Jump to content

All about Peugeot


sugardad
 Κοινοποίηση

Σας Αρεσει;  

78 members have voted

  1. 1. Σας Αρεσει;

    • Πανέμορφο
    • Κατάσχημο Είναι
    • Με Αφήνει Αδιάφορο
    • Τίποτα Αλλο Θα Βγάλει η Peugeot;


Recommended Posts

αυτα τα τρια δεν εχουν κινητηρα toyota αλλα daihatsu! τα σασι ειναι της toyota! και σχεδιαση PSA GROUP!

 

Εχω την εντυπωση οτι ειναι toyota.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι,το εχω ψαξει αρκετα! αλλα και η daihatsu θυγατρικη της toyota ειναι κατα βαθος!

 

ΟΚ, εστω,γιατι ομως σε ιδια αυτοκινητα μονο η ιαπωνικη δινει 6 χρονια μηχανικα και οι αλλοι δυο κανουν τις παπαρουνες?

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι toyota! ποτε η psa group εχει δωσει μεγαλη εγγυηση?

 

ΕΕΕΕΕ αυτο με χαλαει, ειδικα οταν προκειται για ιδια αυτοκινητα. Ηδη η VW-Audi με καποιο εχτρα κοστος κανει επεκταση στην εγγυηση απο 2 σε 4 χρονια. Θα μπορουσαν να κανουν εστω κατι παρομοιο.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Περυσι τετοια εποχη στην κορη μου το παραπανω αυτοκινητο.Στα 5.000 χλμ χαλασε ο αισθητηρας θερμοκρασιας και τον αλλαξαν.Χθες στα 7.500 χλμ πηγε να αλλαξει (μαλλον συμπτωση) λαδια και οταν γυρισε μετα απο λιγο ειδα νερα κατω απο το αμαξι.Το εκανα λιγο πισω και ειδα οτι τα νερα ...ακολουθουσαν.Φωναξα οδικη βοηθεια ηρθε σχετικα γρηγορα και ανοιγοντας το καπω ειδαμε οτι ετρεχε το ψυγειο και....στο κεντρο του στην εσωτερικη πλευρα ειχε ενα μπαλωμα μεγεθους παλαμης απο σιλικονη !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Το αυτοκινητο δεν ειχε παει εκτος για τον αισθητηρα αλλη φορα σε συνεργειο...Αρα ηρθε ετσι απο Γαλλια και στον Τεχνικο ελεγχο στην κεντρικη αντιπροσωπεια στην Ελλαδα (που γινετε απο οτι μου ειπαν) δεν το ειδαν.

 

 

 

Δυο Τεχνικοι ελεγχοι απο πισωγλεντηδες ο πρωτος και απο Ελληναρες ο δευτερος απο τυφλους.

 

 

 

Θεωρω απαραδεκτο για ενα αυτικινητο 22.000 ευρω αλλα και φτηνοτερο να ηταν παλι απαραδεκτο θα ηταν κατι τετοιο.

 

 

 

Να και δυο φωτο με το ψυγειο πριν την αλλαγη και μετα βγαλμενο.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/563462

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/563463

 

 

 

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λίαν επιεικώς απαράδεκτοι…

Αλλά δεν εκπλήσσομαι. Δεν θέλω να πω μεγάλα λόγια, αλλά μπορείς δικαστικώς να πετύχεις μέχρι και αναστροφή πώλησης.

Link to comment
Share on other sites

einai sigouro oti irthe etsi to amaksi?

an ekanan kamia vlakeia sto sinergeio kai pigan na ti mpalosoun etsi apo to na allaksoun to psigeio to skeftikes?

de ginetai to amaksi na kikloforouse ena xrono etsi..tha eixe ksanaxasei paraflou kai tha eixe kapsei flatza to ligotero (an oxi na eixe ragisei kana kapaki)!

