Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ειναι δυστηχως,τωρα το σκεφτομαι για να ακουσω ραδιοφωνο στο κινητο.Κατι ασχετο γνωριζει κανεις αν μπορεις να βαλεις στο κινητο live wallpapers?:worry:Οπως αυτα που εχουν τα android?

 

Να κανω και εγω μια ερωτηση μπορουμε να παμε το τλφ στην αρχική του βερσιον?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατι ασχετο γνωριζει κανεις αν μπορεις να βαλεις στο κινητο live wallpapers?:worry:Οπως αυτα που εχουν τα android?

Όχι.

 

 

Να κανω και εγω μια ερωτηση μπορουμε να παμε το τλφ στην αρχική του βερσιον?

Εννοείς να κάνεις downgrade σε παλιότερη/αρχική έκδοση λογισμικού;

Αν ναι, τότε όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

 

 

Εννοείς να κάνεις downgrade σε παλιότερη/αρχική έκδοση λογισμικού;

Αν ναι, τότε όχι.

 

Ναι αυτο εννοω, και πιστευω οτι το κανουν επίτηδες για να αγανακτισεις και να παρεις κανενα ποιο καινουργιο μοντέλο.

Αντε τωρα να περιμενεις την επομενη αναβάθμιση μηπως και φτιαξει και αν φτιαξει απο μενα ειναι η τελευταία φορα που κανω αναβάθμιση σε νοκια τλφ.:angry:

Link to comment
Share on other sites

Να κανω και εγω μια ερωτηση μπορουμε να παμε το τλφ στην αρχική του βερσιον?

 

εγω θα αλλαζα product code ( αυτο με το οποιο εχει σαν τελευταιο firmware το firmware που ξερω οτι δουλευε καλα στην συσκευη μου) θα εβαζα το firmware που θελω.Και μετα , βουρ στο παλιο product code για μετεπειτα υποστηριξη. :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες.

Το NSU αναγνωρίζει πως υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού από αυτή που είναι διαθέσιμη για το καθε product code.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που λες.

Το NSU αναγνωρίζει πως υπάρχει νεότερη έκδοση λογισμικού από αυτή που είναι διαθέσιμη για το καθε product code.

 

καποια product code δεν εχουν μεινει λιγο πισω σε firmware? εγω ετσι εχω κανει το ν81 μου...χμ χμ...ισως και να κανω λαθος , ασχετα που εχω αφησει κ λιγο το φλας γενικοτερα..ΝΑ ρωτησω, στο 5530 αξιζει να κανουμε το flashing για τις unsigned εφαρμογες? Γιατι πολλα θεματα που παω να βαλω βγαζουν σφλαμα πιστοποιητικου...

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ρωτησω, στο 5530 αξιζει να κανουμε το flashing για τις unsigned εφαρμογες? Γιατι πολλα θεματα που παω να βαλω βγαζουν σφλαμα πιστοποιητικου...

 

Αυτό εξαρτάτε από εσένα. Εάν υπογράψεις τα θέματα μπορείς να το κάνεις εγκατάσταση χωρίς να χρειαστεί να κάνεις flashing στην συσκευή. Εάν θέλεις να ρωτήσεις κάτι άλλο σχετικό με τα θέματα μπορούμε να συνεχίσουμε στο επίσημο θέμα.. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και συγγνωμη για το off-topic..γρηγορη κινηση λογω οτι βρισκομαι στην εργασια μου :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αγορασα ενα 5530 απο το ebay και κατι επαθε μετα απο ενα διμηνο και δε δουλευει σωστα

μερικα κουμπια δε δουλευουν ποτε,και αλλα ειτε μενουν μονιμα πατημενα ειτε δουλευουν οποτε να ναι.

επικοινωνησα με τον πωλητη (ελληνας) αλλα δεν ειχε την αποδειξη να μου τη στειλει.

στη νοκια θα το δεχτουν με την αποδειξη του ebay?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,αγορασα ενα 5530 απο το ebay και κατι επαθε μετα απο ενα διμηνο και δε δουλευει σωστα

μερικα κουμπια δε δουλευουν ποτε,και αλλα ειτε μενουν μονιμα πατημενα ειτε δουλευουν οποτε να ναι.

επικοινωνησα με τον πωλητη (ελληνας) αλλα δεν ειχε την αποδειξη να μου τη στειλει.

στη νοκια θα το δεχτουν με την αποδειξη του ebay?

 

Ειναι απλο πας αυριο πρωι στην νοκια και τους ρωτας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. πήγα να συνδέσω το κινητό με το pc διάλεξα μαζική αποθήκευσή και μετά εκλισε το κινητό κ δεν ξανά άνοιξε off το κινητό βάζω φορτιστή τπτ ... έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να έπαθε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από εμένα!!

