Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το είχα ψάξει πριν καιρό για φίλο και δεν είχα βρεί κάτι.

 

Μεγαλη ξενερα.... Μου φαινετε τραγικο να μην εχει...

Edited by sakis697

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και δεν το προτιμώ το συγκεκριμένο σε καταλαβαίνω...

 

Αρα δεν υπαρχει τιποτα...??? Ουτε στο cydia...?Να φτιαξω εφαρμογη αν ειναι για την πτυχιακη και να παρω κ iphone...! :X

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν υπαρχει τιποτα...??? Ουτε στο cydia...?Να φτιαξω εφαρμογη αν ειναι για την πτυχιακη και να παρω κ iphone...! :X

 

Είχαν βγεί 1-2 εφαρμογές στο AppStore πριν κάτι χρόνια δεν αναβαθμίστηκαν και στο τέλος αποσύρθηκαν.

Χαχαχα ωραίος ότι πρέπει για πτυχιακή θα βγάλεις και κανένα ευρώ!

Σίγουρα θα υπάρχει κοινό.

Αφού και ο φίλος που ανέφερα πιο πάνω ακριβώς τα ίδια έλεγε αν υπάρχει τέτοια εφαρμογή αγοράζω IPhone αύριο αλλιώς με τίποτα... παρόλο που δεν υπήρχε όμως το αγόρασε και δεν μετάνιωσε.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα... Έχω μια απορία. Είμαι κάτοχος ενός iPhone 4S 16GB. Το έχω 1 μήνα και κάτι και ξαφνικά το Σάββατο απέκτησα ένα πρόβλημα με το Home Button. Ενώ αποκρίνεται κανονικά σε όλες τις λειτουργίες του όταν το πατάω αρχικά κάνει έντονο θόρυβο για μερικά πατήματα και μετά ηρεμεί ( όσο πιο περιγραφικά μπορώ να το πω ακούγεται ενα κρακ κρακ ). Είναι εντός εγγύησης και μπορώ να το στείλω πίσω. 2 τα ενδεχόμενα. Ή refurbised ή αντικατάσταση. Τι να κάνω? Από την μία φοβάμαι γιατί δεν ξέρω τι θα μου στείλουν από την άλλη αν κάποια στιγμή το Home Button κλατάρει εντελώς δεν ξέρω αν θα με καλύπτει η εγγύηση... Σημείωσει ότι το iPhone δεν έχει πέσει πότε ούτε έχει έρθει σε επαφή με άμμους κλπ... Σε δερμάτινη θήκη από την πρώτη μέρα και στην τσέπη.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαζη ερωτηση αλλα πολυ συμαντικη για εμενα..! Υπαρχει μια στο εκατομυριο να βρω εφαρμογη για το iphone που να μην εχει qwerty πληκτρολογιο αλλα το κλασσικο 3*3 οπου στο κουμπακι 2 να εχει τρια γραμματα...? Πραγματικα ειναι ο μονος λογος που δεν εχω iphone...

 

Φίλε μου έχουμε το ίδιο πρόβλημα

Λάτρευε το Τ9 που χρησιμοποιώ αιώνες τώρα. Είναι ο μόνος λόγος που δεν έχω πάρει το Ν9. Ψάχνω κι εγώ να το βρω για το 4s. Αν ξέρει κάποιος ας βοηθησει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Λογιστής είμαι όποτε το κινητό με ακολουθεί στην εφορία και τις Δ.Υ. καμία επαφή με κακουχίες, χώματα κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Αντικατάσταση μακάρι αλλά δύσκολο.

Το πιθανότερο ειναι να πάρεις ανακατασκευασμένο αυτό όμως να μην σε ανησυχεί δεν υστερούν σε κάτι απλά δεν θα ανοίξεις εσύ την ζελατίνα.

 

Πώς πήγε το Φ.Π.Α ηρεμήσατε;

 

Σε ρώτησα για σκόνη γιατί έχει αναφερθεί το ίδιο πρόβλημα σε αρκετά IPhones και λύνεται πολύ απλά και χωρίς κατσαβίδια αλλά καλύτερα να το πας εκεί που το αγόρασες και να ζητήσεις αντικατάσταση.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς φέτος τελειώσαμε γρήγορα με το ΦΠΑ και τις εκκαθαριστικές και τώρα έχει αρχειοθέτηση για να κάνουμε χώρο για φορολογικές! Θα εκτιμούσα αν μου έλεγες την λύση, μπας και το γλυτώσω γιατί λόγω δουλειάς το iPhone έχει καταντήσει πολυεργαλείο. Αναφέρεσαι σε αυτό το videaki στο youtube με το καθάρισμα με Alcohol? Σε ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Άκριβώς σε αυτό αναφέρομαι, έχω αρκετά προσωπικά παραδείγματα ότι η συγκεκριμένη μέθοδος είναι άκρως αποτελεσματική.

