Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω διαβασει στο φορουμ οτι με το jailbreak μπορεις να περιμετροποιησεις ολη τη συσκευη,να εχει επιπλεον εφαρμογες και γενικα πιο πολλες δυνατοτητες....Επιπλεονδιαβασα οτι με το ios 5 δεν θα "χρειαζεται" jailbreak γιατι απο μονο του θα εχει πολλα επιπλεον..Δεν το εχω "σπασει" αρα δεν ξερω καθολου τι παιζει με το jailbreak αλλα οντως θα εχει τοσο καλα χαρακτιριστικα?λετε να δοκιμασω να το σπασω μεχρι να βγει το 5?

 

 

μεσω του jailbreak μπορεις απο το cydia να κατεβασεις πολλα πραγματα πουσου αλλαζουν ολη την συσκευη δεν χανεις τιποτα δοκιμασε το

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Εχω διαβασει στο φορουμ οτι με το jailbreak μπορεις να περιμετροποιησεις ολη τη συσκευη,να εχει επιπλεον εφαρμογες και γενικα πιο πολλες δυνατοτητες....Επιπλεονδιαβασα οτι με το ios 5 δεν θα "χρειαζεται" jailbreak γιατι απο μονο του θα εχει πολλα επιπλεον..Δεν το εχω "σπασει" αρα δεν ξερω καθολου τι παιζει με το jailbreak αλλα οντως θα εχει τοσο καλα χαρακτιριστικα?λετε να δοκιμασω να το σπασω μεχρι να βγει το 5?

Το iOS προσφέρει πολλά νέα χαρακτηριστικά που λείπαν από τις προηγούμενες εκδόσεις. Γνώμη μου είναι να περιμένεις να γίνει η σημερινή παρουσίαση, να δεις πότε θα γίνει διαθέσιμο το iOS 5 και αν η ημερομηνία σου φαίνεται μακρινή, τότε κάνεις ένα πείραμα μέχρι να μας έρθει το iOS 5.

Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο προβλημα με το ελληνικο πληκτρολογιο στο iphone 4!! Ξαφνικα δεν δουλευει,παταω τα ελληνικα πληκτρα αλλα δεν γραφει.Καμια λυση
Link to comment
Share on other sites

Εχω σοβαρο προβλημα με το ελληνικο πληκτρολογιο στο iphone 4!! Ξαφνικα δεν δουλευει,παταω τα ελληνικα πληκτρα αλλα δεν γραφει.Καμια λυση

 

πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο...:-0

στα αγγλικά γραφει;;;

νε υποθέσω ότι απο τα settings έχεις ενεργοποιημενα τα αγγλικά ε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο...:-0

στα αγγλικά γραφει;;;

νε υποθέσω ότι απο τα settings έχεις ενεργοποιημενα τα αγγλικά ε;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

τα αγγλικα μια χαρά! Μόνο τα ελληνικα δεν γράφουν πουθενά ...το έχω ψάξει λίγο και κατι με το language pack πρέπει να παίζει κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να ακυρωσω την συνδρομη που εχω σε ενα online περιοδικο? Εχω διαγραψει την εφαρμογη απο το iPad αλλα βλεπω τραβηχτηκαν χρηματα απο την καρτα μου χωρις να με ειδοποιησει η συσκευη. Τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

εχω το iphone 3g και cosmote.

θελω οταν παταω κατα λαθος το πληκτρο του τηλεφωνητη να μην καλει στο 123.

Πως μπορει να γινει?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το iphone 3GS και γενικα το iphone,δεν υποστηριζει την εφαρμογη flash; γιατι σε ενα φορουμ που ειμαι,στυλ φειςμπουκ,εχει κατω το πεδιο τσατ,αλλα δε μπορω να το διαβασω.Ενω σε android συσκευη το βλεπω κανονικα;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, αλλα ουτε υπαρχει ελπιδα σε καμια αναβαθμιση να υποστηριχθει;γιατι το κανουν αυτο; Edited by geovass
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

οκ,σε ευχαριστω.Ας ελπισουμε οτι καποτε θα το υποστηριξει οι Adobe,για τις συσκευες της Apple.
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

ελαβα ενα email και το μηνυμα αντι για ελληνικα, ηταν ιερογλυφικα!

εχω το μενου στα αγγλικα και πληκτρολογιο ελληνικα και αγγλικα

καποια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Μια συναδερφος μου εχει λογαριασμο στο itunes,αφου ειναι κατοχος iphone4.Θα ηθελα να ρωτησω μπορει στον ιδιο λογαριασμο να συνδεσει και το ipad2 που πηρε πριν λιγες μερες,ωστε να κανει συγχρονισμο και οτι τελος παντων κανει και με το iphone;
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαια μπορει!

 

σε ευχαριστω και παλι για την αμμεση απαντηση σου.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα προβλημα που εχω με μια εφαρμογη ειναι η MLS DESTINATOR TALK & DRIVE GR-CY που ειχα αγορασει το καλοκαιρι στην προσφορα των 39,99€.Δεν μου πρασινιζει ο κερσορας να κανει πλοηγηση.Εχω δοκιμασει τα παντα,απεγκατασταση κλπ και ομως τα ιδια.Πηγα πριν λιγο στην Αργυρουπολεως που ειναι η MLS και μου ειπαν παραξενο και να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις και να τα ξαναπερασω παλι ολα,μηπως καποια εφαρμογη εχει χτυπησει το software.Αλλιως μου ειπαν να παω για τεχνικο ελεγχο τη συσκευη,μηπως φταιει ο δεκτης-κεραια εχει προβλημα.Αν ισχυει αυτο βρε παιδια,εχει μεγαλο κοστος και που πρεπει να το παω να το δουν; 3GS ειναι η συσκευη.
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, είμαι σίγουρος ότι οι απορίες μου κάπου εδώ μέσα θα υπάρχουν, αλλά είναι πολλές οι σελίδες οπότε...συμπαθάτε με.