Το πρόβλημα που είχα με το κινητό (έκλεινε όταν με έπαιρναν τηλέφωνο ή όταν εγώ έκανα κλήση) λύθηκε. Το χαρτί που μου δόθηκε με την παραλαβή από το σέρβις γράφει Αναβάθμιση-Αντικατάσταση ανταλλακτικών. Μάλλον θα άλλαξαν κάποιο τσιπάκι (ή και εγώ δε ξέρω τι άλλο). Μια βδομάδα που το έχω στα χέρια και πάλι, δε βγάζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

Ένιωσα υποχρεωμένος να σας ενημερώσω με την περίπτωσή μου, μήπως τύχει σε κάποιο άλλο άτομο το ίδιο συμβάν.

 

Σας ευχαριστώ : )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από εμένα!!

Το πρόβλημα που είχα με το κινητό (έκλεινε όταν με έπαιρναν τηλέφωνο ή όταν εγώ έκανα κλήση) λύθηκε. Το χαρτί που μου δόθηκε με την παραλαβή από το σέρβις γράφει Αναβάθμιση-Αντικατάσταση ανταλλακτικών. Μάλλον θα άλλαξαν κάποιο τσιπάκι (ή και εγώ δε ξέρω τι άλλο). Μια βδομάδα που το έχω στα χέρια και πάλι, δε βγάζει κανένα απολύτως πρόβλημα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

Ένιωσα υποχρεωμένος να σας ενημερώσω με την περίπτωσή μου, μήπως τύχει σε κάποιο άλλο άτομο το ίδιο συμβάν.

 

Σας ευχαριστώ : )

 

το προβλημα ειναι με τον αισθητηρα που κανει το φωτισμο της οθονης να κλεινει οταν μιλαμε στο τηλ.και λυνετε με αντικατασταση του

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πριν λίγες μέρες μου έφεραν δώρο το 5530 και "παίζοντας" :X με το κινητό και με το OVI suite έκανα το update που μου έβγαλε ότι υπάρχει διαθέσιμο. (Κάτι σε 0080 είχε και τωρα μπήκε το ...0009).

Το έκανα αλλά δεν έχει ελληνικά :wacko: (στα μηνύματα βασικά τα χρειάζομαι). Υπάρχει τρόπος να επανέλθω στο προηγούμενο software και απο που?

 

Ευχαριστώ πολύ για την καθοδήγηση. Τα καταφερα!

(Στα βαθιά νερά έπεσα ξαφνικά!!! :lol:)

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Panasonic GD50, Ericsson T18s, Ericsson T20i, Nokia 3410, Nokia 5210, Sharp GX25 (Ferrari), Sharp GX40, Sharp 770SH (McLaren Mercedes), Nokia 6300, Nokia 5530
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Επειδη σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να μου απαντησετε σε 2 πραγματακια.

 

1)Επειδη με ενδιαφερουν παρα πολυ τα μηνυματα και το qwerty,ειναι ευκολο το πατημα του (εικονικου) πληκτρολογιου οταν ψαχνεις κατι ή οταν στελνεις μηνυμα ή η οθονη σε περιοριζει καπως με αποτελεσμα για παραδειγμα να πατιεται συχνα το διπλανο γραμμα απο αυτο που θελεις να γραψεις?

 

2)Επειδη δεν το βλεπω να το εχουν τα mainstream μαγαζια παρα μονο το multirama στα 222 ευρω,λεω να το αγορασω απο ενα μαγαζι στο ιντερνετ που το εχει λιγο θφηνοτερα.Να το ρωτησω αν εχει τη σφραγιδα της alpha copy?Ετσι εγγυειται οτι εχει Ελληνικα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.Επειδη σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο κινητο θα ηθελα να μου απαντησετε σε 2 πραγματακια.

 

1)Επειδη με ενδιαφερουν παρα πολυ τα μηνυματα και το qwerty,ειναι ευκολο το πατημα του (εικονικου) πληκτρολογιου οταν ψαχνεις κατι ή οταν στελνεις μηνυμα ή η οθονη σε περιοριζει καπως με αποτελεσμα για παραδειγμα να πατιεται συχνα το διπλανο γραμμα απο αυτο που θελεις να γραψεις?

 

2)Επειδη δεν το βλεπω να το εχουν τα mainstream μαγαζια παρα μονο το multirama στα 222 ευρω,λεω να το αγορασω απο ενα μαγαζι στο ιντερνετ που το εχει λιγο θφηνοτερα.Να το ρωτησω αν εχει τη σφραγιδα της alpha copy?Ετσι εγγυειται οτι εχει Ελληνικα σωστα?

