Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!

εκανα ενα ριστορ στην συσκευη μου και μετα J/b μεχρι εδω ολα καλα!

λογο του οτι μου εκανε κατι κοληματακια πριν... αποφασησα να κανω set as new :O !!

και τωρα???

δεν μπορω να επαναφερω τις επαφες φωτο κτλ κτλ κτλ !!!

καμια βοηθεια ??? :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα!

εκανα ενα ριστορ στην συσκευη μου και μετα J/b μεχρι εδω ολα καλα!

λογο του οτι μου εκανε κατι κοληματακια πριν... αποφασησα να κανω set as new :O !!

και τωρα???

δεν μπορω να επαναφερω τις επαφες φωτο κτλ κτλ κτλ !!!

καμια βοηθεια ??? :worry::worry::worry:

 

δυστυχως πρεπει να τις ξαναπερασεις..επρεπε να κανεις restore from backup για να μη χαθουν

Link to comment
Share on other sites

Αριστερό κλικ πάνω στο όνομα του iPhone στο iTunes και θα πατήσεις restore from backup
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως γίνεται ο συγχρονισμός του ρολογιού με την ώρα του υπολογιστή - όταν συνδέεις το iPhone ; Αν γίνεται φυσικά.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

χωρίς παρεξήγηση και πάντα φιλικά, ξεκίνα και ψάχνε μόνος σου στο φόρουμ ή και αλλού αυτές τις απαντήσεις γιατί στο κάτω κάτω αυτή είναι η χαρά με τα έξυπνα τηλέφωνα ότι ανακαλύτπεις πράγματα μόνος σου. άμα στα δώσουμε έτοιμα χάνεις την ουσία ενώ καλά είναι να διαβάσεις και το itunes έχει αρκετές πληροφορίες για την νόμιμη πλευρά του iphone.
angeldust
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως γίνεται ο συγχρονισμός του ρολογιού με την ώρα του υπολογιστή - όταν συνδέεις το iPhone ; Αν γίνεται φυσικά.

Ευχαριστώ

 

Δεν γίνεται αυτο. Στα WM υπήρχε αυτη η δυνατότητα αν θυμάμαι καλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω πως γίνεται ο συγχρονισμός του ρολογιού με την ώρα του υπολογιστή - όταν συνδέεις το iPhone ; Αν γίνεται φυσικά.

Ευχαριστώ

Όταν το συνδέσεις στο iTunes, γίνεται αυτόματα:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέσεις στο iTunes, γίνεται αυτόματα:)

 

Όταν συνδέω το iphone με τον υπολογιστή δεν γίνεται αυτόματα (άλλη ώρα έχει ο υπολογιστής και άλλη το τηλέφωνο), για αυτό ρωτάω αν και πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλημερα,θα ηθελα την βοηθεια σας,αν εχει τυχει σε κανεναν αυτο.Συνδεσα χθες το iphone 3GS μου στο itunes,ωστε να αγορασω την εφαρμογη MLS DESTINATOR, TALK & DRIVE GR-CY,που την εχει προσφορα 39,99€ και ενω εχω μεσα τα στοιχεια της προπληρωμενης καρτας μου και διαθεσιμο υπολοιπο βεβαια,μου βγαζει ενα μηνυμα οτι η καρτα μου ειναι declined and use another payment method.Μεχρι την περασμενη φορα που αγορασα κατι απο το store,ηταν ολα μια χαρα.Χθες μου εβγαλε αυτο το προβλημα.Τι να συμβαινει αραγε;

 

Επικοινωνησα με την Τραπεζα Κυπρου,για να ρωτησω αυτο που μου συμβαινει,μηπως και φταιει η καρτα και ενω χθες πριν επιχειρησω την αγορα ειχα μεσα 41€,τωρα μου ειπαν εχω 34€.

Χθες μου ειπαν ειδαν 3 συνναλαγες των 1,98€ η καθεμια, αργα το βραδυ και ρωτω οτι: εφοσον προσπαθουσα επανειλημενα να αγορασω την παραπανω εφαρμογη,εχοντας απο το μεσημερι 41€ μεσα στην καρτα υπολοιπο,τα 1,98€ επι 3 φορες που πηγαν;

Πηγα και εβαλα πριν λιγο αλλα 20€ στην καρτα και θα εχω διαθεσιμο υπολοιπο το απογευμα 53€ συνολο,για να δω θα μπορεσω να το αγορασω ή θα εχω παλι τετοια σκηνικα!

