Jump to content

Το πιο όμορφο κινητό


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλα το πιο ομορφο κινητο ειναι αυτο που βλεπουν πιο ομορφο τα ματια του καθενος.

Οποτε ειναι καθαρα υποκειμενικο και μονο.

 

Για μένα υπάρχει και αντικειμενικότητα στο θέμα. Ως αντικειμενικά κριτήρια ομορφιάς θεωρώ:

1) το να είναι όσο το δυνατό πιο λεπτό

2) το να είναι φτιαγμένο από μέταλλο ή γυαλί

3) το να έχει όσο το δυνατό λιγότερα κουμπιά και τα κουμπιά να μην κάνουν μπαμ.

 

Από κει και πέρα το θέμα είναι υποκειμενικό ( πχ γωνίες ή στρογγυλές άκρες ). Για μένα και για πολλούς με βάση τα posts εδώ, το θέμα θα έπρεπε να λεγόταν "Το πιο όμορφο κινητό μετά το Huawei P6" :)

Link to comment
Share on other sites

Οσο κι αν φανει κοινοτυπο, αντικειμενικα, θεωρω το Note 2 σε τιτανιο-γκρι, ενα πανεμορφο και λουσατο ταμπλετοφωνο.Το αφηνεις στο τραπεζι σεενα cafe στο Θησειο και ολα τα βλεματα των γυρω πεφτουν πανω του. Ειναι πολυ ομορφο.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το βλέπουν τεράστιο :p

Ακριβώς. Σαν κατσαρόλα είναι.:D

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Σαν κατσαρόλα είναι.:D

 

Τι να πω...Οσοι εχουμε αυτό το εργαλειο (Note2), θεωρω οι περισσοτεροι εχουμε την ιδια αποψη. Είναι ένα λουσατο, ομορφο τηλεφωνο. Οσον αφορα, παλι, το μέγεθος, αυτό είναι πραγματικα υποκειμενικο το ζητημα, αλλα όχι σε σημειο να το λες και "κατσαρολα"!! Αν δεν εχεις ασχοληθεί με αυτό το κινητο, σε προτρέπω να το αποκτησεις. Σε μια εβδομαδα, το πολύ, πιστευω θα εχεις άλλη αποψη.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

sony xperia z1

 

Το οτι θα εβλεπα σε thread με τιτλο το πιο ομορφο κινητο το note 2 δεν το περιμενα παντως το ομολογω...

Απο οτι φαινεται σε καποιους αρεσει το γλιστερο πλαστικο που μοιαζει με μεταλλικο αλλα δεν ειναι. Ολα υποκειμενικα ειναι στην τελικη

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia Z.

 

sony xperia z1

 

Το οτι θα εβλεπα σε thread με τιτλο το πιο ομορφο κινητο το note 2 δεν το περιμενα παντως το ομολογω...

Απο οτι φαινεται σε καποιους αρεσει το γλιστερο πλαστικο που μοιαζει με μεταλλικο αλλα δεν ειναι. Ολα υποκειμενικα ειναι στην τελικη

 

Εδω μεσα παιζει σε ερωτηση "ποιο κινητο εχει τα καλυτερο hardware qwerty πληκτρολογιο" παλι να εβγαινε το note2..:rolleyes::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

one black:p αγαπημενα απο αποψη κατασκευης σε σειρα: ascend p6, xperia z, iphone 5s, optimus g

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Σαν κατσαρόλα είναι.:D

 

Ε κατα κάποιο τρόπο :p

Για τους περισσότερους τουλάχιστον.

 

 

 

 

 

Τι να πω...Οσοι εχουμε αυτό το εργαλειο (Note2), θεωρω οι περισσοτεροι εχουμε την ιδια αποψη. Είναι ένα λουσατο, ομορφο τηλεφωνο. Οσον αφορα, παλι, το μέγεθος, αυτό είναι πραγματικα υποκειμενικο το ζητημα, αλλα όχι σε σημειο να το λες και "κατσαρολα"!! Αν δεν εχεις ασχοληθεί με αυτό το κινητο, σε προτρέπω να το αποκτησεις. Σε μια εβδομαδα, το πολύ, πιστευω θα εχεις άλλη αποψη.

 

Κοίτα, για τη μεγαλύτερη μερίδα του κόσμου είναι ταψί, ψυγείο, παραμανα και άλλα διάφορα που έχω ακούσει :lol: (3 ως τώρα). Για μένα είναι νορμάλ, αλλά οκ, δέχομαι όλα τα αστεία σχόλια :p

 

Στο θέμα μας τώρα, σε καφέ ο Νότης όπως και το σ3 είναι ΠΑΝΈΜΟΡΦΑ.-

 

Sony Xperia Z.