1) Αυτό εξαρτάται από τον χρήστη πιστεύω αν θα τον βολέψει το εικονικό qwerty πληκτρολόγιο. Για παράδειγμα εμένα ποτέ δεν με βόλεψε το εικονικό πληκτρλόγιο qwerty της Nokia. Άλλους μπορεί να τους βολεύει. Εγώ πάντα έγραφα και γράφω με το αλφαριθμητικό πληκτρολόγιο. Λόγο του ότι η οθόνη είναι resistive όταν πας να γράψεις κάπως γρήγορα ή βιαστικά τότε το πιο πιθανό είναι να πατήσεις άλλο γράμμα. Στο εικονικό qwerty γράφεις πιο εύκολα αν χρησιμοποιείς γραφίδα (προσωπική άποψη).

 

2) Για να σιγουρευτείς ότι θα είναι Ελληνικό το κινητό θα πρέπει να πληρεί τις προϋποθέσεις που αναφέρονται στο Περί παράλληλων εισαγωγών...

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

OK.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.Επειδη ενας φιλος μου ειπε να σκεφτω και το 5800,ειμαι σε διλημμα για το ποιο ν'αγορασω.Το 5800 εχει μεγαλυτερη οθονη.Μηπως αυτο βοηθαει και στο πατημα του εικονικου πληκτρολογιου ή ειναι ιδια η αισθηση με το 5530?Επισης,ενα σημαντικο αρνητικο για μενα που ειδα στο 5800(σε ενα βιντεο στο you tube ειναι οτι μερικες φορες θελει 2 φορες πατημα ωστε να επιλεξεις αυτο που θελεις. Το κακο ειναι οτι στο καταστημα Nokia που ειναι πιο κοντα μου,δεν τα εχουν ως εκθεσιακα κομματια ωστε να τα δοκιμασω. Edited by Johanvil
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι απο το τελυταιο update που εχω κανει..εκτος οτι εχει μειωθει η σποδοση της μπαταριας,οταν προσπαθω να μπω στην καμερα..απο το πλαινο κουμπι,μπαινει αλλα η καμερα δεν δουλευει,φαινεται μαυρη η εικονα.την κλεινω..την ξανα ανοιγω το ιδιο.

με επανεκκινηση δουλευει σωστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξανα περνα το firmware

Πως να το ξαναπερασω.αφου εχω τελευταια εκδοση λογισμικου! ολες τις αναβαθμισεις τις εχω online απο το κινητο! ,γενικοτερα η τελευταια εκδοση δεν ειναι σταθερη και δεν μπορω να κανω δυστηχως τιποτα γι'αυτο...:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το ovi suite και ξαναπερνα την ιδια εκδοση.γινεται.Η τελευταια οντς δεν ειναι σταθερη, εχει χαλια αυτονομια και γενικοτερα ειναι πιο βαρια....
Link to comment
Share on other sites

βαλε το ovi suite και ξαναπερνα την ιδια εκδοση.γινεται.Η τελευταια οντς δεν ειναι σταθερη, εχει χαλια αυτονομια και γενικοτερα ειναι πιο βαρια....

 

 

Συμφωνω απολυτα. Χειροτερη αυτονομια, πιο βαρια εκδοση και συνεχομενα κολληματα και restart...

Αντι το νεο firmware να ειναι καλυτερο απο το προηγουμενο συμβαινει δυστηχως το αντιθετο :cry:

 

Απο το κακο στο χειροτερο παει η Νοκια δυστηχως :cry:

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω...απλως τρεχει κ δε φτανει αυτην την στιγμη...νταξει...αν παει απο το κακο στο χειροτερο η νοκια η SE τι κανει...τεσπα

αποψεις ειναι και διυστανται<---τρελο ορθογραφικο :D λογω δουλειας... :P

Link to comment
Share on other sites

...που μου θέλει στα γεράματα, τατς &τατς (touch-screen)

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό το κινητό για τον πατέρα μου.

Μπορεί κάποιος από εσάς, να μου αναφέρει τα πράγματα που ΔΕΝ σας αρέσουν κ έχετε απογοητευτεί από αυτά, μετά την απόκτηση του 5530?

 

Δεν θέλω να μάθω, τι άλλα χαρκακτηριστικά θα μπορούσε να είχε...

 

...ΑΛΛΑ για τυχόν παράξενα πράγματα, τα οποία σας δυσκολεύουν στην απλή καθημερινή χρήση (τηλέφωνα, αυτονομία, απόκριση οθόνης, μενού, δυνατός ήχος κλήσης,).

Όπως είπα, η συσκευή, προορίζεται για τον πατέρα μου.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...