Jump to content

Samsung 360 H1 & M1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Για τη διαγραφή των κλήσεων όντως χαζή ερώτηση έκανα... Δεν το είχα παρατηρήσει καλά. Απλά συνιθισμένος απο τα SONY ERICSSON που είχα στο παρελθόν περίμενα να βρώ μια παρόμοια διαδικασία...

Για τα μυνήματα που ανέφερα, όντως αποστολέας είναι το email της φίλης μου. Αλλά εγώ δεν εννοούσα το όλα που πιθανόν εννοείς. Αν εννοείς το "ΟΛΑ" που εμφανίζεται πατόντας το πλήκτρο με το ακουστικό, εκεί έγραψα οτι το εμφανίζει κανονικά, μαζί με τις κλήσεις, τα άλλα μυνήματα κλπ. Εγώ εννοούσα, πατόντας να πάς στα μυνήματα, απο το αντίστοιχο εικονίδιο με το φακελάκι, και έχοντας επιλέξει την επιλογή εμφάνισης όλων των μυνημάτων (που εμφανίζει εισερχόμενα, εξερχόμενα, απεσταλμένα κλπ). Τότε δεν το εμφανίζει. Αν αλλάξεις επιλογή και βάλεις να εμφανίζονται μόνο τα εισερχόμενα μυνήματα, τότε το εμφανίζει κανονικά. Αν εννοείς εκεί, δέ βλέπω απο τις ρυθμίσεις να έχει την επιλογή που μου είπες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα.

Εχει βρει κανεισ καποιον τροπο να κατεβασουμε τα παιχνιδια και τα apps απο το vodafone360 free γιατι οι χρεωσεισ που εχει ειναι ακριβες.εδο ολοκληρη apple και εχει ποσεσ εφαρμογεσ και games δωρεαν.κατι πρεπει να κανει η vodafone για αυτο.

 

Υπάρχει τρόπος απλά κάτι πρέπει να κάνεις και εσύ για αυτό.

Συγκεκριμένα πρέπει να μπεις στο Shop ώστε να δεις πόσο κοστίζουν τα Apps. :rolleyes:

Στοιχίζουν 0 ευρώ, δηλαδή δωρεάν. Μέσα στα Apps υπάρχουν κάποια παιχνιδάκια τα οποία στοιχίζουν επίσης 0 ευρώ.

Αν τώρα εννοείς παιχνίδια πχ τύπου ΕΑ Games Sims 3, ολόκληρη apple το χρεώνει 5.49 Ευρώ οπότε δεν νομίζω ότι θα μπορούσαν να είναι δωρεάν και στο H1.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Vodafone πάτα το κόκκινο πλήκτρο στο δεξί πλαινό του τηλεφώνου,

μετά γράψε το όνομα του app που είδες στο appstar entries

και πάτα να στο αναζητήσει στο Shop.

Τα έχει όλα μέσα και στοιχίζουν 0 Ευρώ.

Υπάρχει και άλλος τρόπος αλλά ο άλλος τρόπος είναι πολύ μανούβρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Vodafone πάτα το κόκκινο πλήκτρο στο δεξί πλαινό του τηλεφώνου,

μετά γράψε το όνομα του app που είδες στο appstar entries

και πάτα να στο αναζητήσει στο Shop.

Τα έχει όλα μέσα και στοιχίζουν 0 Ευρώ.

Υπάρχει και άλλος τρόπος αλλά ο άλλος τρόπος είναι πολύ μανούβρα.

 

Ο άλλος τρόπος πως είναι δηλαδή? Δεν έχω βάλει ακόμα την κάρτα βόδαφον.

Link to comment
Share on other sites

Για τα μυνήματα που ανέφερα, όντως αποστολέας είναι το email της φίλης μου. Αλλά εγώ δεν εννοούσα το όλα που πιθανόν εννοείς. Αν εννοείς το "ΟΛΑ" που εμφανίζεται πατόντας το πλήκτρο με το ακουστικό, εκεί έγραψα οτι το εμφανίζει κανονικά, μαζί με τις κλήσεις, τα άλλα μυνήματα κλπ. Εγώ εννοούσα, πατόντας να πάς στα μυνήματα, απο το αντίστοιχο εικονίδιο με το φακελάκι, και έχοντας επιλέξει την επιλογή εμφάνισης όλων των μυνημάτων (που εμφανίζει εισερχόμενα, εξερχόμενα, απεσταλμένα κλπ). Τότε δεν το εμφανίζει. Αν αλλάξεις επιλογή και βάλεις να εμφανίζονται μόνο τα εισερχόμενα μυνήματα, τότε το εμφανίζει κανονικά. Αν εννοείς εκεί, δέ βλέπω απο τις ρυθμίσεις να έχει την επιλογή που μου είπες.

