Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@montoya_42

Όταν αναφέρεσαι στην επικοινωνία μέσω bluetooth, εννοείς αποστολή αρχείων μεταξύ κινητών ή σύνδεση κάποιου bluetooth headset ως handsfree; Για την αποστολή αρχείων μεταξύ κινητών υπάρχει, από τη στιγμή που έχεις κάνει jailbreak, το Celeste ή το iBluenova τα οποία δεν ξέρω κατά πόσο είναι συμβατά με την 5.0 και 5.0.1 έκδοση iOS καθώς επίσης και κατά πόσο θα κάνουν τη δουλειά που θέλεις(όπως την έκαναν τα κινητά προ 10ετίας όπως αναφέρεις)

Υπάρχει επίσης η δυνατότητα(ενσωματωμένη θαρρώ) με την οποία μπορείς να ανταλλάξεις αρχεία και συγκεκριμένα ΜΟΝΟ εικόνες αλλά ΜΟΝΟ μεταξύ iPhones.

 

Για να βάλεις τραγούδι ως ήχο κλήσης, μπορείς, αρκεί να είναι μέχρι 30 ή 40 sec διάρκεια. Αν θέλεις ringtone με παραπάνω διάρκεια, ανάτρεξε στους οδηγούς που έχει το myphone ή Googlαρε το.

 

Αναφορά στα μηνύματα, αφού έχεις κάνει jailbreak, υπάρχει και ακούει στο όνομα iPhoneDelivery. Googlαρε το. Κάποιοι έχουν αναφέρει ότι προς το παρόν υπάρχει ασυμβατότητα της εφαρμογής με τις εκδόσεις 5.0 και 5.0.1 και δεν ξέρω αν έχουν προλάβει να το τακτοποιήσουν.

 

Γενικότερα, βλέποντας ότι ψάχνεσαι και έχεις απογοητευτεί μέχρι στιγμής, πήγαινε στους οδηγούς Apple που έχουν συνταχθεί εδώ στο myphone και θα κατατοπιστείς αρκετά.

 

φίλε μου σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Για ανταλλαγή φωτογραφιών ενδιαφέρομαι (κυρίως). Το Celeste δεν λειτουργεί ακόμα. Το άλλο θα το ψάξω. Η κύρια ερώτηση είναι αν μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από το pc και πως μπορώ να δω τους φακέλους του τηλεφώνου από pc. Επίσης έβαλα το ifile αλλά δεν βρίσκω αρχεία παρα μόνο κάποιους φακέλους που γράφουν 0 αρχεία!

Το άλλο το κουφό είναι πως με τον συγχρονισμό φωτογραφιών μου εξαφάνισε τις επαφές... Πως να τις μεταφέρω τώρα από το Ν86 χωρίς να ανακατεψω το αουτλουκ (εχω άλλες επαφές εκεί)

Δεύτερη μέρα σήμερα με το κινητό. Απίστευτο τηλέφωνό αλλά με απίστευτα προβλήματα. Θα συνεχίσω τον "αγώνα" μου και ευχαριστώ για την βοήθεια.

Υ.Γ. Εχω ένα παράπονο που κανένας δεν μου ανέφερε το installous το οποίο απ' ότι κατάλαβα είναι το ζουμί της υπόθεσης...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιας και έλυσα τα περισσότερα θέματα, θέλω μία τελευταία βοήθεια.

Υπάρχουν προγράμματα που δουλεύουν στο 4s και κάνουν την δουλειά Celeste και AnyRing

ή απλά περιμένω νέες εκδόσεις αυτών?

Υ.Γ. Ο οδηγός για r/t βοήθησε πολύ. Υπάρχει και για ήχο στα sms?

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έλυσα τα περισσότερα θέματα, θέλω μία τελευταία βοήθεια.

Υπάρχουν προγράμματα που δουλεύουν στο 4s και κάνουν την δουλειά Celeste και AnyRing

ή απλά περιμένω νέες εκδόσεις αυτών?

Υ.Γ. Ο οδηγός για r/t βοήθησε πολύ. Υπάρχει και για ήχο στα sms?

 

Δεν υπάρχει αντίστοιχο του celeste αλλα σύμφωνα με τελευταίο δημοσίευμα στο twitter της εταιρίας αναμένεται εξαιρετικά σύντομα νέα έκδοση της εν λόγω εφαρμογής πλήρως συμβατή με το ios 5!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι νέα. Ευχαριστώ φίλε

Για το AnyRing?