Δέν χάνεις και τίποτα να το δοκιμάσεις πρίν το επιστρέψεις.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω αν γίνεται. Θέλω να περάσω σε ένα άλμπουμ που έχω μέσα στο Iphone τη φωτογραφία του εξωφύλλου του. Πηγαίνω λοιπόν στο itunes και δεν μπορω να βρω πώς να την βάλω μέσα στο άλμπουμ.. Μπορεί κανεις να μου πει πως να το κανω??????
[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι. Δεν ξέρω αν γίνεται. Θέλω να περάσω σε ένα άλμπουμ που έχω μέσα στο Iphone τη φωτογραφία του εξωφύλλου του. Πηγαίνω λοιπόν στο itunes και δεν μπορω να βρω πώς να την βάλω μέσα στο άλμπουμ.. Μπορεί κανεις να μου πει πως να το κανω??????

 

Στο iTunes, επιλέγεις όλα τα τραγούδια του άλμπουμ, δεξί κλικ/get info και κάνεις copy το εξώφυλλο που επιθυμείς.

Αν πάλι είναι με σωστά tags και υπάρχει ο δίσκος στο iTunes Store, επιλέγεις όλα τα τραγούδια δεξί κλικ/get album artwork.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

1.Υπάρχει προγραμμα για ράδιο (όχι μέσω νετ);

2. Υπάρχει πληκτρολόγιο αλφαριθμητικο (το κλασικό 3 γράμματα σε ενε πληκτρο);

3. Χωρίς νετ δεν έχουμε mms. Πως γίνεται να λάβουμε mms που στάλθηκαν πχ την προηγούμενη ημέρα, όταν βρούμε wifi?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει πληκτρολόγιο αλφαριθμητικο (το κλασικό 3 γράμματα σε ενε πληκτρο);

 

Δοκίμασε το iSmartDialer

το χρησιμοποιώ παράλληλα

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω.

Κάποιος γνωρίζει για τις ερωτήσεις 1 και 3?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

1.Υπάρχει προγραμμα για ράδιο (όχι μέσω νετ);

2. Υπάρχει πληκτρολόγιο αλφαριθμητικο (το κλασικό 3 γράμματα σε ενε πληκτρο);

3. Χωρίς νετ δεν έχουμε mms. Πως γίνεται να λάβουμε mms που στάλθηκαν πχ την προηγούμενη ημέρα, όταν βρούμε wifi?

 

Φίλε μου το τηλέφωνο δεν έχει ραδιοφωνικό δέκτη, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να ακους ραδιόφωνο χωρίς internet. Είναι σαν να λες ότι επειδή έχω ηλεκτρικό ρεύμα στο σπίτι να μπορώ να δω τηλεόραση χωρίς συσκευή τηλεόρασης.

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω το iPhone 4 με iOS 5.1 και θέλω να το ξεκληδοσω δεν έχω υπολογιστή και θα πάω σε Internetcafe πιο πρόγραμμα να χρισιμοποιησω και να μην χάσω τα δεδομένα;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το τηλέφωνο δεν έχει ραδιοφωνικό δέκτη, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να ακους ραδιόφωνο χωρίς internet. Είναι σαν να λες ότι επειδή έχω ηλεκτρικό ρεύμα στο σπίτι να μπορώ να δω τηλεόραση χωρίς συσκευή τηλεόρασης.

 

ναι μωρέ, το ξέρω. Απλά πηγα για το θαύμα...

Καμία λύση για τα mms?

Υ.Γ. Σε ποια ενότητα μπορούμε (και πρέπει) να ρωτάμε για εφαρμογές?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω downgrade σε 5.0.1 από 5.1 στο iphone 4s, ετσι ωστε να κανω jailbreak μετά στο 5.0.1?

μπορει καποιος να βοηθησει?

Εάν δεν είσαι jb στην 5.1, δεν μπορείς να περάσεις στην 5.0.1

Στην 5.1 ήσουν εξαρχής ή ήσουν σε μικρότερη έκδοση και έκανες update;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το αγόρασα είχε το 5.1.

Τότε δε γίνεται να πας σε παλαιότερη έκδοση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω καποιες μαγνητοφωνησεις στο iphone και θελω να τις περασω σε usb stick.

Πως γινεται?

Με email δεν μπορω να μου τις στειλω γτ ξεπερνουν τα 8 λεπτα που εχει οριο.

Τις εχω περασει στο itunes... Απο εκει κ περα τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...