Jump to content

Επιτραπέζια παιχνίδια / Παιχνίδια με τράπουλα


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα ηθελα να μο πειτε αν ξερετε που μπορω να βρω τραπουλα tichu;;; εχει γινει λιγο χαμος τελευταια με αυτο το παιχνδι και θα ηθελα να εχω μια τραπουλα στο σπιτι.....καποιο on-line μαγαζι η καποιο γνωστο στην αθηνα;;τα jumbo π.χ θα εχουν ;;;

 

ευχαριστω για την βοηθεια...

 

παρε τηλεφωνο για διαθεσιμοτητα.παλιοτερα ειχα προτεινει σε εναν γνωστο μου και το ειχε παρει απο εδώ ;)

με λιγο ψαξιμο τωρα βρηκα και αυτο.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 190
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ ...

 

καποιο μαγαζι στο mall;;;επειδη θα βρεθει ενας φιλος μεσα στην βδομαδα και ισως μπορεσει να μου φερει εκεινος...

 

στο public ειδα αλλα στην ιστοσελιδα λεει οτι το παιχνδι ειναι εξαντλημενο....καποιο αλλο μαγαζι;;

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μο πειτε αν ξερετε που μπορω να βρω τραπουλα tichu;;; εχει γινει λιγο χαμος τελευταια με αυτο το παιχνδι και θα ηθελα να εχω μια τραπουλα στο σπιτι.....καποιο on-line μαγαζι η καποιο γνωστο στην αθηνα;;τα jumbo π.χ θα εχουν ;;;

 

ευχαριστω για την βοηθεια...

 

καποιο μαγαζι στο αεροδρομιο της αθηνας;;θα βρεθω αυριο εκει και ελπιζω να βρω καπου...καποιος που να ξερει;;;

 

ευχαριστω

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

καποιο μαγαζι στο αεροδρομιο της αθηνας;;θα βρεθω αυριο εκει και ελπιζω να βρω καπου...καποιος που να ξερει;;;

 

ευχαριστω

 

Εχει Παπασωτηριου στο Ελ. Βενιζελος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
κλασικα μονοπολυ!απο τα καλυτερα επιτραπεζια!επισης προτεινω uno και trivial pursuit:)

Monopoly, Uno και Trivial Pursuit. Σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες προτάσεις σου.

Είναι σίγουρα καλά αυτά φίλε; Δεν τα έχω ξανακούσει ποτέ σαν επιτραπέζια

και δεν έχουν αναφερθεί καθόλου στο τόπικ ως τώρα.

Βασικά, ψάχνω για κάτι κλασικό, θα με καλύψουν πιστεύεις;

Link to comment
Share on other sites

Monopoly, Uno και Trivial Pursuit. Σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες προτάσεις σου.

Είναι σίγουρα καλά αυτά φίλε; Δεν τα έχω ξανακούσει ποτέ σαν επιτραπέζια

και δεν έχουν αναφερθεί καθόλου στο τόπικ ως τώρα.

Βασικά, ψάχνω για κάτι κλασικό, θα με καλύψουν πιστεύεις;

 

Είναι απο τα καλύτερα παιχνίδια της αγοράς , εγώ τα έχω και τα 3 & μπορώ να σου πω ότι θα σε καλύψουν!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Monopoly, Uno και Trivial Pursuit. Σε ευχαριστώ πολύ για τις χρήσιμες προτάσεις σου.

Είναι σίγουρα καλά αυτά φίλε; Δεν τα έχω ξανακούσει ποτέ σαν επιτραπέζια

και δεν έχουν αναφερθεί καθόλου στο τόπικ ως τώρα.

Βασικά, ψάχνω για κάτι κλασικό, θα με καλύψουν πιστεύεις;

 

 

το Uno για να καταλάβεις είναι σαν την Αγωνία αν έχεις παίξει στα χαρτιά. Με μερικές διαφορές

Και ναι αν ψάχνεις κάτι κλασικό, σίγουρα θα σε καλύψουν :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πρόσφατα αποφάσισα να ψαχτώ με επιτραπέζια, αλλά να ξεφύγω από τα χιλιοπαιγμένα κλασικά Uno, Tamboo, Trivial κλπ.

Έτσι κοίταξα για παιχνίδια με περιπέτεια και στρατηγική, ώστε να έχει αρκετό ενδιαφέρον.

Κατέληξα και παράγγειλα από Αμερική το Forbidden Island και το 7Wonders.

Πολύ ωραία και τα 2 games, αλλά το 7Wonders θέλει πραγματικά στρατηγική σκέψη και δεν είναι τυχαίο ότι ήταν στο Τοπ10 της χρονιάς.