 

Έτοιμο το celeste για το ios 5(εστω και σε beta). Οριστε και η ιστοσελιδα!! http://www.cocoanuts.co/

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

εκτοσ απο το buzz player υπαρχει κατι σε free ? εαν οχι δεν με πειραζει απλα να το εχω υποψιν και εαν υπαρχει να δω πως λειτουργει
LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να αποθηκευσω στο pc μου φωτογραφιες που εχω σε φακελους κ μουσικη απο το iphone 4s.. εκανα format στο pc κ δεν τα εχω .. οπότε θελω να τα περασω απο το τηλ/νο..

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να αποθηκευσω στο pc μου φωτογραφιες που εχω σε φακελους κ μουσικη απο το iphone 4s.. εκανα format στο pc κ δεν τα εχω .. οπότε θελω να τα περασω απο το τηλ/νο..

Ευχαριστώ

 

πιο πανω εχει υποθει η απαντηση;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!την βοηθεια σας κ παλι εχω κανει jb το τηλ αλλα μου κολλαει κ θελω να το επαναφερω τι ακριβως πρεπει να κανω?κ πως θα σωσω επαφες μηνυματα κ εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το app store???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!την βοηθεια σας κ παλι εχω κανει jb το τηλ αλλα μου κολλαει κ θελω να το επαναφερω τι ακριβως πρεπει να κανω?κ πως θα σωσω επαφες μηνυματα κ εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το app store???

 

πρωτα απο ολα συνδεσε το τηλαφωνο στο itunes και κανε ενα backup αφου πρωτα εχεις επιλεξει που θελεις να αποθηκευονται η επαφες σου , οταν θα κανεις το backup αυτοματα αποθηκευονται και η εφαρμογες απο το app store και απο το installοus

Αφου εισαι jailbreak η καλυτερη λυση για να πας στο firmaware που θελεις εναι με κλικ και restore και μετα set up as new για μην παρεις μαζι σου "σκουπιδια" απο το jailbreak

Οσο για το μηνυματα οσο εισαι jailbreak υπαρχει καποιος τροπος να τα σωσεις με (winspc ή ifunbox) δεν θυμαμαι ομως την διαδρομη που πρεπει να ακολουθησεις γιατι ειναι αρκετος καιρος που το εχω δωσει το τηλεφωνο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα συνδεσε το τηλαφωνο στο itunes και κανε ενα backup αφου πρωτα εχεις επιλεξει που θελεις να αποθηκευονται η επαφες σου , οταν θα κανεις το backup αυτοματα αποθηκευονται και η εφαρμογες απο το app store και απο το installοus

Αφου εισαι jailbreak η καλυτερη λυση για να πας στο firmaware που θελεις εναι με κλικ και restore και μετα set up as new για μην παρεις μαζι σου "σκουπιδια" απο το jailbreak

Οσο για το μηνυματα οσο εισαι jailbreak υπαρχει καποιος τροπος να τα σωσεις με (winspc ή ifunbox) δεν θυμαμαι ομως την διαδρομη που πρεπει να ακολουθησεις γιατι ειναι αρκετος καιρος που το εχω δωσει το τηλεφωνο

 

το εφτιαξα!!!σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!μου τα περασε ολα μονο τις φωτογραφιες κ τα βιντεο κανει αρκετη ωρα να περασει εχω λιγες γυρω στις 170 κ δεν εχει περασει ουτε τις 30 εδω κ καμια ωρα...:O:O

Link to comment
Share on other sites

σε τι διαφέρει αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326111

από αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=326106

Θέλω να κάνω jb την συσκευή μου

 

 

Τι iphone εχεις; Το πρωτο ειναι μονο για 4s

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

4s έχω και έχω κάνει το πρώτο.

