Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, φυσικά όλα είναι κλειστά!!

Το ελέγχω άλλωστε τακτικά αυτό (εννοώ πατάω κρατημένο το μεσαίο κουμπί και μου δείχνει 1)το μενού και 2)την αρχική οθόνη).

Γι'αυτό άλλωστε μου φαίνεται περίεργο. Υποτίθεται ότι η μπαταρία διαρκεί για 25 ώρες μουσική, οπότε ακούγοντας 2 ώρες ανά φόρτιση και με λίγα τηλέφωνα θα έπρεπε να κρατάει αρκετά.

Μηπως δεν ειχες κανει καλες πρωτες φορτισεις?Δηλαδη να αδειαζει τελειως η μπαταρια και μετα να το βαζεις στην φορτιση?:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως η NOKIA κάνει λόγο για 17 ώρες, οι οποίες σε πραγματικές συνθήκες μεταφράζονται σε 12+, όχι και 25..

 

H Nokia δηλώνει 27 ώρες, προφανώς σε ιδανικές (μη-πραγματικές) συνθήκες.

 

Οι πρώτες φορτίσεις ήταν πάντα όπως λες Argonath, ακόμη και τώρα στην πλειόνοτητα των περιπτώσεων αυτό κάνω!

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε πραγματηκές συνθήκες τι ακριβώς ενοείτε?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε πραγματηκές συνθήκες τι ακριβώς ενοείτε?

 

Από ό,τι είχα διαβάσει εδώ παλαιότερα, οι μετρήσεις που αφορούν τις μπαταρίες γίνονται σε συνθήκες όπου το κινητό έχει φουλ σήμα και έτσι δεν είναι σε μια διαρκή διαδικασία να προσπαθεί κάθε φορά να βρει σήμα κτλ.

Link to comment
Share on other sites

έχω να υποβάλω δυο ερωτήσεις....

 

καταρχάς πώς μπορώ να βάλω χάρτες στο κινητό...

 

και κατα δεύτερον πως κάνω Update?

 

ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

έχω να υποβάλω δυο ερωτήσεις....

 

καταρχάς πώς μπορώ να βάλω χάρτες στο κινητό...

 

και κατα δεύτερον πως κάνω Update?

 

ευχαριστώ...

 

Kαλως μας ηρθες.. :)

 

1. Διαβασε τα πρωτα ποστ του καθε επισημου θεματος. Για οποιαδηποτε απορια μπορεις να ρωτησεις στο αναλογο θεμα:

 

 

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Kαλως μας ηρθες.. :)

 

1. Διαβασε τα πρωτα ποστ του καθε επισημου θεματος. Για οποιαδηποτε απορια μπορεις να ρωτησεις στο αναλογο θεμα:

 

 

2. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228724

 

καλώς σας βρήκα!

 

ευχαριστώ!

 

μου προτείνεις να τα κάνω όλα αυτά που μου παρέθεσες?

αν μπορείς ε να με κατατοπήσεις λίγο περισσότερο....

με κάποιο Link για να κατεβάσω και κανένα βήμα

θα σου ήμουν ευγνώμων!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

γεια σας προσπαθω να διαγραψω μια εφαρμογη αλλα μου λεει "αδυναμια διαγραφης αρχειου" ... :mad: εχει κανεις καμια ιδεα για το πως θα την διαγραψω? δεν μπορω ουτε να την διαγραψω ουτε και να την "αναβαθμισω" με νεοτερης εκδοση της...

 

καμια ιδεα εκτος του φορματ ?

 

-------------

 

ξερει κανεις το product code για το 5530 BLACK-RED για ελληνικα ;

κοιταζω στον οδηγο αλλα δεν αναφερει αυτο το χρωμα

Edited by sam66
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας προσπαθω να διαγραψω μια εφαρμογη αλλα μου λεει "αδυναμια διαγραφης αρχειου" ... :mad: εχει κανεις καμια ιδεα για το πως θα την διαγραψω? δεν μπορω ουτε να την διαγραψω ουτε και να την "αναβαθμισω" με νεοτερης εκδοση της...

 

καμια ιδεα εκτος του φορματ ?

Αν έχεις χακάρει τη συσκευή σου διέγραψέ τη χειροκίνητα μέσω του UnSIS και κάποιου file explorer ο οποίος να έχει πρόσβαση σε αρχεία συστήματος. Αυτό αν την έχεις εγκαταστήσει στη μνήμη της συσκευής.

