Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα :) ξερουμε κανα καλο converter για να μετατρέψω τα mp3 σε ηχους κλήσης για το iphone 4 .

ευχαριστω .

Format Factory

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να προσέξεις όμως να μην είναι κλειδωμένο σε κάποιον αγγλικό πάροχο γιατί προς το παρόν δεν ξεκλειδώνει το iPhone 4 στο baseband 3.10.01 και 2.10.04. ;)
δηλαδή εγώ που το εχω με κλείδωμα από γερμανικο παροχο όταν βγει το ξεκλείδωμα θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω ή μήπως θα χρειαστώ την κάρτα του παροχού που είναι κλειδωμένο γιατί σε έναν οδηγό που διάβασα έλεγε ότι για να ξεκλειδώσει το τηλ θέλει ενεργοποίηση με την κάρτα όπου είναι κλειδωμένο το τηλ.
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ που το εχω με κλείδωμα από γερμανικο παροχο όταν βγει το ξεκλείδωμα θα μπορέσω να το ξεκλειδώσω ή μήπως θα χρειαστώ την κάρτα του παροχού που είναι κλειδωμένο γιατί σε έναν οδηγό που διάβασα έλεγε ότι για να ξεκλειδώσει το τηλ θέλει ενεργοποίηση με την κάρτα όπου είναι κλειδωμένο το τηλ.

 

Εξαρτάται από το εργαλείο και την μέθοδο ξεκλειδώματος. Παλαιότερα υπήρχε η δυνατότητα hactivation της συσκευής κατά την διαδικασία του JB με αποτέλεσμα η ενεργοποίηση της συσκευής να γίνεται με κάρτα διαφορετικού παρόχου.

 

Δεν θα πρέπει να συγχέουμε την διαδικασία ενεργοποίησης που απαιτεί συγκεκριμένη sim με το δίκτυο κινητής που μπορεί να λειτουργήσει η συσκευή. Με άλλα λόγια δηλαδή, δεν σχετίζεται η δυνατότητα ενεργοποίησης με την δυνατότητα ξεκλειδώματος της συσκευής.

 

Επειδή τον τελευταίο καιρό έχω αποχωρήσει από την JB κοινότητα δεν γνωρίζω τις τρέχουσες εξελίξεις με λεπτομέρεια. Ίσως κάποιος φίλος να μας διαφωτίσει καλύτερα για το τι ισχύει αυτήν την στιγμή. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Eχει βγει καποιο προγραμματακι ωστε να περασουμε τα SMS απο ΝΟΚΙΑ σε iphone?

 

(δεν θελω να κανω εξαγωγη και να ειναι ενα μονοκοματο αρχειο text,κανονικα αν γινεται,να τα εμφανιζει με τις ημερομηνιες κτλ)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

μπορω να φτιαξω νεους φακελους και αν ναι, πως?

Πατάς παρατεταμένα πάνω σε ένα εικονίδιο μέχρι να αρχίσουν να τρέμουν.

Στη συνέχεια παίρνεις το ένα εικονίδιο που σε ενδιαφέρει και το σέρνεις πάνω στο άλλο εικονίδιο που σε ενδιαφέρει και δημιουργείται αυτόματα ο φάκελος ο οποίος έχει ένα default όνομα το οποίο μπορείς να αλλάξεις εκείνη τη στιγμή.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα πάνω σε ένα εικονίδιο μέχρι να αρχίσουν να τρέμουν.

Στη συνέχεια παίρνεις το ένα εικονίδιο που σε ενδιαφέρει και το σέρνεις πάνω στο άλλο εικονίδιο που σε ενδιαφέρει και δημιουργείται αυτόματα ο φάκελος ο οποίος έχει ένα default όνομα το οποίο μπορείς να αλλάξεις εκείνη τη στιγμή.

 

Αυτο το γνωριζω.θελω να δημιουργησω ενα φακελο και να βαλω μεσα δικα μου αρχεια,π.χ. docs,txt,foto....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το γνωριζω.θελω να δημιουργησω ενα φακελο και να βαλω μεσα δικα μου αρχεια,π.χ. docs,txt,foto....

 

Εαν εννοεις φακελους αρχειων τοτε οχι αυτη η δυνατοτητα δεν υπαρχει:(

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες η μπαταρία μου αδειάζει με ρυθμό 50% μεσα σε 7-8 ώρες. Παρατήρησα στο μενού "χρήση" και "αναμονή" ότι οι χρόνοι είναι ακριβώς οι ίδιοι. Πως αντιμετωπίζεται ένα τέτοιο πρόβλημα? Edited by Parias
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!!!