 

1. Θα αγοράσω το iphone 4 αμεσα. Μέχρι στιγμής έχω ένα berry 9700 με 3 accounts email μεσα. Φαντάζομαι ότι εύκολα θα μπορώ να κάνω 3 λογαριασμούς mail και στο iphone έτσι;

2. Μπορώ να αγοράσω κάποιο πρόγραμμα στο iphone που να κάνει gps-navigation χωρίς να χρησιμοποιεί δεδομένα από το ιντερνετ; αν ναι ποιό;

3. για νορμάλ χρήση νετ, δλδ κυρίως mail και όχι πάνω από μισή ώρα την ημέρα surfing (όχι youtube κτλ), πόσα ΜΒ είναι αρκετά; τάξη μεγέθους θέλω για να καταλάβω. στο berry έχω 100 μβ blackberry internet και δεν τα ξεπερνάω.βέβαια άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Ευχαριστώ

www.icycling.gr

Cycling like never before...!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, είμαι σίγουρος ότι οι απορίες μου κάπου εδώ μέσα θα υπάρχουν, αλλά είναι πολλές οι σελίδες οπότε...συμπαθάτε με.

 

1. Θα αγοράσω το iphone 4 αμεσα. Μέχρι στιγμής έχω ένα berry 9700 με 3 accounts email μεσα. Φαντάζομαι ότι εύκολα θα μπορώ να κάνω 3 λογαριασμούς mail και στο iphone έτσι;

2. Μπορώ να αγοράσω κάποιο πρόγραμμα στο iphone που να κάνει gps-navigation χωρίς να χρησιμοποιεί δεδομένα από το ιντερνετ; αν ναι ποιό;

3. για νορμάλ χρήση νετ, δλδ κυρίως mail και όχι πάνω από μισή ώρα την ημέρα surfing (όχι youtube κτλ), πόσα ΜΒ είναι αρκετά; τάξη μεγέθους θέλω για να καταλάβω. στο berry έχω 100 μβ blackberry internet και δεν τα ξεπερνάω.βέβαια άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

 

Ευχαριστώ

 

1. Ναι μπορείς. Αρκεί να μην είναι τίποτα mail accounts της πλάκας που δεν υποστηρίζουν pop/imap.

2. Ναι. Υπάρχουν αρκετά. Πάνω από 5 (μην πω 10). Navigon και tomtom είναι τα καλύτερα για μένα. Υπάρχει και το igo, το sygic, το mls destinator και κάτι άλλα μικρότερων κατασκευαστών, αλλά αν είναι να αγοράσεις κάποιο μείνε στα 2 πρώτα που ανέφερα.

3. Εγώ 350ΜΒ έχω και κάνω περίπου την χρήση που κάνεις και εσύ +fb,twitter. Άλλοι θα σου πούνε ότι δεν τους φτάνει ούτε το 1GB. Η χρήση mail που λες είναι κάτι παραπλανητικό αν τα mails που στέλνεις/δέχεσαι έχουν μεγάλα attachments. Πιστεύω ότι ένα πρόγραμμα με 500MB είναι υπεραρκετό για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες help.Τα δεδομένα είναι τα εξής: Σήμερα πρωί κάνω backup στο pc της δουλειάς (i-phone 3gs).

Κατεβάζω και το iOS 5 αλλά δεν προλαβαίνω να το εγκαταστήσω.Σπίτι λοιπόν κάνω το λάθος και κατεβάζω iOS 5 και κουμπώνω και το κινητό ξεχνόντας ότι τελευταίο backup ήταν 18/09.

Αφού λοιπόν γίνεται ότι γίνεται και αφού με πολύ κόπο έκανα restore το τηλέφωνο όπως ήταν θέλω να μου πείτε τι ακριβώς να κάνω το πρωί στη δουλειά ώστε να είναι το τηλέφωνο με τις εφαρμογές που είχε σήμερα το πρωί...

Να κάνω restore από backup?Να κάνω σκέτο restore?Να κάνω sync?Να το πετάξω από τον δεύτερο?

 

ΥΓ υποθέτω θα εμφανιστούν όλα σε φακέλους χωρισμένα κτλ όπως τα είχα πριν το πρωινό backup?

 

Thanx για τις απαντήσεις!!!

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη επιλογή είναι το restore from backup
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους, οταν ενεργοποιω την καμερα για φωτογραφια,μου λεει πανω στην οθονη ''επιλογες'' και αμα το πατησω ''πλεγμα'' on ή off.Τι ειναι αυτο;

Και κατι τελευταιο,εχω απενεργοποιησει στις ρυθμισεις>γενικα>δικτυο την επιλογη 3G και δεδομενα,για εξοικονομηση μπαταριας και μην εχω κρυφες χρεωσεις απο το δικτυο(κοσμοτε).

Θα ηθελα να ρωτησω αν μου στειλουν μηνυμα MMS, θα το παιρνω κανονικα στο κινητο μου;

Edited by diamantis_69
Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Και κατι τελευταιο,εχω απενεργοποιησει στις ρυθμισεις>γενικα>δικτυο την επιλογη 3G και δεδομενα,για εξοικονομηση μπαταριας και μην εχω κρυφες χρεωσεις απο το δικτυο(κοσμοτε).

Θα ηθελα να ρωτησω αν μου στειλουν μηνυμα MMS, θα το παιρνω κανονικα στο κινητο μου;

Όχι. Θέλει data.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...