Αν την έχεις στη κάρτα μνήμης μπορείς να κάνεις το παραπάνω χωρίς να έχεις χακαρησμένη συσκευή έχοντας πρόσβαση μέσω του υπολογιστή.

 

Αν και έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές τι είναι και τι κάνει το UnSIS, το αναφέρω ξανά.

Μέσω αυτού του προγράμματος μπορείς να δεις τη κατάτμηση, τα περιεχόμενα καθώς και να κάνεις εξαγωγή των περιεχομένων αρχείων sis/sisx.

 

 

ξερει κανεις το product code για το 5530 BLACK-RED για ελληνικα ;

κοιταζω στον οδηγο αλλα δεν αναφερει αυτο το χρωμα

Αναφέρεται. Είναι το 0573227 (Red).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χακάρει τη συσκευή σου διέγραψέ τη χειροκίνητα μέσω του UnSIS και κάποιου file explorer ο οποίος να έχει πρόσβαση σε αρχεία συστήματος. Αυτό αν την έχεις εγκαταστήσει στη μνήμη της συσκευής.

Αν την έχεις στη κάρτα μνήμης μπορείς να κάνεις το παραπάνω χωρίς να έχεις χακαρησμένη συσκευή έχοντας πρόσβαση μέσω του υπολογιστή.

 

Αν και έχει αναφερθεί πάρα πολλές φορές τι είναι και τι κάνει το UnSIS, το αναφέρω ξανά.

Μέσω αυτού του προγράμματος μπορείς να δεις τη κατάτμηση, τα περιεχόμενα καθώς και να κάνεις εξαγωγή των περιεχομένων αρχείων sis/sisx.

 

 

 

Αναφέρεται. Είναι το 0573227 (Red).

 

 

σε ευχαριστω.

το εχω χακαρει. και η εφαρμογη ( Advanced Device Locks Pro )

ειναι στην μνημη του κινητου. μηπως θα μπορουσε να μου πεις που μπορω να το βρω; ειναι δωρεαν εφαρμογη;

 

 

 

>> uNsIs_v2.5_EN.rar <<

Edited by Itchrist86
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

απο χτες ειμαι κ εγώ κάτοχος του 5530..

το πήρα απο ιταλία (εφόσον μου είναι αδιάφορα τα ελληνικά στο κινητό) 169€..

δεν ξερω αν ειναι καλη τιμη.. ελπίζω να μου βγεί καλό το κινητάκι..

ασχετο αλλα αυτη τη στιγμη σερφάρω με vodafone usb μεσα στο πλοίο της ανέκ στην ανκόνα.. :P

πρωτες εντυπωσεις.. οντως το πισω καπακι ειναι λιγο φτηνο..

το μενου δεν μου φαινεται κ πολυ γρηγορο..

το πακετο ειχε μεσα κ μια κάρτα 4gb..

Aυτα προς το παρον.. μολις το ψαξω θα γραψω κ αλλα..

αφηνω ως avatar αυτο του n70 γιατι ηταν το πρωτο μου smartphone και το ειχα παρει πριν καλα καλα κυκλοφορησει.. :)

Link to comment
Share on other sites

Με 'γεια! Εκανες καλη αγορα.

 

Eμενα παντως μου φαινεται γρηγορο...

 

Οσο για το καπακι πισω.. ειναι λιγο μετριο.

Η εμπροσθια προσοψη ομως ειναι ολα τα λεφτα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδια...φανατικος νοκιας ειπα να το παρω.....την δευτερα το παραγγειλα απο ε-σοπ..ασπρο με μπλε...το περιμενω αυριο...θα σας πω εντυπωσεις....
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα παιδια...φανατικος νοκιας ειπα να το παρω.....την δευτερα το παραγγειλα απο ε-σοπ..ασπρο με μπλε...το περιμενω αυριο...θα σας πω εντυπωσεις....

 

Με 'γεια και σε εσενα φιλε! Καλως ηρθες και στην παρεα μας επισης:) (αν και απότι βλεπω εισαι στη παρεα μας εδω και 3 χρονια)

 

Σε ασπρο-μπλε ειναι απλα φοβερο το 5530. Καλη επιλογη.

Ο,τι απορια σου παρουσιαστει μας λες

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για την υποστηριξη...ειδα και κατι εφαρμογες στο γιουτιουμπ και ειναι σουπερ...θα το περιποιηθω καταλληλως..

 

λετε ναχω προβλημα που το πηρα απο εσοπ?