εχω 1 προβλημα καταρχας ειμαι αρχαριος και εχω 1 Ipod touch στο οποιο εχω κανει jailbreak και του χω βαλει το installous και το appcake για να βαζv *****ed apps το προβλημα λοιπον που εχω ειναι το εξης:αφου κατεβασω ορισμενα παιχνιδια απο το installous και τα κανω install και μου δειξει την ενδειξη οτι τελειωσε δεν μου δειχνει το εικονιδειο του παιχνιδιου στην οθονη!!!!!!!γι αυτο αντε πες οτι δεν ειναι το σωστο download ομως οταν θελω να διαγραψω τα παιχνιδια αυτα που περασα δεν τα βρισκω και δν ξερω πως να τα διαγραψω με αποτελεσμα να εχω γεματη μνημη!!!!!!! γι αυτο ρωταω εγω

υπαρχει τροπος να μου εμφανιζει τα εικονιδια μετα το install και να διαγραψω αυτα τα που εχω περασει και δν βλεπω το εικονιδιο τους??????

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν παρω ενα iphone 3gs κλειδωμενο σε tmobile γερμανιας θα μπορεσω να το ξεκλειδώσω, χωρις να έχω καποια κάρτα της tmobile ? αν δλδ δεν ειναι ενεργοποιημένο πχ ?

 

πω πωω τα βλέπω και έχω αμφιβολίες για να τα πάρω κοιτούσα πριν ένα στα 338 ευρω με lock στην tmobile παιδια αν έχει όρεξη κάποιος να μου πει δυο λόγια, καταλαβαίνω αρκέτα πράγματα θα ήμουν πολυ ευγνώμων ευχαριστώ...

Edited by Spidergr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω περασει στο iphone4 το mail μου για να μπορω να τα διαβαζω τα μηνυματα απο εκει κλπ..

Το θεμα ειναι πως πηγαινοντας στις ρυθμισεις του mail μου γραφει ορισμενα πραγματα που δεν τα καταλαβαινω...

 

Τι ακριβως ειναι η μετακληση?

Και γιατι μου λεει πως οταν δεν χρησιμοποιω την ωθηση, μονο τοτε λειτουργει η μετακληση?

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Εχω περασει στο iphone4 το mail μου για να μπορω να τα διαβαζω τα μηνυματα απο εκει κλπ..

Το θεμα ειναι πως πηγαινοντας στις ρυθμισεις του mail μου γραφει ορισμενα πραγματα που δεν τα καταλαβαινω...

 

Τι ακριβως ειναι η μετακληση?

Και γιατι μου λεει πως οταν δεν χρησιμοποιω την ωθηση, μονο τοτε λειτουργει η μετακληση?

 

Nαι παιδιά κ εγώ έχω ένα θεματάκι με τις ρυθμίσεις του μαιλ. Μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει? Εσύ φιλε Leon τελικά τις βρηκές;

Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε.. Δεν τις βρηκα 100%.. Απλα εχω βαλει εκει που λεει μετακληση την επιλογη χειροκινητα κ μαλλον κανει συγχρονισμο μονο οταν θελω εγω κ παταω να δω τα mail κ οχι αυτοματα... Αν παιζει κατι αλλο τωρα δεν ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά.

Νέος χρήστης του iphone4 και με αρκετές απορίες.Συγκεκριμένα ένας φίλος μου το χάρισε (είναι από κίνα) και καινούργιο φυσικά.Λόγο ότι έχει αρκετά θέματα όπως με τα ελληνικά,που μάλλον είναι θέμα software θέλω να ρωτησω τα εξής.

 

Γνωρίζεται αν είναι κλειδωμένο οτι εισάγετε από εκεί?Πως μπορώ να δω αν είναι κλειδωμένο η όχι και μπορεί να δεχτή την αναβάθμιση?Και αν όχι μπορώ να του περάσω το τελευταίο firmware που κυκλοφορεί?Θα ήθελα και κανένα λινκ αν υπάρχει κανένας οδηγός εδώ μέσα για το πως να το κάνω.Έχω διαβάσει αρκετά αλλά ομολογώ ότι εχω κάπως μπερδευτεί.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by dimi_1967
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά.

Νέος χρήστης του iphone4 και με αρκετές απορίες.Συγκεκριμένα ένας φίλος μου το χάρισε (είναι από κίνα) και καινούργιο φυσικά.Λόγο ότι έχει αρκετά θέματα όπως με τα ελληνικά,που μάλλον είναι θέμα software θέλω να ρωτησω τα εξής.

