Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορείς να έχεις 2 mobile πχ:rolleyes:

 

Μπορείς να έχεις δύο mobile phones αλλά προφανώς θα πρέπει να οριστούν πρώτα μέσα από το adress book του λειτουργικού. Εάν βρίσκονται στον υπολογιστή (outlook) δεν αναγνωρίζονται κατά το sync ως ξεχωριστές καταχωρήσεις εάν το είδος του τηλεφώνου είναι το ίδιο. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να έχεις δύο mobile phones αλλά προφανώς θα πρέπει να οριστούν πρώτα μέσα από το adress book του λειτουργικού. Εάν βρίσκονται στον υπολογιστή (outlook) δεν αναγνωρίζονται κατά το sync ως ξεχωριστές καταχωρήσεις εάν το είδος του τηλεφώνου είναι το ίδιο. ;)

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

Μπορείς να εξηγήσεις πώς γίνεται αναλυτικά η εν λόγω ενέργεια? Σίγουρα ενδιαφέρει πολλούς:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσο 3G στο iphone 4 αλλα δεν γινεται .μπαίνω μονο μεσο gprs.θελει να κανω κάποια ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προσπαθω να συνδεθω στο ιντερνετ μεσο 3G στο iphone 4 αλλα δεν γινεται .μπαίνω μονο μεσο gprs.θελει να κανω κάποια ρύθμιση?

 

Από τις ρυθμίσεις είναι ανοιχτό το 3G??

Και εκεί που είσαι να υπάρχει κάλυψη 3G...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα ανάλογο θέμα για να το γράψω, οπότε το γράφω εδώ μιας και έγινε αναφορά πριν μερικά posts σχετικά με το Outlook.

 

Πώς μπορώ να πάρω τις επαφές που είναι περασμένες στο Outlook ενός PC και να τις περάσω στο Outlook ενός άλλου PC/laptop κλπ.?:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια!!!

υπαρχει καποιο εφαρμογη που να μου μετραει τα μεγκαμπαιτ οταν σερφαρω??

εχω βρει 1-2, εχετε να προτεινεται καποια που να ναι καλη??

φχαριστωωωωωωωωωω

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια!!!

υπαρχει καποιο εφαρμογη που να μου μετραει τα μεγκαμπαιτ οταν σερφαρω??

εχω βρει 1-2, εχετε να προτεινεται καποια που να ναι καλη??

φχαριστωωωωωωωωωω

 

Air Meter, iDataUsage

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια!!!

υπαρχει καποιο εφαρμογη που να μου μετραει τα μεγκαμπαιτ οταν σερφαρω??

εχω βρει 1-2, εχετε να προτεινεται καποια που να ναι καλη??

φχαριστωωωωωωωωωω

το καλυτερο ειναι ο ενσωματωμενος μετρητης που εχει η συσκευή.

μετραει ακριβως. ολα τα αλλα χανουν.

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα παιδια!!!

υπαρχει καποιο εφαρμογη που να μου μετραει τα μεγκαμπαιτ οταν σερφαρω??

εχω βρει 1-2, εχετε να προτεινεται καποια που να ναι καλη??

φχαριστωωωωωωωωωω

 

εγω χρησιμοποιω το DataMan και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

να ευχ;αριστισω τουσ φιλουσ για την αμεση βοιθεια!!!

μανωλη, το κακο ειναι ρε φιλε οτι απο την μαμα τοθ, ο μετρητης μετραει γενικα τα μπαιτσ κ δεν ξεχωριζει νετ απο wifi. :(

ή κανω εγω λαθος???

 

υπαρχει αλλο app που να μετραει τον χρονο που μιλας κ τα σμσ??

κ παλι χιλια θενκς!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

να ευχ;αριστισω τουσ φιλουσ για την αμεση βοιθεια!!!

μανωλη, το κακο ειναι ρε φιλε οτι απο την μαμα τοθ, ο μετρητης μετραει γενικα τα μπαιτσ κ δεν ξεχωριζει νετ απο wifi. :(

ή κανω εγω λαθος???

Ο μετρητής που έχει το iPhone μετράει τα δεδομένα που αποστέλλονται και λαμβάνονται όταν χρησιμοποιείς το δίκτυο του παρόχου σου.

Δεν μετράει τα δεδομένα που στέλνεις και λαμβάνεις μέσω wifi.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ο μετρητής που έχει το iPhone μετράει τα δεδομένα που αποστέλλονται και λαμβάνονται όταν χρησιμοποιείς το δίκτυο του παρόχου σου.

Δεν μετράει τα δεδομένα που στέλνεις και λαμβάνεις μέσω wifi.

 

εισαι ωραιοσ!!! δεν το ιξερα, χιλια thanx!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το πάρω (επιτέλους) και θέλω να ρωτήσω επειδή θα το ενεργοποιήσω στον υπολογιστή μου δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα πάλι για restore from back up σωστά?