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

λετε ναχω προβλημα που το πηρα απο εσοπ?

 

Να ειναι παρα-εισαγωγη εννοεις?

Τα ελληνικα 5530 ειναι RM-504

 

Πατωντας *#0000# σου δειχνει τι ειναι..

 

Αλλα βεβαια εσυ δεν το εχεις στα χερια σου ακομη...

 

Αν μπορει καποιος αλλος απο εδω να βοηθησει.. Καποιος που να εχει αγορασει απο eshop, ας μας πει:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω για την υποστηριξη...ειδα και κατι εφαρμογες στο γιουτιουμπ και ειναι σουπερ...θα το περιποιηθω καταλληλως..

 

λετε ναχω προβλημα που το πηρα απο εσοπ?

Διάβασε το παρακάτω S60 5th Edition Platform FAQ -> Περί παράλληλων εισαγωγών... για να δεις πως μπορείς να καταλάβεις αν είναι παρά-εισαγωγής ή όχι. Δεν νομίζω να έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με την συσκευή επειδή είναι από το eshop. Το πιο συνηθισμένο πρόβλημα από τέτοια καταστήματα είναι το αν είναι παρά-εισαγωγής η συσκευή ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Ειμαι και εγω σε αυτην την λιστα των ατομων που θελουν να αγορασουν αυτο το κινητο, και αποτι βλεπω θα το κανω (εκτος αν βαλω ενα ακομα "κατοσταρικο" και παρο το htc Magic).

Η ερωτηση μου ειναι καπως ακυρη αλλα τεσπα:

Γιατι δεν υπαρχει ακομα preview του κινητου στο myDevices? :D

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Ειμαι και εγω σε αυτην την λιστα των ατομων που θελουν να αγορασουν αυτο το κινητο, και αποτι βλεπω θα το κανω (εκτος αν βαλω ενα ακομα "κατοσταρικο" και παρο το htc Magic).

Η ερωτηση μου ειναι καπως ακυρη αλλα τεσπα:

Γιατι δεν υπαρχει ακομα preview του κινητου στο myDevices? :D

καλυτερα να ρωτησεις εναν moderator

παντως αμα παρεις απο την αρχη την θεματικη ενοτητα θα βρεις πολλα review απο χρηστες του myphone.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφτασα μεχρι την σελιδα 4 ή 5, δεν αντεξα αλλο το ματι μου >.<

Παντως μου φανηκε παραξενο γιατι εχει πολυ κοσμο το συγκεκριμενο κινητο

 

Link to comment
Share on other sites

Εφτασα μεχρι την σελιδα 4 ή 5, δεν αντεξα αλλο το ματι μου >.<

Παντως μου φανηκε παραξενο γιατι εχει πολυ κοσμο το συγκεκριμενο κινητο

το συγκεκριμενο κινητο,δυστηχως δεν εχει πολλους φαν χρηστες.τ

το βλεπω κι'εδω μεσα απο την κινηση του topic και επισης το :blink: κι'εξω.αλλωστε το κινητο για ενα μυστηριο τροπο...εξαφανιστηκε απο την αγορα..και τωρα το βρισκεις μονο σαν stock!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την δευτερα το μεσημερι το παραγγειλα απο εσοπ και λογω της απεργιας στα λιμανια θαναι εδω-ροδο- αυριο το αργοτερο μεσημερι λενε..για να δουμε....ουφφ...ααα ....για τις εφαρμογες χρειαζεται το παιθον η σε ορισμενες?
Link to comment
Share on other sites

την δευτερα το μεσημερι το παραγγειλα απο εσοπ και λογω της απεργιας στα λιμανια θαναι εδω-ροδο- αυριο το αργοτερο μεσημερι λενε..για να δουμε....ουφφ...ααα ....για τις εφαρμογες χρειαζεται το παιθον η σε ορισμενες?

Με το καλό να σου έρθει.

Μόνο μερικές εφαρμογές χρειάζονται την εφαρμογή Python. Το χρειάζονται μόνο όσες είναι γραμμένες στην συγκεκριμένη γλώσσα προγραμματισμού.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδια που μπορω να βρω μια αημενια προσοψη για το κινητο??εχω παει σε ολα τα νοκια shops της περιοχης μου κ τιποτα!μ λενε περιμενουμε να μας φερει η νοκια.ξερει κανεις κανενα καταστημα να βρω την ασημενια προσοψη με την μπλε γραμμη στα πλαγια??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...