Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα σιγουρα θα τιν μαθω και φυσικα θα ρωταω διαφορα γιατι θα εχω αρκετες αποριες για αρχη :)

απλα εχω πολλα στο μυαλο μου γι αυτη την συσκευη που θελω να κανω σιγα σιγα θα τις ποσταρο ολες

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν κατεβάσεις το σωστό αρχείο από το official website δεν κολλάς τίποτα.

Εαν πάθει κάτι η συσκευή σου, μπορείς να επαναφέρεις το original firmware της Apple πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να δουλέψεις πρώτα την συσκευή ως έχει για λίγο καιρό για να την μάθεις. Μετά εάν θέλεις προχωράς στα υπόλοιπα.:)

 

@stendor - χωρίς εσένα τι θα έκανα!! ;)

 

αυτο ειναι το πιο σωστο. δες πρωτα αν σε καλυπτει ετσι και αν οχι προχωρας μετα.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν μπορω να εγκαταστησω το itunes,ενω ξεκιναει σε καποια φαση βγαζει ενα μυνημα και κλεινει,το μηνυμα ειναι :COULD NOT OPEN KEY:UNKNOWN\COMPONENTS\DA42BC89BF5BD0AF18C3B9B1A1EE8\3F55235 5DF871F046A8F8628412056EF.VERIFY THAT YOU HAVE SUFFICIENT ACCESS TO THA KEY OR CONTACT YOUR SUPPORT PERSONEL.Μπορει καποιος να με βοηθησει παρακαλω?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω jb το τηλεφωνο οταν το αναβαθμισω στην 5.1 θα χασω τιποτα απο το τηλεφωνο επαφες φωτογραφιες εφαρμογες απο το app store κτλ???
Link to comment
Share on other sites

Σώσε τις φωτογραφίες σου σε ένα PC. Τα υπόλοιπα θα τα συγχρονίσεις με το iTunes (Apps, Contacts, Photos).
Link to comment
Share on other sites

Σώσε τις φωτογραφίες σου σε ένα PC. Τα υπόλοιπα θα τα συγχρονίσεις με το iTunes (Apps, Contacts, Photos).

 

ευχαριστω πολυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:*:*

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Η ερώτησή μου δεν είναι σημαντική αλλά θα την θέσω. Βλέπω πως πολλοί ανεβάζουν στο Facebook το "σκορ" τους στην εφαρμογή Temple Run ενώ στην ίδια την εφαρμογή δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Τί κάνουν; Screenshot, κι αν ναι πώς;

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Η ερώτησή μου δεν είναι σημαντική αλλά θα την θέσω. Βλέπω πως πολλοί ανεβάζουν στο Facebook το "σκορ" τους στην εφαρμογή Temple Run ενώ στην ίδια την εφαρμογή δεν υπάρχει τέτοια επιλογή. Τί κάνουν; Screenshot, κι αν ναι πώς;

 

Ευχαριστώ

Για να βγάλεις screenshot, ενώ είσαι στην Home Screen, πατάς ταυτόχρονα Home Button και Lock Button.

Η φωτογραφία αποθηκεύεται στο άλμπουμ της κάμερας.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.δε μπορω να συνδεθω με ssh.κατεβασα το προγραμμα αλλα οταν βαζω host name password κτλ μου λεει connection failed.καμια ιδεα΄
Link to comment
Share on other sites

δυστιχως μου ειναι αδυνατο να διαβασω 225 σελιδες..πως μπορω να παρω φωτογραφιες απο το iphone στο pc?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.δε μπορω να συνδεθω με ssh.κατεβασα το προγραμμα αλλα οταν βαζω host name password κτλ μου λεει connection failed.καμια ιδεα΄

 

Έχεις εγκαταστήσει το openssh μέσω cydia?

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

δυστιχως μου ειναι αδυνατο να διαβασω 225 σελιδες..πως μπορω να παρω φωτογραφιες απο το iphone στο pc?

Πολύ απλά, συνδέεις το κινητό στο PC, με το καλώδιο USB.

 

Θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το πρόγραμμα "iTunes" στον υπολογιστή σου.

 

Μόλις συνδέσεις το κινητό, σου προσθέτει ένα επιπλέον γράμμα, στο "My Computer", με τις φωτογραφίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει το openssh μέσω cydia?

