Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βοήθειααααα

Βρε παιδιά, δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση για την ανταλλαγή αρχείων (φωτογραφίες, βίντεο κλπ) μέσω bluetooth και μου είναι απαραίτητο. Υπάρχει καμία λύση? Εχω το 4s jb.

 

δοκιμασε το Celeste Bluetooth File Sharing

ή το airblue sharing

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοήθειααααα

Βρε παιδιά, δεν μπόρεσα να βρω κάποια λύση για την ανταλλαγή αρχείων (φωτογραφίες, βίντεο κλπ) μέσω bluetooth και μου είναι απαραίτητο. Υπάρχει καμία λύση? Εχω το 4s jb.

 

θα πρεπει να μαθεις να χρησιμοποιεις το mail σου για αποστολη data .. :)

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις απο την apple να επιτρέψει τη διακίνηση δεδομένων μέσω Bluetooth μόνο για hands free :)
Link to comment
Share on other sites

δεν περιμένω απ' αυτούς αλλά από τους "απ' εξω". Υπήρχε πρόγραμμα αλλά δεν δουλεύει στην 5

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν περιμένω απ' αυτούς αλλά από τους "απ' εξω". Υπήρχε πρόγραμμα αλλά δεν δουλεύει στην 5

 

Δοκιμασε το airblue file sharing.

 

Το celeste ειναι ακόμη σε μορφή beta gia ios5 (διατίθεται δωρεαν σε οσους το ειχαν αγορασει για ios4) και δεν γνωρίζω αν μπορεις να το αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

το celeste περιμένω. Θα κάνω και την δοκιμή που μου είπες. Σ'ευχαριστώ.

Υ.Γ. Υπάρχει κάτι σαν το anyring που να δουλεύει στο 4s?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε το airblue file sharing υπάρχει. Αναμονή λοιπόν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

[quote name=

Υ.Γ. Υπάρχει κάτι σαν το anyring που να δουλεύει στο 4s?[/quote]

 

δοκιμασε το unlimtones

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις στ http://audiko.net και να δημιούργησε θα εύκολα ringtones

 

Όσο για την εφαρμογη unlimtones έτσι γράφεται

 

http://ipad-os.net/unlimtones/

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπεις στ http://audiko.net και να δημιούργησε θα εύκολα ringtones

 

@montoya_42

Εγώ χρησιμοποιώ RMakerPro... Δεν θυμάμαι αν το είχα αγοράσεο 0,79€ ή δωρεάν.

Ρίξε μια ματιά μήπως είναι σε προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε το airblue file sharing υπάρχει. Αναμονή λοιπόν.

 

 

Συγνώμη το εγραψα λαθος. Το σωστό είναι airblue sharing. Από την περιγραφή δειχνει να κάνει αυτό που θες και είναι στη μισή τιμή από ότι είχε το celeste.

 

Πάντως το celeste αν και σε beta (εδώ και δυο μήνες) δουλεύει άψογα τουλάχιστον σε μένα (μόνο μια beta 'εκδοση είχε θέμα στη

λήψη αρχείων αλλά διορθώθηκε γρήγορα).

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Θα τα ψάξω με την πρώτη ευκαιρία και θα απαντήσω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπορω καπως να αποφυγω να βαλω διευθυνση και τετοια στην εγγραφη για apple id?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορω καπως να αποφυγω να βαλω διευθυνση και τετοια στην εγγραφη για apple id?

Δεν μπορείς, είναι απαραίτητα για να ολοκληρωθεί η εγγραφή.

Πολύ απλά βάλε ό,τι να 'ναι... Αλλά και την πραγματική σου διεύθυνση να βάλεις, δε θα σου στείλουν κανένα χαράτσι .:lol: :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς, είναι απαραίτητα για να ολοκληρωθεί η εγγραφή.

Πολύ απλά βάλε ό,τι να 'ναι... Αλλά και την πραγματική σου διεύθυνση να βάλεις, δε θα σου στείλουν κανένα χαράτσι .:lol: :p

 

οκ ευχαριστωωωω:D:lol:

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

 

Εχω το iphone 4 εκδοση 4.1 και jailbroken...εκανα φορματ στο pc windows vista κ μετα εβαλα το ιtunes κ προσπαθησα να κανω sync αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι θα μου σβησει ολες τις εφαρμογες κ την μουσικη...τις επαφες δεν τις προσπαθησα...εχω κανει log in καθως και authorize τον υπολογιστη στον λογαριασμο που εχω στο itunes...υπαρχει καποιος τροπος να κανω sync την μουσικη και τις εφαρμογες καθως και τις επαφες μου χωρις να σβηστουν??ειναι τα 3 πραγματα που με ενδιαφερουν γιατι τις φοτο μπορω να τις μεταφερω στον υπολογιστη και δεν με πειραζει κ να τις σβησει...σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια προκαταβολικα και ζητω συγγνωμη αν εχει ηδη αναφερθει..προσπαθησα να ψαξω αλλα χαθηκα μεσα στα ποστς....

