Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ ακόμη αντιμετωπίζω δυσκολίες να συνηθίσω την μουσική του X6.Μέχρι τώρα είχα συνηθίσει να φτιάχνω φακέλους και εκεί να ταξινομώ τα mp3 μου για θέματα ευκολίας όμως τώρα ταξινομούνται αυτόματα(καλλιτέχνες,album κλπ).

 

Προσπάθησα να συμμαζέψω τα τραγούδια μου φτιάχνοντας playlists μέσω του winamp αλλά αν και βλέπω τις λίστες μέσα στο winamp όταν πηγαίνω στο κινητό μου δεν μου τις εμφανίζει.Αποθηκεύονται κάπου αλλού ή πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Αν μπορείτε βοηθήστε γιατί τα έχω μπλέξει με τα τραγούδια.:wacko:

Ειχα και γω το ιδιο προβλημα και το ελυσα εγκαθιστωντας το powermp3. Πολυ καλη εφαρμογη για αναπαραγωγη μουσικης με φακελους αλλα δεν ειναι free δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειχα και γω το ιδιο προβλημα και το ελυσα εγκαθιστωντας το powermp3. Πολυ καλη εφαρμογη για αναπαραγωγη μουσικης με φακελους αλλα δεν ειναι free δυστυχως.

 

Κάτι σε free δεν υπάρχει;Έστω να μπορώ να δημιουργήσω εύκολα playlists μέσω κάποιου προγράμματος από τον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Για να εμφανίσει τις playlists πρέπει να κάνεις ανανέωση στην μουσική όπως όταν περνάς τραγούδια. Αν δεν εμφανίζονται, μάλλον κάποιο λάθος κάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τελικά βρήκα την λύση με το να φτιάχνω playlists στο winamp αρκεί να έχω επιλέξει "μεταφορά πολυμέσων".Με αυτό τον τρόπο είδα ότι αποθηκεύει τις playlists σε αρχεία pla.

Αντίθετα όταν επέλεγα "μαζική αποθήκευση" οι λίστες αποθηκεύονταν σε μορφή .m3u και δεν μου εμφανίζονταν στο κινητό.

 

Και κάτι άλλο, εσείς πως περνάτε τα τραγούδια από το pc στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τελικά βρήκα την λύση με το να φτιάχνω playlists στο winamp αρκεί να έχω επιλέξει "μεταφορά πολυμέσων".Με αυτό τον τρόπο είδα ότι αποθηκεύει τις playlists σε αρχεία pla.

Αντίθετα όταν επέλεγα "μαζική αποθήκευση" οι λίστες αποθηκεύονταν σε μορφή .m3u και δεν μου εμφανίζονταν στο κινητό.

 

Και κάτι άλλο, εσείς πως περνάτε τα τραγούδια από το pc στο κινητό;

Εγώ όσο είχα κινητά nokia περνούσα μουσική συνδέοντας τον κινητό σε μαζική αποθήκευση. Το θεωρούσα πολύ απλό κ γρήγορο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με μαζική αποθήκευση. Δημιουργώ λίστες m3u μέσω winamp και είναι οκ!

 

Λοιπόν για να καταλάβω που κάνω λάθος και δεν μου εμφανίζει τις λίστες m3u βάζω ακριβώς τα βήματα που ακολουθώ.

 

Συνδέομαι με μαζική αποθήκευση.

Ανοίγω το winamp και δημιουργώ μια νέα λίστα όπου βάζω κάποια τραγούδια.

Επιλέγω την νέα playlist που μόλις δημιούργησα και πηγαίνω file-->save playlist

Την αποθηκεύω στον φάκελο music της mass memory με την κατάληξη .m3u

 

Τι κάνω λάθος και δεν μου εμφανίζει τις playists με τον παραπάνω τρόπο;Όπως έγραψα μέχρι τώρα μπορώ να φτιάξω μόνο .pla.

Link to comment
Share on other sites

Αν πας στον φάκελο που έχεις βάλει την playlist υπάρχει το αρχείο m3u? Από εκεί σου ανοίγει? Ακόμα κι αν δεν ανοίγει θα σου το έχει ως άγνωστο αρχείο!
Link to comment
Share on other sites

Αν πας στον φάκελο που έχεις βάλει την playlist υπάρχει το αρχείο m3u? Από εκεί σου ανοίγει? Ακόμα κι αν δεν ανοίγει θα σου το έχει ως άγνωστο αρχείο!

