Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία του iphone τώρα το καλοκαίρι θερμαίνεται αρκετά (ως εκ τούτου όλο το iphone). Βασικά όταν το φορτίζω στο αμάξι και το έχω κολλημένο στο παρμπρίζ με την Navigon Iphone βάση και τρέχω ταυτόχρονα και το Navigon πρόγραμμα πλοήγησης (άρα καταναλώνει υψηλή ενέργεια) μου βγάζει συχνά την πρίζα και όχι τον κεραυνό (σα να είναι πλήρως φορτισμένο δηλαδή, ενώ δεν είναι).

 

Το βάζω για λίγο στους αεραγωγούς του air condition για να ψυχθεί λίγο και μετά φορτίζει κανονικά (εμφανίζεται ο κεραυνός). Αν δε χρησιμοποιώ το πρόγραμμα πλοήγησης φορτίζει κανονικά. Βέβαια και οι συνθηκες στην Ελλάδα είναι αφόρητες. Χτυπάει φουλ ο ήλιος στο παρμπρίζ, 40 βαθμούς έξω, όλη η ζέστη πάει στο iphone, από μια άποψη είναι λίγο λογικό να υπερθερμαίνεται, αλλά από την άλλη καθιστά μια βάση αμαξιού πρακτικώς άχρηστη το καλοκαίρι με ντάλα ήλιο...

 

Για να μην μιλήσω για την παραλία... Λόγω της μεγάλης ζέστης και πάλι ζεσταίνεται πολύ το iphone. Αν το χρησιμοποιείς κιόλας ταυτόχρονα με 3G σήμα, θερμαίνεται αρκετά...

 

Μόνο σε μένα συμβαίνουν αυτά ή τα έχει παρατηρήσει και κανάς άλλος; Και ποια είναι η λύση στο πρόβλημα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΟΛΑ ΤΑ ΑΦΗΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΨΗΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΗΛΙΟ!!!!!!!!!!

ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΕΓΧΕΙΡΙΔΕΙΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕΣ ΟΤΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΑΝ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 30 ΒΑΘΜΩΝ !!!!ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΟΥΤΕ ΕΓΩ!!!!!!ΟΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ

 

ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΑΙΝΙΕΣ ΣΤΟ IPOD????

Edited by nervous
Μην γράφεις με κεφαλαία . Να χρησιμοποιείς την Τροποποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να προτείνετε ένα δωρεάν προγράμμα για Internet tethering στην Wind (εκτός από το pdanet, το οποίο άλλωστε ως full version δεν είναι δωρεάν);

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω κατεβασει καποια προγραμματα απο το installous και αφου τα κανω install δεν μου εμφανιζονται τι να κανω??????????????????

ευχαριστω:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , εχω 3GS και αποφασισα να κανω την αναβαθμιση στην 4.0.1. Το itunes κρασαρε συνεχεια και τελος παντων εκανα το update απο το λαπτοπ οπου ειχα το itunes 9.2 που ζηταγε.

 

Στον κυριο Η/Υ όμως εκανα απεγκατασταση και κατεβασα το 9.2 itunes και μολις παω να κανω install μου πεταει το συγκεκριμενο μηνυμα: Unable to install the GEAR driver set at this time.The GEARAspiWDM service used by the Gear driver set is scheduled to be deleted during the next system reboot. Please reboot the system and run itunes again.

 

Τι συμβαινει, ξερει καποιος?

 

***βρεθηκε τελικα η λυση***

Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του iphone τώρα το καλοκαίρι θερμαίνεται αρκετά (ως εκ τούτου όλο το iphone). Βασικά όταν το φορτίζω στο αμάξι και το έχω κολλημένο στο παρμπρίζ με την Navigon Iphone βάση και τρέχω ταυτόχρονα και το Navigon πρόγραμμα πλοήγησης (άρα καταναλώνει υψηλή ενέργεια) μου βγάζει συχνά την πρίζα και όχι τον κεραυνό (σα να είναι πλήρως φορτισμένο δηλαδή, ενώ δεν είναι).

