Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

helloo eatmydust k thanx για την βοιθεια!!! :ninja:

ρωταω γιατι στο htc που ειχα πριν υπιρχε προγραμματακι που οριζεσ εσυ τα παντα: :!:

πακετο που ειχεσ, μινιμουμ δευτερολεπτα ομιλιας κι αυτο τα υπολογιζε... :O

πχ, αν μιλαγα 17'', αυτο μου αφαιρουσε 30'' κ ετσι τα υπολογιζα τελεια!!! :shifty:

αυτο υποθετω δεν το εχει απο την μαμα του το μιλο... :cry:

υπαρχει ομως κανα εξω προγραμμα που να το κανει?? :wacko:

οπως πχ αυτο που ειπε ο φιλος πριν?? to mobilelog?? το μετραει ετσι σωστα ή παλια στο τεξας??? :lol:

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

helloo eatmydust k thanx για την βοιθεια!!! :ninja:

ρωταω γιατι στο htc που ειχα πριν υπιρχε προγραμματακι που οριζεσ εσυ τα παντα: :!:

πακετο που ειχεσ, μινιμουμ δευτερολεπτα ομιλιας κι αυτο τα υπολογιζε... :O

πχ, αν μιλαγα 17'', αυτο μου αφαιρουσε 30'' κ ετσι τα υπολογιζα τελεια!!! :shifty:

αυτο υποθετω δεν το εχει απο την μαμα του το μιλο... :cry:

υπαρχει ομως κανα εξω προγραμμα που να το κανει?? :wacko:

οπως πχ αυτο που ειπε ο φιλος πριν?? to mobilelog?? το μετραει ετσι σωστα ή παλια στο τεξας??? :lol:

 

Ναι αυτή την δουλειά την κάνει πολύ σωστά, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω το MobileLog..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει στιγμιαία δόνηση και θα σου βγάλει ένδειξη στην οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές ipa που εγκαθιστώ μέσω Installous... Όταν θέλω να κάνω συγχρονισμό μέσω itunes, τις διαγράφει... Παρόλο που έχω τσεκαρισμένη την επιλογή "itunes sync". Πολύ εκνευριστικό. Λίγο που το γκουγκλάρισα, απλά επιβεβαίωσα ότι συμβαίνει και σε άλλους αυτό, αλλά λύση δεν έχω βρει.

 

Όπως λύση δεν έχω βρει και σε άσχετα Facebook notifications σε μορφή push που μου έρχονται... Τι κι αν έχω απενεργοποιήσει εντελώς τα push, πάλι τα ίδια... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα iphone 2G και ακολούθησα τα βήματα http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4302&laid=12 για να το ξεκελιδώσω.

Μόλις ολοκλήρωσα τη διαδικασία μου ζητάει να πατήσω το Pin της καρτας για να ανοίξει το iphone, πατάω το pin της sim της vodafone που έχω κ δεν το δέχεται, μου λέει οτι είναι λάθος.Και το itunes για να το ανοίξει μου ζητάει να ξεκλειδώσω τη sim.

Ti πρέπει να κάνω για να λύσω το πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα iphone 2G και ακολούθησα τα βήματα http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=4302&laid=12 για να το ξεκελιδώσω.

Μόλις ολοκλήρωσα τη διαδικασία μου ζητάει να πατήσω το Pin της καρτας για να ανοίξει το iphone, πατάω το pin της sim της vodafone που έχω κ δεν το δέχεται, μου λέει οτι είναι λάθος.Και το itunes για να το ανοίξει μου ζητάει να ξεκλειδώσω τη sim.

Ti πρέπει να κάνω για να λύσω το πρόβλημα.

Ευχαριστώ.

βαλε την καρτα sim της vodafone σε αλλη συσκευη, κανε τις αλλαγες στο PIN κλπ και ξαναβαλτην στο iphone.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηρα μεταχειρω ενα 3gs με εκδοση 3.1.3 (7Ε18).μπορω να τα κανω jailbreak,kai αν οχι μπορω να κανω downgrade,σε 3.1.2,να κανω με blackra1n ?
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,πηρα μεταχειρω ενα 3gs με εκδοση 3.1.3 (7Ε18).μπορω να τα κανω jailbreak,kai αν οχι μπορω να κανω downgrade,σε 3.1.2,να κανω με blackra1n ?

πρεπει να ρωτησεις τον προηγουμενο κατοχο του αν το ειχε κανει jailbreak.

μολις μαθεις, ξαναποσταρε να σου πουμε;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

heλλοο!!! :shifty:

το αγορασα παρθενο κ εχει 3,1,3, :confused:

μπορω να το κατεβασω σε 3,1,2, κ να το αποδρασω απο φυλακη??? :lol:

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

heλλοο!!! :shifty:

το αγορασα παρθενο κ εχει 3,1,3, :confused:

μπορω να το κατεβασω σε 3,1,2, κ να το αποδρασω απο φυλακη??? :lol:

Όχι, δυστυχώς:(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ρωτησεις τον προηγουμενο κατοχο του αν το ειχε κανει jailbreak.

μολις μαθεις, ξαναποσταρε να σου πουμε;)

 

Το ειχε κανει jailbreak....αλλα εκανα restore απο itunes....:confused:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Το ειχε κανει jailbreak....αλλα εκανα restore απο itunes....:confused:

δοκίμασε να κάνεις τα παρακάτω μήπως και είσαι τυχερός και ο προηγούμενος χρήστης είχε κρατήσει τα αρχεία SHSH στον server του Cydia

[Οδηγός] Πώς κάνουμε Downgrade το iPhone 3GS σε παλαιότερο OS (PC/Mac)

[Οδηγός] Αντιμετωπίζοντας το error 1015 κατά τη διάρκεια του Downgrade

[Οδηγός] Αντιμετωπίζοντας το error 1015 κατά τη διάρκεια του Downgrade (Μέρος 2ο)

 

ευχαριστώ για την απαντηση αλλά ποιες αλλαγες πρέπει να κάνω στη sim??

