Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα μία ερωτησούλα θα έχω πρόβλημα με windows 7 64 bit να δούνε το τηλέφωνο ή δεν παίζει ρόλο,με το hero έπρεπε να βρω drivers από vista 64 bit.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα μία ερωτησούλα θα έχω πρόβλημα με windows 7 64 bit να δούνε το τηλέφωνο ή δεν παίζει ρόλο,με το hero έπρεπε να βρω drivers από vista 64 bit.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

  • Windows 7 λογισμικό
  • Chipset μητρικής πλακέτας;

:rolleyes:

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω θέμα :)

 

iTunes 9 on Windows 7 x64 Has Problems with iPhone

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Windows 7 λογισμικό
  • Chipset μητρικής πλακέτας;

:rolleyes:

 

Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω θέμα :)

 

iTunes 9 on Windows 7 x64 Has Problems with iPhone

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.!!!

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κατι. Θα θελα να μου πεί κάποιος τη "διεύθυνση" για να στειλω ένα βίντεο mp4 απευθείας στο iphone μου μέσω i-FunBox (χωρίς δηλαδή itunes)

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Το πρόβλημα που θα έχεις είναι στη περίπτωση που χρειαστεί να κάνεις reboot τη συσκευή σου και δεν έχεις κοντά σου τον υπολογιστή σου, με το blackra1n. Τί γίνεται τότε;

 

Αυτό είναι ένα πρόβλημα αλλά τι να κάνουμε τώρα, περιμένουμε να βγει καινούργιο jailbreak.

Πάντως δοκίμασα και το iTunes 64bit σε Windows 7 64bit και δούλεψε μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω κανει εγω unlock + jailbreak αλλα εχω προβληματα με το youtube που δεν παιζει videos και με το GPS δεν λειτουργει το maps. εκανα reset network settings αλλα τπτ και ενα αρχειο που λεγεται fix push δεν μπορω να το βρω στο cydia. :/ ψαχνω να τα διορθωσω αυτα,μηπως βγηκε κατι που να τα κανει Fix? ευχαριστω
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια υπηρεσια της Βοντα που σου στελνει με sms ποσος δωρεαν χρονος σου μενει(με το προγραμμα που εχεις επιλεξει βεβαια)

Για να σου ερθει αυτη η ειδοποιηση πρεπει να στειλεις κενο μηνυμα σ εναν τετραψηφιο (1283 νομιζω). Το θεμα ειναι οτι το κινητο δε μ αφηνει να στειλω κενο μηνυμα!

 

Καμια ιδεα??

:cool:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μια υπηρεσια της Βοντα που σου στελνει με sms ποσος δωρεαν χρονος σου μενει(με το προγραμμα που εχεις επιλεξει βεβαια)

Για να σου ερθει αυτη η ειδοποιηση πρεπει να στειλεις κενο μηνυμα σ εναν τετραψηφιο (1283 νομιζω). Το θεμα ειναι οτι το κινητο δε μ αφηνει να στειλω κενο μηνυμα!

 

Καμια ιδεα??

 

Για καρτοκινητά στέλνεις κενό* sms στο 1286 και για προγράμματα συμβολαίου κενό* sms στο 1284

 

*το κενό στα iPhone για να "δημιουργηθεί" είναι απλό , αρκεί να πατήσεις μια φορά το "space"

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ποιός καλός φίλος μπορεί νά μού πώς μπορώ νά αγοράσω μιά εφαρμογή απ'τό Cydia δέν έχω λογαριασμό καί πώς κανω:

 

Βασικά ακολουθείς τις οδηγίες που εμφανίζονται , αφού πρώτα έχεις διαλέξει

την εφαρμογή που θέλεις να αγοράσεις.

Την πρώτη φορά πρέπει να κάνεις authentication .

 

Επιπλέον,διαβάζεις και αυτό :

 

How to Buy an iPhone App From the Cydia Store.

 

ps: Υποστηρίζεται και το paypal .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητά στέλνεις κενό* sms στο 1286 και για προγράμματα συμβολαίου κενό* sms στο 1284

 

*το κενό στα iPhone για να "δημιουργηθεί" είναι απλό , αρκεί να πατήσεις μια φορά το "space"

 

α εκανα λαθος στο "4"

θενκς:D:D

:cool:
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατι επαθε ο cydia εχασε ολα τα sources k τα package μου βγαζει συνεχεια

error : database

encountered a section with no

pachage:header

Link to comment
Share on other sites

Βασικά ακολουθείς τις οδηγίες που εμφανίζονται , αφού πρώτα έχεις διαλέξει

την εφαρμογή που θέλεις να αγοράσεις.