 

 

Έχω παρατηρήσει και εμένα όταν μου στέλνουν μυνήματα όπου σαν αποστολέας δεν είναι αριθμός, π.χ. ακόμα και η Vodafone που με ενημερώνει για τον λογαριασμό... εμφανίζονται στα μυνήματα σαν "Άγνωστος αποστολέας" μπαίνοντας μέσα εμφανίζονται όλα αυτά τα μυνήματα... για δες μήπως παίζει κάτι τέτοιο....

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

HD wallpapers για το κινητο κατεβαζες (800x480)??

το εχεις φλασαρει και μπορεις να τα χρησιμοποιείς?

Και απο που τα κατεβασες και δεν σε χρέωνε? Με ενδιαφέρει και μενα να βρω και ειδικά ετοιμα πακετα που να εχουν πολλά μεσα...

 

ναι υπάρχουν κάνε ενα search στο internet....

 

το έχω φλασάρει και ναι τα χρησιμοποιώ κανονικά σαν wallpapers...

Επισκεφθείτε το www.supercomments.gr

 

Κάνε like στην ενημέρωση http://www.facebook.com/supercomments

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας εαν εχει το μ1 wifi και αν ναι πως μπενεις?

 

α!!και αμα ξερει καποιος αν το περνουν το μ1 τα μαγαζια η για λεφτα η για ανταλλαγη γιατι ακουσα οτι επειδη ειναι vodafone δν το περνουν

Edited by nervous
Να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση μηνύματος.ΔΕΝ είναι chatroom!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανενας εαν εχει το μ1 wifi και αν ναι πως μπενεις?

 

οχι φιλε μ δεν εχει και εγω το αυτο εχω μ το εδοσαν δωρεαν στο κουτι ι vodafone επειδη της εκανα διαφημηση και με απογοειτευσαι το wifι και το gps π δεν ειναι free

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...

 

Αντιμετωπίζω ένα προβλημα και θα ηθελα την εμπειρια σας....

Προσπαθώ να βάλω στο Μ1 μια κάρτα sim 3G vodafone, και η συμπερηφορα του κινητου είναι η διαδικασία να ξεκινάει νορμαλ, να μου ζητάει το Ριn, και μετά την ειαγωγή του Ριn, να κάνει reset-reboot!!!!!!!! Με κάρτα sim vodafone παλιά δλδ όχι 3G, το κινητό λειτουργεί κανονικα......

 

Έχετε καμια ιδέα? εχει αντιμετωπίσει κανεις αλλος το ίδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα! Η σκέψη να αγοράσω το h1 με έκανε και μένα να μπω στην παρέα. Μπορεί κάποιος να μου λύση τις εξής απορίες;

Πότε χρεώνεται κάποιος με αυτό το τηλέφωνο;

1)Π.χ. αν κάνω πλοήγηση ξέρω ότι υπάρχει χρέωση με φωνητική πληροφορία. Χρέωση υπάρχει και όταν απλά θέλω να βρω στο χάρτη μια διεύθυνση;

Αφού έχει gps το κινητό δε μπορώ απλά να το χρησιμοποιήσω σαν gps και να κάνω πλοήγηση με data μόνο από το δορυφόρο;

2)Αν μπαίνω με wifi και θέλω να δω τον καιρό ή θέλω να δω κάποια σελίδα με το Browser χρεώνομαι;

3)Όποτε κάνω κάτι που υπάρχει χρέωση θα το ξέρω;

4)Όλα αυτά τα apps που έχει μπορώ να τα χρησιμοποιώ δωρεάν;

Υπάρχει κάποιος κανόνας…;

Ακόμα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο έχει χάρτες μέσα και αν μπορεί να έχει κάποιος το h1 χωρίς να έχει account στο 360.