 

Γνωρίζεται αν είναι κλειδωμένο οτι εισάγετε από εκεί?Πως μπορώ να δω αν είναι κλειδωμένο η όχι και μπορεί να δεχτή την αναβάθμιση?Και αν όχι μπορώ να του περάσω το τελευταίο firmware που κυκλοφορεί?Θα ήθελα και κανένα λινκ αν υπάρχει κανένας οδηγός εδώ μέσα για το πως να το κάνω.Έχω διαβάσει αρκετά αλλά ομολογώ ότι εχω κάπως μπερδευτεί.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

μπας και ειναι κινεζικο? και ειναι πιστο αντιγραφο?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω κατι ρε παιδιά που μου κίνησε την περιέργεια ??

εμενα μου το φερανε απο την cosmote και απο πισω το κινητό λεει :

 

designed by apple in california assembled in china ............ ????????

 

πρεπει να ανησυχώ για κατι ??? :blink:

υπάρχει περίπτωση να τρώει μπανάνες ??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Kαλή χρονιά σε όλους.Θα ήθελα μια εξήγηση-λύση.Εχω προσθέσει το account απο τον exchange server της εταιρίας μου(exchange 2003) και όλα λειτουργούν περίφημα.Συγχρονίσμος, ενημέρωση όλα άψογα.2 προβληματάκια υπάρχουν πολύ παράξενα.Το 1ο είναι ότι αν έχω το outlook κλειστό,δεν λαμβάνω mail στο iphone και το δεύτερο είναι οτι υπάρχει μεγάλο delay όταν προσθέτω task στο calendar ,κάτι που δεν ισχύει με τα mails.Κάποια εξήγηση ,λύση για το 2ο κυρίως;Για το 1ο κατέληξα ότι ειναι θέμα του exchange.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω κατι ρε παιδιά που μου κίνησε την περιέργεια ??

εμενα μου το φερανε απο την cosmote και απο πισω το κινητό λεει :

 

designed by apple in california assembled in china ............ ????????

 

πρεπει να ανησυχώ για κατι ??? :blink:

υπάρχει περίπτωση να τρώει μπανάνες ??? :wacko:

Δε χρειάζεται να ανησυχείς για κάτι.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγω κατι ρε παιδιά που μου κίνησε την περιέργεια ??

εμενα μου το φερανε απο την cosmote και απο πισω το κινητό λεει :

 

designed by apple in california assembled in china ............ ????????

 

πρεπει να ανησυχώ για κατι ??? :blink:

υπάρχει περίπτωση να τρώει μπανάνες ??? :wacko:

 

Xα χα!!!

 

 

Εκεί φτιάχνονται... Λες να τα έφτιαχναν στην αμερική?? Άλλα τόσα επάνω να ήταν χρηματικά..:p

 

Παιδια καλημερα. Εχω περασει στο iphone4 το mail μου για να μπορω να τα διαβαζω τα μηνυματα απο εκει κλπ..

Το θεμα ειναι πως πηγαινοντας στις ρυθμισεις του mail μου γραφει ορισμενα πραγματα που δεν τα καταλαβαινω...

 

Τι ακριβως ειναι η μετακληση?

Και γιατι μου λεει πως οταν δεν χρησιμοποιω την ωθηση, μονο τοτε λειτουργει η μετακληση?

 

 

Nαι παιδιά κ εγώ έχω ένα θεματάκι με τις ρυθμίσεις του μαιλ. Μπορεί κάποιος να μας βοηθήσει? Εσύ φιλε Leon τελικά τις βρηκές;

 

 

Η μετάκληση έχει να κάνει όπως έχει καταλάβει σωστά, αν θες να δέχεσαι σε προεπιλεγμένο χρόνο που έχει στις ρυθμίσεις τα email σου αυτόματα, η χειροκίνητα όταν εσύ μπαίνεις στο mail...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

μπας και ειναι κινεζικο? και ειναι πιστο αντιγραφο?

 

Nαι φυσικά είναι κινέζικο (είναι πιστό αντίγραφο) αφού το αναφέρω κι άλας ότι είναι από κινα.Το θέμα είναι αν δέχεται της αναβαθμίσεις του original.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χρόνια πολλά.

Νέος χρήστης του iphone4 και με αρκετές απορίες.Συγκεκριμένα ένας φίλος μου το χάρισε (είναι από κίνα) και καινούργιο φυσικά.Λόγο ότι έχει αρκετά θέματα όπως με τα ελληνικά,που μάλλον είναι θέμα software θέλω να ρωτησω τα εξής.

