Jump to content

[Επίσημο] Nokia Ν97 Mini


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

μέτα από hw reset (συνδυασμό πλήκτρων) το τηλέφωνο επανήλθε.

Έκανα και restore όλα τα δεδομένα και είναι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σημερα επιτελους μας κανανε αντικατάσταση το χαλασμενο n97....

 

ρε παιδια επαθα πλακα με το gps...

πιανει δορυφορο και μεσα στο σπιτι.....:blink::blink:

 

LOL!!! πος γινεται αυτο

 

 

μετα το φορματ που εκανα καταλαθος βλεπω εχω ξανα 15 μερες PDF :blink:

 

χαχαχα

 

 

εχουμε καμια εξελιξη απο νοκια κανα update ??

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

γινεται αν το εχεις διπλα η κοντα σε παραθυρο γινεται....

επισης η ακρίβεια του mini σε σχεση με το original 97 τελικα ειναι χαοτικη.....:)

ακομη και στο δικο μου ν97 που φαινοταν οτι δουλευε σωστα το gps τωρα βλεπω μεγαλες διαφορες....

στο mini ακομη και με το garmin ειμαι παντα στο σημειο και στο δρομο που πρεπει να ειμαι.....το 97 "επαιζε" εστω και για λιγο βεβαια αλλα επαιζε δεν ηταν ποτε σταθερο....

κατι αλλο ρε παιδια...

"μολυβακι" για να μαρκαρουμε πολλα αρχεια πως μπορουμε να εχουμε στο κινητο μας....?

γενικα αυτο πως γινεται....?

εβαλα μια εφαρμογη pencil νομιζω λεγεται αλλα δεν μου δουλευει.....

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη απορια!Απο που βρισκω ελληνικη φωνη να μου κανει την αναγνωση των μηνυματων??
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή "Ανάγνωση Μηνυμάτων". Υπάρχει επιλογή "Λήψη Γλώσσας" στις ρυθμίσεις της.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή "Ανάγνωση Μηνυμάτων". Υπάρχει επιλογή "Λήψη Γλώσσας" στις ρυθμίσεις της.

 

Καλημέρα, πως πάμε σε αυτή την εφαρμογή "Ανάγνωση Μηνυμάτων", δεν μπορώ να την βρώ πουθενά στο κινητό;:(

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πως πάμε σε αυτή την εφαρμογή "Ανάγνωση Μηνυμάτων", δεν μπορώ να την βρώ πουθενά στο κινητό;:(

 

Ευχαριστώ!

 

Μενού->Εφαρμογές->Ανάγν.μην.

 

Μέσα στην εφαρμογή θα πάς: Επιλογές->Ρυθμίσεις ομιλίας->Επιλογές->Λήψη γλωσσών

 

;)

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια βδομαδα με το n97 mini....

τι να πω το κινητακι ειναι τελειο....

απορω πως πηγα και πηρα το μεγαλο ν97 απο την αρχη....και τραβηξα ολα αυτα που τραβηξα...:rolleyes:

τελος πάντων.....

μεγεθος πραγματικα σουπερ...χωραει στην τζεπη ανετα...(με το ν97 υπηρχε προβλημα σε αυτο...)...

κατασκευη αψογη(δεν υπαρχει εκεινη η αίσθηση της "πλαστικουρας" που ειχε ο μεγαλος αδερφος)...gps Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο (η νοκια καταλαβε την μαμακια που εκανε στο μεγαλο n97 και εδω πραγματικα τα εδωσε ολα...)...

σημα φουλ καμπανα παντου....ουτε αν το πιανεις να φευγουν οι γραμμες ουτε τιποτα τετοιο...φιουυυυ...

η οθονη μου φαινεται οτι ανταποκρίνεται καλυτερα απο το ν97....

και τα ηχεια αν και ο ηχος σε καμια περιπτωση δεν ειναι τιποτα το συγκλονιστικό αποδίδουν πολυ καλυτερα απο το ν97..

δεν υπαρχει εκεινη η τσιρίδα που σε τρυπουσε τα αυτιά......:) και εδω μεγαλη βελτιωση....

