Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα έχει την 1.4.8 και ανοίγει κανονικά.

Δεν δοκιμάζεις να το κλείσεις και να το ξανανοίξεις το τηλέφωνο? :geek:

Ναι ενταξει ολα οκ πλεον... οσον αφορα την αναβαθμιση που ειπατε βλεπεις καπως την εκδοση του firmware που εχεις για να δεις αν την χρειαζεσαι; η πρεπει να κανεις αυτο για να στο πει;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σας παρακαλω ασ μου πει καποιος πωσ σβηνεις ολες τισ κλησεις και τα μηνυματα μαζι
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω μονο για τα μυνηματα...Πας στα μυνηματα σου πατας το μολυβακι δεξια τα επιλεγεις ολα και ετσι σβηνονται

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενταξει ολα οκ πλεον... οσον αφορα την αναβαθμιση που ειπατε βλεπεις καπως την εκδοση του firmware που εχεις για να δεις αν την χρειαζεσαι; η πρεπει να κανεις αυτο για να στο πει;

 

Γράφωντας στο πεδίο των κλήσεων *#1234# βλέπεις την έκδοση που έχεις τώρα.

 

Η νέα έκδοση πάντως μου φαίνεται κάπως πιο αργή. Έχω την εντύπωση πως δεν ανταποκρίνεται τόσο γρήγορα όπως στην αρχή.

 

Το ίντερνετ συνεχίζει να κλείνει ανά διαστήματα, ίσως λιγότερο συχνά πάντως. Για εμένα πρέπει να έχουν επιλογή να μην φορτώνει καθόλου τα φλασάκια γιατί κάπου εκεί είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Γράφωντας στο πεδίο των κλήσεων *#1234# βλέπεις την έκδοση που έχεις τώρα.

 

Η νέα έκδοση πάντως μου φαίνεται κάπως πιο αργή. Έχω την εντύπωση πως δεν ανταποκρίνεται τόσο γρήγορα όπως στην αρχή.

 

Το ίντερνετ συνεχίζει να κλείνει ανά διαστήματα, ίσως λιγότερο συχνά πάντως. Για εμένα πρέπει να έχουν επιλογή να μην φορτώνει καθόλου τα φλασάκια γιατί κάπου εκεί είναι το πρόβλημα.

Φιλε μου υπαρχει τετοια επιλογη:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου υπαρχει τετοια επιλογη:)

 

Η επιλογή υπάρχει αλλά περισσότερο διακοσμητική μου μοιάζει. Δοκίμασε να το βγάλεις. Πάλι εμφανίζει πολλά φλασάκια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Βρηκα ενα threat για το flasharisma του m1 και Η1 που ψαχνατε και εσεις εδω.. Οποιος ξερει απο τετοια ας ριξει μια ματια γιατι εγω δεν ξερω και πολλα απο κινητα...οριστε το λινκ...http://http://www.limo-os.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=6 Edited by tzouv
Link to comment
Share on other sites

ξεκινώντας απο το παραπάνω link κατόρθωσα να αναβαθμίσω στην εξής έκδοση

phone i8320BUJA2

PDA i8320BUJB2

 

to CSC αν κατάλαβα καλά αφορά regional customization και δεν έψαξα αν υπάρχει νεότερο.

 

εμφανείς διαφορες οτι μπορείς να βάλεις wallpaper (οταν το τηλ ειναι κλειδωμενο) καθως και οτι μπορείς να βάλεις ότι ήχο θέλεις στα sms.

Αισθητά πιο γρήγορο σε συγκεκριμένα μενού πχ στο gallery

Λίγο καλύτερη απόκριση στην οθόνη έχει πλέον και ο browser αλλα δεν τον εχω παιδεψει ακόμη για να δω αν κρασάρει.

 

Μικρή διαφορά και στους χάρτες (άλλαξε ο τρόπος που ζουμάρεις). Λίγο πόντιοι, άνοιξα τους χάρτες σε κλειστό χωρο που δεν έβρισκε gps μπορούσα μόνο να κάνω zoom in, το zoom out επισκιαζόταν απο το "turning on GPS"! Kαλο... :Ρ

Link to comment
Share on other sites

απεκτησε ενδιαφερον...