βάλε την κάρτα SIM σε άλλη συσκευή, κάνε μια αλλαγή στο PIN και βάλτην ξανά στο iPhone.

απλά πραγματάκια;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να κάνεις τα παρακάτω μήπως και είσαι τυχερός και ο προηγούμενος χρήστης είχε κρατήσει τα αρχεία SHSH στον server του Cydia

[Οδηγός] Πώς κάνουμε Downgrade το iPhone 3GS σε παλαιότερο OS (PC/Mac)

[Οδηγός] Αντιμετωπίζοντας το error 1015 κατά τη διάρκεια του Downgrade

[Οδηγός] Αντιμετωπίζοντας το error 1015 κατά τη διάρκεια του Downgrade (Μέρος 2ο)

 

 

Εχω παει μεχρι το σημειο : drivers/etc αλλα δεν βλεπω τα αρχεια hosts και τα υπολοιπα.....χρειαζετε κατι...?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

αποκλείεται να μην υπάρχουν τα αρχεία hosts στο pc σου:wacko:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλαγές με άλλο pin ή χωρίς προστασία αλλα τπτ.

Όταν συνδέω το iphone στο pc και ανοίγω το itunes μου βγάζει το μνμ "the sim card inserted in this iphone does not appear to be supported".

Τι συνέβη??

Link to comment
Share on other sites

έκανα αλλαγές με άλλο pin ή χωρίς προστασία αλλα τπτ.

Όταν συνδέω το iphone στο pc και ανοίγω το itunes μου βγάζει το μνμ "the sim card inserted in this iphone does not appear to be supported".

Τι συνέβη??

πόσο καιρό την έχεις αυτήν την κάρτα SIM;

παίζει να είναι πολύ παλιά ίσως...

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αποκλείεται να μην υπάρχουν τα αρχεία hosts στο pc σου:wacko:

 

τα βρηκα οταν παω να κανω αποθηκευση & βαζω το κινητο σε DFU mode και κανω save τα αρχεια,μετα δεν τα βρισκω οταν κανω restore & shift απο το pc,κανω κατι λαθος?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παλιά ειναι αλλα κοίτα να δεις.το έχω το iphone 2 χρόνια περίπου κ το είχα ξεκλειδώσει τότε με ziphone.κολλούσε όμως τελευταιά και είπα να ξανακάνω τη διαδικασία κ ακολούθησα τα βήματα που αναφέρονται εδω διατητώντας φυσικά τν ίδια κάρτα.Σκέφτομαι μήπως τν όλ διαδικασία έπρεπε να την κάνω με την κάρτα της ΑΤ&Τ μέσα στο iphone και μετά να βάλω της vodafone.Δεν τη βρίσκω ομως την κάρτα της ΑΤ&Τ.Λετε να είναι αυτό??
Link to comment
Share on other sites

τα βρηκα οταν παω να κανω αποθηκευση & βαζω το κινητο σε DFU mode και κανω save τα αρχεια,μετα δεν τα βρισκω οταν κανω restore & shift απο το pc,κανω κατι λαθος?

 

εντωμεταξυ οταν παω μεσω itunes δεν βλεπω το αρχειο,οταν παω κανονικα το βλεπω....:wacko:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

παλιά ειναι αλλα κοίτα να δεις.το έχω το iphone 2 χρόνια περίπου κ το είχα ξεκλειδώσει τότε με ziphone.κολλούσε όμως τελευταιά και είπα να ξανακάνω τη διαδικασία κ ακολούθησα τα βήματα που αναφέρονται εδω διατητώντας φυσικά τν ίδια κάρτα.Σκέφτομαι μήπως τν όλ διαδικασία έπρεπε να την κάνω με την κάρτα της ΑΤ&Τ μέσα στο iphone και μετά να βάλω της vodafone.Δεν τη βρίσκω ομως την κάρτα της ΑΤ&Τ.Λετε να είναι αυτό??

δοκίμασε χωρίς κάρτα SIM, αν και δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα είτε το κάνεις με κάρτα SIM είτε χωρίς

 

τα βρηκα οταν παω να κανω αποθηκευση & βαζω το κινητο σε DFU mode και κανω save τα αρχεια,μετα δεν τα βρισκω οταν κανω restore & shift απο το pc,κανω κατι λαθος?

ο οδηγός λέει πρώτα να κάνεις save την τροποποίηση που έκανες στο hosts και μετά να συνεχίσεις βάζοντας το κινητό σε DFU mode... με τη σειρά κάντα ένα-ένα

Edited by nervous
συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την Πολλαπλη Παραθεση

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

όταν δοκιμάζω χωρίς κάρτα sim μου ζητάει να τη βάλω.

Μου τι ζητάει κ το iphone και το itunes.

Μηπως να δοκιμάζω άλλη μεθοδο ξεκλειδώματος??

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός λέει πρώτα να κάνεις save την τροποποίηση που έκανες στο hosts και μετά να συνεχίσεις βάζοντας το κινητό σε DFU mode... με τη σειρά κάντα ένα-ένα

 

ετσι το κανω με την σειρα,αλλα με το παραθυρο που ανοιγει απο το itunes δεν βλεπω τα αρχεια ενω οταν πηγαινω κανονικα απο το pc το βλεπω...κανω καμια...μαλα@#$κια:X ?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...