Jump to content

[Επίσημο] Nokia Χ6-00


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχει κυκλοφορησει το καινουριο firm για τα 16αρια και τα 32αρια παρα μονο για τα 8αρια.

το εβαλα σε 16 κ δουλευει!

Ομως θελω να βαλω τωρα την παλια εκδοση κ δεν με αφηνει το Nokia Update πως μπορω να το κανω ;;

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εβαλα σε 16 κ δουλευει!

Ομως θελω να βαλω τωρα την παλια εκδοση κ δεν με αφηνει το Nokia Update πως μπορω να το κανω ;;

Δεν μπορείς να περάσεις παλιότερη έκδοση λειτουργικού. Μόνο αναβάθμιση μπορείς να κάνεις.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αλλα δεν ειναι καμια διαφορά στο κινητο μου μετα απο 16 μερες το πήρα απο το καταστημα Cosmote δηθεν επισκευασμενο κ παλι εχω το ιδιο προβλημα με την οθονη!

Εκτος κ αν εχει τυχει κ σε εσας οταν σερφαρετε κατω δεξια να μην πατιεται το κουμπι για τα options (ξερετε αυτο με τα 2 βελακια) κ το κανει σε ολους.

Αν εσας πατιεται μια χαρα πειτε το μου να το παω πισω!

Edited by Itchrist86
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

ακριβως!Αλλα δεν ειναι καμια διαφορά στο κινητο μου μετα απο 16 μερες το πήρα απο το καταστημα Cosmote δηθεν επισκευασμενο κ παλι εχω το ιδιο προβλημα με την οθονη!

Εκτος κ αν εχει τυχει κ σε εσας οταν σερφαρετε κατω δεξια να μην πατιεται το κουμπι για τα options (ξερετε αυτο με τα 2 βελακια) κ το κανει σε ολους.

Αν εσας πατιεται μια χαρα πειτε το μου να το παω πισω!

 

Και σ εμένα το κάνει αλλά νομίζω δεν είναι πρόβλημα της οθόνης. Μάλλον ο browser έχει θέμα γιατί εμένα δε μου το κάνει ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού. Σε όλες τις εφαρμογές και τα μενού οι άκρες της οθόνης ανταποκρίνονται άριστα. Τώρα βέβαια αν στο κάνει και αλλού πάω πάσο..

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου βρήκε την αναβάθμιση την οποία κάνω αυτή τη στιγμή!!!

Μάλλον έφταιγε το σαββατοκύριακο που άργησαν τόσο!

Εντυπώσεις αργότερα...

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν περάσω την 30.έκδοση μέσω FΟΤΑ πάνω από cfw αν θα χαθεί το rompatcher?

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Το x6 της κοπελιάς μου δεν αναγνώριζε ξαφνικά την κάρτα μνήμης και μετά από λίγες μέρες έκλεισε και δεν άνοιγε. το πήγα στην νοκια και τους είπα το πρόβλημα, και μετα απο 2 εβδομάδες το επέστρεψαν και μου είπαν οτι είχε μηχανικό πρόβλημα (έτσι γενικά) και τώρα είναι οκ. το πήρα πήγα σπίτι το άνοιξα οκ αλλά δεν βλέπει πάλι την κάρτα μνήμης! τι παίζει? τι άλλο να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Το x6 της κοπελιάς μου δεν αναγνώριζε ξαφνικά την κάρτα μνήμης και μετά από λίγες μέρες έκλεισε και δεν άνοιγε. το πήγα στην νοκια και τους είπα το πρόβλημα, και μετα απο 2 εβδομάδες το επέστρεψαν και μου είπαν οτι είχε μηχανικό πρόβλημα (έτσι γενικά) και τώρα είναι οκ. το πήρα πήγα σπίτι το άνοιξα οκ αλλά δεν βλέπει πάλι την κάρτα μνήμης! τι παίζει? τι άλλο να κάνω?

Συνέδεσε το X6 στο pc σου και δες αν αναγνωρίζει την εσωτερική μνήμη flash (8/16/32 GB), αν δεν την αναγνωρίζει τότε δοκίμασε πρώτα να κάνεις ένα format μέσα από το κινητό και αν μετά από αυτό πάλι δεν την αναγνωρίζει τότε πήγαινε το πάλι πίσω σε κάποιο Nokia Care να το κοιτάξουν ξανά.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις την κάρτα μνήμης στον υπολογιστή σου με κάποιο card reader και δες αν την αναγνωρίζει κανονικά. Αν δεν την αναγνωρίζει ούτε το pc σου τότε κάποιο θέμα υπάρχει με την κάρτα μνήμης. Σε αυτή την περίπτωση δοκίμασε να κάνεις hard format στην κάρτα μνήμης μέσα από το κινητό και δες αν την αναγνωρίζει.

 

ΟΠΑ η κάρτα μνήμης δεν είναι build in? έψαξα και στο manual και είμαι σίγουρος οτι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, μπερδεύτηκα όπως το είπες "κάρτα μνήμης". Λέγεται μνήμη flash η ενσωματωμένη του Χ6-00. Άλλαξα την απάντηση μου στο προηγούμενο post μου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, μπερδεύτηκα όπως το είπες "κάρτα μνήμης". Λέγεται μνήμη flash η ενσωματωμένη του Χ6-00. Άλλαξα την απάντηση μου στο προηγούμενο post μου.

 

ΟΚ. αλλά στην διαχείριση αρχείων δεν την βλέπει ώστε να μπορέσω να την κάνω φορματ. τι άλλο να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. αλλά στην διαχείριση αρχείων δεν την βλέπει ώστε να μπορέσω να την κάνω φορματ. τι άλλο να κάνω?