 

Ναι υπάρχει το αρχείο .m3u που δημιούργησα.Μου ανοίγει με το windows media player όμως παρατήρησα ότι στην playlist του αρχείου υπάρχουν όλα τα τραγούδια μου και όχι μόνο αυτά που έβαλα εγώ στο winamp.

 

Παρόλα αυτά στις λίστες αναπαραγωγής του κινητού μου εξακολουθώ να μην βλέπω τις νέες λίστες που δημιουργώ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μέσα από το κινητό.. αν πας στον φάκελο σου ανοίγει από εκεί το m3u?

Ανανέωση στην μουσική έχεις κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μέσα από το κινητό.. αν πας στον φάκελο σου ανοίγει από εκεί το m3u?

Ανανέωση στην μουσική έχεις κάνει?

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς.Μέσα από το κινητό πάω στη Μουσική-->Λίστες Αναπαραγωγής.Εκεί δεν βλέπω το m3u που έχω δημιουργήσει.Αν εννοείς κάτι άλλο σε παρακαλώ εξήγησέ μου γιατί τα έχω μπλέξει με τις νέες τεχνολογίες κινητών.

 

Ανανέωση κάνω επιλέγοντας "ανανέωση βιβλιοθήκης" που υπάρχει στις επιλογές της μουσικής, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μέσα από την διαχείριση αρχείων αν πας και το ανοίξεις τί κάνει!

Βέβαια, με την ανανέωση θα έπρεπε να σου το εμφανίζει στις λίστες αναπαραγωγής. Αν δεν κάνω λάθος, αν η playlist που έχεις φτιάξει περιέχει τραγούδια από διάφορους φακέλους τότε δεν εμφανίζεται στις λίστες αναπαραγωγής. Αν έχεις κάνει κάτι τέτοιο, δοκίμασε να φτιάξεις μία λίστα η οποία να περιλαμβάνει τραγούδια από τον φάκελο που βρίσκεται το αρχείο m3u.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

 

 

ρε παιδιά κατέβασα την PC Suite από το site της nokia,καθώς στο κουτί είχε μόνο το OVI suite,και με το που την έβαλα,όχι μόνο δεν ανοιγε,αλλά δεν αναγνώριζε το κινητό ο υπολογιστής.

 

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω....

υπαρχει καμια εφαρμογη για το τηλεφωνο μας

που να δειχνει την θερμοκρασια.

θερμομετρο εννοω χωρις να χρειαζεται ναμπαινεις στο ιντερνετ.

ευχαριστω πολυ

 

συγγνωμη αν εχει ξανασυζητηθει αυτο το θεμα αλλα δεν το βρηκα εγω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.θα ηθελα να ρωτησω....

υπαρχει καμια εφαρμογη για το τηλεφωνο μας

που να δειχνει την θερμοκρασια.

θερμομετρο εννοω χωρις να χρειαζεται ναμπαινεις στο ιντερνετ.

ευχαριστω πολυ

 

συγγνωμη αν εχει ξανασυζητηθει αυτο το θεμα αλλα δεν το βρηκα εγω.

Εφαρμογή που να σ' ενημερώνει για την θερμοκρασία αλλά να μην συνδέεται στο ίντερνετ δεν νομίζω ότι υπάρχει. Για να υπήρχε τέτοια εφαρμογή θα έπρεπε το κινητό να έχει ενσωματωμένο θερμόμετρο (όπως είχε κάποτε ένα πολύ παλιό Nokia, δεν θυμάμαι μοντέλο). Όλες οι εφαρμογές που υπάρχουν για τον καιρό θέλουν ίντερνετ. Θα βρεις αρκετές αν κάνεις μία αναζήτηση στο θέμα των εφαρμογών ή απλά κοιτάξεις την πρώτη σελίδα του θέματος στο οποίο αναφέρονται αρκετές εφαρμογές, [ΕΠΙΣΗΜΟ] Εφαρμογές Symbian OS v9.4.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ μέσα από την διαχείριση αρχείων αν πας και το ανοίξεις τί κάνει!

Βέβαια, με την ανανέωση θα έπρεπε να σου το εμφανίζει στις λίστες αναπαραγωγής. Αν δεν κάνω λάθος, αν η playlist που έχεις φτιάξει περιέχει τραγούδια από διάφορους φακέλους τότε δεν εμφανίζεται στις λίστες αναπαραγωγής. Αν έχεις κάνει κάτι τέτοιο, δοκίμασε να φτιάξεις μία λίστα η οποία να περιλαμβάνει τραγούδια από τον φάκελο που βρίσκεται το αρχείο m3u.

