Jump to content

All about Peugeot


sugardad
 Κοινοποίηση

Σας Αρεσει;  

78 members have voted

  1. 1. Σας Αρεσει;

    • Πανέμορφο
    • Κατάσχημο Είναι
    • Με Αφήνει Αδιάφορο
    • Τίποτα Αλλο Θα Βγάλει η Peugeot;


Recommended Posts

piga se enan edw sto xwrio pou vazei radio/cd kai pire tin antiprosopia kai rotise. o antaptoras gia to xeiristirio kostizei 125euro. gia tin othoni 15 euro. ola mazi me to radio cd pou thelo kostizoun 420euro. 8a mazepso lefta kai 8a to valw. meta to autokinito 8a einai telio gia mena!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 274
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to plastiko olo apexo kai to ka8reuti. paragila kainourgio. an kai erxetai se mauro 8a paw sto fanartsi na to vapsi apo panw se galazio
Link to comment
Share on other sites

ποσο σου κόστισε?? είχα ακούσει ότι είναι ακριβά...

 

έμενα κάποτε μου σπάσανε τον καθρέφτη επείδη τον κλείσανε με δύναμη και έσπασαν όλα απο μέσα..

αλλα ευτυχώς με πολλές πατέντες και κάνα 2 μήνες με ταινία, πριν το φτίαξω, τώρα είναι κυριλέ.. αλλά δεν κλείνει.. γιατί αν πας να τον κλείσεις... αστα...

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Καθρέπτες κλπ πλαστικά, δεν αξίζει ποτέ να τα πάρεις γνήσια.Τα πληρώνεις πανάκριβα..

Πρώτα κοιτάς για μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση και αν δεν παίζει τότε imitation.

Πήγαινε πάρε καινούρια ψαλίδια από Peugeot να σε δω!!:):)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μεταχειρισμένα ναι, ιμιτασιόν πλαστικά εγώ δεν θα έβαζα. Πολλές φορές δεν κάθονται καλά και είναι σαφώς χειρότερης ποιότητας, τουλάχιστον όσα έχω δοκιμάσει εγώ...
Link to comment
Share on other sites

to plastiko olo apexo kai to ka8reuti. paragila kainourgio. an kai erxetai se mauro 8a paw sto fanartsi na to vapsi apo panw se galazio

 

Σου εσπασε και το απο πανω καλυμμα του καθρεπτη?

Αυτο ειναι κουμπωτο στο υπολοιπο μαυρο σωμα του καθρεπτη και μπορει να μπει και στον καινουργιο.

Σε μια αντιστοιχη δικη μου στραβη,ειχα αλλαξει το σωμα και οχι το βαμενο καπακι του.Το κοστος παντως σε γενικες γραμμες,εκει γυρω ειναι...

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

mages exw apogoiteuthi. mia o ka8reutis mia proigoumeni fora ligo sto ftetro vouliagma asta na pan. edw sto xwrio polla stena polles strofes. duskoleuomai poly sto parkarisma. genika an odigaw paw siga me 50 giati fovamai kai episis mou lene den perno kala tis strofes. mou erxetai na to pouliso wres wres na einai na tou kanw zimies.
Link to comment
Share on other sites

mages exw apogoiteuthi. mia o ka8reutis mia proigoumeni fora ligo sto ftetro vouliagma asta na pan. edw sto xwrio polla stena polles strofes. duskoleuomai poly sto parkarisma. genika an odigaw paw siga me 50 giati fovamai kai episis mou lene den perno kala tis strofes. mou erxetai na to pouliso wres wres na einai na tou kanw zimies.

 

Φιλαράκι σε καταλαβαίνω αν είσαι νέος οδηγός και ξέρω ότι χρειάζεται χρόνο για να μάθεις το αμάξι (κανείς δε γεννήθηκε οδηγός), αλλά σκέψου να έμενες σε κανένα Πειραιά ή Κυψέλη, που περνάς ξυστά από τα παρκαρισμένα σε ανάποδες κλίσεις και ανηφόρες!!:lol::lol:

Οπότε μην παραπονιέσαι καθόλου και κοίτα να μάθεις όσα μπορείς..