 

Το βάζω για λίγο στους αεραγωγούς του air condition για να ψυχθεί λίγο και μετά φορτίζει κανονικά (εμφανίζεται ο κεραυνός). Αν δε χρησιμοποιώ το πρόγραμμα πλοήγησης φορτίζει κανονικά. Βέβαια και οι συνθηκες στην Ελλάδα είναι αφόρητες. Χτυπάει φουλ ο ήλιος στο παρμπρίζ, 40 βαθμούς έξω, όλη η ζέστη πάει στο iphone, από μια άποψη είναι λίγο λογικό να υπερθερμαίνεται, αλλά από την άλλη καθιστά μια βάση αμαξιού πρακτικώς άχρηστη το καλοκαίρι με ντάλα ήλιο...

 

Για να μην μιλήσω για την παραλία... Λόγω της μεγάλης ζέστης και πάλι ζεσταίνεται πολύ το iphone. Αν το χρησιμοποιείς κιόλας ταυτόχρονα με 3G σήμα, θερμαίνεται αρκετά...

 

Μόνο σε μένα συμβαίνουν αυτά ή τα έχει παρατηρήσει και κανάς άλλος; Και ποια είναι η λύση στο πρόβλημα; :confused:

Σου φορτιζει κανονικα οταν εχεις το navigon ανοιχτο? Γιατι σημερα που ειχα το navigon ανοιχτο καποια στιγμη μου ξεφορτισε τελειως,κλεινω το navigon και φορτιζε ενω οταν το ειχα ανοιχτο δεν φορτιζε καθολου
Link to comment
Share on other sites

Σου φορτιζει κανονικα οταν εχεις το navigon ανοιχτο? Γιατι σημερα που ειχα το navigon ανοιχτο καποια στιγμη μου ξεφορτισε τελειως,κλεινω το navigon και φορτιζε ενω οταν το ειχα ανοιχτο δεν φορτιζε καθολου

Αν χτυπαει ο ηλιος στο παρμπρίζ όχι δε φορτίζει κανονικά! Δείχνει την πρήζα και όχι τον κεραυνό. Λογω υπερθερμανσης συμβαίνει αυτό. Βασικά υπάρχει θέμα όμως... Δε μπορεί να υπερθερμαίνεται τόσο εύκολα... Στην παραλία εξαντλείται πολύ γρήγορα η μπαταρία και το iphone ζεσταινεται πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί. Απλά κανε πάντα τα καινούρια update κ είσαι οκ.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω λίγο την βοήθεια σας να ρωτήσω κάτι..... Έχω κάποιες αγορασμένες εφαρμογές στο itunes στο pc.... ας πούμε ότι τις περνάω στο δικό μου iphone.... σε περίπτωση που θέλω να τις περάσω και σε άλλο iphone τι γίνεται? πως μπορώ να περάσω αγορασμένες εφαρμογές που έχω σε άλλα iphone πλην του δικού μου... π.χ. το Navigon που έχω και θέλω να το περάσω και στης Θείας μου θα περαστεί η πρέπει να το ξανά πληρώσω? Πώς θα γίνει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω λίγο την βοήθεια σας να ρωτήσω κάτι..... Έχω κάποιες αγορασμένες εφαρμογές στο itunes στο pc.... ας πούμε ότι τις περνάω στο δικό μου iphone.... σε περίπτωση που θέλω να τις περάσω και σε άλλο iphone τι γίνεται? πως μπορώ να περάσω αγορασμένες εφαρμογές που έχω σε άλλα iphone πλην του δικού μου... π.χ. το Navigon που έχω και θέλω να το περάσω και στης Θείας μου θα περαστεί η πρέπει να το ξανά πληρώσω? Πώς θα γίνει?

Δοκίμασες να κάνεις Transfer purchases από το δικό σου και στη συνέχεια να συγχρονίσεις την εφαρμογή στο iPhone της θείας σου;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις Transfer purchases από το δικό σου και στη συνέχεια να συγχρονίσεις την εφαρμογή στο iPhone της θείας σου;

Transfer purchases τι ακριβώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

Transfer purchases τι ακριβώς είναι?