 

thaanks!!

Edited by bobSfougarakis
Link to comment
Share on other sites

Ειναι Down ο σερβερ της Samsung για να κανουμε Update?Γνωριζει κανεις?Προσπαθω απο τις 12 σημερα το πρωι..
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα! Η σκέψη να αγοράσω το h1 με έκανε και μένα να μπω στην παρέα. Μπορεί κάποιος να μου λύση τις εξής απορίες;

Πότε χρεώνεται κάποιος με αυτό το τηλέφωνο;

1)Π.χ. αν κάνω πλοήγηση ξέρω ότι υπάρχει χρέωση με φωνητική πληροφορία. Χρέωση υπάρχει και όταν απλά θέλω να βρω στο χάρτη μια διεύθυνση;

Αφού έχει gps το κινητό δε μπορώ απλά να το χρησιμοποιήσω σαν gps και να κάνω πλοήγηση με data μόνο από το δορυφόρο;

2)Αν μπαίνω με wifi και θέλω να δω τον καιρό ή θέλω να δω κάποια σελίδα με το Browser χρεώνομαι;

3)Όποτε κάνω κάτι που υπάρχει χρέωση θα το ξέρω;

4)Όλα αυτά τα apps που έχει μπορώ να τα χρησιμοποιώ δωρεάν;

Υπάρχει κάποιος κανόνας…;

Ακόμα ήθελα να ρωτήσω αν το τηλέφωνο έχει χάρτες μέσα και αν μπορεί να έχει κάποιος το h1 χωρίς να έχει account στο 360.

 

thaanks!!

 

1)Χρεώνεσαι όταν χρησιμοποιείς οποιαδήποτε υπηρεσία που δεν ανήκει στο 360. πχ browsing sites, διαφορα widgets που συνδέονται αυτόματα στο νέτ κτλ. Ακριβώς για την πλοήγηση δεν γνωρίζω. Στο μαγαζί πρίν το πάρεις κάνε μια ερώτηση. Αν και ξέρω ότι μόνο η φωνητική καθοδήγηση χρεώνεται αλλά εμένα και πάλι χωρίς αυτήν δεν μου δίνει πορεία. Με λίγα λόγια άχρηστο το gps προς το παρόν.

2) Ναι.

3) Μόνο με τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να σου πούνε τις data χρεώσεις.

4) Αναλόγως αν απαιτούν σύνδεση στο ίντερνετ η όχι.

5) Χωρίς 360 είναι μια απλή συσκεύη με πολύ καλή οθόνη, καλό video, καλή απόκριση touch. Πάλι αξίζει πιστεύω τα λεφτά της. Αν ασχολείσαι με msn και social sites όμως τοτε ακόμα καλύτερα (αν και έχει τα κολλήματα της ΚΑΙ σε αυτόν τον τομέα :X)

 

Ειναι Down ο σερβερ της Samsung για να κανουμε Update?Γνωριζει κανεις?Προσπαθω απο τις 12 σημερα το πρωι..

 

Το πρωί εμένα συνδέθηκε κανονικά αλλά ακόμα δεν σήκωσαν το update

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι συνδεδεμένος μέσο wife δεν σε χρεώνει τίποτα, έχω βάλει whatsup και όταν ανοίγω το wife, όποτε μπαίνω να δω καιρό ή να ανοίξω ένα gps όπως το whare i am, Yata, SmarRun, δεν χρεώνει τίποτα... όλα δουλεύουν κανονικά και χωρείς κολλήματα
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να περασω μια ταινια μεσα στο Η1 4gb για μια μεταφορα...δεν καταφερε να την περασει αλλα παρολα αυτα εχει καταναλωσει 2,4Gb στο κινητο μου και δεν μπορω να βρω που ειναι...Εκανα Μορφοποιηση αλλα δεν εγινε τιποτα απολυτως...Μονο οτι μου εσβησε τα Ringtones -Fotos-Songs...Καμια ιδεα ??

 

Ακυροι Παιδες εκανα Hard Reset Και ολα ειναι κομπλε...

