Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα απο το ebay δεκαεξάρες sim και μου στείλανε δωδεκάρες (τις θαλλασσί με το διαφανές reader) μήπως επειδή εχω την 5.11 sim scanner δεν μπορεί να διαβάσει-δει και τις άλλες τέσσερεις θέσεις της κάρτας?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250282020471

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

 

 

...αυτη στην φωτο ειναι οι 12αρα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει sim max που να υποστηρίζει εναλλαγή των αριθμών μέσω συντομεύσεων (πχ *001# κλπ) και όχι μέσω του stk?
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει sim max που να υποστηρίζει εναλλαγή των αριθμών μέσω συντομεύσεων (πχ *001# κλπ) και όχι μέσω του stk?

 

οχι...αλλα ο λογος να υπαρχει κατι τετοιο ποιος ειναι;;;

 

..γιατι να μην βαλεις το STK μενου συντομευση σε ενα πληκτρο;;;; :confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οχι...αλλα ο λογος να υπαρχει κατι τετοιο ποιος ειναι;;;

 

..γιατι να μην βαλεις το STK μενου συντομευση σε ενα πληκτρο;;;; :confused:

Μα είναι πολύ απλό ;) έχω ένα κινητό που δεν μου εμφανίζει το μενού stk :mad:

Περιέργο ε;

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

μα νομιζω οτι εχει γραφτει σε καποια απο τις σελιδες οτι με 001 και 002 αν δεν κανω λαθος αλλαζει νουμερο...

διαβασα προσφατα και τις 50 τοσες σελιδες αλλα μην με ρωτησεις σε ποια απο ολες το ειδα

με την ευκαιρια δεν πιστευω το tytn2 να μην σου εμφανιζει το μενου.

γιατι εχω παραγγειλει και γω το σετακι για το cruise μου και λογικα θα εχει την ιδια συμπεριφορα με το tytn2.

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι πολύ απλό ;) έχω ένα κινητό που δεν μου εμφανίζει το μενού stk :mad:

Περιέργο ε;

 

ναι...πραγματι :(

 

μα νομιζω οτι εχει γραφτει σε καποια απο τις σελιδες οτι με 001 και 002 αν δεν κανω λαθος αλλαζει νουμερο...

διαβασα προσφατα και τις 50 τοσες σελιδες αλλα μην με ρωτησεις σε ποια απο ολες το ειδα

με την ευκαιρια δεν πιστευω το tytn2 να μην σου εμφανιζει το μενου.

γιατι εχω παραγγειλει και γω το σετακι για το cruise μου και λογικα θα εχει την ιδια συμπεριφορα με το tytn2.

 

..ειχε γραφτει....αλλα ισχυει μονο για καποιες dual sim,...:cry:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όχι στο kaiser δουλεύει τέλεια και μάλιστα πολύ καλύτερα από ότι σε άλλα κινητά ;) Σε ένα μικρό Samsung που έχω δεν υπάρχει πουθενά στο μενού το stk :(
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ασχοληθω και γω με το αθλημα, απο οτι διαβασα ο διαφανος writer ειναι καλυτερος απο τον μπλε. Το θεμα ειναι αξιζει η 16αρα η η 12αρα καρτα? Οχι οτι θα βαλω τοσα νουμερα μεσα αλλα γενικως μιλαω.

Αν μπορει καποιος ας δωσει και κανενα link απο ebay με καποιο αξιολογο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το πακετακι απο hong kong.

ξεκινησε η διαδικασια και εχω μια απορια.

το dat αρχειο στις οδηγιες λεει να το αποθηκευσω με τον αριθμο της συνδεσης.

αυτο που ελεγε καποιος οτι βαζει τα ονοματα οσων εχει με 1 λεπτο το λεπτο που πρεπει να μπει?(ωστε να φαινονταιστο STK μενου)

.μπορει μηπως να μπει αντι του αριθμου τηλεφωνου στην ονοματοδοσια του dat αρχειου?

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα το πακετακι απο hong kong.

ξεκινησε η διαδικασια και εχω μια απορια.

το dat αρχειο στις οδηγιες λεει να το αποθηκευσω με τον αριθμο της συνδεσης.

αυτο που ελεγε καποιος οτι βαζει τα ονοματα οσων εχει με 1 λεπτο το λεπτο που πρεπει να μπει?(ωστε να φαινονταιστο STK μενου)

.μπορει μηπως να μπει αντι του αριθμου τηλεφωνου στην ονοματοδοσια του dat αρχειου?

Στην «ονοματοδοσία» του dat αρχείου θα γράψεις τον αριθμό του πακέτου σύνδεσης.

