Jump to content

Sony Ericsson Xperia X2


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Για όσους το χρησιμοποιήσουν να δώσουν λίγη προσοχή μιας και μερικές εκδόσεις έχουν ήδη ανανεωθεί (πχ. Google Maps).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 653
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μας λέτε εντυπώσεις παιδιά όσοι το έχετε εδώ και καιρό στα χέρια σας έστω 2-3 άτομα που το έχετε τι λέει το κινητακι σε σχέση με το X1 τι μεγάλη διαφορά είδατε ?η ποιότητα κατασκευής καλή? παίζουν καλά τα 6.5 ? λαγκάρουνε καθόλου η είναι γρήγορα λειτουργεί η βίντεο κάμερα τελικά ? το ραδιόφωνο παίζει με την αναβάθμιση που λέγατε?η 8αρα κάμερα είναι καλή βγάζει αξιόλογες φώτο ?το qwerty είναι καλό στη χρήση του ? η οθόνη αφής ανταποκρίνεται καλά στο touch ? στον ήλιο φαίνεται τίποτα? η μπαταρία του κρατάει ? τα στερεοφωνικά ηχεία παίζουνε καλά πιο δυνατά? η έξοδος AV στη tv λειτουργεί κανονικά ? πολλές ερωτήσεις πρέπει να ξέρουμε γιατί είναι ένα κινητό με πολλές δυνατότητες για να ξέρουμε πάνω κάτω τι παίζει!
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λέτε εντυπώσεις παιδιά όσοι το έχετε εδώ και καιρό στα χέρια σας έστω 2-3 άτομα που το έχετε τι λέει το κινητακι σε σχέση με το X1 τι μεγάλη διαφορά είδατε ?

δυστυχώς δεν μπορώ να κανω συγκριση με το Χ1 γιατι δεν εχει περασει απο τα χερια μου.

 

παίζουν καλά τα 6.5 ? λαγκάρουνε καθόλου η είναι γρήγορα

 

Με την (MR2) 6.5.3 είναι σαν να κρατάς στα χέρια σου αλλο κινητο αν το συγκρινεις με το πως συμπεριφεροταν με το προηγουμενο firmware αν δεν εμπαινες στην διαδικασια να σκαλίσεις registry και να βγάλεις προβληματικα panel....

γενικα τωρα εχουν την αποκριση που θα ειχε πιστεύω με τα 6.1

η ποιότητα κατασκευής καλή?

μεχρι στιγμης ναι (αν εννοεις τα ραγισματα που έχω ακουσει οτι εμφανιζονται στο σασι του Χ1...μην ξεχνας ομως οτι το Χ2 δεν το κατασκευαζει η HTC)

 

το ραδιόφωνο παίζει με την αναβάθμιση που λέγατε?

απο την MR1 κανονικα εχει και rds

η 8αρα κάμερα είναι καλή βγάζει αξιόλογες φώτο ?

και

λειτουργεί η βίντεο κάμερα τελικά ?

για καμερα κινητου ναι...ελπιζω να μην θεωρεις κι εσυ οτι ενα κινητο με "χ" megapixel καμερα μπορεί να συγκριθει με μια αντιστοιχων megapixel φωτογραφική μηχανη

το qwerty είναι καλό στη χρήση του ?

ηταν και η βασικη αιτια για να το αγορασω και ναι ειναι καλητερο απο οτι περιμενα

η οθόνη αφής ανταποκρίνεται καλά στο touch ?

τυπικη αποκριση για τον τυπο οθόνης που έχει

στον ήλιο φαίνεται τίποτα?

ναι βλεπεις αλλα το μαυρο μοντελο για καποιο λογο δειχνει να λερωνει η οθονη του περισσοτερο απο οτι του ασημι

η μπαταρία του κρατάει ?

με την χρηση που του κανω 20'-30' max ομιλια την ημέρα, update καιρου καθε 1 ωρα, κατέβασμα email απο 2 λογαριασμους 2 φορες την ημερα, με βγαζει 2 ημερες χωρις να το κλεινω το βραδυ

 

τα στερεοφωνικά ηχεία παίζουνε καλά πιο δυνατά?

ναι αλλα μην φανταστεις τρελη ενταση

η έξοδος AV στη tv λειτουργεί κανονικά ?

ναι

Edited by a66fm
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αγοράζοντας το Xperia 2 από Ιρλανδία αν πάθει κάτι μπορούμε να το πάμε στην Sony Ericsson στην Ελλάδα για να το δούνε???
οτιδηποτε αγορασεις απο αλλη χωρα καλυπτεται απο εγγηση στην χωρα μας, παραδειγμα θα σου φερω δικο μου. αγορασα πριν απο ενα χρονο το ρολοι MBW-150 (απο την αμερικη με αποδειξη αγορας σε δολλαρια απο κει) μου παρουσιασε καποια δειςλειτουργια και επικοινωνησα με την sonyericsson στην αθηνα και μου εδωσαν οδηγιες για το πως θα το στειλω με courrier εκει στα κεντρικα. και το εστειλα, σε ενα μηνα μου εστειλαν ενα καινουργιο ρολοι.