 

τωρα κανω κι εγω update..για να δουμε.

 

βασικα τωρα που αναβαθμισα ειδα οτι εχει βγει και Β3 :p

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

απεκτησε ενδιαφερον...

 

τωρα κανω κι εγω update..για να δουμε.

 

βασικα τωρα που αναβαθμισα ειδα οτι εχει βγει και Β3 :p

Νικολάκη απο οτι είδα η Β3 για να μπεί θέλει παλαιότερο odin...

Βαρέθηκα να το ψάξω.

 

 

@tzouv πήγαινε εδω (θα πρέπει να κάνεις και μια εγγραφή πρώτα)

 

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsunglinuxi8320.htm

 

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για τα υπόλοιπα, διάβασε το pdf που έχει

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και την Β3 τελικα, ιδια μου φαινεται ακριβως. απλα τη βαζεις με το tool του Μ1 (i6410).
Link to comment
Share on other sites

Νικολάκη απο οτι είδα η Β3 για να μπεί θέλει παλαιότερο odin...

Βαρέθηκα να το ψάξω.

 

 

@tzouv πήγαινε εδω (θα πρέπει να κάνεις και μια εγγραφή πρώτα)

 

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsunglinuxi8320.htm

 

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για τα υπόλοιπα, διάβασε το pdf που έχει

η τελευταια εκδοση I8320BUJB3 απο το λινκ που εδωσες την εχει δοκιμασει κανεις; καλυτερη απο την αρχικη i8320BUIJ5-J6 που εχω;;

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

δυο ποστ πιο πανω αν κοιταξεις, θα δεις οτι την εχω βαλει και δεν ειδα καμια διαφορα απο την Β2 αλλα η Β2 εχει αρκετες διαφορες απο την J5-6 που εχεις. οι διαφορες πανω κατω ειναι αυτες που εγραψε ο tasulm πιο πανω. επισης οταν μπαινεις σε μια επαφη εμφανιζει ολα τα νουμερα σε αυτη την καρτελα και δε χρειαζεται να μπεις στο default νουμερο για να δεις τα υπολοιπα.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να παθει καποια ανεπανορθωτη ζημια το κινητο απο αυτο το flasharisma?

Και τι πλεονεκτηματα μας δινει εναντι τις υπαρχουσας συσκευης εκτος απο αυτα που αναφερει ο tasulm?

Πχ θα μπορει να τρεξει αλλα αρχεια εκτος απο java? θα μπορουμε να περασουμε καποια apps και προγραμματα οπως navigators?

Πειτε καμια λεπτομερεια εσεις που τα εχετε περασει γιατι εγω πρωτη φορα ασχολουμε με κινητα και ειμαι δυστακτικος ακομα για τις αλλαγες...Αξιζει να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

ξεκινώντας απο το παραπάνω link κατόρθωσα να αναβαθμίσω στην εξής έκδοση

phone i8320BUJA2

PDA i8320BUJB2

 

to CSC αν κατάλαβα καλά αφορά regional customization και δεν έψαξα αν υπάρχει νεότερο.

 

εμφανείς διαφορες οτι μπορείς να βάλεις wallpaper (οταν το τηλ ειναι κλειδωμενο) καθως και οτι μπορείς να βάλεις ότι ήχο θέλεις στα sms.

Αισθητά πιο γρήγορο σε συγκεκριμένα μενού πχ στο gallery

Λίγο καλύτερη απόκριση στην οθόνη έχει πλέον και ο browser αλλα δεν τον εχω παιδεψει ακόμη για να δω αν κρασάρει.

 

Μικρή διαφορά και στους χάρτες (άλλαξε ο τρόπος που ζουμάρεις). Λίγο πόντιοι, άνοιξα τους χάρτες σε κλειστό χωρο που δεν έβρισκε gps μπορούσα μόνο να κάνω zoom in, το zoom out επισκιαζόταν απο το "turning on GPS"! Kαλο... :Ρ

 

Για ποιο λινκ μιλας ακριβως? Μπορεις να μου πεις απο που το κατεβασες γιατι εχω μπερδευτει λιγο...Με ενδιαφερει ολα οσα λες (ηχος sms,γρηγορο gallery και wallpaper lock). Εχω παρει backup τα παντα για το flash εκτος απο τις επαφες μου.Δεν μπορω να τις παρω backup με τιποτα...Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τα firmwares και τα εργαλεια ειναι εδω http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsunglinuxi8320.htm

Β2 και Β3.