Μεταφέρει τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες από το iPhone στο iTunes.

Κάνεις δεξί κλικ στο xxxxx's iPhone και Transfer purchases

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση. Στις διακοπες μου ανοιξα το GPS (Sygic AURA) και μου εβγαλε το συμβολακι "Ε" διπλα στο logo της εταιρειας. Γνωριζω οτι το "Ε" ειναι το EDGE αλλα οταν εκλεισα το GPS (μεσω sbsettings) το "Ε" παρεμεινε και μου εφαγε ολη τη μπαταρια. Επισης στο sbsettings το EDGE το εδειχνε κλειστο (δηλ.κοκκινο και οχι πρασινο). Υπαρχει αλλος τροπος να το κλεινω για να μη ξεμενω απο μπαταρια καθε φορα που χρησιμοποιω το GPS?
[sIGPIC][/sIGPIC] Εγγραφή: Οκτ. 2003 - It's been a while....
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση. Στις διακοπες μου ανοιξα το GPS (Sygic AURA) και μου εβγαλε το συμβολακι "Ε" διπλα στο logo της εταιρειας. Γνωριζω οτι το "Ε" ειναι το EDGE αλλα οταν εκλεισα το GPS (μεσω sbsettings) το "Ε" παρεμεινε και μου εφαγε ολη τη μπαταρια. Επισης στο sbsettings το EDGE το εδειχνε κλειστο (δηλ.κοκκινο και οχι πρασινο). Υπαρχει αλλος τροπος να το κλεινω για να μη ξεμενω απο μπαταρια καθε φορα που χρησιμοποιω το GPS?

Settings > General > Network > Cellular Data > Off αν βέβαια έχεις περάσει την έκδοση iOS 4

Απλά θα χρεάζεται να το αλλάζεις σε On όταν θα θέλεις να μπεις στο GPS ή να surfάρεις χωρίς Wi-Fi

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε ρε παιδιά... Έκλεισε ξαφνικά το iphone και δεν ξαναάνοιξε!!! Είχε μπαταρία, σχεδόν γεμάτη! Πατάω ταυτόχρονα τα δυο πλήκτρα για πολύ ώρα, τίποτα...

 

Πατάω το home button, το βάζω στο usb με ανοιχτό το itunes πάλι τίποτα...

 

Τι διάλο, τι έπαθε;;; Εν τω μεταξύ το ebuddy με έδειχνε ότι ήμουν μέσα. Έκανα κλήση χτυπούσε μισή φορά και έλεγε μετά ότι δεν είμαι διαθέσιμος... Τι γίνεται, τι λύση υπάρχει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Για να μην την ξαναπατησω.

 

Κανω sync contacts με τα windows contacts μεσω iTunes.

 

Εσβησα καμια 30αρια επαφες απο το iPhone μου. Τωρα θελω να περαστουν οταν κανω sync προς το computer και να παραμεινουν οπως εχει στο iPhone και οχι να ενημερωθει το iPhone απο το pc Και ξανασβηνω παλι....

 

Κανω απλα Sync ή πρεπει να κανω καμια επιπλεον ρυθμιση;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να παρω το 4 αλλα δεν εχω ξαναπαρει ποτε παλι iphone,χρειαζεται και το itunes οπωσδηποτε για να λειτουργει το τηλεφωνο και να το αναβαθμιζεις?Γιατι απο οτι εχω ακουσει στο itunes πρεπει να κανεις λογαριασμο και να πληρωνεις...

 

 

Και κατι ασχετο πως μπορω να μεταφερω αρχεια στο iphone αφου δε λειτουργει το bluetooth?Έχει webTV το κινητο?

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις λογαριασμό ναι χρειάζεται, να πληρώνεις όμως όχι. Πληρώνεις μόνον εφόσον αγοράζεις εφαρμογές, τραγούδια κλπ. Σε κάθε περίπτωση η εγκατάσταση του iTunes είναι απαραίτητη εφόσον πάρεις iPhone καθώς μέσω αυτού το αναβαθμίζεις, περνάς εφαρμογές, τραγούδια, φωτογραφίες και videos.
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Για να μην την ξαναπατησω.