Edited by nervous
Να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση μηνύματος.ΔΕΝ είναι chatroom!
Link to comment
Share on other sites

1)Χρεώνεσαι όταν χρησιμοποιείς οποιαδήποτε υπηρεσία που δεν ανήκει στο 360. πχ browsing sites, διαφορα widgets που συνδέονται αυτόματα στο νέτ κτλ. Ακριβώς για την πλοήγηση δεν γνωρίζω. Στο μαγαζί πρίν το πάρεις κάνε μια ερώτηση. Αν και ξέρω ότι μόνο η φωνητική καθοδήγηση χρεώνεται αλλά εμένα και πάλι χωρίς αυτήν δεν μου δίνει πορεία. Με λίγα λόγια άχρηστο το gps προς το παρόν.

2) Ναι.

3) Μόνο με τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών να σου πούνε τις data χρεώσεις.

4) Αναλόγως αν απαιτούν σύνδεση στο ίντερνετ η όχι.

5) Χωρίς 360 είναι μια απλή συσκεύη με πολύ καλή οθόνη, καλό video, καλή απόκριση touch. Πάλι αξίζει πιστεύω τα λεφτά της. Αν ασχολείσαι με msn και social sites όμως τοτε ακόμα καλύτερα (αν και έχει τα κολλήματα της ΚΑΙ σε αυτόν τον τομέα :X)

Thanks για την απάντηση άλλα είναι δυνατόν να σε χρεώνει όταν μπαίνεις με wifi?

μήπως ισχύει αυτό που λέει ο φίλος tntslack; ότι δηλαδή δε χρεώνεσαι καθόλου με το WiFi?

όσον αφορά στο gps αν το κινητό έχει δέκτη gps τότε πρέπει να παίρνει κατευθείαν σήμα από δορυφόρο και να μην υπάρχει χρέωση. Δεν καταλαβαίνω τι έχει κάνει η vodafon, συγχρόνως που κάποιος χρησιμοποιεί το gps του παρέχει και data Και τον χρεώνει; Μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει αυτά τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδία θέλω ένα κινητό για sms και κλήσεις μου το προτείνετε ????

Επιπλέον θέλω να είναι και εξωτερικά όμορφο και χωρίς να τρίζει ι κατασκευή του !!!! (αναφέρομαι πάντα για το Samsung h1)

Link to comment
Share on other sites

Thanks για την απάντηση άλλα είναι δυνατόν να σε χρεώνει όταν μπαίνεις με wifi?

μήπως ισχύει αυτό που λέει ο φίλος tntslack; ότι δηλαδή δε χρεώνεσαι καθόλου με το WiFi?

όσον αφορά στο gps αν το κινητό έχει δέκτη gps τότε πρέπει να παίρνει κατευθείαν σήμα από δορυφόρο και να μην υπάρχει χρέωση. Δεν καταλαβαίνω τι έχει κάνει η vodafon, συγχρόνως που κάποιος χρησιμοποιεί το gps του παρέχει και data Και τον χρεώνει; Μπορεί κάποιος να ξεκαθαρίσει αυτά τα πράγματα;

 

Το GPS χρεώνει λόγο ότι κατεβάζει τους χάρτες. Και αν δεν έχεις καλό σήμα για δορυφόρο ενεργοποιείτε το 3G+ για να σε καλύψει. Δεν βρήκα ακόμα καλό offline gps να δουλέψω, το ψάχνω ακόμα. Το mgmaps είναι προβληματικό με offlinne mode.

 

Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στα κεντρικά και να τους ρωτήσεις για χρεώσεις GPS χωρείς καθοδηγήσει, το πόσο κοστίζει και αν κοστίζει.

Edited by tntslack
Link to comment
Share on other sites

Το GPS χρεώνει λόγο ότι κατεβάζει τους χάρτες. Και αν δεν έχεις καλό σήμα για δορυφόρο ενεργοποιείτε το 3G+ για να σε καλύψει. Δεν βρήκα ακόμα καλό offline gps να δουλέψω, το ψάχνω ακόμα. Το mgmaps είναι προβληματικό με offlinne mode.

 

Μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στα κεντρικά και να τους ρωτήσεις για χρεώσεις GPS χωρείς καθοδηγήσει, το πόσο κοστίζει και αν κοστίζει.

