Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5530 XpressMusic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν την κανεις ΟΤΑ, μεσω wifi δε χανεται τιποτα. αν την κανεις μεσω υπολογιστη και nokia pc suite τοτε ολα διαγραφονται!παντως γενικα κρατα ενα back up απο καιρο σε καιρο..σε σωνει απο πολλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν την κανεις ΟΤΑ, μεσω wifi δε χανεται τιποτα. αν την κανεις μεσω υπολογιστη και nokia pc suite τοτε ολα διαγραφονται!παντως γενικα κρατα ενα back up απο καιρο σε καιρο..σε σωνει απο πολλα!

 

εμένα δεν μου έσβησε τίποτα όταν είχα κάνει την αναβάθμιση μέσω PC!!!

 

Εκανα βέβαια ενα καλό Backup σε ότι είχα και δεν είχα στο τηλέφωνο αλλά δεν χρειάστηκε τελικά!!!

 

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Έγινε μετακίνηση του υπόλοιπου μηνύματος εδώ.

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν μου έσβησε τίποτα όταν είχα κάνει την αναβάθμιση μέσω PC!!!

 

Εκανα βέβαια ενα καλό Backup σε ότι είχα και δεν είχα στο τηλέφωνο αλλά δεν χρειάστηκε τελικά!!!

 

Kαι σε μενα δε χαθηκε τιποτα μετα απο αναβαθμιση μεσω pc suite...

 

 

Ομάδα Διαχείρισης :

Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms

Edited by nervous
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει από την εποχή που κυκλοφόρησε το S60 3rd Edition Feature Pack 2. Μετά από αναβάθμιση είτε μέσω NSU ή FOTA, δεν χάνεται τίποτα από δεδομένα ή ρυθμίσεις που υπάρχουν στην συσκευή. Αυτό το χαρακτηριστικό συνεχίζεται και στο S60 5th Edition αλλά και στο Maemo. Το να κρατάμε αντίγραφο ασφαλείας πριν από αναβάθμιση δεν είναι αναγκαίο αλλά προτείνεται για το ενδεχόμενο μήπως συμβεί κάτι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τι διορθωνει το νεο update?? εγω που δεν εχω εως τωρα ουτε ενα κολληματακι..αξιζει να την κανω :blink: ?

επισης να αναφερω με την χρηση που κανω..τωρα 3 βδομαδες που εχω το κινητο,(5 λεπτα ομιλιας και κανα 20λεπτο wifi την ημερα) αγγιζω 5 μερες χαλαρα αποδοση μπαταριας.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω να κανω 2 παρατηρησεις για το κινητο!1) εκανα αυτο που ειδα με την μπαταρια να μην το κλεινω το βραδυ κ διαπυστωσα οτι πλεον κ με συχνη χρηση μου κραταει ανετα 3 μερες(κ με ανοικτο wi-fi για μιση ωρα τουλαχιστον καθε μερα)...2)δεν ειναι πολυ καλο αυτο που διαπυστωσα για το κουμπι του ξεκλειδωματος που εχει γινει πολυ μαλακο και δεν ξερω ποτε θα μου μεινει στο χερι!αν χαλασει γινεται να φιαχτει αν το παω στην νοκια??αν και το εχω παρει απο το πλαισιο να το παω σε nokia shop?οποιος ξερει ας μου απαντησει παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

2)δεν ειναι πολυ καλο αυτο που διαπυστωσα για το κουμπι του ξεκλειδωματος που εχει γινει πολυ μαλακο και δεν ξερω ποτε θα μου μεινει στο χερι!αν χαλασει γινεται να φιαχτει αν το παω στην νοκια??αν και το εχω παρει απο το πλαισιο να το παω σε nokia shop?οποιος ξερει ας μου απαντησει παρακαλω!

 

Φυσικά μπορείς να το πας σε nokia shop για όσο διάστημα ισχύει η εγγύησή του, δε χρειάζεται να απευθύνεσαι στο Πλαίσιο για οτιδήποτε.

Αν σου χαλάσει το πλήκτρο, φυσικά και μπορεί να αντικατασταθεί.

