσω τις αποψεις των ειδικων..........:)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από μένα. Το συγκεκριμένο κινητό το πήρε η αδερφή μου αλλά ακόμα δεν το έχω δει από κοντά για να πω τη γνώμη μου. Αλλά με έχει πρήξει, γιατί χτυπάει όταν δεν έχει μπαταρία, ακόμα και όταν είναι στο αθόρυβο. Γίνεται να το απενεργοποιήσει με κάποιο τρόπο; Δυστυχώς δεν έχω ξαναασχοληθεί με lg και δεν ξέρω (και φυσικά δεν την ανέχω άλλο):X... Αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει, θα το εκτιμούσα. Edited by divnick
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και απο μενα .Μολις πηρα και εγω την συσκευη και θα ηθελα να ρωτησω πως μπορουμε να κανουμε firmware update εαν βεβαια χρειαζετε.Στον ιστοχωρο της ελληνικης LG δεν υπαρχει η συσκευη.Ευχαριστω

 

Πάντως εγώ κατεβάζοντας το λογισμικό από το επίσημο site (όχι το ελληνικό )

έκανα αναβάθμιση , βέβαια δεν ξέρω τι ακριβώς βελτιώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε στα χερια μου η θηκη που εχει δημοσιευση πιο πανω ενας φιλος.Μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλη αποτελουμενη απο δυο μερη απο σκληρο πλαστικο που εφαρμοζουν τελεια και αφηνουν ολα τα κουμπια του ελευθερα οπως βεβαια και την οθονη

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BLACK-HYBRID-HARD-CASE-SKIN-SHELL-FOR-LG-GD510-POP_W0QQitemZ150398301742QQcmdZViewItemQQimsxq20091217?IMSfp=TL091217182001r11527

Edited by geomix
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κινητο και σε πολυ καλη τιμη βρισκεται αυτη την εποχη (γυρω στα 159€).

 

Θα μπορουσε καποιος να γραψει τ'αρνητικα του gd510..??

Μεχρι στιγμης εγω εχω βρει την ελλειψη wifi και του 3g.

Η μπαταρια του απ'οτι ειδα κραταει 2.5 μερες με μετρια χρηση, ικανοποιητικα για μενα..

Eπισης, μηπως περιλαμβανει στην συσκευασια του εξτρα προστατευτικο οθονης οπως το lg cookie??

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο κινητο και σε πολυ καλη τιμη βρισκεται αυτη την εποχη (γυρω στα 159€).

 

Θα μπορουσε καποιος να γραψει τ'αρνητικα του gd510..??

 

Κι εγώ που το περιεργάστηκα λίγο, μου φάνηκε εξαιρετικό (γι' αυτό που είναι).

Αυτό που με χαλάει όμως πολύ, είναι το SAR του: 1,29 W/kg :(:X

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το έπιασα κι εγώ στα χέρια μου το κινητάκι, αρκετά καλό, κομψό και απίστευτα μικρό σε σημείο να νομίζεις ότι είναι ψεύτικο, το 5800 δίπλα του έδειχνε γίγαντας. Το μενού μου φάνηκε κάπως μεγάλο είχε πάρα πολλά εικονίδια που δε χωρούσαν καν σε μια οθόνη κάτι που με κούρασε προτιμούσα μερικά εικονίδια-κατηγορίες όπως επίσης ήταν πολύ αργό στο κατέβασμα των επαφών πχ. Όπως επίσης ένα ακόμα κουμπάκι στο κάτω μέρος για ξεχωριστί πράσινο και κόκκινο θα βολευε παραπάνω πιστεύω. Γενικά μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις πέρα από τα ψεγάδια που δε με βόλεψαν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το μενού μου φάνηκε κάπως μεγάλο είχε πάρα πολλά εικονίδια που δε χωρούσαν καν σε μια οθόνη κάτι που με κούρασε προτιμούσα μερικά εικονίδια-κατηγορίες

 

Έχει επιλογή να χωρίσεις το menu σε κατηγορίες.:)

 

Πας "Ρυθμίσεις Οθόνης" -> "Αρχικό μενού" - > κι επιλέγεις το μενού "Κύλιση" ( το μενού με κατηγορίες δλδ )

 

Εγώ συμπληρώνω 2 μήνες περίπου με το κινητό και είμαι πολύ ικανοποιημένος για την αγορά μου.Πέρα από τα δεδομένα θετικά του ( μικρό μέγεθος με 3άρα οθόνη και μικρό βάρος ) θεωρώ πως έχει πολύ εύχρηστο μενού. :clap:

 

Τα μοναδικά ψεγάδια του ( πέρα από την έλλειψη κάμερας υψηλής ανάλυσης,gps,wifi ) θεωρώ πως είναι τα εξής :

 

1) Τα emoticons δεν εμφανίζονται ως προσωπάκια την ώρα που γράφεις όπως πχ στα Sony Ericsson.Eμφανίζονται βέβαια κανονικά στον παραλήπτη του sms.

