Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα το κυκλακι διπλα στο σημα cosmote βγαινει ή ειναι μονιμα εκει

 

thnks

 

Για ποιο κυκλάκι λες; :worry:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

το κυκλακι διπλα δεξια απο το σημα , παροχο (.ιI cosmote ' o ' )

 

μαλλον ειναι το gprs . Αλλα πως φευγει απο εκει.

 

(το 3G το εχω οff στα settings)

Link to comment
Share on other sites

κανενα προγραμματακι καιρου που να μην χρειαζετε συνεχεια συνδεση για να βλεπουμε προβλεψεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κυκλακι διπλα δεξια απο το σημα , παροχο (.ιI cosmote ' o ' )

 

μαλλον ειναι το gprs . Αλλα πως φευγει απο εκει.

 

(το 3G το εχω οff στα settings)

 

Καλά κατάλαβα πως εννοούσες γι αυτό :p , δεν νομίζω πως φεύγει αυτό από εκεί :confused:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

το κυκλακι διπλα δεξια απο το σημα , παροχο (.ιI cosmote ' o ' )

 

μαλλον ειναι το gprs . Αλλα πως φευγει απο εκει.

 

(το 3G το εχω οff στα settings)

 

Να πάει που???:confused: Σε ενοχλεί το καημένο??

 

Δεν πάει πουθενά αυτό, μια πάει μια έρχεται ...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

θα θελα την βοηθεια σας....

 

ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για φωτογραφιση

με ποιο προγραμμα εχω αναφορες sms

και πως μπορω να εχω μηνυματα με 160 χαρακτηρες!

 

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

θα θελα την βοηθεια σας....

με ποιο προγραμμα εχω αναφορες sms

και πως μπορω να εχω μηνυματα με 160 χαρακτηρες!

ευχαριστω πολυ!

Για να έχεις αναφορές και 160 χαρακτήρες στα sms πρέπει να έχεις κάνει jailbrake την συσκευή σου. Αν έχεις ήδη προχωρήσει σε jailbrake τότε:

1) Για αναφορές δες το iPhonedelivery: Αναφορά παράδοσης SMS για το iPhone

2) Για 160 χαρακτήρες δες το Θέμα: SMS160 Keyboard για τα OS3

 

ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα για φωτογραφιση

Εγώ χρησιμοποιώ την εφαρμογή Genius. Γενικά δεν το έχω ψάξει πολύ το θέμα φωτογραφίας στο iphone οπότε δεν ξέρω αν αυτή που έχω είναι είναι η καλύτερη ή μέσα στις καλύτερες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες ενδεχομένως να γινεται με το bite sms

πρόγραμμα για αναφορές παράδοσης ειναι κατ`εμέ πολύ καλό το smshelper (ευχαριστώ πολύ μια ψυχή εδω μέσα που μου το πρότεινε)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Virginia285 με μπέρδεψες λίγο με αυτό που έγραψες και δεν ξέρω αν το κατάλαβα καλά. :confused:

 

Εγώ είχα παλιά το biteSMS για να μετράει τους χαρακτήρες σε κάθε sms. Από τότε όμως που βγήκε το SMS Helper έχω αφήσει στην άκρη το biteSMS και πλέον χρησιμοποιώ την ενσωματωμένη εφαρμογή του iPhone για μηνύματα και σε συνδυασμό με το SMS160 Keyboard για τα OS3 πλέον έχω 160 χαρακτήρες ανά sms. Αλλά δεν κατάλαβα πως έχει σχέση με τις αναφορές το SMS Helper?:confused:

 

Όσο για τις αναφορές έχω περάσει όπως είπα το iPhonedelivery όπως είπα και πριν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω περάσει το smshelper για τον μετρητή χαρακτήρων μηνυμάτων, το iphonedelivery για την αναφορά, αλλά έχω ένα πρόβλημα με το ikeyx για να γράφω τους 160 χαρακτήρες. Μπορείτε να μου πείτε τη ρύθμιση κάνω στο ikeyx από τις ρυθμίσεις; Είναι από xsellize.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω περάσει το smshelper για τον μετρητή χαρακτήρων μηνυμάτων, το iphonedelivery για την αναφορά, αλλά έχω ένα πρόβλημα με το ikeyx για να γράφω τους 160 χαρακτήρες. Μπορείτε να μου πείτε τη ρύθμιση κάνω στο ikeyx από τις ρυθμίσεις; Είναι από xsellize.