 

Γνωρίζεται αν είναι κλειδωμένο οτι εισάγετε από εκεί?Πως μπορώ να δω αν είναι κλειδωμένο η όχι και μπορεί να δεχτή την αναβάθμιση?Και αν όχι μπορώ να του περάσω το τελευταίο firmware που κυκλοφορεί?Θα ήθελα και κανένα λινκ αν υπάρχει κανένας οδηγός εδώ μέσα για το πως να το κάνω.Έχω διαβάσει αρκετά αλλά ομολογώ ότι εχω κάπως μπερδευτεί.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Αν είναι κινέζικο δεν μπορεί κανείς να σου δώσει καμία πληροφορία, το θέμα αφορά μόνο για το iPhone της Apple, γιαυτό σε παρακαλώ μην ξανά κάνεις αναφορά σε αυτό...

 

Nαι φυσικά είναι κινέζικο (είναι πιστό αντίγραφο) αφού το αναφέρω κι άλας ότι είναι από κινα.Το θέμα είναι αν δέχεται της αναβαθμίσεις του original.

 

Μα όχι βέβαια, αυτό έλειπε....

 

Το λειτουργικό που έχει το μαϊμού είναι για κλάματα, και δεν έχει καμία σχέση με το iOS...

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ευ όσων έχουμε να κάνουμε με το ίδιο κινητό άσχετα αν είναι η όχι original,δεν καταλαβαίνω γιατί σας πειράζει τόσο η αναφορά μου σε αυτό.Τα original που έχετε όλοι εσείς στο πίσω μέρος τους τι γράφουν???? ΚΙΝΑ δεν γράφουν και αυτά??Απλά είναι ανώτερα κατασκευαστικά με καλύτερο soft όπως είπες και εσύ κ.τ.λ.π.Ελπίζω και εσύ αν στο χάριζαν να το κρατούσες όπως έκανα και εγώ,και όχι να το πέταγες στα σκουπίδια..

Οκ ας διαγραψεις και την ερώτησή μου σχετικά με αυτό για να μην υπάρχει πρόβλημα στο forum...

Link to comment
Share on other sites

φιλε dimi_1967, δεν βρίσκω τον λόγο να σαστίζεις...

απλά το προϊόν που κατέχεις δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το προϊόν στο οποίο αναφερόμαστε σε αυτό το γκρουπ (πλην της προφανούς εξωτερικής ομοιότητας)...

την ίδια ερώτηση θα μπορούσες να την θέσεις σε οποιοδήποτε γκρουπ άλλου μοντέλου κ πάλι θα λάμβανες την ίδια απάντηση... εδω εκθέτουμε κ λύνουμε απορίες που αφορούν κυρίως το λογισμικό (αυτό που είναι η καρδιά, η ψυχή αλλά κ η όλη ουσία που το κάνει ξεχωριστό) αλλά κ το hardware ενός τηλεφώνου της apple... απλά..!

Φαντάζομαι ότι αμα έβαζες σε ένα πολυκαρμπονικό καλούπι όμοιο με μιας Ferrari έναν κινητήρα aygo (κυκλοφορεί κάτι αντίστοιχο στους ελληνικούς δρόμους) δεν θα το πήγαινες για service στην αντιπροσωπεία με το αλογάκι ούτε θα ρώταγες στο αντίστοιχο forum για χαρτογράφηση κινητήρα κ επιδόσεις (ακόμα κ άμα είχες στάμπα made in Italy)..:)

το κινητό που έχεις μπορεί να σε καλύπτει αλλά σίγουρα δεν έχει μεγάλη σχέση με τις υπολογιστικές, χρηστικές κ λοιπές (για να μην πλατιάζω) δυνατότητες του κινητού με το οποίο καταπιανόμαστε.. με τον όρο "κινέζικο" αναφερόμαστε στα προϊόντα μαϊμού ή κλώνους ή fake ή όπως θες πές τα...δεν διαγράφουμε τη δυνατότητα της χώρας για παραγωγή άρτιων προϊόντων (όταν οι προδιαγραφές τηρούνται κ πάντοτε με το αντίστοιχο τίμημα...)

να είσαι καλά...

καλό βράδυ

Edited by jimstag

να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς

Ericsson GA628 - Ericsson SH888 - Ericsson T18 - Nokia 3210 - Ericsson R320 - Nokia 6210 -Samsung SGH_E105 - SE K800i - HTC Diamond - Nokia N97 - iPhone4&iPad2 (Apple© & no looking back)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...