 

Άργησα λίγο να απαντήσω επειδή έλειπα αυτές τις μέρες.Το πρόβλημά μου ήταν αυτό ακριβώς που είπες, το m3u πρέπει να περιέχει τραγούδια από τον φάκελο στον οποίο βρίσκεται.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι.παρατηρησα τωρα τελευται μετα την αναβαθμηση σε 21.000.04 οτι το κινητο μου δεν ποιανει 3.5G σημα αλα μονο μεχρι 3G??το εχει παρρατηρησει καποιος αλλος?να πω οτι το εχω ρυθμισει σε διπλη λειτουργια και το παρατηρησα σε μερη οπου παλιοτερα εποιανε full 3,5G...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι.παρατηρησα τωρα τελευται μετα την αναβαθμηση σε 21.000.04 οτι το κινητο μου δεν ποιανει 3.5G σημα αλα μονο μεχρι 3G??το εχει παρρατηρησει καποιος αλλος?να πω οτι το εχω ρυθμισει σε διπλη λειτουργια και το παρατηρησα σε μερη οπου παλιοτερα εποιανε full 3,5G...

 

Σωστή παρατήρηση. Και σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Βέβαια δεν το χρησιμοποιώ τόσο ώστε να καταλαβαίνω διαφορά ταχύτητας..

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα x6 cosmote.

μπορει να γινει debranding

αν ναι πως?

Θ' ακολουθήσεις τις οδηγίες που αναφέρονται στο παρακάτω link Εισαγωγή της Ελληνικής γλώσσας & debrand συσκευής. Τα Ελληνικά product codes θα τα βρεις στο πρώτο post του παρόντος θέματος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε κάτω (για...10η φορά μεσα σε ενα μηνα) και γέμισε ο τόπος καπάκια,μπαταρίες κλπ.Αφου τα εβαλα όλα στη θεση τους επιχείρησα να το ενεργοποιήσω.Πατάω το κουμπί ενεργοποίησης,αισθάνομαι την αρχική δόνηση αλλά απο εκει και πέρα νέκρα.Καμμιά λειτουργία και η οθόνη σβηστή!Ξαναπατάω το κουμπί ον/οφ και πάλι αισθάνομαι τη δόνηση,ωστόσο η σιωπή συνεχίζει.Αυριο ειμαι για ΝΟΚΙΑ σερβις.Λέτε να τον ήπιε η οθόνη;Λέτε να πάμε για ανκύκλωση;

 

Φαίνεται ότι έπεσε;Έχει σημάδια;Άν όχι.Πήγαινετο στην Nokia και πές τους ξαφνικά άρχισε να κάνει αυτό το πράγμα.Αφού έχεις εγγύηση και από την άλλη δίνεις τόσα χρήματα.Έτσι ώστε να στο κατασκευάσουν μέσω εγγύησης

 

και μετα φταινε οι εταιριες ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω άν αναφέρθηκε νωρίτερα.Σήμερα που έκανα αναζήτση για ενημέρωση λογισμικού στο Χ6 μέσω της εφαρμογής,μου εμφάνησε νέα έκδοση 21.0.004 την οποία και εγκατέστησα.Δεν ξέρω για αλλαγές τι γίνεται αλλά μου φανηκε πιο γρήγορο στην ανταπόκριση από πρίν.Την εγκατέστησε κάποιος άλλος;
Αυτή η έκδοση σε ποιό product code αντιστοιχεί?

 

Εγώ αρχικά στο Χ6-16GB black-black, είχα το 0598785 (Cosmote-Γερμανός) αλλά δεν μου εμφάνιζε την αναβάθμιση. Άλλαξα το product code σε 0589489 αλλά και πάλι τίποτα. Τελικά τι product code πρέπει να βάλουμε για να μας εμφανίσει την αναβάθμιση? Θα είναι πάλι Ελληνικό?

 

*ΛΥΣΗ:

Άλλαξα πάλι το product code σε αυτό του Χ6-8GB Balkans Black 059B7Q3. Πλέον έχω τη νέα έκδοση με Ελληνικά και διαβάζει κανονικά το mass storage των 16GB αν και υποτίθεται πως είναι η έκδοση για τα 8GB (το τσέκαρα με το X-plore και το Nokia File Manager). Επίσης σε δίκτυο Cosmote δίνει κανονικά διαθέσιμο το 3.5G

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Ποιά v21 ρε παιδιά ;
Υπάρχει η νέα έκδοση 21.0.004 η οποία όμως δεν εμφανίστηκε ακόμα σε κανένα ελληνικό product code, εξ ου και η αλλαγή του όπως περιέγραψα πιο πάνω ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...