Βέβαια και τα κτυπήματα είναι στο πρόγραμμα, αλλά για αυτό έιναι καλύτερα να ξεκινάς με κάποιο μεταχειρισμένο αμάξι..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω ενα 206 έκδοση x desin , μοντελο 2005 , 1100cc με μονο 16.000 kh/m και 5πορτο.

 

ποια ειναι η λογικη τιμη που μπορω να παρω απο εναν έμπορο η ιδιώτη?

 

χωρις να εχω ψαξει πολύ πιστεύω πως 7500 με 7900 ειναι μια σωστη τιμη...

 

θελω να αγοράσω ενα μεταχειρισμένο μάλλον 206cc η το opel tigra twin port

 

οποιοιδήποτε συμβουλή δεκτή!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

απο πεζο μου ειπαν 7000 και εχουν ενα 206cc μοντελο 2001 με 55.000 κhm στα 10.500

 

ειναι καλες οι τιμες?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

7000€ είναι καλά.. αν και το αμάξι σου όπως φαίνεται πρέπει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση.

Για το cc το καλό είναι ότι είναι 2001 και όχι 2002 δλδ όχι multiplex (μάλλον θα έχει A\C και όχι κλιματισμό, κ θα έχει μόνο ρολόϊ στο αλάρμ κοντά και όχι την μεγάλη oθόνη, ε?) που η πρώτη φουρνιά πήγε για συνεργία... 1600 φυσικά. και πάνω. Πρόσεχε τα λάστιχα (της οροφής) να είναι σε καλή κατάσταση, γιατί θα σου μπάζει νερά σίγουρα.

Πρόσεξε τα χλμ.. επειδή το αμάξι είναι από αντιπροσωπία βγάζει βιβλίο service πολύ εύκολα για να σε πείσουν ότι το έχει πραγματικά χιλιόμετρα.. Καλό θα ήταν να το πας σε έναν κοντερτζή να στο κοιτάξει.. αυτοί ξέρουν.

Η τιμή.. μάλλον είναι καλά.. αν το αμάξι είναι κυριλέ.

 

Εγώ έχω 206 1,600 xs 2001 (μη multiplex ;)) με 100,000χλμ και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα.. ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημένος, και το πήρα και μεταχειρισμένο, φυσικά τα σερβις τα κάνω λιγο ποιο νωρίς, και πάντα τα καλύτερα (π.χ. πάντα φουλ συνθετικά λάδια, *δλδ τουλαχιστον 70€ την φορά για να αγοράσω λάδια)

 

Επειδή κατά καιρούς σκέφτομαι κ εγώ να πάρω το tigra, ένας φίλος με ξενερωσε λέγοντας ότι όλα (τουλάχιστον έτσι λέει η φήμη) ότι έχουν πολλά προβλήματα με την οροφή.. ότι κολλάει και τετοία.. κ παίρνουν συνέχεια ένα συγκεκριμένο ανταλλακτικό.

 

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις τα service στην αντιπροσωπεια,να αγοραζεις τα λαδια απ`εξω και να τους τα πηγαινεις.

Στο Golf το πρωτο service μου κοστισε τα μισα ακριβως λεφτα,4 lit Aral Super Tronic III,Long Life SAE 5W/30=48€!!!

GT SPORT 140 TSI INTERCOOLER!

[sigpic][/sigpic]

My Garage : http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/500/ppuser/89922

Link to comment
Share on other sites

ναι μαλλον καλη ειναι... απλα προκειτε για ενα σχεδον ακομα αστροτο αμαξι με μονο 16.000 khm για αυτο ρωτησα και εδω...

 

παντος το 206cc montelo 2001 νομιζω οτι ειναι λιγο τσιμπιμενο... απο autotriti αυτης της χρονια τα δειχνει στα 9200 με παζαρια ισως μου το αφησει 10.000? τι λετε?

 

και κατι τελευτεο... το 206 μου ακομα δεν ειναι εξοφλημενες ολες οι δοσεις. Σε αυτην την περιπτωση τι γινετε? πρεπει πρωτα να το εξοφλησω μια και καλη και μετα να το δωσω? η υπαρχει καποια αλλη διαδικασια?

