Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήμερα!!! Δεν μου λέτε, όταν κάνεις Hard Reset και εμφανίζονται δυο παιχνίδια, που δεν δουλεύουν, αυτά πως τα σβήνετε? Γιατί πατάω να κάνω ρεμουβ και δεν κάνει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιχνίδια που δεν δουλεύουν?!:blink:

 

Είναι το μονoπολη και το DemoBT. Αυτά εμφανίστηκαν μετά το hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το μονoπολη και το DemoBT. Αυτά εμφανίστηκαν μετά το hard reset.

 

Δεν τα είχα ποτέ , asphalt4 και Kroll έχει το Η1. Δουλεύουν άψογα και απ'όσο έχω διαπιστώσει δεν μπορείς να αφαιρέσεις τίποτα από την συσκευή που προϋπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω βοήθεια.

Το PC STUDIO σήμερα ξεκίνησε άλλα κόλπα. Κολάει συνέχεια. Συνδέω τη συσκευή και κολάει. Πάει να κάνει αναζήτηση συσκευής και κολάει. Κάποια στιγμή μπορεί να τη βρίσκει και εμφανίζει πάνω αριστερά το σύμφολο της συσκευής αλλά μετά κολάει. Επίσης κάποιε φορές πετάει το μύνημα: Αποτυχία αλλαγής εφαρμογής.

Το δοκίμασα και απο τους δύο υπολογιτές που έχω εγκαταστήσει το PC STUDIO. Έκανα εαπεγκατάσταση και νέα εγκατάστασή του, αλλά πάλι τα ίδια. Ενώ μέχρι χθές δούλευε κανονικά. Τουλάχιστον σύνδεόταν κανονικά με τη συσκευή. Που μπορεί να οφείλεται αυτό, και τι να κάνω;

Μια ερώτηση ακόμα. Όταν πάω να κάνω την αναβάθμιση πρέπει να είμαι συνδεδεμένος με το 360 ή όχι. Βέβαια δοκίμασα να το κάνω και συνδεδεμένος και αποσυνδεδεμένος και πάλι κολάει.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα είχα ποτέ , asphalt4 και Kroll έχει το Η1. Δουλεύουν άψογα και απ'όσο έχω διαπιστώσει δεν μπορείς να αφαιρέσεις τίποτα από την συσκευή που προϋπήρχε.

 

Μπορείτε να απεγκαταστήσετε τα παιχνίδια, κάνοντας κλικ στο στυλό.

 

Και κάτι άλλο, όταν έβαλα ένα τραγούδι για messege, δεν παίζει πλήρης τραγούδι μόνο μικρό χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να απεγκαταστήσετε τα παιχνίδια, κάνοντας κλικ στο στυλό.

 

Και κάτι άλλο, όταν έβαλα ένα τραγούδι για messege, δεν παίζει πλήρης τραγούδι μόνο μικρό χρονικό διάστημα.

 

Δεν το παρατήρησα αυτό! Μετα το update το τελευταίο μπορείς να βγάλεις τα build in παιχνίδια/widgets, πριν δεν γινόταν είμαι σίγουρος γι'αυτό. Σωστός ο tntslack

 

Παιδιά θέλω βοήθεια.

Το PC STUDIO σήμερα ξεκίνησε άλλα κόλπα. Κολάει συνέχεια. Συνδέω τη συσκευή και κολάει. Πάει να κάνει αναζήτηση συσκευής και κολάει. Κάποια στιγμή μπορεί να τη βρίσκει και εμφανίζει πάνω αριστερά το σύμφολο της συσκευής αλλά μετά κολάει. Επίσης κάποιε φορές πετάει το μύνημα: Αποτυχία αλλαγής εφαρμογής.

Το δοκίμασα και απο τους δύο υπολογιτές που έχω εγκαταστήσει το PC STUDIO. Έκανα εαπεγκατάσταση και νέα εγκατάστασή του, αλλά πάλι τα ίδια. Ενώ μέχρι χθές δούλευε κανονικά. Τουλάχιστον σύνδεόταν κανονικά με τη συσκευή. Που μπορεί να οφείλεται αυτό, και τι να κάνω;

Μια ερώτηση ακόμα. Όταν πάω να κάνω την αναβάθμιση πρέπει να είμαι συνδεδεμένος με το 360 ή όχι. Βέβαια δοκίμασα να το κάνω και συνδεδεμένος και αποσυνδεδεμένος και πάλι κολάει.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

Υπομονή! Η σουίτα είναι για τα μπάζα. Τα ίδια κολλήματα έχω κ εγώ. Δεν χρειάζεται να είσαι στο 360.

Αυτο που κάνω είναι α) Ανοίγω την σουίτα , περιμένω μέχρι να 'ζεσταθεί' και να ανταποκρίνεται σε ότι κάνω , β) συνδέω κινητό , επιλέγω σύνδεση με pc studio και περιμένω παλι κανένα λεπτό καλού κακού.

