Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατώντας στην taskbar ανοίγει απο κάτω κυλιόμενη (δεξιά-αριστερά) μπάρα (των WM 6.5) με επιλογές, εκεί έχει και την μπαταρία, που πατώντας σε βάζει στο μενού της.

Έχω την R3AA035.

 

EDIT: Σε ποιό update αναφέρεσαι;

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι φιλε, εχεις δικαιο. απλα δεν ασχολουμε πολυ με το κινητο αυτες τις μερες να τελειωσει η εξεταστικη μου και μετα.

Να ρωτησω κατι, εσας μέσα στο κουτι είχε θήκη δερμάτινη sony ericsson? Επειδή εμένα είχε και σε όσα unboxing video είδα δεν έχει. Επίσης είχε και μια κάρτα 4GB μέσα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ότι προγράμματα είχαμε στο Χ1 δουλεύει στο Χ2 ??? Κάποια πάντως που δοκίμασα ή θα το κολλάνε ή δεν θα λειτουργούν καθόλου....Και γενικά βλέπω κολλάει...γιατί έτσι??? Καμιά cooked rom δεν υπάρχει ακόμα ε?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήρθε το κινητο στην Ελλαδα ε?Το ειχα παραγγειλει απο το πλαισιο 20/12/2009 αν θυμαμε καλα και μετα απο 2 μηνες με ενημερωσαν οτι τελικα δεν θα ερθει :p
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα Ελλάδα ειναι το κινητο φιλε, αλλα κάποιοι δεν 8ελουν να βγαλουν χρημα φαινετε. κοιτα εδώ.

http://www.skroutz.gr/s/96972/Sony-Ericsson-Xperia-X2.html?keyphrase=sony+ericsson+xperia+x2

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε επιτέλους το κινητό στα χέρια μου και μπορώ να πω ότι είναι πολύ κάλο στιβαρό από θέμα ποιότητας πάντως σαν ποιότητα από εμπειρία μπορώ να πω πως το χ1 είναι ανώτερο σε αυτό παίζει πιο πολύ πλαστικουρα στο χ2 μόνο το πίσω καπάκι είναι μεταλλικό πάλι καλά!!!στην αρχή σερνόταν τα windows δεν ένιωθαν κολουσε απίστευτα με το παλιό λογισμικό μετά το μεγαααλο update έστρωσε πάει καλά!!! τώρα του έβαλα μερικά προγραμματακια resco και spb τα πιο πολλά λειτουργουνε που είχα στα 6.1 στο χ1.Έχω ένα πρόβλημα δεν ξέρω αν έγινε μετά το update όταν πάω στις ειδοποιήσεις για να βάλω τι ήχο θέλω για διάφορα συμβάντα είδα ότι για χαμηλή μπαταρία δεν μπορώ να επιλέξω τίποτα δεν με αφήνει ούτε φωτισμό για τα led και έτσι δεν έχω ειδοποιήσει όταν αδιαζει η μπαταρία ούτε ήχο ούτε λεντ. Τέλος στης αναπάντητες μπορώ επιλέγω όταν έχω αναπάντητη κλήση να βλέπω τα led αν λοιπο ας πούμε και δω μετά το κινητό έχει επιλογή έβαλα φωτισμός χωρίς όριο όταν όμως έχω αναπάντητη δεν αναβοσβήνει τίποτα όπως στο x1, ανάβουν τα λεντ μόνο κατά την διάρκεια της κλήσεις !! και σας έτσι είναι ? επισεις κανένα tweak για το χ2 υπάρχει με κολπάκια??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έπεσε επιτέλους το κινητό στα χέρια μου και μπορώ να πω ότι είναι πολύ κάλο στιβαρό από θέμα ποιότητας πάντως σαν ποιότητα από εμπειρία μπορώ να πω πως το χ1 είναι ανώτερο σε αυτό παίζει πιο πολύ πλαστικουρα στο χ2 μόνο το πίσω καπάκι είναι μεταλλικό πάλι καλά!!!