οθονη αν και μικροτερη εχει πιο ζωντανα χρωματα απο το ν97 και αποδιδει καλυτερα σε κλειστους χωρους....:)

 

στα μείον...

η μπαταρια...αθλια ..δεν κραταει ουτε μιση μερα με χρηση στο ιντερνετ κτλ...

η οθονη αν και καλυτερη οπως ειπα σε κλειστους χωρους κατω απο τον ηλιο ζορικα τα πραγματα..εκει το μεγαλο αδερφακι ειχε καλυτερη αποδοση(πραγματικα με το ν97 εβλεπες κατω απο τον ηλιο..οχι ανετα αλλα εβλεπες...)....εδω παπαλα....:)

 

αυτα για την ωρα....

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αποδίδεις αντικειμενικά τη "συμβίωση" με το Ν97 mini ;) Στα μείον θα προσέθετα την έλλειψη γραφίδας και του καλύμματος του φακού.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις για το Ν97 mini. (ειδικά τον fredaras)!

Mεθαύριο θα το έχω στα χέρια μου και θα σας δώσω και μια γνώμη ακόμη.

 

Υ.Γ. όποιος καλός άνθρωπος έχει βάλει :

1. το QuickOffice για να τροποποιεί τα word αρχεία

και

2. τους δωρεάν ΝΟΚΙΑ χάρτες για το gps

θα ήθελα να με ενημερώσει για τον τρόπο σε ένα pm αν θέλει ;)

Ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

xmm!! για μενα τα ηχεια του mini ειναι ΧΑΛΙΑ!!! δεν μπορο να ακουσο μουσικη ξερω δεν ειναι xpressmusic αλλλα δεν ακουγετε καθολου σε αντιθεση με το παλιο μου που βαραει σαν λισασμενο ουτε εχτρα ηχεια δεν χριαζομε :lol:

 

αλλα μπαταρια ειναι :mad: ΠΟΛΛΗ ΧΑΛΙΑ !!!!!

 

εχει κανενας την αυθεντικη θηκη για Ν97μινι ???

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ρε πεδια τι ειδως μπαταρια ειναι αυτη την μια απο 80% λει η μπαταρια εξαντληεται και μετα την βλεπο φουλλ κιταω απο ελβετικο σουγια βλεπο 2 στηλεσ η μια ειναι 85% και στην δευτερη 95% τι σιμενουν??
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το n97 mini εδώ και περίπου 1 μισή μήνα και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του.Κάπου εδώ όμως άρχισαν τα προβλήματα..όταν πάω να μπω στις φωτογραφίες κολάει και δεν τις δείχνει ενώ στα βίντεο μου βγάζει κάτι μνήμη πλήρης και κάτι τέτοια στην αρχή όμως μετά παίζει κανονικά...ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα ή πρέπει να του κάνω hard format?

 

Ευχαριστώ προαιρετικά..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και ευχαριστώ για το όμορφο forum σας.

 

Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο του Nokia n97mini που πήρα πριν 10 μέρες από το Πλαίσιο. Το βασικότερο κουμπί που είναι η τελεία, δεν λειτουργεί και μου βγαίνει η απόστροφος. Αυτό συμβαίνει και στις 2 γλώσσες. Για να βάλω τελεία πρέπει να την επιλέξω σαν ειδικό χαρακτήρα και δεν γίνεται αυτό συνέχεια γιατί χάνει όλη την ευχρηστία του το θέμα. Επίσης έχει μπερδέψει και άλλα 3-4 σύμβολα (όπως το &)

 

Έχω ψάξει παντού, έχω κάνει επανεκκινήσεις και updates και τίποτα. Υπάρχει κάποια λύση;

 

Επίσης όταν επιλέγω να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (αν και έτσι ήταν εξαρχής) μου ζητάει έναν κωδικό κλειδώματος και δεν ξέρω τι είναι τούτο.

 

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και ευχαριστώ για το όμορφο forum σας.