(για την ακρίβεια οποιοδήποτε μέρος της πρόσοψης χαλάσει σε Nokia τηλέφωνο αντικαθίσταται)

Δεν ξέρω αν θα γίνει δωρεάν ή αν θα πληρώσεις για το ανταλλακτικό όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα επεισα την κοπελα μου να παρει το 5530. Μεσω εκεινης λοιπον 8α το επεξεργαζομαι και εγω:p

 

Πιστευω πως απο το Viewty που ειχε, ειναι μια καλη αλλαγη (ανοιχτο λειτουργικο κλπ κλπ)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Tελικα επεισα την κοπελα μου να παρει το 5530. Μεσω εκεινης λοιπον 8α το επεξεργαζομαι και εγω:p

 

Πιστευω πως απο το Viewty που ειχε, ειναι μια καλη αλλαγη (ανοιχτο λειτουργικο κλπ κλπ)

 

κυρίως λόγο του ανοικτού λειτουργικού και της πληθώρας των προγραμμάτων που μπορείς να βρεις γι'αυτό...;)

Link to comment
Share on other sites

Eπισης, το 5530 το θεωρω πιο ωραιο και "σωστο" τηλεφωνο απο το 5800

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι διορθωνει το νεο update?? εγω που δεν εχω εως τωρα ουτε ενα κολληματακι..αξιζει να την κανω :blink: ?

επισης να αναφερω με την χρηση που κανω..τωρα 3 βδομαδες που εχω το κινητο,(5 λεπτα ομιλιας και κανα 20λεπτο wifi την ημερα) αγγιζω 5 μερες χαλαρα αποδοση μπαταριας.:up:

 

Ναι αξίζει...!!!:)

 

έχει κουβεντιαστεί μερικές σελίδες πίσω, αλλά και να μη το βρεις μέσω myphone κάνε μια αναζήτηση στο google...:google:

Link to comment
Share on other sites

εχω να κανω 2 παρατηρησεις για το κινητο!1) εκανα αυτο που ειδα με την μπαταρια να μην το κλεινω το βραδυ κ διαπυστωσα οτι πλεον κ με συχνη χρηση μου κραταει ανετα 3 μερες(κ με ανοικτο wi-fi για μιση ωρα τουλαχιστον καθε μερα)...

 

"εκανα αυτο που ειδα" :blink:

Τι ακριβως εννοεις;Οτι με το να μην το κλεινεις το βραδυ κραταει πιο πολυ η μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

"εκανα αυτο που ειδα" :blink:

Τι ακριβως εννοεις;Οτι με το να μην το κλεινεις το βραδυ κραταει πιο πολυ η μπαταρια;

με την εκφραση που δεν καταλαβαινεις δεν φταιω εγω!ειχα δει σε κατι forums σχετικα με το 5530 κ ειπα να το πω να διευκολυνω μερικους με την μπαταρια τους.τωρα αν εσυ στεκεσαι εκει τι να σου πω?προβλημα σου...(κ για να καταλαβεις) το βραδυ που θελω να κοιμηθω επιλεγω το προφιλ εκτος συνδεσης κ αφηνω το κινητο!με το να το κλεινεις ειναι χειροτερο κ να το ανοιγεις το πρωι.αν θες κανε αυτο που σου λεω κ πες μου αποτελεσματα μετα την πρωτη εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω οτι ειναι χειροτερο να το κλεινεις.. απο το να το εχεις ανοιχτο εστω και στο προφιλ "εκτος συνδεσης" :blink: :wacko:

εγω το κλεινω και η αποδοση της μπαταριας οπως ειπα και παραπανω ειναι η μεγιστη με 5 μερες το ελαχιστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω οτι ειναι χειροτερο να το κλεινεις.. απο το να το εχεις ανοιχτο εστω και στο προφιλ "εκτος συνδεσης" :blink: :wacko:

εγω το κλεινω και η αποδοση της μπαταριας οπως ειπα και παραπανω ειναι η μεγιστη με 5 μερες το ελαχιστο.