Κάνε την από το pc όταν συνδέσεις το κινητό σε κατάσταση μαζική αποθήκευση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κάνε την από το pc όταν συνδέσεις το κινητό σε κατάσταση μαζική αποθήκευση.

 

βγάζει μαζική αποθήκευση εμφανίζεται και σαν εικονίδιο δίσκος αλλά όταν πασ ιδιότητες και τέτοια βγάζει please instert disk κτλ....

 

κι εσύ στην δουλειά είσαι και απαντάς αμέσως? χα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα, Εχω ενα προβλημα με το bluetooth. Παω να στειλω μια φωτογραφια απο το κινητο (χ6) σε ενα αλλο κ μου λεει οτι η συνδεση ειναι αδυνατη. Το θεμα ειναι οτι οταν στελνω σε ενα Nokia 6280 την παιρνει κανονικα ενω οταν παω να στειλω σε lg gd510 μου βγαζει αδυνατη συνδεση ενω το lg gd510 απο αλλα κινητα δεχεται κανονικα. Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο που εχουμε κ ιεμεις εδω εχιε μεσα μια καρτουλα μνημης 2 γιγκα δωρο κι εκει πηγαν οι εφαρμογες υποτιθεται. Ομως ενω θλεω να απεγκαταστησω εφαρμογες απο το Ovi δεν μπορω γιατι που θενα δεν αναφερει καταργηση τους. Μαλιστα ορισμενες εφαρμογες δεν τις βλεπω καν και ειναι κανα τριαρι....τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ενημερώσω απλά ότι και σε εμένα με το που το σύνδεσα στον υπολογιστή μου έβγαλε μήνυμα προειδοποιήσης ότι υπάρχει νεα έκδοση λογισμικού την οποία και εγκατέστησα μέσω του Software Updater

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως ξερετε τι δεδομενα να σβησβω απο τη μνημη C: με το x-plorer για να ελευθερωσω μνημη?η εξαρταται τι εγκατεστησα στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής.Αφού εγκατέστησα την έκδοση λογισμικού 30 έπειτα πήγα στην εφαρμογή Ενημέρωση Λογισμικού στις εφαρμογές τηλεφώνου και μου εμφάνησε μια ενημέρωση με όνομα ("Ενημέρωση Αναπαραγωγής Μουσικής")Την εγκατέστησα αλλά δεν καταλαβαίνω την διαφορά.Την βελτιώνει λειτουργικά;Ή έχει να κάνει με το Widget της στην αρχική οθόνη;Γνωρίζει κανείς τί είναι;

 

Ειναι music player with lyrics.Δηλαδη αν εχεις ενα τραγουδι με λυριψσ καθως γινεται η αναπαραγωγη θα σου δειχνει και τα λυριψσ.ψαξε στο google για περισσοτερες λεπτομεριες.

 

Μάλιστα.Οκ.Να 'σαι καλα

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής.Αφού εγκατέστησα την έκδοση λογισμικού 30 έπειτα πήγα στην εφαρμογή Ενημέρωση Λογισμικού στις εφαρμογές τηλεφώνου και μου εμφάνησε μια ενημέρωση με όνομα ("Ενημέρωση Αναπαραγωγής Μουσικής")Την εγκατέστησα αλλά δεν καταλαβαίνω την διαφορά.Την βελτιώνει λειτουργικά;Ή έχει να κάνει με το Widget της στην αρχική οθόνη;Γνωρίζει κανείς τί είναι;

 

Ειναι music player with lyrics.Δηλαδη αν εχεις ενα τραγουδι με λυριψσ καθως γινεται η αναπαραγωγη θα σου δειχνει και τα λυριψσ.ψαξε στο google για περισσοτερες λεπτομεριες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενεργοποιημενο τον παλλομενο φωτισμο ειδοποιησης αλλα ακομη και αν δεν εχω ουτε μηνυμα ουτε αναπαντητη αναβοσβυνει αλλα με μικροτερη ταχυτητα και περιπου μια φορα στα 30 δευτερολεπτα. κανονικα ετσι ειναι ή συμβαινει κατι?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενεργοποιημενο τον παλλομενο φωτισμο ειδοποιησης αλλα ακομη και αν δεν εχω ουτε μηνυμα ουτε αναπαντητη αναβοσβυνει αλλα με μικροτερη ταχυτητα και περιπου μια φορα στα 30 δευτερολεπτα. κανονικα ετσι ειναι ή συμβαινει κατι?

 

Μην ανησυχείς.Κανονικά είναι.Έτσι δουλεύει όταν δεν έχεις προειδοποιήσεις.Και προσωπικά εμένα με έχει βοηθήσει αυτό να βρώ την συσκευή που την είχα ξεχασμένη μια νύχτα σε δωμάτιο με σκοτάδι

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενεργοποιημενο τον παλλομενο φωτισμο ειδοποιησης αλλα ακομη και αν δεν εχω ουτε μηνυμα ουτε αναπαντητη αναβοσβυνει αλλα με μικροτερη ταχυτητα και περιπου μια φορα στα 30 δευτερολεπτα. κανονικα ετσι ειναι ή συμβαινει κατι?
Είναι η λεγόμενη "αναπνοή", προϋπήρχε και στο 5800.

* Εμένα ακόμη δεν μου βγάζει καμία αναβάθμιση και έχω μείνει στην 20, εσείς που την βάλατε τί product code έχετε ; :confused:

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζεστε κάποτε να ισχύει κάτι τέτοιο; -> http://www.pestaola.gr/nokia-x9-concept/#more-27221 Ωραίο φαίνεται πάντως.Ειδικά στν σχεδιασμό Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...