 

Κανε απεγκατάσταση αυτό του xsellize και δες εδώ...:cool:

 

SMS160 Keyboard για τα OS3

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Avid το έκανα αυτό που είπες. Είναι εύκολο να μου πεις τα βήματα μετά; Στο Layout τι επιλέγω; Προσθέτω κάτι μετά; Δεν βγάζω άκρη με το post που μου έστειλες.
Link to comment
Share on other sites

Avid το έκανα αυτό που είπες. Είναι εύκολο να μου πεις τα βήματα μετά; Στο Layout τι επιλέγω; Προσθέτω κάτι μετά; Δεν βγάζω άκρη με το post που μου έστειλες.

 

Ρυθμίσεις -> ikeyEx -> Mix and mach -> make -> διαλέγεις το Ελληνικό SMSKISS η το Ελληνικά SMS (Eλπίζω να έχεις βάλει το πακέτο από του minoa το ρέπο "sms160 keyboard")

 

Πάμε πίσω, πατάς το Name και του δίνεις ένα όνομα, βγαίνεις πατόντας πάνω αριστερά 2 φορές στο iKeEx, πατάς Κeyboards και αυτό που ονομάτισες το βλέπεις πάνω πάνω, το διαλέγεις πατώντας το + και πάει επάνω.

 

Τώρα πια στην υδρόγειο έχεις το πληκτρολόγιο σου...

 

 

Ελπίζω να βοήθησα . . .:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -> ikeyEx -> Mix and mach -> make -> διαλέγεις το Ελληνικό SMSKISS η το Ελληνικά SMS (Eλπίζω να έχεις βάλει το πακέτο από του minoa το ρέπο "sms160 keyboard")

 

Πάμε πίσω, πατάς το Name και του δίνεις ένα όνομα, βγαίνεις πατόντας πάνω αριστερά 2 φορές στο iKeEx, πατάς Κeyboards και αυτό που ονομάτισες το βλέπεις πάνω πάνω, το διαλέγεις πατώντας το + και πάει επάνω.

 

Τώρα πια στην υδρόγειο έχεις το πληκτρολόγιο σου...

 

 

Ελπίζω να βοήθησα . . .:)

 

Avid σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Ήσουν κατατοπιστικότατος. Δουλεύει άψογα. Έχω λοιπόν μετρητή, αναφορά και πλήρη μηνύματα των 160 χαρακτήρων. Δεν λείπει τίποτα πια από το iphone. Αν εξαιρέσουμε βέβαια το bluetooth.:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Θελω να σας ρωτησω γκαι εγω διοτι μπερδευτηκα ομολογο.... για να εχω σε ενα μηνυμα 160 χαρακτηρες και μετρητη sms πρεπει να κανω jailbreak?? Υπαρχει καποια ρυθμηση για αυτα χωρις να κανω jailbreak??? Υπαρχει καποια εφαρμογη να αγορασω??

 

Eπισης εχω το εξης προβλημα.... οταν εχω εισερχομενη κληση ΔΕΝ μου γραφει παντα στην οθονη το ʽακυρωση εισερχομενηςʼ και το ʽαπαντησηʼ!! Συνηθως μου γραφει μονο το ʽάπαντησηʼ με αποτελεσμα να μην μπορω να απορρηψω καποια κληση ανεπιθυμητη!! Υπαρχει λυση για αυτο το θεμα??