Την πρώτη φορά πρέπει να κάνεις authentication .

 

Επιπλέον,διαβάζεις και αυτό :

 

How to Buy an iPhone App From the Cydia Store.

 

ps: Υποστηρίζεται και το paypal .

 

Οκ σ'ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να γνωρίζεις ότι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να σου απαντήσει σε όλα τα ερωτήματά σου. Επομένως δεν έχεις δικαίωμα να τα παίρνεις επειδή κάποιος δεν σου δίνει τις λύσεις έτοιμες, στο χέρι.

 

Καταρχάς σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις. Οι απαντήσεις σου ήταν πολύ επεξηγηματικές. Απλά να διευκρινίσω κάτι για να μην μπερδεύεσαι. Δεν τα πήρα με κάποιον επειδή δεν μου απάντησε σε κάτι που ρώτησα. Ούτε υποχρέωσα κανέναν να μου απαντήσει σε κάτι που ρώτησα, ούτε απαιτώ άπό κανέναν να το κάνει. Τα παίρνω πάρα πολύ όμως με αυτούς τους ξερόλες που αν τολμήσεις να ρωτήσεις κάτι επειδή είσαι αρχάριος χάνουν 5 λεπτά από το χρόνο τους για να στην πούνε ότι και καλά δεν διαβάζεις οδηγούς του φόρουμ, ενώ στην ίδια ώρα θα μπορούσαν να σου έχουν λύσει μια δυο απορίες. Γιατί με συγχωρείς φίλε μου αλλά αυτά που μου απάντησες εσύ δεν τα έχω δει πουθενά στους οδηγούς του φόρουμ πχ πως λέγεται η εφαρμογή που διαβάζει τις εςφαρμογές office κλπ. Ούτε έχει όλος ο κόσμος την ώρα να ψάχνει να βρει αυτό που θέλει. Για αυτό είναι τα φόρουμ. Ναι μεν να μη ρωτάει ο καθένας ότι μλκ του κατέβει στο κεφάλι, αλλά όχι και να πέφτουμε να τρώμε τον κάθε αρχάριο επειδή δεν ξέρει. Ε ναι φίλε εγώ με αυτούς τσατίζομαι. Και φυσικά αυτό το πράγμα είναι δικαίωμά μου. Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

...πως λέγεται η εφαρμογή που διαβάζει τις εςφαρμογές office κλπ...

 

[Απορία] Πως περνάω έγγραφα σε 3gs

 

Φιλικά πάντα :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

Τι ειπες τωρα ? Αφου το λεει οτι "δεν έχει όλος ο κόσμος την ώρα να ψάχνει να βρει αυτό που θέλει" :cry: Γιατι να χασει την ωρα του ? Ας το κανουν αλλοι :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Τι ειπες τωρα ? Αφου το λεει οτι "δεν έχει όλος ο κόσμος την ώρα να ψάχνει να βρει αυτό που θέλει" :cry: Γιατι να χασει την ωρα του ? Ας το κανουν αλλοι :rolleyes:

 

Βλέπεις να χάνει κάποιος την ώρα του από τη στιγμή που του δείχνω ποια είναι αυτά τα προτεινόμενα προγράμματα; ;)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις να χάνει κάποιος την ώρα του από τη στιγμή που του δείχνω ποια είναι αυτά τα προτεινόμενα προγράμματα; ;)

 

Αφου το λεει εμμεσως, εσυ ας χασεις την ωρα σου, οση κι αν ειναι αυτη δεν πειραζει, αρκει αυτος να μην χασει τη δικη του :oops:. Εν πασει περιπτωσει, δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε αλλο, τελος το :offtopic:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αφου το λεει εμμεσως, εσυ ας χασεις την ωρα σου, οση κι αν ειναι αυτη δεν πειραζει, αρκει αυτος να μην χασει τη δικη του :oops:. Εν πασει περιπτωσει, δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε αλλο, τελος το :offtopic:

 

Anyway , απλά προσπαθώ να τον βγάλω απ αυτά που έκανα και εγώ και πολλοί άλλοι εδώ μέσα , να διαβάζουν δηλαδή τα ενδιαφέροντα θέματα πάνω στους οδηγούς και τα προγράμματα που πιθανόν θα δείξουν ενδιαφέρον :)

 

προσωπικά διάβασα αρκετά πολύ πριν παραλάβω / παραγγείλω το νέο μου 3Gs όπως επίσης και πριν "σπάσω" (με το QuickPwn αν θυμάμαι καλά) το 3G της συζύγου που ήμουν αρκετά αρχάριος τότε... :rolleyes:

 

 

Φιλικά πάντα :happy:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι η εξής:

 

Στο 3Gs μου έχω μια νέα γραμμή (συμβολαίου) με πρόγραμμα iPhone που παρέχει και κάποια δωρεάν mb.(της Vodafone)

Επίσης έχω άλλη μια εταιρική γραμμή σε άλλη συσκευή και σκέφτομαι να αλλάξω τις κάρτες sim.