 

Παράξενο! Το Χ1 είναι διάσημο για την άσχημη ποιότητα κατασκευής του αλλά και τις αμέτρητες περιπτώσεις για αδικαιολόγητα ρήγματα στην κάσα της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι έκτος βέβαια από τα ραγίσματα τα οποία ήτανε στην ασημί συσκευή δεν λέω αλλά γενικά το χ1 από ποιότητά για μένα και τώρα που είδα το χ2 είναι ανώτερο!! προσωπική μου άποψη!σαν ομορφιά πάντως χ2 πιο πολύ μαρεσει!! :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τώρα του έβαλα μερικά προγραμματακια resco και spb τα πιο πολλά λειτουργουνε που είχα στα 6.1 στο χ1.

 

προσοχή το full spb mobile shell ΔΕΝ ειναι συμβατό με το Χ2 μόνο το customised που το συνοδεύει δουλεύει....

επισεις κανένα tweak για το χ2 υπάρχει με κολπάκια??

βάζεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ αυτο

http://rapidshare.com/files/389695879/X2_SDFix.cab

 

και περισσότερα στο

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=647

 

ναι έκτος βέβαια από τα ραγίσματα τα οποία ήτανε στην ασημί συσκευή δεν λέω αλλά γενικά το χ1 από ποιότητά για μένα και τώρα που είδα το χ2 είναι ανώτερο!! προσωπική μου άποψη!σαν ομορφιά πάντως χ2 πιο πολύ μαρεσει!! :)

 

δεν έχεις δίκιο το Χ2 δεν συγκρινετε με το Χ1

Edited by a66fm
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλος θα τα κατεβάσω!! μπορεί να έχω άδικο αλλά δεν συγκρίνω δυνατoτητες απλά στην ποιότητα μίλησα όχι και για τρελή διαφορά νταξει... αλλά για δυνατότητες καμιά σχέση με το 1 accelometer, στερεοφωνικά ηχεία ,καλύτερη και πιο μεγάλη οθόνη ... καλύτερο πληκτρολόγιο χωρίς να κολαει όπως στο 1, καλύτερη κάμερα, video out πιο πολλές επιλογές στα πάνελ, ωραίο multimedia menu... εντάξει φυσικά ανώτερο :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά για δείτε στης ειδοποιήσεις για την μπαταρία έχετε να επιλέξετε ήχο όταν τελειώνει η μπαταρία? μετά το update δεν σε αφήνει να το αλλάξεις έτσι είναι σε μένα! Επίσης ψάχνω facebook panel αλλά δεν βρίσκω στο google τίποτα μόνο για το χ1 βρίσκω,έψαξα και στο play now στα πάνελ και δεν είχε ούτε εκεί!!Βέβαια βρήκα το Facebook for windows phone από το Marketplace δεν μπορώ να πω καλό αλλά το πάνελ είναι καλύτερο!!!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να δουλέψω το GPS μου ? κατέβασα διαφορα destinator ολα μου λενε δεν βρισκουν σημα GPS. Το GPS για να λειτουργήσει το κάνεις ON απο κάπου ?

Sorry αλλά πρωτη φορα έχω τετοιο κινητο. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις, σύστημα, εξωτερικό gps και στην καρτέλα προγράμματα θα βάλεις "COM2".

Την ίδια θύρα (com2) θα επιλέξεις και στο Destinator στη "ρύθμιση" του gps, και θα είσαι οκ!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις, σύστημα, εξωτερικό gps και στην καρτέλα προγράμματα θα βάλεις "COM2".

Την ίδια θύρα (com2) θα επιλέξεις και στο Destinator στη "ρύθμιση" του gps, και θα είσαι οκ!