Όσες φορές πήρα το μήνυμα αυτο: Αποτυχία αλλαγής εφαρμογής , δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Όλα δούλευαν κανονικά ασχέτως με την προειδοποίηση.

Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ Μ1. ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ.

ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ, ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ (ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ UPDATE. ΕΚΑΝΑ ΤΟ UPDATE, ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΙς ΑΛΛΑΓΕΣ, ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ WALLPAPER(WOWWW) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΚΟΛΑΕΙ, ΚΟΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ! ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΛΗΣΗ Η' ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ 10 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΕΙ.

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ FORMATΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΣΤΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΤΗΛ ΕΣΤΩ ΣΤΟ PC?

ΤΟ PC STUDIO ΣΤΟ UPDATE TOY KINHTOY, ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ).

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ!

PLZ HELP ME SOMEONE!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ Μ1. ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ.

ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΜΟΥΝ, ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΜΥΝΗΜΑ (ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFONE) ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΟΥΣΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΝΕΟ UPDATE. ΕΚΑΝΑ ΤΟ UPDATE, ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΤΙς ΑΛΛΑΓΕΣ, ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΚΑΙ WALLPAPER(WOWWW) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΛΗΣΕΙΣ. ΚΟΛΑΕΙ, ΚΟΛΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ! ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΛΗΣΗ Η' ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ, ΠΕΡΙΜΕΝΩ 10 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΕΙ.

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ FORMATΑΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΧΩ ΕΣΤΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ?

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΑ ΤΗΛ ΕΣΤΩ ΣΤΟ PC?

ΤΟ PC STUDIO ΣΤΟ UPDATE TOY KINHTOY, ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ(ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ).

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ!

PLZ HELP ME SOMEONE!

Το πας σε ένα κατάστημα vodafone. Έχεις εγγύηση! Θα σου περάσουν ένα σταθερό firmware ώστε να δουλεύει εντάξει το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

A) ΔΕΝ γράφουμε με ΚΕΦΑΛΑΙΑ :)

β) για hard reset: *2767*3855#

γ) Τα τηλέφωνα σου ήδη έχουν συγχρονιστεί λογικά με το 360 και θα τα ξαναπάρει από εκεί αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το είπες και το έψαξα λίγο.. δεν βρήκα κάτι. Γιατι όμως να θελεις να κάνεις κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που το είπες και το έψαξα λίγο.. δεν βρήκα κάτι. Γιατι όμως να θελεις να κάνεις κάτι τέτοιο?

 

Αν θέλω να μεταφέρω επαφές μου σε άλλο τηλέφωνο με την κάρτα sim, πώς πρέπει να γίνει. Μπορή η μπαταρία να πέσει και θα χριαστή να αντικαταστείσω το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ηρθε σημερα ενα μηνυμα απο το 1265 που μου λεει η vodafone οτι θα ηταν καλο να αναβαθμισω το κινητο μου (h1) και οτι θα μου σταλει το αντιστοιχο firmware μεσα σε ενα 24ωρο. πραγματι λιγο αργοτερα μου ηρθε κατι και μου λεει να κανει εναρξη τωρα η αργοτερα την εγκατασταση. το εβαλα για αργοτερα και δεν εχω κανει κατι ακομα... ειναι σιγουρο οτι ειναι απο τη vodafone και οτι ειναι οκ; ξερει κανενας;
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Έγκυρο ακούγεται αλλά αν θέλεις ξανακοίτα λίγο το νούμερο που σου το έστειλε μήπως μας το λες λάθος. Edited by Dobroveche
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.ποσ μπορω να εγκαταστησω το καινουργιο firmware για το Η1 γιατι εχω την εκδοση BUIJ4. Μπαινω στο PC στουντιο, επιλεγω ενημερωση συσκευης και μετα απο μερικα δευτερολεπτα μου γραφει αποτυχια συνδεσησ στον διακομιστη δεν μπορει να συνεχιστει η ενημερωση.μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

την κάρτα sim δεν την βλέπει καθόλου αυτό το κινητό; δεν μπορεί κάποιος να βάλει επαφές εκεί;
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Έγκυρο ακούγεται αλλά αν θέλεις ξανακοίτα λίγο το νούμερο που σου το έστειλε μήπως μας το λες λάθος.

 

1265 ειναι το νουμερο αλλα εχει ερθει σε κανεναν αλλον κατι τετοιο; εμφανισιακα οκ φαινεται αλλα ποτε δεν ξερεις...

φιλε μου εχω προσπαθησει κ εγω να περασω επαφες στη sim για τον ιδιο λογο αλλα εχω παρει αποφαση οτι δε γινεται...

Link to comment
Share on other sites

150 MB ηταν περιπου το αρχειο της αναβαθμισης που κατεβασε..

 

Να δουμε αν βελτιωθηκε καθολου ο browser.. μου φαινοταν πιο βολικος ο κανονικος Opera που ειχα στο SE K800... ενα φορουμ πιο ευκολα το διαβαζα, καθως κεντραρε στο κειμενο και δεν πηγαινε αριστερά-δεξια οπως αυτος του Η1.