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου καλημερα,θα ηθελα την βοηθεια σας,αν εχει τυχει σε κανεναν αυτο.Συνδεσα χθες το iphone 3GS μου στο itunes,ωστε να αγορασω την εφαρμογη MLS DESTINATOR, TALK & DRIVE GR-CY,που την εχει προσφορα 39,99€ και ενω εχω μεσα τα στοιχεια της προπληρωμενης καρτας μου και διαθεσιμο υπολοιπο βεβαια,μου βγαζει ενα μηνυμα οτι η καρτα μου ειναι declined and use another payment method.Μεχρι την περασμενη φορα που αγορασα κατι απο το store,ηταν ολα μια χαρα.Χθες μου εβγαλε αυτο το προβλημα.Τι να συμβαινει αραγε;

 

Επικοινωνησα με την Τραπεζα Κυπρου,για να ρωτησω αυτο που μου συμβαινει,μηπως και φταιει η καρτα και ενω χθες πριν επιχειρησω την αγορα ειχα μεσα 41€,τωρα μου ειπαν εχω 34€.

Χθες μου ειπαν ειδαν 3 συνναλαγες των 1,98€ η καθεμια, αργα το βραδυ και ρωτω οτι: εφοσον προσπαθουσα επανειλημενα να αγορασω την παραπανω εφαρμογη,εχοντας απο το μεσημερι 41€ μεσα στην καρτα υπολοιπο,τα 1,98€ επι 3 φορες που πηγαν;

Πηγα και εβαλα πριν λιγο αλλα 20€ στην καρτα και θα εχω διαθεσιμο υπολοιπο το απογευμα 53€ συνολο,για να δω θα μπορεσω να το αγορασω ή θα εχω παλι τετοια σκηνικα!

 

Αν την χρησιμοποιείς μόνο για το AppStore, να παρακολουθείς τις χρεώσεις απο τα μηνύματα που σου στέλνουν και να τα συγκρίνεις με τις συνολικές αγορές σου μπαίνοντας στον λογαριασμο σου στο iTunes.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα μου έβγαλε και εμένα σε κάρτα που χρησιμοποιούσα εντελώς ξαφνικά και αναγκάστηκα να βάλω άλλη...

 

:X

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

a.υπάρχει τρόπος να συγχρονίζει το email σε χρόνο λιγότερο απο 15 λεπτά;

b.υπάρχει τρόπος να σου δίχνει σωστα όλο τον τηλεφωνικό κατάλογο όταν τον κάνεις import από outlook 2010;

 

iphone 3gs 4.3.3

Link to comment
Share on other sites

a.υπάρχει τρόπος να συγχρονίζει το email σε χρόνο λιγότερο απο 15 λεπτά;

b.υπάρχει τρόπος να σου δίχνει σωστα όλο τον τηλεφωνικό κατάλογο όταν τον κάνεις import από outlook 2010;

 

iphone 3gs 4.3.3

 

Για το δεύτερο δεν καταλαβαίνω τι εννοείς γιατί δεν συγχρονιζω με outlook.

 

Πάμε στο mail τώρα.

Υπάρχουν δυο τρόποι :

Ο πρώτος είναι να σεταρεις τον λογαριασμο σου σαν exchange, οπότε δουλεύει με push και τα λαμβανεις σε ζωντανο χρόνο.

 

Εγω χρησιμοποιω κάτι άλλο. Μια δωρεάν εφαρμογη ειδοποιησεων που μου στέλνει ειδοποίηση για mail, Facebook κ.λ.π. σε μηδέν χρόνο. Κυριολεκτικά με το που θα φύγει το mail απο τον υπολογιστη του αποστολέα, έχω λάβει ειδοποίηση, με τον τίτλο και το όνομα του αποστολέα.

Λέγεται Boxcar και είναι free.

Όταν λαβω την ειδοποίηση ανοίγω την εφαρμογη mail και κατεβαίνει το μήνυμα.

 

Για τις επαφές σου θα σε συμβουλευα να περιμένεις το ios5 και να συγχρονιζεις μέσω iCloud outlook-iCloude-iPhone.

Έτσι δεν θα χρειάζεται κάθε φορα που προσθέτεις μια νέα επαφη να συνδεεις το τηλέφωνο στο iTunes για συγχρονισμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμασω τον 2ο τροπο με το boxcar φαινεται πιο ευκολο.

 

οταν λεω δεν συγχρονιζει εννοω οτι ενω τα εχω ολα στο outlook με μορφη : επωνυμο - ονομα, στο πρωτο πεδιο οταν περνας μια νεα επαφη στο outlook μετα τα περασα στο iphone.

 

στον τηλεφωνικο καταλογο οταν ειμαι πχ στο Π εμφανιζει

 

παπανδρεου

παναγιωτοπουλος

Ανδρεοπουλος πανος

Παπαδακης πετρος

 

 

οποτε τα βγαζει οπως να ναι!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βγάζει όπως να' ναι, αλλά με βάσει το επίθετο. Π.χ στον Ανδρεόπουλο Πάνο μάλλον τα έχεις βάλει ανάποδα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος δεν αποτυπωσα σωστα το προβλημα.