 

ευχαρηστω ολους

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

10.000 πιστευω οτι μπορούν να στο δώσουν...

Με τις δόσεις.. επειδή κάποιος δικός μου έκανε κάτι ανάλογο.. λοιπόν..

Π.χ. Για τα αμάξια που ήδη μιλάμε (το 206cc θα το πάρεις ΠΑΛΙ με δόσεις)

Χρωστάς 2000ε.. (ανευ τόκων) (για το 1,100)

Σε κοστολογούν το αμάξι 7000ε (1,100)

Το καινούργιο 10000ε (1,600 (206cc))

Το ποσό που θα πάει προς δόσεις είναι 5000ε

 

Δλδ θα κανονίσουν αυτοί το χρέος σου, προς την τράπεζα, και θα σου προσθέσουν το ποσό στο καινούργιο δάνειο)

Βολεύει ;)

 

*Εγώ τα λάδια τα κάνω μόνος μου, και γενικά σε γνωστό μου μάστορα...

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω για την απαντηση...

 

Αυτο μπορει να γινει μονο αν το παρω απο την επισημη πεζο? δηλαδη θελω να πω αν το παρω απο μια μαντρα θα μπορει να γινει η ιδια ρυθμιση?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πλέον όλοι οι μαντράδες το κάνουν αυτό. Δεν χάνεις τπτ να ρωτήσεις.

 

*Η μαντραδες ΣΙΓΟΥΡΑ κατεβάζουν τα ΧΛΜ είτε από 30.000 => 25.000, ειτε από 115.000 => 75.000. Συνήθως υπολογίζουν 1ΕΤΟΣ * 15,000χλμ

Δλδ ένα του 2001

2008-2001=> 7 * 15,000 => 105,000 - 10,000 (Ειναι μάρτιος ακόμα) => 90.000 με 95.000 χλμ

Προσωπικά νομίζω ότι θα είναι ακόμα λιγότερα.. αλλα έτσι τα μετρανε να ξέρεις, είτε με 15,000χλμ ανα έτος είτε με 12,000χλμ ανα έτος.

Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

ειδα αλλα 2.

 

ενα 206cc μοντελο 2002 roland Garros 85.000 χιλιομετρα στα 11.500 ευρω

 

και ενα μοντελο 2003 απλο στα 80.000 χιλιομετρα στα 11.000 ευρω

 

στο μοντελο 2002 μαρεσει περισσοτερο, αλλα εχει μια μαυρη λοριδα κοντα στα λαστιχα της οροφης και φοβαμαι μηπως εχει ποτησει απο υγρασια.Ομως μου ειπε οτι αυτο μπορει και θα το καθαρισει. Αν δεν εχει καλη μονοση , ποσο κοστιζει η αλλαγη για νεα λαστιχα οροφης? η δεν θα βοηθησει σε κατι?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Peugeot 206 cc L/G αγορασμενο 1/2006 !!!!

 

Στα 4000 χλμ προβλημα αισθητηρα θερμοκρασιας !!!

Στα 8500 χλμ (13 μηνες) αλλαγη ολο το αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων !!!!

Στα 10000 χλμ προβλημα με λογιμικο καμπινας και συναγερμο.

Τωρα στα 16000 χλμ προβλημα με συμπιεση δυο κυλινδρων (πρωτη εκτιμηση) και μετα κατι για μπουζι κλπ !!!Το αυτοκινητο παραμενει για ελεγχο στην Lion Hellas.

 

Και το ερωτημα peugeot ή....πεζος παντα επικαιρο !!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

eisai tyxeros poy einai stin egkihsi. synithos ayta vgazoyn problima stin orofi (mpazei) alla esena soy xalasan ola ta alla. pane mia bdomada pezos kai na deis oti meta tha blepeis to peugeot kai tha glifese. koyragio! (H POLY TOXNOLOGIA BLAPTEI THN TSEPH MAS) GRIGORIS.O
Link to comment
Share on other sites

Stin periptosi ton gallikon amaksion kalitera me mixani se oti kairo kai an exei.Kai texnologia exei i bmw kai i mercedes kai i nissan kai i toyota alla den eida kanenan na paraponietai.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...