Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως περναω εφαρμογες και που παω στα itunes για να εγγραφω?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέσω του υπολογιστή σου, κάνοντας λήψη του προγράμματος iTunes έχεις πρόσβαση στο iTunes Store/AppStore.

Στην iOS συσκευή σου μέσω του εικονιδίου App Store.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το κινητο το έχεις κανει jb???

Αν όχι τότε αυτο μόνο σου εμφανίζει ,για μουσική και όλα τα αλλα τα κανεις μέσω iTunes .

 

sent from my iPhone 4 via tapatalk .

οχι δεν το εχω κανει jb ... υπαρχει κανενας τροπος που μπορω να το κανω (να δω τους φακελους) ισως καποιο αλλο προγραμμα?

οπως επισης απο το τελευταιο itunes δεν μπορω να τραβηξω την μουσικη που εχω στην συσκευη μου.

Link to comment
Share on other sites

Φακέλους συστήματος δεν μπορείς να δεις. Άλλους φακέλους νομίζω πως ναι, υπάρχουν στο app store κάποια προγράμματα που σου δίνουν τέτοια δυνατότητα.

Δεν μπορείς να μεταφέρεις μουσική απο το iPhone σε iTunes. Μόνο το ανάποδο μπορείς να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δυσκολεύομαι να κατανοήσω όλους αυτούς τους περιορισμούς. Μιλάμε για μια σχεδόν τέλεια συσκευή που κάνουν τα αδύνατα δύνατα για να την μειώσουν.

Φίλε μου. Κανε jb την συσκευή σου για να δεις άσπρη μέρα (όσο γίνεται τέλος πάντων)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι σε gps δωρεάν κάπου η σε σπασμένο για IPhone 4s και που μπορω να τα βρω
LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

φίλος μου σύνδεσε για πρώτη φορά το

i-phone 4 με το i-tunes και από τότε

έχει μειωθεί ο διαθέσιμος χώρος του τηλεφώνου

μιλήσαμε τηλεφωνικά και μου είπε ότι

δείχνει μέσα στο τηλέφωνο να έχει 650 τραγούδια ?

πως μπορεί αυτά να τα σβήσει από το τηλέφωνο ?

που βρίσκονται αυτά τα τραγούδια ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση των τραγουδιών μπορεί να γίνει μόνο μέσω iTunes. Απο εκεί επιλέγει τι να μεταφερθεί στο κινητό και τι όχι.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Πρίν μερικές μέρες απόκτησα και εγώ ένα iphone 4.Δεν είναι jailbreaked και ούτε σκέφτομαι να το σπασω!

θέλω λοιπόν τα φώτα σας γιατί είμαι καινούργιος στα iphone κτλ κτλ..

1)υπάρχει καμία εφαρμογή Silent Toggle Widget όπως είχα στο παλιό μου Android?Να μην χρειάζεται κάθε φορά να πατάω το διακοπτάκη που έχει δίπλα!

2)Λόγω που σερφάρω αρκετά μήπως θα πρέπει να κατεβάσω κάποιο αντιβιοτικό?και αν,ποιό?

3)Πώς μπορώ να κάνω μεταφορά ή μάλλον αντιγραφή των επαφών μου στην Κάρτα Σιμ,γιατί ο μη γένοιτο γίνει κάτι μην χάσω και όλα τα τηλέφωνα που έχουν αποθηκέυτει στο κινητό...

 

φιλικά,

Αγγελος!:)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Πρίν μερικές μέρες απόκτησα και εγώ ένα iphone 4.Δεν είναι jailbreaked και ούτε σκέφτομαι να το σπασω!

θέλω λοιπόν τα φώτα σας γιατί είμαι καινούργιος στα iphone κτλ κτλ..

1)υπάρχει καμία εφαρμογή Silent Toggle Widget όπως είχα στο παλιό μου Android?Να μην χρειάζεται κάθε φορά να πατάω το διακοπτάκη που έχει δίπλα!

2)Λόγω που σερφάρω αρκετά μήπως θα πρέπει να κατεβάσω κάποιο αντιβιοτικό?και αν,ποιό?

3)Πώς μπορώ να κάνω μεταφορά ή μάλλον αντιγραφή των επαφών μου στην Κάρτα Σιμ,γιατί ο μη γένοιτο γίνει κάτι μην χάσω και όλα τα τηλέφωνα που έχουν αποθηκέυτει στο κινητό...