 

Το wallpaper που εβαλαν στην οθονη ξεκλειδώματος ηταν κατι που περιμενα πολύ, αλλα το κατω μερος το κρυβει η ωρα και τα βελη ξεκλειδωματος...:mad: δεν μπορουσε τουλαχιστον να πιανουν λιγοτερο χωρο??

 

Και νομιζω σημαντικο ειναι να βαλουν και φακελους στα Apps, οπως θα εχει το iPhone OS 4... Αν εχεις πολλα εικονιδια στο Η1 πρεπει να σκρολαρεις πολύ...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω αν ειναι προβλημα στο δικο μ αλλα πισω πως παμε οταν ανοιγουμε κατι στο μενου?πχ εισερχομενα πως γινεται να παω "πισω"

η εντολη ¨πισω¨ δεν δουλευει σ μενα!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την πάτησα. Έχω πραγματικά εξοργιστεί με την όλη ιστορία.

Έκανα την αναβάθμιση που μόλις βγήκε. Υποτίθεται οτι με αυτήν την αναβάθμιση θα λυνόταν επιτέλους το πρόβλημα με τα SMS και την αναφορά παράδοσης. Μόλις έκανα την αναβάθμιση πριν κάνω οτιδήποτε πήρα τηλέφωνο στη VODAFONE και τους ρώτησα για αυτήν την αναβάθμιση. Μου είπαν οτι με αυτήν όντως περιμένουν να λυθούν τα προβλήματα με τα SMS. Μου είπαν δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε την αναφορά παράδοσης. Την ενεργοποίησηα όλο χαρά περιμένοντας να δουλέψει. Τζίφος. Και όχι μόνο αυτό. Την απενεργοποιώ πάλι, όπως το είχα παλία ( να μπορώ να δουλέψω τα μυνήματα έστω και χωρίς αναφορά) και απο τότε το κινητό δε στέλνει ούτε λαμβάνει καθόλου SMS. Στην αρχή έστειλε κανα δυο, μετά κόλαγε στην αποστολή ενώ ο άλλος το είχε λάβει, απάντηση φυσικά απο τον άλλο προς τα εμενα δεν ερχότανε ποτέ, και τώρα ούτε στέλνει καν, ουτε φυσικά λαμβάνει τίποτα. Στέλνω μύνημα, κολάει στην αποστολή και το άλλο κινητό δεν λαμβάνει τίποτα... Πήρα τηλέφωνο πάλι στη VODAFONE και μου λένε οτι λογικά θα έπρεπε να δουλέβει και η αναφορά παράδοσης. Αφού δεν δουλέβει έχει βλάβη η συσκευή μου και να την πάω για επισκευή, ή αν κριθεί απαραίτητο αντικατάσταση της. Τους είπα οτι έχει γίνει ήδη αντικατάσταση μια φορά, και δεν ήξεραν τι να απαντήσουν... Εκεί τους λέω οτι δεν είναι δυνατόν αυτά τα πράγματα, και δεν μπορούν να με αφήνουν χωρίς κινητό ( αφού όπως γνωρίζετε αν αφήσεις συσκευή για επισκευή στην επιστρέφουν ύστερα απο ένα μήνα περίπου), και οτι στο κάτω κάτω αφού υπάρχουν τέτοια προβλήματα ας μην την πουλάνε αυτη τη συσκευή. Εκεί η απάντηση ήταν πραγματικά για γέλια. Μα εμείς βγάλαμε τη συσκευή με προβλήματα όντως, και απλά λύνουμε τα προβλήματα με τις αναβαθμίσεις. Τι να τους πείς τώρα;;

Φυσικά δοκίμασα αρκετές φορές με επανεκκίνηση της συσκευής μήπως ξεκολήσει.. Τίποτα.

Δε ξέρω τι να κάνω πραγματικά. Έχω απογοητευτεί πλήρως... Μου είπε ο τεχνικός να πάρω αυριο πρωί πάλι τηλέφωνο και να ζητήσω τον προιστάμενο βάρδιας μπάς και βρούμε μια λύση...

Δε ξέρω τι άλλο να κάνω...

Ρε παιδιά μια ερώτηση. Υπάρχει ενδεχόμενο να φταίει η κάρτα SIM που έχω; Η αλήθεια είναι οτι την έχω κάποια χρόνια. Αλλά όμως το 3G δουλέυει κανονικά αν αυτό λέει κάτι για την παλαιότητα της SIM. Έχω ακούσει οτι οι παλίες που δεν ήταν 3G μπορέι να προκαλούν τέτοια προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι δε φταίει η κάρτα σου διότι και η δικιά μου είναι μια παμπάλαια και ούτε καν 3G και το δικό μου H1 είναι παίζει κανονικά αναφορές κτλ από την αρχή. Μάλλον η συσκευή σου είναι το θέμα και εφόσον είσαι ακόμα στην εγγύηση αυτό που σου είπαν για αντικατάσταση ακούγεται πολύ καλή λύση. :mobile:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...