 

Κανω sync contacts με τα windows contacts μεσω iTunes.

 

Εσβησα καμια 30αρια επαφες απο το iPhone μου. Τωρα θελω να περαστουν οταν κανω sync προς το computer και να παραμεινουν οπως εχει στο iPhone και οχι να ενημερωθει το iPhone απο το pc Και ξανασβηνω παλι....

 

Κανω απλα Sync ή πρεπει να κανω καμια επιπλεον ρυθμιση;

 

Εάν κατάλαβα καλά αυτό που ζητάς είναι αντίστροφο sync από το iPhone στον Υπολογιστή, πράμα το οποίο δεν υποστηρίζεται στο iTunes. Με άλλα λόγια εάν σβήσεις κάποιες επαφές από το iTunes αυτές δεν θα διαγραφούν από τον Υπολογιστή αλλά επίσης δεν θα περαστούν ξανά στην συσκευή με την προϋπόθεση βέβαια πως δεν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή Replace Contacts from PC στο iTunes. Εάν θες να σβήσεις τελείως κάποια επαφή για να είσαι σίγουρος πως δεν θα περαστεί ποτέ ξανά στο κινητό μπορείς να το κάνεις από το Outlook στον Υπολογιστή.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις λογαριασμό ναι χρειάζεται, να πληρώνεις όμως όχι. Πληρώνεις μόνον εφόσον αγοράζεις εφαρμογές, τραγούδια κλπ. Σε κάθε περίπτωση η εγκατάσταση του iTunes είναι απαραίτητη εφόσον πάρεις iPhone καθώς μέσω αυτού το αναβαθμίζεις, περνάς εφαρμογές, τραγούδια, φωτογραφίες και videos.

 

κατα τα αλλα τιθεται σε λειτουργια οπως τα αλλα κινητα οταν το αγοραζεις ετσι??δεν εχει καποια διαφορα απο τα αλλα κινητα??

 

Μονο μεσω itunes μπορω να μεταφερω αρχεια στο iphone 4?Να μεταφερω ενα αρχειο απο τον υπολογιστη στο κινητο ή να μου στειλει καποιος απο αλλο κινητο ειναι αδυνατον?

Link to comment
Share on other sites

κατα τα αλλα τιθεται σε λειτουργια οπως τα αλλα κινητα οταν το αγοραζεις ετσι??δεν εχει καποια διαφορα απο τα αλλα κινητα??

 

Μονο μεσω itunes μπορω να μεταφερω αρχεια στο iphone 4?Να μεταφερω ενα αρχειο απο τον υπολογιστη στο κινητο ή να μου στειλει καποιος απο αλλο κινητο ειναι αδυνατον?

 

Το iPhone μόνο από το iTunes συνεργάζεται για να βάλει μέσα τα πάντα.. (Photos music κτλ)

 

Όσο για το 2ο όχι δεν μπορείς να δώσεις η να σου δώσουν από άλλο κινητό..

 

Έχουν γραφτεί πολλά για το iPhone και ίσως θα πρέπει για μένα να διαβάσεις το τι κάνει και τι δεν κάνει το iPhone πριν το αγοράσεις..

 

Φιλικά!

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ειμαι τελειος ασχετος τελικα ...τελικα ειναι τοσο διαφορετικο απο τα αλλα κινητα??

 

μεχρι τωρα ειχα SΕ και ΝΟΚΙΑ...μαλλον θα τα βρω μπαστουνια..

 

 

παρεπιπτοντως καπου διαβασα οτι υπαρχει καποιο accessorry που του επιτρεπει να εχει ραδιοφωνο...ισχυει?

 

 

Αυτο που ειπες οτι απο Itunes μεταφερεις τα τραγουδια...εννοεις και αυτα που δεν δεν αγορασες απο εκει?? αυτα που εχεις ηδη στον υπολογιστη δηλαδη

Edited by OptimusMaximus
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...