 

Έχω ένα πολύ μεγάλο πρόβλημα με το πληκτρολόγιο του Nokia n97mini που πήρα πριν 10 μέρες από το Πλαίσιο. Το βασικότερο κουμπί που είναι η τελεία, δεν λειτουργεί και μου βγαίνει η απόστροφος. Αυτό συμβαίνει και στις 2 γλώσσες. Για να βάλω τελεία πρέπει να την επιλέξω σαν ειδικό χαρακτήρα και δεν γίνεται αυτό συνέχεια γιατί χάνει όλη την ευχρηστία του το θέμα. Επίσης έχει μπερδέψει και άλλα 3-4 σύμβολα (όπως το &)

 

Έχω ψάξει παντού, έχω κάνει επανεκκινήσεις και updates και τίποτα. Υπάρχει κάποια λύση;

 

Επίσης όταν επιλέγω να το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις (αν και έτσι ήταν εξαρχής) μου ζητάει έναν κωδικό κλειδώματος και δεν ξέρω τι είναι τούτο.

 

thanks.

Δοκίμασες να κρατήσεις πατημένο αυτό το πλήκτρο με την τελεία;Τσέκαρε το λίγο αν δεν το έχεις κάνει φίλε.Επίσης έχεις εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση λογισμικού στο κινητό;

 

Έχω το n97 mini εδώ και περίπου 1 μισή μήνα και οφείλω να ομολογήσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοσή του.Κάπου εδώ όμως άρχισαν τα προβλήματα..όταν πάω να μπω στις φωτογραφίες κολάει και δεν τις δείχνει ενώ στα βίντεο μου βγάζει κάτι μνήμη πλήρης και κάτι τέτοια στην αρχή όμως μετά παίζει κανονικά...ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να αντιμετωπίσω το πρόβλημα ή πρέπει να του κάνω hard format?

 

Ευχαριστώ προαιρετικά..

Έχεις εγκαταστήσει την τελευταία έκδοση λογισμικού στην συσκευή σου;Προφανώς το πρόβλημα είναι λογισμικό.Άν δεν το έχεις κάνει τότε για την διαδικασία αναβάθμησης λογισμικού χρησιμοποιήσε το cd που είχε μέσα στη συσκευασία της συσκευής,εγκατέσησε το Nokia PC Suite και αφού συνδέσεις το κινητό στον υπολογιστή με το καλώδιο USB σε λειτουργία PC Suite,εκτέλεσε την εφαρμογή Nokia Pc Suιte και στην συνέχεια την εφαρμογή Nokia Software Updater ή αλλιώς Ενημέρωση Λογισμικού Τηλεφώνου.Εκεί έχει οδηγίες βήμα-βήμα.Μετά από αυτό καλό θα ήταν να κάνεις hard format.Το πώς γίνεται αυτό άν δεν γνωρίζεις ήδη,θα το βρείς εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651205#post2651205 (Εγώ χρησιμοποιό τον 2ο τρόπο με τον συνδυασμό πλήκτρων Shift-Back Space-Space)

 

Ναι, δοκίμασα να το κρατήσω πατημένο και μου πετάει πολλές αποστρόφους. :)

 

Υπάρχει καμια λύση ή να τους το γυρίσω πίσω;

 

Εγκατέστησες την τελευταία έκδοση λογισμικού τηλεφώνου;Άν όχι.Εφόσον το κάνεις πιθανόν να σου λυθεί το πρόβλημα.Έπειτα.Με τί γράφεις;Με λεξικό;Ή κεφαλαία.Δοκίμασε λίγο με κεφαλαία και προσπάθησε να βάλεις την τελεία

Edited by gaster
Συνεχόμενα μηνύματα. Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δοκίμασα να το κρατήσω πατημένο και μου πετάει πολλές αποστρόφους. :)

 

Υπάρχει καμια λύση ή να τους το γυρίσω πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δοκίμασα να το κρατήσω πατημένο και μου πετάει πολλές αποστρόφους. :)

 

Υπάρχει καμια λύση ή να τους το γυρίσω πίσω;

 

Είσαι σίγουρος ότι πατάς το σωστό κουμπί???