 

το τηλ ειναι στα ελληνικα:

 

Κοιταω το Γ:

 

ενω γραφω παντα πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα στο Γ εχω:

 

Κανακης Γιαννης

Μαντανακης Γιαννης

Πατερας Γιαννης

Πετρας Γιωργος

Τασιος Γιωργος

Τζανης Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

εκανα λαθος δεν αποτυπωσα σωστα το προβλημα.

 

το τηλ ειναι στα ελληνικα:

 

Κοιταω το Γ:

 

ενω γραφω παντα πρωτα το επωνυμο και μετα το ονομα στο Γ εχω:

 

Κανακης Γιαννης

Μαντανακης Γιαννης

Πατερας Γιαννης

Πετρας Γιωργος

Τασιος Γιωργος

Τζανης Γιωργος

 

Αυτό σου λέω μάλλον στην θέση του ονόματος έχεις βάλει το επίθετο. Πήγαινε σε μια επαφή στο iPhone και πάτα αλλαγές να δεις τα πεδία ότι είναι ανάποδα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχες δικιο!! τα εγραψα απο την αρχη στο outlook σωστα το καθε πραγμα στην θεση του και τα εκανα import και παιζει κανονικα.

 

Ευψαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο μήνυμα μου έβγαλε και εμένα σε κάρτα που χρησιμοποιούσα εντελώς ξαφνικά και αναγκάστηκα να βάλω άλλη...

 

:X

Τελικα εβαλα χρηματα παραπανω και εγινε η αγορα,τα 1,98Χ3,αυτα δεν ξερω που πηγαν,θα παρω την τραπεζα να μου πει το υπολοιπο...:!:
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

εγω το αδειασα απο ρυθμισεις και δεδομενα αλλα μετα ηθελε το καλωδιο για να ανοιξει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αναγκάστηκα να κάνω format στο pc και φυσικά χάθηκε και το itunes. Τώρα τι κάνουμε; Όταν συνδέω το iphone με το pc και πάω να κάνω συγχρονισμό των εφαρμογών που έχω στο τηλέφωνο μου λέει: "Προσοχή όλες οι εφαρμογές που έχετε στο τηλέφωνο θα αντικατασταθούν από αυτές στην library". Εγώ βέβαια δεν έχω τίποτα στο itunes, αφού μόλις το εγκατέστησα ξανά μετά το format; ´Αρα μόλις κάνω συγχρονισμό θα χαθούν όλα από το τηλέφωνο. Τι να κάνω παιδιά;
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως μπορω να αδειασω το τηλεφωνο απο τα παντα χωρις να ξανω restore?

 

Settings > General > Reset > Erase All Content And Settings

Δες και εδώ

Edited by BestMan

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αναγκάστηκα να κάνω format στο pc και φυσικά χάθηκε και το itunes. Τώρα τι κάνουμε; Όταν συνδέω το iphone με το pc και πάω να κάνω συγχρονισμό των εφαρμογών που έχω στο τηλέφωνο μου λέει: "Προσοχή όλες οι εφαρμογές που έχετε στο τηλέφωνο θα αντικατασταθούν από αυτές στην library". Εγώ βέβαια δεν έχω τίποτα στο itunes, αφού μόλις το εγκατέστησα ξανά μετά το format; ´Αρα μόλις κάνω συγχρονισμό θα χαθούν όλα από το τηλέφωνο. Τι να κάνω παιδιά;

Δηλαδή κάποιος που παίρνει πρώτη φορά iphone και κάνει το λάθος να το γεμίσει καλούδια από το appstore και μετά κάνει συγχρονισμό στο itunes, τότε τα χάνει όλα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αναγκάστηκα να κάνω format στο pc και φυσικά χάθηκε και το itunes. Τώρα τι κάνουμε; Όταν συνδέω το iphone με το pc και πάω να κάνω συγχρονισμό των εφαρμογών που έχω στο τηλέφωνο μου λέει: "Προσοχή όλες οι εφαρμογές που έχετε στο τηλέφωνο θα αντικατασταθούν από αυτές στην library". Εγώ βέβαια δεν έχω τίποτα στο itunes, αφού μόλις το εγκατέστησα ξανά μετά το format; ´Αρα μόλις κάνω συγχρονισμό θα χαθούν όλα από το τηλέφωνο. Τι να κάνω παιδιά;

Δηλαδή κάποιος που παίρνει πρώτη φορά iphone και κάνει το λάθος να το γεμίσει καλούδια από το appstore και μετά κάνει συγχρονισμό στο itunes, τότε τα χάνει όλα;

 

Μολις δηλώσεις στο τηλέφωνο το λογαριασμό με τον οποίο αγορασες τις εφαρμογές απο το app store θα κατεβούν ξανά.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...