 

2) Για εμένα που γράφω πάντα με T9 με καθυστερεί λίγο το γεγονός ότι δεν με αφήνει με έξυπνο τρόπο να σπάω τις λέξεις που δεν έχουν προβλεφτεί.Το κάνω αλλά πιο δύσκολα σε σχέση πχ με το άλλο κινητό μου,το C905.

 

3) Ο χρόνος μεταξύ προειδοποίησης χαμηλής μπαταρίας και τελειώματος μπαταρίας είναι πολύ μικρός.

 

4) Όταν κάνεις προβολή των φωτογραφιών μεσολαβεί 1 δευτερόλεπτο για να αποκτήσει η φωτογραφία την πραγματική της ανάλυση.

 

Αυτά.:) Αν δεν εμφανίσει στο μέλλον κανένα πρόβλημα, σε touchscreens της LG θα στρέφομαι πάντα.Λατρεύω την ευχρηστία του μενού τους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά... θα αγοράσω το κινητό για τη γυναίκα μου και θέλω να ξέρω αν μπορώ να περάσω τις επαφές από το παλιό Nokia κινητό στο lg (μέσω συγχρονισμού Outlook και κτλ)...

 

Δεν έχω ξαναγοράσει ποτέ lg κινητό και δεν ξέρω. Γίνεται????

 

Ευχαριστώ...

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ενα απιστευτο μειον κατ εμε ειδικα σαν χρηστη sony ericsson ειναι τα κακης ποιοτητας ακουστικα.......ελεος παιδια........:p
Link to comment
Share on other sites

ενα απιστευτο μειον κατ εμε ειδικα σαν χρηστη sony ericsson ειναι τα κακης ποιοτητας ακουστικα.......ελεος παιδια........:p

 

Aπ'οτι ειδα σ'ενα unboxing video του gd510 στο youtube τ'ακουστικα του ειναι σαν αυτα του lg cookie που ειχα παλιοτερα οποτε συμφωνω κι εγω ειναι κακης ποιοτητας (πολυ πλαστικα :down:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

ενα απιστευτο μειον κατ εμε ειδικα σαν χρηστη sony ericsson ειναι τα κακης ποιοτητας ακουστικα.......ελεος παιδια........:p

To χειρότερο δεν είναι αυτό αλλά το ότι δε δέχεται κανονικά ακουστικά όπως τα περισσότερα σύγχρονα κινητά και πρέπει να συμβιβαστείς με χαμηλής ποιότητας hands free, πίστευα ότι σήμερα όλοι θα έπρεπε να παρέχουν βύσμα 3,5, εδώ παίρνεις nokia των 50€ κι εχει κλασικό βυσμα όχι σε κινητό των 200€ έλεος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

To χειρότερο δεν είναι αυτό αλλά το ότι δε δέχεται κανονικά ακουστικά όπως τα περισσότερα σύγχρονα κινητά και πρέπει να συμβιβαστείς με χαμηλής ποιότητας hands free, πίστευα ότι σήμερα όλοι θα έπρεπε να παρέχουν βύσμα 3,5, εδώ παίρνεις nokia των 50€ κι εχει κλασικό βυσμα όχι σε κινητό των 200€ έλεος

Στην προκειμένη περίπτωση το νόκια των 50€ ενδέχεται να βγάζει χειρότερο ήχο και με καλά ακουστικά.. :)

Υπάρχουν αντάπτορες για 3,5 ,οπότε μικρό το κακό.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες....

 

Εγώ αγόρασα τον εν λόγω κινητάκι χθες... Για τα λ7 του είναι πολύ καλή αγαρά πιστεύω....

 

 

Να περάσει λίγο ο καιρός και θα στείλω εντυπώσεις... Πάντως αρχίζει να μου αρέσει πολύ αυτό το παράξενο μενού του και από την πρώτη στιγμή μου αρεσε πολύ το μεγεθός του το στυλ του και η οθόνη του....

Link to comment
Share on other sites

κατα την πληκτρολογηση μηνυματων πως τα παει?ρωταω μιας και στελνω καμια 1500αρα μηνυματα το μηνα........:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και παιχνιδιάρικο κινητό...

Αξίζει..... το έχω σαν δεύτερο κινητό μετά το Χ1....

 

:)

 

P.S. Πολύ καλό και το LG PC Suite III.... Το κατεβάζεται από το Internet...

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

κατα την πληκτρολογηση μηνυματων πως τα παει?ρωταω μιας και στελνω καμια 1500αρα μηνυματα το μηνα........:rolleyes:

 

Είναι πολύ ωραίο να γράφεις sms σε touchscreen.Το μόνο κακό για μένα στο συγκεκριμένο κινητό και φαντάζομαι σε όλα τα LG είναι ότι το Τ9 δεν είναι και τόσο έξυπνο.Πχ θέλω να γράψω "να σου πω" και το "πω" ως 1η επιλογή μου το βγάζει ως "σω". Πάντως με διευκολύνει πολύ το ότι έχει ελληνική γραμματοσειρά στα πλήκτρα.Κανένα από τα 6 προηγούμενα κινητά μου δεν το είχε αυτό.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...