 

παιδιά συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά επειδή το έχω στα χέρια μου δεν ξέρω τι να κάνω.αν το ενεργοποιήσω στον υπολογιστή μου θα χάσω το προηγούμενο μου backup?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά επειδή το έχω στα χέρια μου δεν ξέρω τι να κάνω.αν το ενεργοποιήσω στον υπολογιστή μου θα χάσω το προηγούμενο μου backup?

 

Αν το backup που έχεις δεν είναι απο iPhone jailbrocken, δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Κανεις restore from backup και όλα είναι μια χαρά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα ανάλογο θέμα για να το γράψω, οπότε το γράφω εδώ μιας και έγινε αναφορά πριν μερικά posts σχετικά με το Outlook.

 

Πώς μπορώ να πάρω τις επαφές που είναι περασμένες στο Outlook ενός PC και να τις περάσω στο Outlook ενός άλλου PC/laptop κλπ.?:rolleyes:

Το ανεβάζω ξανά μήπως δεν το είδε κανείς. Είμαι σίγουρος ότι γίνεται αλλά δεν ξέρω τον τρόπο και αποκλείεται κανείς να μην έχει ιδέα για την εν λόγω ενέργεια.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το ανεβάζω ξανά μήπως δεν το είδε κανείς. Είμαι σίγουρος ότι γίνεται αλλά δεν ξέρω τον τρόπο και αποκλείεται κανείς να μην έχει ιδέα για την εν λόγω ενέργεια.

 

Φίλε μου το είδα αλλα δεν έχω pc για να σε καθοδήγησω με λεπτομεριες. Χρησιμοποιω Mac.

Αν θυμάμαι καλα στο μενού του outlook υπάρχει η δυνατότητα εξαγωγής των επαφών σε αρχείο.

Αφου βρεις τον τροπο να τις εξαγεις, μεταφερεις το αρχείο και το κανεις εισαγωγή πάλι απο το μενού στον outlook του νέου pc.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν το backup που έχεις δεν είναι απο iPhone jailbrocken, δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

Κανεις restore from backup και όλα είναι μια χαρά.

 

Το είχα κάνει jailbreak αλλά δεν το είχα συγχρονίσει καθόλου αφότου το είχα κάνει.Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει jailbreak αλλά δεν το είχα συγχρονίσει καθόλου αφότου το είχα κάνει.Δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...

 

Και πως περασες επαφές φωτο κλπ χωρίς να συγχρονισεις μετα το jailbreak?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και πως περασες επαφές φωτο κλπ χωρίς να συγχρονισεις μετα το jailbreak?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εννοώ ότι η τελευταία φορά που είχα κάνει συγχρονισμό,ήταν πριν το κάνω jailbreak(από το lailbreak me).

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η τελευταία φορά που είχα κάνει συγχρονισμό,ήταν πριν το κάνω jailbreak(από το lailbreak me).

 

Α ok αν το έκανες JB όπως ήταν. Τότε έχεις καθαρο backup.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

hellooooooooooooo!!!!!!

ποιο ειναι το καλθτερο προγραμμα για να κανω τα βιντεο mpeg & avi σε μορφη οκ για ιφον??

φχαριστω!!!!!!!!!

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

hellooooooooooooo!!!!!!

ποιο ειναι το καλθτερο προγραμμα για να κανω τα βιντεο mpeg & avi σε μορφη οκ για ιφον??

φχαριστω!!!!!!!!!

 

Για δοκίμασε το handbrake http://handbrake.fr/

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

hellooooooooooooo!!!!!!

ποιο ειναι το καλθτερο προγραμμα για να κανω τα βιντεο mpeg & avi σε μορφη οκ για ιφον??

φχαριστω!!!!!!!!!

 

Βάζεις το BUZZ Player και τα παίζεις όπως είναι χωρίς να τα μετατρέψεις:wink:

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

αν εχω jb το αηφον μπορω να κανω κανονικα backup και restore ετσι?

αν στη συνεχεια κανω update στην 4.3 για παραδειγμα, θα περασει το backup τοτε?

εσεις τι κανετε σε αυτες τις περιπτωσεις?

υπαρχει καποιο 3rd party (οπως ειχαμε το sprite και το spb για wm) ??

Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

αν εχω jb το αηφον μπορω να κανω κανονικα backup και restore ετσι?

αν στη συνεχεια κανω update στην 4.3 για παραδειγμα, θα περασει το backup τοτε?

εσεις τι κανετε σε αυτες τις περιπτωσεις?

υπαρχει καποιο 3rd party (οπως ειχαμε το sprite και το spb για wm) ??

 

Σε jailbrocken iPhone δεν περνάμε ποτε backup που προέρχεται απο προηγούμενη έκδοση iOS.

Κάθε έκδοση χρησιμοποιεί διαφορετικο JB, οπότε αν ριξεις το backup της JB 4.2.1 που έχεις, μετα το restore σε 4.3, πιθανότατα θα έχεις προβλήματα στην λειτουργία της συσκευής.

 

Άρα λοιπόν πρέπει να στησεις απο την αρχη την συσκευη.

Καλο είναι πριν το κανεις να κρατήσεις μερικά screen shots απο τα πακέτα cydia που έχεις για να θυμάσαι τις εφαρμογές και tweaks που είχες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...