 

ok. ευχαριστώ φιλε. δούλεψε το Destinator 7. Στο Destinator 9 δεν βρισκω πώς να αλλάξω το COM

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σας κολλάει καθόλου έτσι στο άσχετο ?? κολλάει και δεν κάνει τίποτα και όλο soft reset... έτσι στο άκυρο και όταν μπαίνω κάμερα καμιά φορά τρώει σκάλωμα ευτυχώς με το καμπακι έφτιαξε η sd γιατί δεν την αναγνώριζε καθόλου καλό το update αλλά τα κολλήματα τα τρώει χωρίς λόγο.Φαντάζομαι θα βγει κ άλλο update ξέρει κανείς τίποτα??
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει η συσκευή γενικά. Μήπως έχεις περάσει τίποτα που τρέχει και σου κολλάει το σύστημα;

Εγώ γενικά, ούτε ημερήσιο soft reset δεν χρειάζεται να κάνω.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρει κανείς γιατί ανογοκλείνουν τα παράθυρα στιγμιαία? π.χ. αν πατήσω στη μπαταρία να δω την ένδειξη ανοιγοκλείνει το παράθυρο της ένδειξης φόρτισης στιγμιαία και δεν προλαβαίνεις να δεις τίποτα. το ίδιο κάνει αν έχεις αναπάντητη.Παταώ να δω την κλήση και μου ανοιγοκλείνει στιγμιαία το ιστορικό των κλήσεων στο slide view!! Μια εβδομάδα ψάχνω να βρω λύση, αλλά τίποτα. Ενημερώνω ότι έχω κάνει το τελευταίο update απο τη σελίδα της ericcson (ελληνική rom, αγορά από Κύπρο). Κρίμα...Τελικά το Χ1 ήταν καλύτερο και θα γυρίσω εκεί. Το X2 είναι για πούλημα....Απάτη
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου κάνει κολλήματα, ούτε ανοιγοκλείνει παράθυρα. Ειναι 'POWER':p:p:p:p

Σημερα όμως επαθε τα πρώτα του γρατζουνίσματα. :(

Εσείς είχατε πρόβλημα με την κάρτα σας δηλαδη και χρησιμοποιήσατε το προγραμματακι? Εμένα πάντως δεν έχει κάποιο προβλημα με την καρτα.

Ούτε reset χρειάζετε.

hard reset(εννοείτε το κουμπακι εκει στην μπαταρία??) και soft reset οταν κλεισετε και ανοιξετε το κινητο ? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω περίεργα πράματα πάντως έστρωσε λιγάκι με το update δεν μπορώ να πω αλλά πάλι ώρες ώρες σέρνεται άσε που τα 6.1 τα γούσταρα πιο πολύ πιο γρήγορα...αν βρω καμιά ρομ να βάλω 6.1 καλή φάση θα είναι αν γίνεται δλδ!

 

@Κερας τα μόνα προγράμματα που του έχω είναι resco contact manager-resco explorer-resco backup-resco keyboard-spb wirless monitor- kai 2 παιχνιδια

 

@μαριε που ρε συ που γρατζουνιστηκε στην οθόνη ?? εγώ δεν το έχω προτεκτορ στην οθόνη το προσέχω πολύ μονό στην δερμάτινη θήκη το βάζω που είχε μέσα της SE δεν νομίζω να παθαίνει η οθόνη γρατζουνιες από κει ?? εγώ προς το παρόν δεν έχω γρατζουνιες!!

 

Μιας και μιλούσαμε για ποιότητα πριν δείτε εδώ η ίδια ιστορία όπως στο χ1? με τα περίεργα ραγίσματα ?? αυτό μας έλειπε τώρα... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=691611

 

'Έκανα κάτι δοκιμές με destinator 8 και 9 το 8 δουλεύει ρολόι αφού πρώτα βάλω στις ρυθμίσεις θύρα com:com6 ταχ. δεδομένον 9600 όπως μου λέει και το GPStest και κλειδώνει σήμα με την μια.Τώρα το 9 δεν κάνει τίποτα...δεν έχει καταρχάς ρυθμίσεις για να του βάλω com κλπ.

Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας, έχω πρόβλημα με την κάμερα του κινητού...δεν αποθηκεύει τις φωτος στην μνήμη SD. Έχω περάσει το αρχειάκι που λέτε παραπάνω. Αν βάλω να τα αποθηκεύει στη συσκευή όλα μια χαρά....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του βάζω ένα ήχο κλήσης και μετα μου τον αλλάζει απο μόνο του. :wacko::wacko: ---------------> εφτιαξε με το SD_FIX Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Εγώ του βάζω ένα ήχο κλήσης και μετα μου τον αλλάζει απο μόνο του. :wacko::wacko: ---------------> εφτιαξε με το SD_FIX

 

προσοχή να μη το πάθετε και εσείς... έχω ρυθμίσει το τηλέφωνο να κλειδώνει κάθε 1 λεπτό, είχε απο την αρχή πρόβλημα με την οθόνη, το tuch δηλαδη, ήταν λίγο ανασηκωμένη απο τα πλήκτρα κάτω αριστερά, έμοιαζε με μικρό φούσκωμα, δεν έδωσα και πολύ σημασία.... κακώς... με τον καιρό, την ζέστη δηλαδη σα να ξεκώλησε και ποιό πάνω μου φάνηκε... σήμερα λοιπόν έδωσα τον κωδικό ξεκλειδώματος αρκετές φορές απανωτά λάθος.... τυχαίο; δεν νομίζω.... τότε συναίβει το μοιραίο... το τηλέφωνο ανύχνευσαι οτι πολλές φορές δόθηκε λάθος κωδικός και σαν δηκλείδα ασφαλείας ζητούσε να πληκτρολογήσω a1b2c3 για να επιτρέψει και πάλι την εισαγωγή κωδικού... όμως πληκτρολόγιο εικονικό δεν βγάζει και το πλήκτρο που γυρνά την γλώσσα στα αγγλικά δεν έχει καμιά επίδραση.... πως θα γράψω αγλικά με Ελληνικό πληκτρολόγιο; !!! σοκ το τηλ πρέπει να πάει αντιπροσωπία.... είπε ο τεχνικός..... γιαυτο πληκτρολογήστε την ανω γραμματοσειρα τώρα ώστε το λεξικό να την προτείνει απο μόνο του αν την πάθετε και εσείς.... προνοήστε παιδιά.... αν υπάρχει λύση απο κάποιον, πρακαλώ.....!

Link to comment
Share on other sites

Γινετε στο msn να κανεις κληση βιντεο και να βλεπεις τον αλλο κ να σε βλεπει ? αν ναι, πως ? Η΄αν υπάρχει κάποιο άλλο προγραμμα που να το κάνει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν κάποιος μπορεί αν βοηθήσει γιατί θα το πετάξω το X2.

1) Όταν έχω συνδεδεμένο το bluetooth και απαντήσω από το τηλέφωνο ο ήχος παραμένει στο bt (κάτι που δεν συνεβαινε στο X1). Έχει κάποιος κάποια λύση?

2) Εχω σύνδεση Vodafone και παρ'οτι οι ρυθμίσεις sms είναι σωστές, λαμβάνω μόνο και δεν στέλνω sms με τίποτα. έχω το κινητό 20 μέρες και δεν έχω καταφέρει να στείλω sms.

3) Υπάρχει κάποιο κόλπο να μην σβήνει η οθόνη όταν μιλάς?

4) όταν έχω call waiting γυρίζει ο ήχος από το τηλέφωνο στο μεγάφωνο στιγμιαία και επανέρχεται. Σπαστικό.....

5)Λύση για τα παράθυρ απου ανοιγοκλείνουν στιγμιαία?

6) Αν έχω την classic today screen δεν μπορώ να δώ τις αναπάντητες κλήσεις γιατί ανοιγοκλείνει στιγμιαία το slide view. Όταν έχω το titanium λειτουργεί κανονικά το ιστορικό κλήσεων αλλά αν ανοίξω το slide view για άσχετο λόγο μετά αν έχω αναπάντητη κλήση με πηγαίνει στο slide view (στιγμιαίο ανοιγοκλειμα).

Να το πετάξω σήμερά ή να περιμένω λίγο ακόμα???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...