 

Δεν μας λέτε εντυπώσεις παιδιά όσοι το έχετε εδώ και καιρό στα χέρια σας έστω 2-3 άτομα που το έχετε τι λέει το κινητακι σε σχέση με το X1 τι μεγάλη διαφορά είδατε ?η ποιότητα κατασκευής καλή? παίζουν καλά τα 6.5 ? λαγκάρουνε καθόλου η είναι γρήγορα λειτουργεί η βίντεο κάμερα τελικά ? το ραδιόφωνο παίζει με την αναβάθμιση που λέγατε?η 8αρα κάμερα είναι καλή βγάζει αξιόλογες φώτο ?το qwerty είναι καλό στη χρήση του ? η οθόνη αφής ανταποκρίνεται καλά στο touch ? στον ήλιο φαίνεται τίποτα? η μπαταρία του κρατάει ? τα στερεοφωνικά ηχεία παίζουνε καλά πιο δυνατά? η έξοδος AV στη tv λειτουργεί κανονικά ? πολλές ερωτήσεις πρέπει να ξέρουμε γιατί είναι ένα κινητό με πολλές δυνατότητες για να ξέρουμε πάνω κάτω τι παίζει!

 

ολα τα παραπανω που αναφερει ο φιλος a66fm τα επιβεβαιωνω και εγω ειδικα με την πολυποθητη εκδοση MR2 R3A δεν ειναι τελειο,αλλα η ταχυτητα της συσκευης και η σταθεροτητα του ειναι 90% καλυτερη απο πριν, η sonyericsson εκανε πολυ καλη δουλεια.

Edited by mathios
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

τελικα αν και ειχα στα χερια μου το ασημι για περιπου 5 λεπτα μόνο (έχω ενα θέμα με τις αποφάσεις) βλέπω οτι είχα δίκιο για το πόσο ποιο καθαρή δείχνει σε σχέση με μαύρο που τελικά αγόρασα αλλα ακόμη πιστευω οτι το μαυρο είναι γενικα ποιο ομορφο σαν συσκευη
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

και τα ''must'' αξεσουαρ μου για την συσκευη....

 

τελικα αν και ειχα στα χερια μου το ασημι για περιπου 5 λεπτα μόνο (έχω ενα θέμα με τις αποφάσεις) βλέπω οτι είχα δίκιο για το πόσο ποιο καθαρή δείχνει σε σχέση με μαύρο που τελικά αγόρασα αλλα ακόμη πιστευω οτι το μαυρο είναι γενικα ποιο ομορφο σαν συσκευη
οταν το αγορασα απο την αμερικη, ειχα και τα 2 μπροστα μου στα χερια μου, δεν ξερω γιατι διαλεξα το ασημι. ισως κατι με παρακινησε τοτε. αλλα μου αρεσει και το μαυρο. δεν μπορουσα να παρω και τα 2 ομως... Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

και τα ''must'' αξεσουαρ μου για την συσκευη....

 

αυτα τι σχεση μπορει να εχουν? Σορρυ αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι.

Link to comment
Share on other sites

για να το διορθωσω...μιλάω για την οθόνη τους είναι σαν το ασημι να έχει απο "τη μανα του" screen protector.
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

αυτα τι σχεση μπορει να εχουν? Σορρυ αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι.

 

δεν εχουν, αλλα μια που ανεβασα φωτογραφιες της συσκευης εβαλα και τα ρολογια, η μονη σχεση που εχουν ειναι οτι ειναι ολα της sonyericsson (εαν δεν παρατηρησες την μαρκα στα ρολογια επανω)

 

για να το διορθωσω...μιλάω για την οθόνη τους είναι σαν το ασημι να έχει απο "τη μανα του" screen protector.

 

ανεβασε καμμια φωτογραφια του μαυρου να το δουμε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστηματα ποτε ερχετε Ελλαδα οεο???

Ακομη λιγο σε αλλες χωρες θα το αποσυρουν και εμεις εδω ακομη να το δουμε. :)

Οσο αφορα τα ρολογια δεν ειδα την μαρκα.

Link to comment
Share on other sites

Σε καταστηματα ποτε ερχετε Ελλαδα οεο???

Ακομη λιγο σε αλλες χωρες θα το αποσυρουν και εμεις εδω ακομη να το δουμε. :)

το λαθος ειναι οτι η ελληνικες εταιρειες κινητης δεν το δεχτηκαν καλοπροαιρετα, και για τον λογο αυτο δεν ειναι σε καμμια βιτρινα καταστηματος.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

το λαθος ειναι οτι η ελληνικες εταιρειες κινητης δεν το δεχτηκαν καλοπροαιρετα, και για τον λογο αυτο δεν ειναι σε καμμια βιτρινα καταστηματος.