 

για το Β2 θα χρειαστειτε αυτο το Flash Tool που λεει (i8320.exe)

για να βαλετε το Β3 θα χρειαστειτε αυτο το Flash Tool (i6410) http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsunglinuxi6410.htm

 

η διαδιακασια περιγραφεται εδω http://www.limo-os.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=6

και συγκεκριμενα στην 7η σελιδα.

απλα για το Η1 εκει που λεει να πατησεις συνδυασμο πληκτρων αυτα ειναι τα "καμερα+ενταση ηχου+power button"

 

γενικα ειναι πολυ απλη διαδικασια, ουτε καν back up δε χρειαζεται αλλα βεβαια το κανετε με δικη σας ευθυνη :p

 

@tzouv, αυτη η εκδοση ειναι της Samsung, δεν ειναι παραμετροποιημενη, απλα τους "ξεφυγε καπως" και μπορουμε να τη βαλουμε πριν κυκλοφορισει, αν κυκλοφορισει.

Link to comment
Share on other sites

βγηκε και Β7 αναβαθμιση, δεν εχει καποια εμφανισιμη διαφορα(στα πρωτα λεπτα) απο οτι βλεπω..φυσικα την εβαλα κι αυτη :p

 

επισης εχουν μπει πολλοι ηχοι κλησης καινουργιοι που νομιζω δεν υπηρχαν..

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

βγηκε και Β7 αναβαθμιση, δεν εχει καποια εμφανισιμη διαφορα(στα πρωτα λεπτα) απο οτι βλεπω..φυσικα την εβαλα κι αυτη :p

 

επισης εχουν μπει πολλοι ηχοι κλησης καινουργιοι που νομιζω δεν υπηρχαν..

 

Με ποιο tool περασες την b7? τωρα την κατεβαζω και θελω να την περασω.. Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ εδω και καιρό να συγχρονίσω το M1 με windows 7 γιά να περάσω στο pc τις επαφές που έχω στο τηλέφωνο, όμως δεν μπροώ να τα καταφέρω.Απο ότι ξέρω μέχρι πρόσφατα δεν υποστήριζε συγχρονισμό με τα windows 7 και δεν μπορώ να βρώ άκρη πουθενά,,,,καμιά λύση έχει κανείς η κάτι νεότερο;

Ευχαριστώ πολύ...

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο tool περασες την b7? τωρα την κατεβαζω και θελω να την περασω.. Σε ευχαριστω

 

Περασα την Β7 ολα δουλευουν μια χαρα εκτος απο τα μυνηματα....δεν μπορω να στειλω μυνημα με τιποτα μου γραφει "cannot save" οταν παω να το στειλω...

Ελπιζω να μην εχει γινει καμια ζημια....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπαθώ εδω και καιρό να συγχρονίσω το M1 με windows 7 γιά να περάσω στο pc τις επαφές που έχω στο τηλέφωνο, όμως δεν μπροώ να τα καταφέρω.Απο ότι ξέρω μέχρι πρόσφατα δεν υποστήριζε συγχρονισμό με τα windows 7 και δεν μπορώ να βρώ άκρη πουθενά,,,,καμιά λύση έχει κανείς η κάτι νεότερο;

Ευχαριστώ πολύ...

 

με τα 7αρια ουτε εγω εβγαλα ακρη...μονο με xp...

Link to comment
Share on other sites

με τα 7αρια ουτε εγω εβγαλα ακρη...μονο με xp...

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Με τα XP δεν είχα πρόβλημα......αρα περιμένουμε κάποια επίσημη απάντηση.Οποις μάθει πρώτος κάτι ας ενημερώσει εδω....

Και πάλι να είσαι καλά.

http://cineparadisonights.blogspot.com/

Σινεμά "Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ"...Ανοίξαμε και σας περιμένουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...