 

Ευχαριστω θερμα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Θελω να σας ρωτησω γκαι εγω διοτι μπερδευτηκα ομολογο.... για να εχω σε ενα μηνυμα 160 χαρακτηρες και μετρητη sms πρεπει να κανω jailbreak?? Υπαρχει καποια ρυθμηση για αυτα χωρις να κανω jailbreak??? Υπαρχει καποια εφαρμογη να αγορασω??
Για να έχεις μετρητή χαρακτήρων πρέπει να κάνεις jailbrake στην συσκευή σου. Υπάρχουν εφαρμογές που μετράνε χαρακτήρες στο app store, ρίξε μια ματιά στο [Επιλογή] Εφαρμογές καταμέτρησης χαρακτήρων στα SMS

Για μετρητή μηνυμάτων νομίζω ότι και πάλι θες jailbrake. Δεν έχω κοιτάξει στο app store να δω αν έχει τέτοια εφαρμογή.

Eπισης εχω το εξης προβλημα.... οταν εχω εισερχομενη κληση ΔΕΝ μου γραφει παντα στην οθονη το ʽακυρωση εισερχομενηςʼ και το ʽαπαντησηʼ!! Συνηθως μου γραφει μονο το ʽάπαντησηʼ με αποτελεσμα να μην μπορω να απορρηψω καποια κληση ανεπιθυμητη!! Υπαρχει λυση για αυτο το θεμα??

Ευχαριστω θερμα!!

Για να κάνεις απόρριψη σε μια κλήση που δεν θες να απαντήσεις πρέπει να πατήσεις 2 φορές το πλήκτρο που κλειδώνει την οθόνη (Sleep/wake). Αν το πατήσεις 1 φορά απλά γίνεται mute ο ήχος κλήσης.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

stentor .... Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!!! Να σε ρωτησω ομως... το super sms το ειδα τωρα στο application αλλα ειναι σε ιταλικη εκδοση!! Αν το αγορασω εχει καποια ρυθμηση Για να το κανω στα αγγλικα ????

 

Ποιο ειναι αυτο το πληκτρο που κλειδωνει την οθονη??? Δεν το καταλαβα μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο??

 

Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

stentor .... Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!!! Να σε ρωτησω ομως... το super sms το ειδα τωρα στο application αλλα ειναι σε ιταλικη εκδοση!! Αν το αγορασω εχει καποια ρυθμηση Για να το κανω στα αγγλικα ????

Ναι είναι διαθέσιμη και στα Αγγλικά. Το αναφέρει στην περιγραφή της εφαρμογής.

 

Ποιο ειναι αυτο το πληκτρο που κλειδωνει την οθονη??? Δεν το καταλαβα μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο??

Να σαι καλα σε ευχαριστω πολυ!!!

Το πλήκτρο sleep/wake είναι αυτό που βρίσκεται στην πάνω δεξιά πλευρά του κινητού που όταν το πατήσεις κρατημένο σβήνει η συσκευή.

Όπως βλέπεις την εικόνα είναι το αριστερό πλήκτρο.

Υποθέτω ότι έχεις κάποιο από τα 3G ή 3GS. Σωστά? :confused:

 

http://images.apple.com/iphone/images/specs_connectors_20090608.jpg

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχω το 3GS!! Ok τωρα καταλαβα ποιο πληκτρο μου λες!! Εισαι πρωτος!!!

 

Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μου βγάζει την ΄αρνηση΄ σε καθε κληση και τη βγαζει οποτε θυμηθει...

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχω το 3GS!! Ok τωρα καταλαβα ποιο πληκτρο μου λες!! Εισαι πρωτος!!!

 

Απλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μου βγάζει την ΄αρνηση΄ σε καθε κληση και τη βγαζει οποτε θυμηθει...

Όπως είπε και ο big τα 2 εικονικά πλήκτρα "άρνηση" και "απάντηση" βγαίνουν όταν η συσκευή είναι ξεκλείδωτη.