 

φιλικά,

Αγγελος!:)

1) δεν γινεται αν δεν εισαι jb

2) απο οτι εχω διαβασει δεν χρειαζεται

3) στο iphone δεν μπορεις να μεταφερεις επαφες στην καρτα sim Μεσω του itunes διαλεγεις που θελεις να αποθυκευσεις τις επαφες σου ωστε να μην χαθουν

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πως και απο που μπορω να δω ( απο το imei ? ) ποτε ενεργοποιηθηκε η συσκευη?

 

anyone που να ξερει η να βοηθησει καπως?

Link to comment
Share on other sites

για το imei ακολούθησε την παρακάτω διαδρομή Settings > General > About

κάνε σκρολ προς τα κάτω και θα το δεις

 

http://support.apple.com/kb/HT1267

Link to comment
Share on other sites

καλημερα που το ψαχνεις αυτο?

 

στο cydia πρεπει να εισαι jb

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το iphone 4 εκδοση 4.1 και jailbroken...εκανα φορματ στο pc windows vista κ μετα εβαλα το ιtunes κ προσπαθησα να κανω sync αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι θα μου σβησει ολες τις εφαρμογες κ την μουσικη...τις επαφες δεν τις προσπαθησα...εχω κανει log in καθως και authorize τον υπολογιστη στον λογαριασμο που εχω στο itunes...υπαρχει καποιος τροπος να κανω sync την μουσικη και τις εφαρμογες καθως και τις επαφες μου χωρις να σβηστουν??ειναι τα 3 πραγματα που με ενδιαφερουν γιατι τις φοτο μπορω να τις μεταφερω στον υπολογιστη και δεν με πειραζει κ να τις σβησει...σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια προκαταβολικα και ζητω συγγνωμη αν εχει ηδη αναφερθει..προσπαθησα να ψαξω αλλα χαθηκα μεσα στα ποστς....

 

Κωστας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το iphone 4 εκδοση 4.1 και jailbroken...εκανα φορματ στο pc windows vista κ μετα εβαλα το ιtunes κ προσπαθησα να κανω sync αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι θα μου σβησει ολες τις εφαρμογες κ την μουσικη...τις επαφες δεν τις προσπαθησα...εχω κανει log in καθως και authorize τον υπολογιστη στον λογαριασμο που εχω στο itunes...υπαρχει καποιος τροπος να κανω sync την μουσικη και τις εφαρμογες καθως και τις επαφες μου χωρις να σβηστουν??ειναι τα 3 πραγματα που με ενδιαφερουν γιατι τις φοτο μπορω να τις μεταφερω στον υπολογιστη και δεν με πειραζει κ να τις σβησει...σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια προκαταβολικα και ζητω συγγνωμη αν εχει ηδη αναφερθει..προσπαθησα να ψαξω αλλα χαθηκα μεσα στα ποστς....

 

Κωστας

 

κανε δεξι κλικ στο ονομα τις συσκευης σου στο itunes και επελεξε transfer purchases ετσι θα περαστουν ξανα η εφαρμογες στο itunes

πιστευω και η μουσικη οσο για της επαφες δεν ξερω αλλα λογικα αν κανεις sync θα περαστουν κανονικα απο την στιγμη που υπαρχουν στο τηλεφωνο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

κανε δεξι κλικ στο ονομα τις συσκευης σου στο itunes και επελεξε transfer purchases ετσι θα περαστουν ξανα η εφαρμογες στο itunes

πιστευω και η μουσικη οσο για της επαφες δεν ξερω αλλα λογικα αν κανεις sync θα περαστουν κανονικα απο την στιγμη που υπαρχουν στο τηλεφωνο

 

θα περαστουν ολες η μονο αυτες που ειναι απο ιtunes?το λεω γιατι σχεδον ολες κ ειναι πολλες ειναι jailbroken....

Link to comment
Share on other sites

θα περαστουν ολες η μονο αυτες που ειναι απο ιtunes?το λεω γιατι σχεδον ολες κ ειναι πολλες ειναι jailbroken....

 

αυτες που ειναι τωρα στο τηλεφωνο σου , και απο το itunes και απο το installous αν εισαι jb και εχεις κατεβασει απο cydia το app sync

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω jailbrake το 4αρι μου. ειμαι σε 5.0.1. μπορει καποιος να μου δωσει το link με τις οδηγιες γιατι δεν το βρισκω?
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...