Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνέδεσε το κινητό σου και άνοιξε το iTunes. Επέλεξε το και θα δεις τις ρυθμίσεις μπροστά σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνέδεσε το κινητό σου και άνοιξε το iTunes. Επέλεξε το και θα δεις τις ρυθμίσεις μπροστά σου.

 

sorry αλλα μολις συνδεσω το τηλ και ανοιξω το itunes βλεπω αυτο http://prntscr.com/5gxmy

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα μολις συνδεσω το τηλ και ανοιξω το itunes βλεπω αυτο http://prntscr.com/5gxmy

Ωραία! Καλά είσαι!

 

Κάνε κλικ αριστερά, στο όνομά σου "stelios iPhone".

και μετά, από δεξιά κάνε scroll down και θα το δεις!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Καλά είσαι!

 

Κάνε κλικ αριστερά, στο όνομά σου "stelios iPhone".

και μετά, από δεξιά κάνε scroll down και θα το δεις!

 

ναι οκ το βρηκα το τικαρα αλλα παλι τπτ.........μετα απο αρκετο ψαξιμο εμαθα οτι πρεπει να τρεχει το ituneshelper.exe και οντως δεν ετρεχε,το ξεκινησα χειροκινητα και πραγματι το itunes ξεκινησε μονο του,μπορει να μην ειναι τοσο σημαντικο εχω σκασει και θελω να δω τι συμβαινει.....τωρα πρεπει να βρω τροπο να κανω το ituneshelper.exe να ξεκιναει με το start up των windows (7).

Μπορει καποιος να βοηθησει ??

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ το βρηκα το τικαρα αλλα παλι τπτ.........μετα απο αρκετο ψαξιμο εμαθα οτι πρεπει να τρεχει το ituneshelper.exe και οντως δεν ετρεχε,το ξεκινησα χειροκινητα και πραγματι το itunes ξεκινησε μονο του,μπορει να μην ειναι τοσο σημαντικο εχω σκασει και θελω να δω τι συμβαινει.....τωρα πρεπει να βρω τροπο να κανω το ituneshelper.exe να ξεκιναει με το start up των windows (7).

Μπορει καποιος να βοηθησει ??

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι αν τσεκάρεις τη ρύθμηση που σου είπα και κάνεις επανεκκίνηση στον υπολογιστή σου, θα μπει αυτόματα στην εκκίνηση όποιο αρχείο χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, νομίζω ότι αν τσεκάρεις τη ρύθμηση που σου είπα και κάνεις επανεκκίνηση στον υπολογιστή σου, θα μπει αυτόματα στην εκκίνηση όποιο αρχείο χρειάζεται.

 

Μπα .... το εκανα.....τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
ναι οκ το βρηκα το τικαρα αλλα παλι τπτ.........μετα απο αρκετο ψαξιμο εμαθα οτι πρεπει να τρεχει το ituneshelper.exe και οντως δεν ετρεχε,το ξεκινησα χειροκινητα και πραγματι το itunes ξεκινησε μονο του,μπορει να μην ειναι τοσο σημαντικο εχω σκασει και θελω να δω τι συμβαινει.....τωρα πρεπει να βρω τροπο να κανω το ituneshelper.exe να ξεκιναει με το start up των windows (7).

Μπορει καποιος να βοηθησει ??

Εαν έχεις XP πρέπει να πας στο Start και στο πεδίο Run και να γράψεις την εντολή "msconfig". Αν έχεις Vista ή Windows 7 πήγαινε στο Start και γράψε στο πεδίο Search την ίδια εντολή. Και στις δύο περιπτώσεις θα ανοίξει ένα παράθυρο, στο οποίο θα δεις μια καρτέλα Startup. Εκεί μπορείς να επιλέξεις-αποεπιλέξεις όποιο πρόγραμμα η υπηρεσία θες να τρέχει με την έναρξη του υπολογιστή.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το εκανα.........εβαλα συντομευση του προγραμματος μεσα στο φακελο ''εκκινηση'' και τωρα ξεκιναει με τα windows
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα αλλο θεματακι ρε παιδια το οποιο με παιδευει..................... αρχικα εκανα συγχρονισμο με το pc ,μετα ατη δουλεια εκανα παλι sync με λαπτοπ και χαθηκανε καποιες ταινιες που ειχα στο τηλεφωνο............. Εχω 2 ερωτηματα:1oν υπαρχει η δυνατοτητα να να ξαναβρω τις ταινιες απο το pc ? 2ον.υπαρχει τροπος να κανω το λαπτοπ ή pc ,να κανει sync με το τηλεφωνο και οχι το αντιστροφο....δηλαδη δεν θελω να γινεται sync απο τον Η/Π στο τηλεφωνο.....

Σας μπερδεψα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω το εκανα.........εβαλα συντομευση του προγραμματος μεσα στο φακελο ''εκκινηση'' και τωρα ξεκιναει με τα windows

 

Ποια συντόμευση έβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει με το ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ στο 4s? Πάω στο ημερολόγιο σε οποιαδήποτε ημέρα ώστε να γράψω μια σημείωση και επάνω δεν υπάρχει το " + " ώστε να γράψω την σημείωσή μου. Δεν μπορώ να προσθέσω τίποτα στο ημερολόγιό μου με λίγα λόγια!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα αλλο θεματακι ρε παιδια το οποιο με παιδευει..................... αρχικα εκανα συγχρονισμο με το pc ,μετα ατη δουλεια εκανα παλι sync με λαπτοπ και χαθηκανε καποιες ταινιες που ειχα στο τηλεφωνο............. Εχω 2 ερωτηματα:1oν υπαρχει η δυνατοτητα να να ξαναβρω τις ταινιες απο το pc ? 2ον.υπαρχει τροπος να κανω το λαπτοπ ή pc ,να κανει sync με το τηλεφωνο και οχι το αντιστροφο....δηλαδη δεν θελω να γινεται sync απο τον Η/Π στο τηλεφωνο.....