 

 

 

Εδω μεσα παιζει σε ερωτηση "ποιο κινητο εχει τα καλυτερο hardware qwerty πληκτρολογιο" παλι να εβγαινε το note2..:rolleyes::p

 

 

Απαπα κακίες...!

 

 

 

 

sony xperia z1

 

Το οτι θα εβλεπα σε thread με τιτλο το πιο ομορφο κινητο το note 2 δεν το περιμενα παντως το ομολογω...

Απο οτι φαινεται σε καποιους αρεσει το γλιστερο πλαστικο που μοιαζει με μεταλλικο αλλα δεν ειναι. Ολα υποκειμενικα ειναι στην τελικη

 

Ε αυτά είναι γούστα!

Και το παλαιό σου wp γυαλιστερό πλαστικό ήταν και έμοιαζε με σβηστρα :lol:

Εμένα μου άρεσε βέβαια το σχέδιο και μου αρέσει ακόμα (ν9 πάντα, όχι τα ψεύτικα :p)

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Ε αυτά είναι γούστα!

Και το παλαιό σου wp γυαλιστερό πλαστικό ήταν και έμοιαζε με σβηστρα :lol:

Εμένα μου άρεσε βέβαια το σχέδιο και μου αρέσει ακόμα (ν9 πάντα, όχι τα ψεύτικα :p)

 

Έλα που θα συγκρίνουμε τώρα Nokia με Samsung, τις φλούδες πορτοκαλιού με τα τσιπάκια μέσα .. :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...Οσοι εχουμε αυτό το εργαλειο (Note2), θεωρω οι περισσοτεροι εχουμε την ιδια αποψη. Είναι ένα λουσατο, ομορφο τηλεφωνο. Οσον αφορα, παλι, το μέγεθος, αυτό είναι πραγματικα υποκειμενικο το ζητημα, αλλα όχι σε σημειο να το λες και "κατσαρολα"!! Αν δεν εχεις ασχοληθεί με αυτό το κινητο, σε προτρέπω να το αποκτησεις. Σε μια εβδομαδα, το πολύ, πιστευω θα εχεις άλλη αποψη.

το μεγεθος ειναι υποκειμενικο η ομορφια οχι; και αν στο τελος ο bahamut π.χ. αλλαξει αποψη τελικα υπαρχει υποκειμενικοτητα;

 

ο καθενας βλεπει τα πραγματα οπως θελει. για εσενα και τους κατοχους (δεν ξερουμε για ολους) ειναι πανεμορφο βολικο και τα παντα. για αλλους ειναι ασχημο, κατσαρολα, ατομικο τραπεζι και δεν ξερω και εγω τι.

 

επισης το αν το πιασει στα χερια του ισχυει μερικες φορες.. αλλα με ολα ετσι ειναι.. και φαγητο που δεν σαρεσει να τρως αμα το εχεις ολη μερα στη μαπα θα αρχισει να σου αρεσει!

 

δεν στα λεω για να σου πω οτι ειναι χαλια το note. ισα ισα το βρισκω ομορφο,εργαλειο και κτλ αλλα παραμενει ατομικο τραπεζακι..

 

και μην σπαταλατε πληκτρολογια τσαμπα.. το n9 ειναι το ομορφοτερο εξαλλου :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανω υπεροπτικος ουτε και συγκαταβατικος με ειρωνικες διαθεσεις. Υποκειμενικος ο παραγοντας επιλογης και αποψης. Αν παρολα ταυτα συγκρινετε σε εμφανιση και λειτουργικοτητα(γιατι παιζει και αυτό στην συμβολή ομορφιας ενός κινητου) υποδεέστερες, κατ`εμε, συσκευες όπως το Ζ1, τοτε ειχε δικιο ο Αινσταιν....
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

χμ.. λειτουργικοτητα... πενακι το ενα.. το αλλο αδιαβροχο...

 

ετσι οπως το λες ισως και να ειχε δικιο ο αινσταιν.. υποκειμενικα ετσι; :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να φανω υπεροπτικος ουτε και συγκαταβατικος με ειρωνικες διαθεσεις. Υποκειμενικος ο παραγοντας επιλογης και αποψης. Αν παρολα ταυτα συγκρινετε σε εμφανιση και λειτουργικοτητα(γιατι παιζει και αυτό στην συμβολή ομορφιας ενός κινητου) υποδεέστερες, κατ`εμε, συσκευες όπως το Ζ1, τοτε ειχε δικιο ο Αινσταιν....