Η τελεία είναι το κουμπί ΄ω΄ - αυτό δίπλα στο ΄λ΄ που μοιαζει ειναι ο τόνος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το κινητό εδώ και 4 μέρες και όπως υποσχέθηκα, θα γράψω τις πρώτες εντυπώσεις. Εξαιρετικό κινητό, με πολλές λειτουργίες και αρκετά εύκολο μενού. Βέβαια με τόσες επιλογές θέλει λίγο χρόνο να το συνηθίσεις. Το πληκτρολόγιο, άψογο και γρήγορο, η οθόνη με εκπληκτική ζωντάνια και με 9/10 απόκριση στο άγγιγμα. Το ίντερνετ που συνδέθηκα με WiFi γρήγορο , η εύρεση hotspots, πολύ αξιόπιστη. Οι φωτογραφίες που έβγαλα σε αίθουσα θεάτρου με μισάνοιχτα φώτα και το φλας σε απόσταση εως 5-6 μέτρα, πολύ καλές.

Η μπαταρία την πρώτη μέρα με 3,5G , 4 ώρες σερφάρισμα kai 15 mb dowload, 4 φώτο, ομιλία περίπου 10 λεπτά και 6-7 sms, πήγε ενα 24ωρο.

Εδώ και δύο μέρες το γύρισα σε gprs και έχω 2 γραμμες ακομα στη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα σημερα σε διαφορετικά μερη χωρις a-gps για να βρει δορυφόρους...

ο χειροτερος χρονος που εκανε ηταν 10 λεπτα.....και αυτο με το να το κραταω στο χερι να περπαταω κτλ κτλ κτλ......:)

τι να πω τελικα το μινι ειναι αψογο εργαλείο......:)

 

κατι αλλο δοκιμασα να ακουσω μουσικη με τα hands free της συσκευης.....

ο ηχος ηταν πολυ χαμηλος μα παρα πολυ χαμηλος αν και αριστος

 

 

τρομαξα για μια φαση...:confused:

δοκιμαζω κατι παλιοτερα hands free της νοκια(σας ανεβαζω αν θελετε μαρκα αργοτερα...ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ Ν95 ) και ο ηχος ηταν απιστευτα Δ Υ Ν Α Τ Ο Σ !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειναι δυνατον ρε παιδια....?

Link to comment
Share on other sites

Είναι γωνστό ότι τα ακουστικά της Nokia που δίνονται στα πακέτα των συσκευών είναι μέτρια έως χάλια. Ποια ακουστικά δοκίμασες?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είναι γωνστό ότι τα ακουστικά της Nokia που δίνονται στα πακέτα των συσκευών είναι μέτρια έως χάλια. Ποια ακουστικά δοκίμασες?

 

λοιπον παιδια δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλους...

με τα hands free τα original του μινι ο ηχος ειναι χαμηλος....

αριστος μεν αλλα χαμηλος...

μιλαω για αυτα...τα hands free..

http://yfrog.com/b025032010015j

 

 

οταν βαλω αυτα...

http://yfrog.com/es25032010014j

τα οποια αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειναι του n95(η του n82) τα οποια ειναι και παλι νοκια ο ηχος ΤΑ ΣΠΑΕΙ....κουφαίνεσαι πραγματικα αν το εχεις στο τερμα...:blink::blink:

 

συμβαινει μονο σε μενα αυτο ρε παιδια....?

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση επειδη ζαλιστικα με το πολυ ψαξιμο.η εκδοση 11.0.045 hackarete με το hellox η με κανενα αλλο τροπο η πρεπει να κανω sιgn ολες τις εφαρμογες?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς με το HelloOX.

Τελευταία βρέθηκε νέος τρόπος μέσω φλασαρίσματος με το Phoenix, αλλά η διαδικασία είναι πιο απαιτητική από του HelloOX.

Περισσότερα στο θέμα Hacks & Patches.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παίδες...ξέρει κανείς πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την ταχεία κλήση που ξεκινάει με το πάτημα του (πράσινου) κουμπιού κλήσης?

να μη μου λέει καν 'μιλήστε'!

έχω ψάξει τη βοήθεια 50 φορές...

σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...