 

γιατι δαγκώνει ? :)

Link to comment
Share on other sites

γιατι δαγκώνει ? :)

προφανως οχι, εμενα δεν με εχει ''δαγκωσει'' αλλα οταν παρουσιαζεται στην αγορα μια νεα συσκευη, περναει απο την εγκριση της εκαστοτε εταιρειας κινητης ως δοκιμαστικη εκδοση για εκγριση οτι πληρει της προδιαγραφες του δικτυου κινητης τηλεφωνιας ωστε να μην εχουν προβληματα με τους πελατες που προκειται να αγορασουν την συσκευη, και για καποιο λογο δεν εγινε δεκτη η συσκευη στην ευρωπη λογο προβληματων λογισμικου (η αληθεια ειναι οτι ειχε πολλα προβληματα στην αρχη) τωρα ομως με την νεα εκδοση MR2 R3A τα προβληματα εχουν σχεδον μηδενιστει. πιστευω μεχρι τον ιουλιο να εχει μπει στην ευρωπαικη αγορα. (με καθε επιφυλαξη....)

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

μερικές απο το μαυρο :)

 

και διπλα στο ομνια :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

ωραιο ειναι και το μαυρο, θα αφηνει βεβαια πολλες δακτυλιες λογο του γυαλιστερου μαυρου.

και σε συγκριση με τον αναγωνισμο.

Edited by mathios
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Στην Κυπρο αρχησε να κυκλοφορει παντως(συνηθως Ελλαδα ότιδιποτε κυκλοφορουσε ταυτοχρονα ή πιο γρήγορα). κυπριος ειμαι εγω αλλα σπουδάζω Ελλάδα. το καταστημα που ειδα οτι το εχει όμως το εχει 550ευρο:(
Link to comment
Share on other sites

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ σημερα μου είπαν ότι δεν θα το φερουν καν γιατι έφεραν το Χ10 και έχει σταματησει η παραγωγή του.:(:(:(:(:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου είχαν πει το ιδιο πριν το αγορασω αλλα μην ξεχνας οτι το πλαισιο θα το εφερνε μεσω vodafone, η vodafone εχει επισημα στο εξωτερικό πεί οτι θα προωθησει το android οποτε.....
.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ σημερα μου είπαν ότι δεν θα το φερουν καν γιατι έφεραν το Χ10 και έχει σταματησει η παραγωγή του.:(:(:(:(:(:(:(:(

καλα βλακειες σου ειπαν.δεν εχει καμια δουλεια το οτι ηρθε το Χ10 με το αν θα ερθει το Χ2.Πιθανον διαφορα προβληματα λογισμικου να αποτρεψαν τη vodafone να το φερει.Τωρα αν θα ερθει ποτε κανεις δε ξερει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα βλακειες σου ειπαν.δεν εχει καμια δουλεια το οτι ηρθε το Χ10 με το αν θα ερθει το Χ2.Πιθανον διαφορα προβληματα λογισμικου να αποτρεψαν τη vodafone να το φερει.Τωρα αν θα ερθει ποτε κανεις δε ξερει.

 

το ειπα και ακριβώς πριν απο εσενα...το Χ2 δεν το εφερε η vodafone αρα και το πλαισιο.

ακουστηκε οτι θα το εφερνε η cosmote αλλα χλομό το κόβω.

η vodafone αποφασισε να προωθησει το android σαν λειτουργικο οποτε απο αυτη την οδο το ξεχναμε οριστικα

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

το ειπα και ακριβώς πριν απο εσενα...το Χ2 δεν το εφερε η vodafone αρα και το πλαισιο.

ακουστηκε οτι θα το εφερνε η cosmote αλλα χλομό το κόβω.

η vodafone αποφασισε να προωθησει το android σαν λειτουργικο οποτε απο αυτη την οδο το ξεχναμε οριστικα

 

Δεν είναι μόνο θέμα προώθησης Android συσκευών. Η απόφαση για τη μη διάθεσή του από την Vodafone πάρθηκε ήδη από τα τέλη Νοεμβρίου 2009, λόγω προβλημάτων στο software. Κάποιες λειτουργίες που ήθελε να εισάγει η Vodafone δεν...περπατούσαν με το προβληματικό software στα τότε στάδια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο θέμα προώθησης Android συσκευών. Η απόφαση για τη μη διάθεσή του από την Vodafone πάρθηκε ήδη από τα τέλη Νοεμβρίου 2009, λόγω προβλημάτων στο software. Κάποιες λειτουργίες που ήθελε να εισάγει η Vodafone δεν...περπατούσαν με το προβληματικό software στα τότε στάδια.

στην Αγγλία η Vodafone UK ανακοινωσε την αποφαση της στις 5/1

http://wmpoweruser.com/?p=11884

 

στην Ελλάδα η αποφαση της vodafone GR εγινε γνωστη στης 2/2 αν και μέχρι και σήμερα στο vodafone.gr υπάρχει σαν "προσεχως" http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8391

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X2
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...