 

πες μας κιολας τι ειπε και ο einstein.. αναφερεσαι σε αυτο?

"Δύο πράγματα είναι άπειρα σε αυτόν τον κόσμο, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος!"

 

ΥΓ. επισης τι παει να πει λειτουργικοτητα? Ο Χ μπορει να πει οτι το z1 ειναι λειτουργικο και ο Y οτι δεν ειναι λειτουργικο επειδη ειναι τεραστιο και επειδη το button layout εχει μπαγιατεψει εδω και 2 χρονια +

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

[/color]

πες μας κιολας τι ειπε και ο einstein.. αναφερεσαι σε αυτο?

"Δύο πράγματα είναι άπειρα σε αυτόν τον κόσμο, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το σύμπαν δεν είμαι απόλυτα σίγουρος!"

 

ΥΓ. επισης τι παει να πει λειτουργικοτητα? Ο Χ μπορει να πει οτι το z1 ειναι λειτουργικο και ο Y οτι δεν ειναι λειτουργικο επειδη ειναι τεραστιο και επειδη το button layout εχει μπαγιατεψει εδω και 2 χρονια +

 

Συ ειπας

Για το θεμα λειτουργικότητας, οι αποψεις ειπα και πιο πανω είναι υποκειμενικες καθαρα. Δημοκρατια εχουμε....ακομα...

Edited by scorpios44
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω εγώ αντικειμενικότατα φίλε μου.

 

Έτσι όπως το λες φίλε μου, χάνεις κάθε δίκιο, φαίνεσαι σαν φανμποι και πουλας άκυρη τρέλα, με την πολύ κακή έννοια.

Το προσπερνάω όμως όμως όπως και οι υπόλοιποι.

 

Λειτουργικότητα και εμφάνιση/ομορφιά δεν έχουν απολύτως καμία σχέση όπως είναι λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αναφερόμαστε στο πιο όμορφο ή στο πιο λειτουργικό κινητό εδώ μέσα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο αινσταιν τελικα ειχε δικιο!

 

Αν κρινω από τα ανω λεγομενα.....σιγουρα φιλτατε....σιγουρα!!!

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

να ηξερες μονο ποσα κινητα εχουν "πεθανει" σε καφετεριες με ποτηρια που επεσαν πανω τους... αν εχεις την αισθηση οτι το z1 φτιαχτηκε για ... ψαροντουφεκο μαλλον το ρητο που υπονοησες σου ταιριαζει γαντι

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αναφερόμαστε στο πιο όμορφο ή στο πιο λειτουργικό κινητό εδώ μέσα;

 

Κατά πολλους η λειτουργικοτητα, που σε αυτή στηρίζεται και η επιτευξη της τεχνολογικως, για την εμφαση γενικως, πλησιαζει στην αποψη πως χαρακτηριζεται ολη η αισθηση και αποψη για το κινητο.

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Αν κρινω από τα ανω λεγομενα.....σιγουρα φιλτατε....σιγουρα!!!

αν κοιτας τα δικα σου (κανοντας αυτοκριτικη ) συμφωνουμε.

 

εν ολιγεις πρεπει να καταλαβεις :

 

το πιο ομορφο κινητο ειναι υποκειμενικο

το πιο λειτουργικο κινητο ειναι υποκειμενικο.

 

επισης δεν μπορεις να προσβαλεις τοσο κοσμο με αυτον τον τροπο.

 

αλλο η αποψη σου (που με μια δυσφορια διαπιστωσες ; ) οτι εχουμε δημοκρατια και αλλο η ασυδοσια..

 

οσο για το φιλτατε, τα αισθηματα δεν ειναι αμοιβαια.. αν και σκορπιος

Link to comment
Share on other sites

να ηξερες μονο ποσα κινητα εχουν "πεθανει" σε καφετεριες με ποτηρια που επεσαν πανω τους... αν εχεις την αισθηση οτι το z1 φτιαχτηκε για ... ψαροντουφεκο μαλλον το ρητο που υπονοησες σου ταιριαζει γαντι

 

Ανταποδίδω αγαπητε...και αν δεν εισαι προσεκτικος στον καφε σου και γλυστρανε και πεφτουν τα νερα πανω στο κινητο, γιατι εγω δεν εχω δει κατι τετοιο σε οσες φορες εχω βγει για καφε, τοτε μηπως πρεπει να το κοιτάξεις?

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Δε φτάνει που έγραψες ότι το note είναι όμορφο (κινητάρα ναι αλλά άσχημη), προσβάλλεις κιόλας. Νομίζω πως έχεις ξεφύγει...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...