Σας μπερδεψα?

 

Μια απαντηση παρακαλω ,ειναι σημαντικο...

Link to comment
Share on other sites

Με το iTunes μπορείς να συγχρονίζεις μόνο με 1 βιβλιοθήκη (iTunes Library) τραγούδια, ταινίες και Apps.

Μιας και ο συγχρονισμός είναι vice-versa δεν μπορείς να συγχρονίζεις μόνο απο το τηλέφωνο. Αναγκαστικά θα συγχρονίσει και από το pc. Οι ταινίες ήταν αγορασμένες? Αν οχι, τότε βρίσκονται σίγουρα στο άλλο pc που είχες συγχρονίσει.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει με το ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ στο 4s? Πάω στο ημερολόγιο σε οποιαδήποτε ημέρα ώστε να γράψω μια σημείωση και επάνω δεν υπάρχει το " + " ώστε να γράψω την σημείωσή μου. Δεν μπορώ να προσθέσω τίποτα στο ημερολόγιό μου με λίγα λόγια!!!!

 

Πάτα το κουμπί "Ημερολόγια" στην πάνω-αριστερή γωνία.

Σιγουρέψου ότι υπάρχουν επιλεγμένα ημερολόγια.

 

Αν δει λυθεί το πρόβλημά σου, πήγαινε στις Ρυθμίσεις:

"Mail, επαφές, ημερολόγια", κατέβα κάτω-κάτω και σιγουρέψου ότι στο "Προεπιλεγμένο" ημερολόγιο υπάρχει κάτι επιλεγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Με το iTunes μπορείς να συγχρονίζεις μόνο με 1 βιβλιοθήκη (iTunes Library) τραγούδια, ταινίες και Apps.

Μιας και ο συγχρονισμός είναι vice-versa δεν μπορείς να συγχρονίζεις μόνο απο το τηλέφωνο. Αναγκαστικά θα συγχρονίσει και από το pc. Οι ταινίες ήταν αγορασμένες? Αν οχι, τότε βρίσκονται σίγουρα στο άλλο pc που είχες συγχρονίσει.

 

ευχαριστω πολυ

 

καπου να βρω oλα τα sources για το cyndia? ......iphone 4s ios 5.0.1

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω σε τι ακριβως χρησιμευει το jailbreak γιατι το ακουω παντου και λενε ολοι επιτελους βγηκε ?

ξερω οτι προφανως απο το ονομα κατι ξεκληδωνη αλλα τι δυνατοτητες σου δινει?

ευχαριστω εκ τον προτερων

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Το JB σε αφήνει να παραμετροποιήσεις το τηλέφωνο με προγράμματα 3των μη εγκεκριμένα από την Apple.
Link to comment
Share on other sites

Το JB σε αφήνει να παραμετροποιήσεις το τηλέφωνο με προγράμματα 3των μη εγκεκριμένα από την Apple.

 

δλδ προγραμματα πχ απο android ?

 

EDIT: η μηπως εννοεις 3των που εχουν φτιαξει εφαρμογες για iphone αλλα δεν δουλευαν πριν ?

Edited by matmark
LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το Android είναι άλλο λειτουργικό σύστημα.

Προγράμματα γραμμένα για iOS 5 που "κατά κανόνα" δεν μπορείς να στήσεις στην συσκευή σου. πχ. sms delivery, tweeks, customisation, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Οχι, το Android είναι άλλο λειτουργικό σύστημα.

Προγράμματα γραμμένα για iOS 5 που "κατά κανόνα" δεν μπορείς να στήσεις στην συσκευή σου. πχ. sms delivery, tweeks, customisation, κλπ

 

α πολυ ωραια αλλα πιστευω οτι αξιζει γιατι και στο κινιτο που εχω ως τωρα ουτε τα θεματα δεν μπορω να αλλαξω,

οποτε μολις μου ερθει με το καλο θα το κανω αφου κανω αναβαθμιση στιν 5.0.1 σωστα?

LG GT 505/// IPHONE 4S 16GB BLACK
Link to comment
Share on other sites

δλδ προγραμματα πχ απο android ?

 

EDIT: η μηπως εννοεις 3των που εχουν φτιαξει εφαρμογες για iphone αλλα δεν δουλευαν πριν ?

Δεν εννοεί αυτό ο @geovass. Εννοούσε ότι μπορείς να περνάς εφαρμογές οι οποίες δεν υπάρχουν στο Appstore της Apple ή εφαρμογές οι οποίες απορρίφτηκαν από την Apple. Για παράδειγμα δεν θα βρεις στο appstore πρόγραμμα που αλλάζει τελείως την εμφάνιση της lockscreen αλλά στο cydia υπάρχει το intelliscreen ή το lockinfo.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

α πολυ ωραια αλλα πιστευω οτι αξιζει γιατι και στο κινιτο που εχω ως τωρα ουτε τα θεματα δεν μπορω να αλλαξω,

οποτε μολις μου ερθει με το καλο θα το κανω αφου κανω αναβαθμιση στιν 5.0.1 σωστα?

 

Θα έλεγα να δουλέψεις πρώτα την συσκευή ως έχει για λίγο καιρό για να την μάθεις. Μετά εάν θέλεις προχωράς στα υπόλοιπα.:)

 

@stendor - χωρίς εσένα τι θα έκανα!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...