 

Κωστας

 

κανε δεξι κλικ στο ονομα τις συσκευης σου στο itunes και επελεξε transfer purchases ετσι θα περαστουν ξανα η εφαρμογες στο itunes

πιστευω και η μουσικη οσο για της επαφες δεν ξερω αλλα λογικα αν κανεις sync θα περαστουν κανονικα απο την στιγμη που υπαρχουν στο τηλεφωνο

 

Καλησπερα παιδια..προσπαθησα να κανω αυτο που μου ειπε ακριβως απο πανω ενας φιλος αλλα κ παλι δεν λειτουργησε..μολις παω να κανω sync μου βγαζει και παλι οτι ολες οι εφαρμογες θα σβηστουνε....και μου περασε μονο τις εφαρμογες...ουτε τις επαφες ουτε τιην μουσικη......καποιος αλλος τροπος??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..προσπαθησα να κανω αυτο που μου ειπε ακριβως απο πανω ενας φιλος αλλα κ παλι δεν λειτουργησε..μολις παω να κανω sync μου βγαζει και παλι οτι ολες οι εφαρμογες θα σβηστουνε....και μου περασε μονο τις εφαρμογες...ουτε τις επαφες ουτε τιην μουσικη......καποιος αλλος τροπος??

Δεν κατάλαβα...

Τελικά οι εφαρμογές δεν περάστηκαν κανονικά στο iTunes χωρίς να σβηστούν από το iPhone;

Οι επαφές άμα κάνεις sync με επιλεγμένη την επιλογή για contacts δεν περνιούνται;

Οι φωτογραφίες συνχρονίζονται μόνο από τη μια πλευρά. Από το iTunes (Pc ή Mac) στο iPhone.

Εκτός από αυτές που είναι στο "Camera Roll" που μπορείς να τις δεις/αντιγράψεις μέσω My Computer (Pc) και iPhoto (Mac) αντίστοιχα.

 

 

----------------

Now playing on iTunes: Looptroop - Hurricane George

via FoxyTunes

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 4.3.3 σε 3GS αλλά δεν μπορώ να μπω στο Cellular Data για να κάνω αλλαγές στο APN, MMS κλπ.

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 4.3.3 σε 3GS αλλά δεν μπορώ να μπω στο Cellular Data για να κάνω αλλαγές στο APN, MMS κλπ.

Τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση ;

 

Προσπαθησε με ενα reset στο network settings για αρχη

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε με ενα reset στο network settings για αρχη

Διάβασα και στο iphonehellas.gr ότι η WIND έβγαλε update για τα carrier settings της και τα απενεργοποίησε. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν κι άλλοι.

Εντωμεταξύ, φίλος με 3GS, iOS 4.3.3 και Cosmote έχει κανονικά την επιλογή Cellular Data Network.

 

ΥΓ. Γιατί να κάνω reset στο network settings από τη στιγμή που το έκανα restore και set up as new στην 4.3.3; :worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και στο iphonehellas.gr ότι η WIND έβγαλε update για τα carrier settings της και τα απενεργοποίησε. Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζουν κι άλλοι.

Εντωμεταξύ, φίλος με 3GS, iOS 4.3.3 και Cosmote έχει κανονικά την επιλογή Cellular Data Network.

 

ΥΓ. Γιατί να κάνω reset στο network settings από τη στιγμή που το έκανα restore και set up as new στην 4.3.3; :worry:

 

Ουτε στο 4ς το δικο μου εχει για να βαλω τις wind τα εχει αυτοματα.Εγω στο 4s ειχα ενα θεμα με το 3g για μια μερα προχθες και εκανα με τα δυο πληκτρα ενα reset την συσκευη και το 3g εμφανιστηκε

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Ρέ παιδιά ..... Το 4s me iOS 5,1 3g ανοιχτό ... Πόσο σας κρατάει η μπαταρία ;

 

Ps . Μου τελειώνει πιο γρήγορα απο το 4 !!

Edited by galanoss
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...