Δεν έχω ασχοληθεί με το δεύτερο και δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα εγω δεν μπορω να δω ουτε τις φωτο που εχω στο τηλ μου περαν του camera roll ουτε τα τραγουδια.. θα ηθελα αν μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να αποθηκευσω στο pc μου φωτογραφιες που εχω σε φακελους κ μουσικη απο το iphone 4s.. εκανα format στο pc κ δεν τα εχω .. οπότε θελω να τα περασω απο το τηλ/νο.. (αν μπορει καποιος να μην μου πει οτι εχει απαντηθει )
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!! ΕΧΩ IPHONE 3GS ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ UPDATE ΣΕ IOS 5!!!! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΣΒΗΣΤΙΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ITUNES ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ IPHONE ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΕΟ ΟΝΟΜΑ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΝΕΟ ΟΝΟΜΑ!!!! ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΣΤΟ IPHONE ΤΑ ΞΕΧΝΑΩ;;; ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑ FORMAT ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΣΤΟ ITUNES ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ!!!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΜΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ;; ΑΝ ΟΧΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ IPHONE;;;;;ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by mirrorofsorrow
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!! ΕΧΩ IPHONE 3GS ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ UPDATE ΣΕ IOS 5!!!! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΣΒΗΣΤΙΚΑΝ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟ ΜΕ ITUNES ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ IPHONE ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΝΕΟ ΟΝΟΜΑ ΟΠΟΤΕ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΝΕΟ ΟΝΟΜΑ!!!! ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΙΝ ΣΤΟ IPHONE ΤΑ ΞΕΧΝΑΩ;;; ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΜΟΥ ΓΙΑ FORMAT ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΣΤΟ ITUNES ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ!!!! ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΑΜΑ ΠΑΡΩ ΠΙΣΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ;; ΑΝ ΟΧΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΤΟ IPHONE;;;;;ΕΧΩ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!

 

αυτο που ξερω να σου πω ειναι οτι οταν κανεις format τον υπολογιστη και εχεις itunes πραιπει πρωτα να κανεις Deauthorize iTunes

παρε τον παλιο σου υπολογιστη και προσπαθησε με το ιδιο ονομα χρηστη

Αν εχεις κανει backup στο itunes τιποτα δεν χανεται.

ισως καποιος ποιο εμπειρος να μπορει να σε βοηθησει περσσοτερο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

kalispera.poios mporei na mou lisi tin aporia poio programma prepei na xrisimopoiiso gia na mporo na katevazo diafora programmata kai efarmoges sto i phone 4s.palioa itan installer tora poio einai? eyxaristo

 

θα σε παρακαλουσα να γραφεις στα ελληνικα ειναι κανονας του forum

πες μας τι ακριβως ψαχνεις . αν θελεις να κατεβαζεις *****ed εφαρμογες αυτο ειναι το installous

αν εννοεις κατι αλλο ενημερωσε μας

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου εξηγεισει καποιος τι προγραμμα χρειαζεται να εγκαταστησεις για να μπορεισ να καταιωαζεις φιαφορες εφαρμογες και παιχνιδια.κτλπ.. και επισης πος μεταφερεισ εικονες απο i phone στο pc ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου εξηγεισει καποιος τι προγραμμα χρειαζεται να εγκαταστησεις για να μπορεισ να καταιωαζεις φιαφορες εφαρμογες και παιχνιδια.κτλπ.. και επισης πος μεταφερεισ εικονες απο i phone στο pc ευχαριστω

 

εικονες βιντεο μπορεις να μεταφερεις με την αυτοματη εκτελεση των windows ή καθως εχεις συνδεσει το τηλεφωνο με το pc βρισκεις την συσκευη σου πατας πανω της και σου βγαζει τους φακελους απο την καμερα περνεις οτι θελεις και το μεταφερεις στο pc

οσο για το προγραμα που ρωτας το μονο που ξερω μετα το appstore ειναι το installous αλλα πραιπει να εισαι jailbreak

ι

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.χρειαζεται πρωτα να εγκαταστησω cydia η πανε χεχωριστα αυτα?

cydia και jailbreak πανε μαζι και μετα ολα τα αλλα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εικονες βιντεο μπορεις να μεταφερεις με την αυτοματη εκτελεση των windows ή καθως εχεις συνδεσει το τηλεφωνο με το pc βρισκεις την συσκευη σου πατας πανω της και σου βγαζει τους φακελους απο την καμερα περνεις οτι θελεις και το μεταφερεις στο pc

οσο για το προγραμα που ρωτας το μονο που ξερω μετα το appstore ειναι το installous αλλα πραιπει να εισαι jailbreak

ι

καλημερα.. το προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δεν μου εμφανιζει τους φακελους παρα μονο τις φωτο απο το camera roll .. εχω windows xp.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. το προβλημα που εχω εγω ειναι οτι δεν μου εμφανιζει τους φακελους παρα μονο τις φωτο απο το camera roll .. εχω windows xp.

ευχαριστω

 

το κινητο το έχεις κανει jb???

Αν όχι τότε αυτο μόνο σου εμφανίζει ,για μουσική και όλα τα αλλα τα κανεις μέσω iTunes .

 

sent from my iPhone 4 via tapatalk .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...