Όμως όταν συνδέω το iPhone με το iTunes μου εμφανίζει στο Summary τις πληροφορίες και τον αριθμό της γραμμής μου.

Χαζή ναι μεν η απορία αλλά είπα να την κάνω :O

 

Θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα αν αλλάξω κάρτες sim;Παίζει ρόλο το γεγονός ότι η συσκευή ενεργοποιήθηκε με άλλο αριθμό τηλεφώνου και τώρα θα μπει άλλος; :confused:

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τι ειπες τωρα ? Αφου το λεει οτι "δεν έχει όλος ο κόσμος την ώρα να ψάχνει να βρει αυτό που θέλει" :cry: Γιατι να χασει την ωρα του ? Ας το κανουν αλλοι :rolleyes:

 

Επειδή είσαι πραγματικά πολύ εξυπνακιας, να σε ενημερώσω ότι πριν ρωτήσω ότι ρώτησα στο φόρουμ είχα τουλ. 20-30 απορίες ακόμα και για τα στοιχειώδη. Ε καποιες από αυτές τις έλυσα με τους οδηγούς. Δηλαδή ούτε μπήκα να ρωτήσω πως κάνω jb, ούτε πως περνάω αρχεία στο ipod μου, ούτε 1002 άλλα που στην αρχή δεν τα ήξερα. Αλλά ομολογώ πως κάποια (δηλ όσα ρώτησα) είτε δεν τα είδα, είτε δεν ήξερα που να ψάξω, καθότι αρχάριος, είτε απλά δεν υπήρχαν! Δηλ τόσο κακό είναι αυτό; Τι να κάνουμε τώρα ρώτησα; Άν εσύ λες στον kormo πως επειδή μου απάντησε είναι μλκς και εγώ ο εξυπνάκιας που και καλά τοπν εκμεταλλεύτηκα επιδή βαριέμαι, τότε απλά εγώ του λέω ευχαριστώ. Για κάποιον που γνωρίζει κάποιες φορές δεν είνα τόσο χάσιμο χρόνο όσο για κάποιον που δε γνωρίζει.

 

kormos thanx again, αυτό χρειαζόμουν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!

 

θελω να ρωτησω πως μπορω να κανω update το κινητο μου στην καινουρια εκδοση 3 νομιζω.... δεν εχω κανει jailbreake... είναι ευκολος ο τροπος της αναβαθμισης??

 

επισης θελω να ρωτησω εαν το κινητο διαθετει φλας για την φωτογραφικη του μηχανη διοτι προσπαθουσα χθες να το εντοπισω και απετυχα!!

 

ευχαριστω πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!

 

θελω να ρωτησω πως μπορω να κανω update το κινητο μου στην καινουρια εκδοση 3 νομιζω.... δεν εχω κανει jailbreake... είναι ευκολος ο τροπος της αναβαθμισης??

 

επισης θελω να ρωτησω εαν το κινητο διαθετει φλας για την φωτογραφικη του μηχανη διοτι προσπαθουσα χθες να το εντοπισω και απετυχα!!

 

ευχαριστω πολυ!!!!

 

Απλά όταν το συνδέεις με το itunes και σου λέει ότι υπάρχει καινούρια έκδοση πάτα update, θα κρατήσει όλες τις ρυθμίσεις και δεδομένα.

Αν είχε flash η συσκευή θα το έβλεπες εξωτερικά καταρχήν :O

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω miky7 !!!! δηλαδη ξεχναμε τις φωτογραφιες το βράδυ??? αν ειναι δυνατον.... τοσα χρηματα για τη συσκευη και να μη κανει τα βασικα....
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω miky7 !!!! δηλαδη ξεχναμε τις φωτογραφιες το βράδυ??? αν ειναι δυνατον.... τοσα χρηματα για τη συσκευη και να μη κανει τα βασικα....

 

Γι αυτο λοιπον

Καλο ειναι πριν αγορασουμε κατι, να το ψαχνουμε και λιγο ..:rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...