 

ναι το εχω βαλει .ακολουθησα τις οδηγειες απο ενα site αλλα μου βγαζει αυτο το προβλημα.τι μπορω να κανω;έυχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πολύ απλά, συνδέεις το κινητό στο PC, με το καλώδιο USB.

 

Θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το πρόγραμμα "iTunes" στον υπολογιστή σου.

 

Μόλις συνδέσεις το κινητό, σου προσθέτει ένα επιπλέον γράμμα, στο "My Computer", με τις φωτογραφίες σου.

 

itunes εχω αλλα στο ιντερνετ διαβασα οτι δεν γινεται μεσω απο αυτο

γινεται μεσω της εξερευνησης με κατι φακελους

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω βαλει .ακολουθησα τις οδηγειες απο ενα site αλλα μου βγαζει αυτο το προβλημα.τι μπορω να κανω;έυχαριστω

 

Θα σου ελεγα να δοκιμασεις να κανείς ένα restart και να ξαναδοκιμασεις!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

itunes εχω αλλα στο ιντερνετ διαβασα οτι δεν γινεται μεσω απο αυτο

γινεται μεσω της εξερευνησης με κατι φακελους

 

Ακριβώς αυτό σου είπα κι εγώ! My Computer == Εξερεύνηση(explorer).

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσθέσει 2 λογαριασμούς μέσω του mail που έχει το iphone 4s.Με τη διεύθυνση του hotmail δεν έχω κάποιο πρόβλημα.Με το gmail όμως έχω το εξής. Όταν είμαι με 3G δε μπορεί να κάνει ανανέωση και μου βγάζει το ακόλουθο μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η λήψη αλληλογραφίας - Το ονομα χρήστη η το συνθηματικό για το gmail είναι λανθασμένο". Όταν είμαι με WiFi όλα λειτουργούν κανονικά.

 

Φυσικά έχω διαγράψει τον λογαριασμό και τον έχω ξαναπροσθέσει.

 

Κάποιος έχει παρόμοιο πρόβλημα?Ή εάν γνωρίζει κάποιος κάτι ας με βοηθήσει.

nikolakis
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

θελω να κανω μια απλη ερωτηση αλλα εχω σπασει το κεφαλι μου και δεν μπορω να το βρω.

πως μπορω να κανω να μην φαινονται τα μνμτα που ερχονται στην οθονη κλειδωματος και απλα να δειχνει μονο το ονομα...εχω ηδη βαλει κωδικο αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι....

help please!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

θελω να κανω μια απλη ερωτηση αλλα εχω σπασει το κεφαλι μου και δεν μπορω να το βρω.

πως μπορω να κανω να μην φαινονται τα μνμτα που ερχονται στην οθονη κλειδωματος και απλα να δειχνει μονο το ονομα...εχω ηδη βαλει κωδικο αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι....

help please!!!

Ρυθμίσεις --> Γνωστοποιήσεις --> Μηνύματα --> Προεπισκόπηση = OFF

Link to comment
Share on other sites

καλημερα επειδη ψαχνω αρκετες σελιδες τωρα και δεν το βρισκω και ειναι αρκετες,

η πρωτη φωρτιση του iphone 4s γινεται αφου αδιασει η υπαρχον μπαταρια τελειως μεχρι να κλεισει?

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

καλημερα επειδη ψαχνω αρκετες σελιδες τωρα και δεν το βρισκω και ειναι αρκετες,

η πρωτη φωρτιση του iphone 4s γινεται αφου αδιασει η υπαρχον μπαταρια τελειως μεχρι να κλεισει?

Το αφήνεις να κλείσει και το βάζεις να φορτίσει. Κατά προτίμηση βάλτο σε USB. Λέγεται ότι φορτίζει πιο "ολοκληρωμένα" από ότι στην πρίζα.

Επίσης, κατά την άποψή μου (το κάνω κι εγώ), όταν το βάλεις να φορτίσει, περίμενε μέχρι το 5% ώστε να εκκινήσει η συσκευή και απενεργοποίησέ την.

Θα πετύχεις την καλύτερη δυνατή φόρτιση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...