Έχω την εντύπωση πως κατα το start up τραβάει πολύ μπαταρία.

Βασικά αν υπάρχει κάποια περίπτωση να κρατάει έτσι πιο πολύ θα πρέπει να φροντίσει κανείς να κλείσει τις proccess που τρέχουν για να μην τραβάν ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

εγω ολα μου τα κινητα τα κλεινω το βραδι και εως τωρα σε ολα μετα απο πολυχρησια εχω τις καλυτερες αναμονες :up:

Μολις προσπαθησα να κανω ενημερωση λογισμικου μεσα απο το κινητο και ενημερωσα ολες τις εφαρμογες οπως ovi store,adobe flash lite,python,email φτανω στην ενημερωση λογισμικου και παταω οκ και εκτος οτι δεν γινετε τιποτα μου βγαζει ενα ! Και δεν κανει τιποτα.φταιω εγω σε κατι ;;

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αναβάθμιση μέσω του Ovi Pc Suite καλυτερα...

καλα θα ητανε ετσι,αλλα το pc μου εχει καμενες ολες τις θυρες usb!

δεν με πειραζει κιολας αμα δεν γινει,απλα επειδη το προσπαθησα αναφερω αυτο το πρβλημα :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα θα ητανε ετσι,αλλα το pc μου εχει καμενες ολες τις θυρες usb!

 

ααα, είσαι πυρόπληκτος δηλαδή!!!!:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

αλλα μου κανει εντυπωση!! εδω κατεβασα ενημερωσεις για τα παντα..H σημαντικη που ηταν προτεινωμενη :food: πορτα :lol: :lol:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αλλα μου κανει εντυπωση!! εδω κατεβασα ενημερωσεις για τα παντα..H σημαντικη που ηταν προτεινωμενη :food: πορτα :lol: :lol:

 

ποιος νομίζεις ότι είσαι ρε φίλε που δεν θα φας πόρτα απο τη ΝΟΚΙΑ?:p

 

Στα σοβαρά τώρα, θα σου πρότεινα να την κάνεις την αναβάθμιση με κάποιο τρόπο, δεν θα δεις κάτι τελείως διαφορετικό αλλά ψιλοβελτιώσεις όσο αφορά την μέτρηση της μπαταρίας, λίγο την ανταπόκριση του accelometer κ.α.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος μου θελει πολυ να αγορασει το κινητο αλλα ανησυχει για τον αν θα του παρουσιασει προβληματα ειτε στο software ειτε στο hardware...μπορειτε να μου πειτε τα βασικα πλοβληματα που σας εχει παρουσιασει και αν διορθονονται???

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος μου θελει πολυ να αγορασει το κινητο αλλα ανησυχει για τον αν θα του παρουσιασει προβληματα ειτε στο software ειτε στο hardware...μπορειτε να μου πειτε τα βασικα πλοβληματα που σας εχει παρουσιασει και αν διορθονονται???

ευχαριστω εκ των προτερων!

εμενα κανενα προβλημα εως τωρα! το προτεινω ανεπιφυλακτα :up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος μου θελει πολυ να αγορασει το κινητο αλλα ανησυχει για τον αν θα του παρουσιασει προβληματα ειτε στο software ειτε στο hardware...μπορειτε να μου πειτε τα βασικα πλοβληματα που σας εχει παρουσιασει και αν διορθονονται???

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Eγω εχω προβλημα με τους ηχους στις επαφες.Δε δουλευουν με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενας φιλος μου θελει πολυ να αγορασει το κινητο αλλα ανησυχει για τον αν θα του παρουσιασει προβληματα ειτε στο software ειτε στο hardware...μπορειτε να μου πειτε τα βασικα πλοβληματα που σας εχει παρουσιασει και αν διορθονονται???

ευχαριστω εκ των προτερων!

 

εμενα μονο προβληματα εχει :p:ninja: αλλα εγω ειμαι περιπτωσαρα.....γενικα ομως δεν συγκρινεται με κανενα αλλο σε αυτα τα λεφτα...ειναι πραγματικα οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις με 230 € (τοσο νομιζω εχει παει)...:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...