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

einai sigouro oti irthe etsi to amaksi?

an ekanan kamia vlakeia sto sinergeio kai pigan na ti mpalosoun etsi apo to na allaksoun to psigeio to skeftikes?

de ginetai to amaksi na kikloforouse ena xrono etsi..tha eixe ksanaxasei paraflou kai tha eixe kapsei flatza to ligotero (an oxi na eixe ragisei kana kapaki)!

 

Οτι και να πω 100% σιγουρος δεν μπορω να ειμαι...:( :(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μέσα στην εγγύηση δεν είναι;

 

 

Ναι φυσικα...Αλλαχτηκε ηδη ολο το ψυγειο δωρεαν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, μέσα στην εγγύηση δεν είναι;

 

Σχετικό είναι το "εντάξει".Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο καινούργιο αυτοκίνητο να παραδίδεται με τέτοια βλάβη.Το να γίνει η αλλαγή δωρεάν μέσω της εγγύησης είναι το ελάχιστο.

 

Αλήθεια ποια έκδοση είναι αυτή που πήγε 22.000€;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικό είναι το "εντάξει".Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο καινούργιο αυτοκίνητο να παραδίδεται με τέτοια βλάβη.Το να γίνει η αλλαγή δωρεάν μέσω της εγγύησης είναι το ελάχιστο.

 

Αλήθεια ποια έκδοση είναι αυτή που πήγε 22.000€;

 

 

Ειναι η εκδοση Rolland Garros με αυτοματο -σειριακο κιβωτιο.Το γραφω στον τιτλο του θεματος. Μαζι με συναγερμο και αισθητηρες παρκαρισματος πισω τα ξεπερασε λιγο τα 22 χιλιαρικα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο συζητηση με ενα φιλο μηχανικο η ζημια μαλλον εγινε κατα την αλλαγη του φιλτρου με το κλειδι που χρησιμοποιησαν.Χωρις βεβαια να ειναι και βεβαιο...Κι εγω το θεωρω "χοντρο" να ηρθε ετσι το αμαξι ...:( :( Στο forum των 4τροχων μαλιστα καποιος λεει οτι ειχε παθει το ιδιο.Και τα "σαϊνια" του service πηγαν να το μπαλωσουν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εχει η κορη μου ενα Peugeot 206 cc L/G και σημερα εβγαλε το εξης μηνυμα με ενα "γκουπ" που απο οτι μου ειπε ακουσε σαν να την τρακαραν αλλα χωρις κραδασμο.

 

Automatic gear fault

 

Το αυτοκινητο ειναι με σεριακο -αυτοματο κιβωτιο.Ξερει κανεις τι σημαινει ??? Στην οδηγηση δεν της εκανε προβλημα.Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

"Automatic gear fault"Αυτό το μήνυμα λογικά έχει σχέση με τις ταχύτητες.Μήπως άλλαξε καμιά ταχύτητα, χωρίς να την βάλει καλά;;;:confused:
Link to comment
Share on other sites

"Automatic gear fault"Αυτό το μήνυμα λογικά έχει σχέση με τις ταχύτητες.Μήπως άλλαξε καμιά ταχύτητα, χωρίς να την βάλει καλά;;;:confused:

 

Το κιβωτιο ειναι αυτοματο..

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το κιβωτιο ειναι αυτοματο..

 

Sorry!Δεν το πρόσεξα, το ανέφερες και παραπάνω.Ίσως να υπήρξε κάποια λάθος ενέργεια από τον οδηγό ή ακόμα να υπήρξε κάποιο σφάλμα στον αυτοματισμό.;)

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει να κανει με ελλειπη λιπανση του κιβωτιου;

λεω τωρα εγω...

 

Που να ξερω ??? Πριν λιγες μερες ειχε παει και ειχε αλλαξει λαδια κινητηρα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς υπάρχει πρόβλημα στο αυτόματο κιβώτιο.

 

Θα πρέπει να το δει η αντιπροσωπία.

 

 

Φυσικα και θα το παει την Δευτερα...Ειναι ενος χρονου με 8.000 χλμ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...