 

Το διπλο κουμπακι βγαινει οταν δεχεσαι κληση και το κινητο ειναι ξεκλειδωτο ενω σε καθε αλλη περιπτωση ειναι το πρασινο slider που γραφει "απαντηση"

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και εχω και μια ακομη απορια!! Γιατι οταν εχω συνδεδεμενο το handsfree και ερχεται καποιο sms δεν ακουγεται ο ηχος εισερχομενου μηνυματος με αποτελεσμα να βλεπω τα μηνυματα μετα απο δυο ωρες??? :-( :-(

 

Είσαι σίγουρη ότι σου βγάζει άρνηση? Εγώ έχω το 3G αλλά ποτέ δεν μου έχει βγάλει άρνηση στην οθόνη όταν δέχομαι κλήση, μου βγάζει μόνο το απάντηση. Ίσως κάποιος παλιότερος χρήστης ξέρει κάτι παραπάνω, αλλά πρώτη φορά το ακούω αυτό.

 

Ναι μου βγαζει που και που οποτε θυμηθει στην αριστερη πλευρα της οθονης με κοκκινο ΄αρνηση’ και διπλα στην δεξια πλευρα της οθονης με πρασινο χρωμα βγαζει ΄απαντηση’.... απλα αυτη την επιλογη τη βγαζει πολυ σπανια!! :mad: :worry:

 

 

Τροποποιηση απο την Ομαδα Διαχειρησης:

Να χρησιμοποιεις την http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί δεν μου έχει τύχει ποτέ. Και αν μου έχει τύχει δεν θυμάμαι αν ακούστηκε από τα hands free ή από το ηχείο του κινητού. Θα το δοκιμάσω στο σπίτι όταν πάω και θα σου πω.

 

Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Μηνύματα τότε δεν ακούγεται ο ήχος του εισερχόμενου μηνύματος :). Αυτό που έχει τύχει πολλές φορές :lol:

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου βγαζει που και που οποτε θυμηθει στην αριστερη πλευρα της οθονης με κοκκινο ΄αρνηση’ και διπλα στην δεξια πλευρα της οθονης με πρασινο χρωμα βγαζει ΄απαντηση’.... απλα αυτη την επιλογη τη βγαζει πολυ σπανια!! :mad: :worry:

 

Ρε παιδια αυτα ειναι βασικα του κινητου σαν να μην ξερεις να μετρας ως το 3!!! Το διπλο κουμπακι βγαινει οταν δεχεσαι κληση και το κινητο ειναι ξεκλειδωτο ενω σε καθε αλλη περιπτωση ειναι το πρασινο slider που γραφει "απαντηση"

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω, γιατί δεν μου έχει τύχει ποτέ. Και αν μου έχει τύχει δεν θυμάμαι αν ακούστηκε από τα hands free ή από το ηχείο του κινητού. Θα το δοκιμάσω στο σπίτι όταν πάω και θα σου πω.

 

Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι όταν είσαι μέσα στην εφαρμογή Μηνύματα τότε δεν ακούγεται ο ήχος του εισερχόμενου μηνύματος :). Αυτό που έχει τύχει πολλές φορές :lol:

 

Οκ λοιπον φιλε μου!! Θα περιμενω να το τσεκαρεις και να μου πεις!! Οχι δεν ειμαι στην εφαρμογη των μηνυματων παντως!! Σε ευχαριστω πολυ!! :rolleyes::lol::D

 

Ρε παιδια αυτα ειναι βασικα του κινητου σαν να μην ξερεις να μετρας ως το 3!!! Το διπλο κουμπακι βγαινει οταν δεχεσαι κληση και το κινητο ειναι ξεκλειδωτο ενω σε καθε αλλη περιπτωση ειναι το πρασινο slider που γραφει "απαντηση"

 

 

 

Tι εννοεις ξεκλειδωτο big???? Εγω το εχω σε κατασταση αναμονης .... αυτο θεωρειται κλειδωμενο?? :worry:

 

 

***Τροποποιηση απο την ομαδα διαχειρισης: ***

Στην περιπτωση που θελεις να απαντησεις

σε παραπανω απο ενα μηνυμα χρησιμοποησε την Πολλαπλη Παραθεση

http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_off.gif--->http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/multiquote_on.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...