 

Στο STK μενού θα πας στις επιλογές: Utilities -> Number Editor -> English και εκεί που λέει το όνομα του dat θα το αλλάξεις στα ονόματα που θες. ;)

 

Τα ονόματα αλλάζουν, ο αριθμός όμως παραμένει ίδιος και καλό είναι για να μη μπερδευτείς να το έχεις γραμμένο στα αρχεια dat, τα οποία μην διαγράψεις ποτέ και να τα μπακαπ-άρεις σε κάθε φορμάτ του υπολογιστή (όχι σαν και μένα που ξεχάστηκα να τα κάνω μπακαπ, έχω πετάξει πλέον τα πακέτα σύνδεσης και έχω μείνει σύξυλλος...)

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια.

κλοναρισα το cosmoσυμβολαιο μου ,την whatsup μου και την wind f2g (που ηρθε δωρο με τον τελευταιο λογαριασμο του σταθερου της τελλας με 12 ευρω δωρεαν χρονο ομιλιας) σε μια 12 σε 1 καρτα.

αν σαν πρωτο νουμερο εχω το cosmoσυμβολαιο και με παρουν στο whatsup ή wind f2g θα χρεωθει το πρωτο νουμερο ?

διαβασα αρκετες σελιδες και δεν ειδα να λεει κατι γι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λυστε μου μια απορια.

κλοναρισα το cosmoσυμβολαιο μου ,την whatsup μου και την wind f2g (που ηρθε δωρο με τον τελευταιο λογαριασμο του σταθερου της τελλας με 12 ευρω δωρεαν χρονο ομιλιας) σε μια 12 σε 1 καρτα.

αν σαν πρωτο νουμερο εχω το cosmoσυμβολαιο και με παρουν στο whatsup ή wind f2g θα χρεωθει το πρωτο νουμερο ?

διαβασα αρκετες σελιδες και δεν ειδα να λεει κατι γι αυτο.

Όταν είναι ενεργοποιημένο ένα νούμερο, τα άλλα παραμένουν ανενεργά, δηλαδή απενεργοποιημένα. Σα να είναι κλειστά δηλαδή. Δεν υπάρχει θέμα κάποιας έξτρα χρέωσης. Αυτό που κερδίζουμε με το κλονάρισμα των ΣΙΜ είναι η άσκοπη αλλαγή των ΣΙΜ καρτών και η ενσωμάτωσή τους σε μία για διευκόλυνσή μας.

 

Ελπίζω να έγινα κατανοητός. :)

Link to comment
Share on other sites

απολυτα κατανοητος εγινες φιλε μου. χιλια ευχαριστω.

αν το δοκιμαζα θα το αντιλαμβανομουνα αλλα πριν λιγο το εκανα.

με μπερδεψε το 2σε1 που εχει ενας φιλος στην voda και οταν τον καλουν στο δευτερο νουμερο του κανει προωθηση στο πρωτο (χωρις χρεωση).

Link to comment
Share on other sites

Σχτικά με την κλωνοποίηση....

Το θέμα το έψαξα αρκετά και η πιο εύκολη διαδικασία για την simmax 12 σε 1 (μπλε χρώμα κάρτα) με τον άσπρο programmer είναι τα αρχεία στο ακόλουθο link

http://rapidshare.com/files/144504287/multisim515.zip

 

SIM-MAX Multisim scanner/editor V.5.15

Link to comment
Share on other sites

παιδια καρτες 3G υπαρχει η δυνατοτητα να κλονοποιηθουν??????

 

οχι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχει κάνει κανείς sim cloning σε qtek 8310? Η εναλλαγή μεταξύ καρτών παίζει χωρίς επανεκκίνηση του κινητού?

Εμένα μόνο με επανεκκίνηση και όχι πάντα. Μερικές φορές δεν βρίσκει το δίκτυο..

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές δεν βρίσκει το δίκτυο..

 

..συμβαινει σε μερικες συσκευες....η λυση...ξαναμπουταρεις την συσκευη ....αν εξακουλουθει....βαζεις χειροκινητα το δικτυο που εχει το νουμερο...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε windows mobile 6.1 (htc diamond) παρουσιαζεται το ονομα του δικτυου και οχι το ονομα που εχουμε δωσει στη sim.Μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει τροπος να εμφανιζεται το ονομα της sim;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι δε γίνεται. Μερικές εταιρίες στέλνουν το όνομά τους σε μορφή λογοτύπου δικτύου και πολλές συσκευές (και το 6681 μου ανάμεσα σε αυτές) δεν επιτρέπουν να το απενεργοποιήσεις. Γι αυτό νομίζω συμβαίνει. Και μένα στις WIND γράφει "WIND GR" και όχι το νούμερο όπως έχω ορίσει αλλά άμα το γυρίσω σε COSMOTE δίχνει το νούμερο όπως το έχω ορίσει.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...