 

λέει εδώ για χρεώσεις http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7881

 

τεσπα μου φαίνεται αυτό το κινητό ειναι καλό μόνο για web browsing.

εσύ το χρησιμοποιείς χωρίς να έχεις account στο 360;

Link to comment
Share on other sites

λέει εδώ για χρεώσεις http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7881

 

τεσπα μου φαίνεται αυτό το κινητό ειναι καλό μόνο για web browsing.

εσύ το χρησιμοποιείς χωρίς να έχεις account στο 360;

 

Έχω account μόνο και μόνο να μπαίνω και να κατεβάζω εφαρμογές που είναι τζάμπα και μετά κάνω logout. Αλλά το καλό είναι ότι, όλες οι εφαρμογές δουλεύουν και με wifi. Βάζω την Vodafone κάρτα, μπαίνω κατεβάζω (έχω αγοράσει και 80mb χρόνο για ίντερνετ) και μετά βάζω το whatsup ή αναλόγως.

 

Εδο που λεει "Η συνδρομή για τη χρήση της Vodafone Πλοήγησης κοστίζει 1,01 € για διάρκεια μίας ημέρας και 6,05 € για διάρκεια ενός μήνα. Στην επικράτεια της Ελλάδας δεν υπάρχει περαιτέρω χρέωση για τη χρήση δεδομένων" ειναι χρεωσεις για πλοήγηση. Αν ώμος θέλω μόνο να ανοίξω το GPS και να δω το που βρίσκομαι, θα με χρεώσει σε όγκο? έστω κάτι KB?

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,δεν είναι chatroom
Link to comment
Share on other sites

Εδο που λεει "Η συνδρομή για τη χρήση της Vodafone Πλοήγησης κοστίζει 1,01 € για διάρκεια μίας ημέρας και 6,05 € για διάρκεια ενός μήνα. Στην επικράτεια της Ελλάδας δεν υπάρχει περαιτέρω χρέωση για τη χρήση δεδομένων" ειναι χρεωσεις για πλοήγηση. Αν ώμος θέλω μόνο να ανοίξω το GPS και να δω το που βρίσκομαι, θα με χρεώσει σε όγκο? έστω κάτι KB?

 

έλα ντε; δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα ρε ****το. Γιατί έχεις αγοράσει 80mb χρόνο για ίντερνετ. Δε μπορείς να το κάνεις με WiFi? Όλες τις εφρμογές που έχεις τις έχεις κατεβάσει τσάμπα και μετά δεν πληρώνεις τίποτα για τη χρήση τους;

Link to comment
Share on other sites

έλα ντε; δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα ρε ****το. Γιατί έχεις αγοράσει 80mb χρόνο για ίντερνετ. Δε μπορείς να το κάνεις με WiFi? Όλες τις εφρμογές που έχεις τις έχεις κατεβάσει τσάμπα και μετά δεν πληρώνεις τίποτα για τη χρήση τους;

 

Αν δεν αγόραζα 80mb θα με χρέωνε στο δαουνλοαδ, είναι κάτι εφαρμογές που είναι 2mb. Και είναι για ασφάλεια κιόλας. Θα πάρω πάντως τηλ ξανά στο 13830 για να μάθω ακριβός την χρεώσει για το GPS

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω αλλο ενα Προβλημα με το Samsung H1,δεν μπορω να κανω Update μεσω του PC STUDIO και μαλλον το προλβημα ειναι αυτο..

 

amdnikos

 

Δυστηχως το firmware update μεσω pc studio κανει check την ip που σου παρεχει o provider σου.H μονη χωρα παγκοσμια που εχει δωσει στο κοινο firmware updates ειναι η Αγγλια.Κοινως αν η ip σου δεν αναγνωριζετε ως Αγγλικη το pc studio θα σου δωσει ενα μηνυμα του τυπου "η συσκευη αυτη δεν υποστηριζει αναβαθμιση λογισμικου.:X

 

Και μενα αυτο το μηνυμα βγαζει..Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση??Πως θα κανουμε Update μιας και εχουμε παλιο Firmware....

 

Phone:i8320BUIJ3

PDA:i8320BUIJ4

CSC:i8320VGRIJ4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung 360 H1 & M1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...