Τα παίζει κανείς άλλος?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

από στρατηγικής αυτά που μου έχουν μείνει είναι το risk (the lord of the rings), οι άποικοι του κατάν

και ειδικά το game of thrones το οποίο έχει βγει και σε σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Πηρε ο κολλητος, οποιος ψαχνεται με αυτα και στο εξωτερικο, ενα παιχνιδακι τουμπανακι! Dixit! Πολυ καλο παιχνιδακι, γελιο και φοβερο για παρεα 4-6 ατομων. Ειπα να γραψω 2-3 πραγματα να το εξηγησω αλλα πραγματικα θα γραψω πολλα! Οποιος θελει ας το googlaρει κι αν θελησει επεξηγηση εδω ειμαι!
Link to comment
Share on other sites

από στρατηγικής αυτά που μου έχουν μείνει είναι το risk (the lord of the rings), οι άποικοι του κατάν

και ειδικά το game of thrones το οποίο έχει βγει και σε σειρά.

Οι άποικοι είναι σαν το 7wonders?

Ο καθένας παίρνει μια πόλη, την αναπτύσσει με διάφορα κτίρια, στρατό κλπ, κάνει εμπόριο και στο τέλος όποιος έχει τους πιο πολλούς πόντους κερδίζει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Οι άποικοι είναι σαν το 7wonders?

Ο καθένας παίρνει μια πόλη, την αναπτύσσει με διάφορα κτίρια, στρατό κλπ, κάνει εμπόριο και στο τέλος όποιος έχει τους πιο πολλούς πόντους κερδίζει?

 

αν είναι έτσι το 7wonders όπως το λες, τότε περίπου είναι έτσι και το κατάν. τι λεει όντως το 7wonders, θα ήθελα να το δοκιμάσω.

αν σου αρεσει και το card gaming τοτε και το game of thrones πρέπει να δοκιμάσεις. (το συγκεκριμένο το ξεκινησα λόγω της σειράς που τη σταμάτησα γτ δεν βρίσκω καλή ποιότητα:mad: )

Link to comment
Share on other sites

TO κόλλημα :D

 

εγω θα εχω θεμα με αυτο λογω χρωματων :lol::lol: αλλα με την τραπουλα το παιζουμε με την παρεα συνεχεια, απο 2 εως και 8 ατομα ! απλα τρελο κολλημα :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

και γω εχω θεμα χρωματων λογω δυσχρωματοψιας! αλλα νταξ, 4 χρωματα ειναι μονο και τα διακρινω

 

παω να παιξω σε λιγο :D

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εχουμε :) αλλα αν εχει μονο 4 παλευεται... αλλα και με τραπουλα μια χαρα ειναι :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

το οριτζιναλ ειναι ακομη πιο δυσκολο σε σχεση με την τραπουλα :)

τα χρωματα ειναι πρασινο, κιτρινο, μπλε, κοκκινο.

αλλα τα σχεδια ειναι :lol: δες στο βιντεο παραπανω. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Game of thrones και lord of the rings είναι πιο μπροστά από όλα.

 

μαζί σου, ειδικά για το game of thrones!!!

 

ΥΓ. κάποτε έπαιζα και YugiOH!!! :O:O:O:O

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι όλα αυτά που έχω δει σε σινεμά και σε σειρές ήταν παιχνίδια! Είπα να δω λίγο το thread για να δω τι λέτε και τελικά ξέρω τα μισά από αυτά που λέτε :)

Αν κι έχω περάσει από φάση τρέλας με το lord of the rings, δεν έτυχε να δω το παιχνίδι...τώρα που μου έχει περάσει το lord of the rings με βλέπω να κολλάω με το game of thrones (τη σειρά όχι το παιχνίδι)..μου έχουν πει ότι είναι καλύτερο, αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να το βρω σε καλή ποιότητα κάπου.

Naxos Guide App - Ο οδηγός για κινητά τηλέφωνα που σας οδηγεί κατευθείαν στα καλύτερα…
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι όλα αυτά που έχω δει σε σινεμά και σε σειρές ήταν παιχνίδια! Είπα να δω λίγο το thread για να δω τι λέτε και τελικά ξέρω τα μισά από αυτά που λέτε :)

Αν κι έχω περάσει από φάση τρέλας με το lord of the rings, δεν έτυχε να δω το παιχνίδι...τώρα που μου έχει περάσει το lord of the rings με βλέπω να κολλάω με το game of thrones (τη σειρά όχι το παιχνίδι)..μου έχουν πει ότι είναι καλύτερο, αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να το βρω σε καλή ποιότητα κάπου.

oFFTOPIC

Αλλά σε torrents κυκλοφόρησε όλη η 1η σεζόν σε τέλεια ποιότητα.Τι εννοείς δεν την βρήκες?

 

Το game of thrones στο board game τι στυλ είναι?Πόσο έχει στην Αθήνα?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...