Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτο...

 

..οσο για τα μεταφορικα ...το γραφει λιγο πιο κατω...

 

If you have bought multiple items from me, you can send me one payment for all the items instead of paying for them individually. When you click the Pay Now button, eBay will automatically determine if there are other items you have won or purchased from me and will combine them for your review.

 

Shipping and Handling Each Additional Item To Service Insurance

US $6.99 + $6.49 Greece Standard Int'l Flat Rate Shipping None

 

οποτε γλυτωνεις μισο δολλαριο στα μεταφορικα....καπου 35 ευρωλεπτα...μαλλον δεν αξιζει καν τον κοπο....εκτος και αν παραγγειλεις παρα πολλα...

 

ρε παιδια εγω εχω παραγγειλει απο τον παραπανω τυπο,

μου εχει δωσει αριθμο φωρτοτικης,

το βαζω στο πορτα πορτα αλλα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πορτα πορτα,προβλημα στο site των ΕΛΤΑ?Τι λετε ρε παιδια?Τεσπα καρτουλς μαλλον θα παρω απο τον τυπο παραπανω και θα παρω 5-6 να χω καβαντζα.Απο κει και περα λεω να παρω και καμμια απο αυτες που τις κοβεις και βαζεις 2 σε μια,αλλα θελω αυτες που τις αλλαζεις καλωντας 001 και 002 και οχι να πηγαινεις μεσα απο μενου,αλλα λιγες εχω βρει.Επισης θα παρω και το σιμ cutter.

 

Τελικα στα φερνουν στην πορτα τα προιντα απο ebay η πας και τα παερνεις απο ΕΛΤΑ?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

rock, αυτό με το πρόβλημα στο tracking των ΕΛΤΑ στο λέω διότι στέλνω τακτικά με ΕΛΤΑ και πάντα έχει πρόβλημα το tracking τους.

 

Τι να τις κάνεις τόσες κάρτες;

Link to comment
Share on other sites

Να τις εχω καβατζα μηπως και χρειαστει και κανα φιλαρακι.

Τις dual τις θελω για τα vodafone.

 

Απο το τρακινγκ τι πληροφορια περνεις?Σορρυ αλλα ειμαι νουμπαρος στην ολη διαδικασια αγορας.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αφού οι καινούριες δεν κλωνοπιούνται, ό,τι γράψαμε - γράψαμε.

 

Για tracking, πάρε τηλ στα ΕΛΤΑ ή δες στο track του Χόγκ Κόγκ ή της Κίνας ανάλογα από που τα στέλνει ο τύπος. Το link δεν το θυμάμαι, αλλά αν κάνεις μια έρευνα στο google θα το βρεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδεσεις ειναι αυτες που δεν κλωνοποιουνται,που δεν με ενδιαφερει.

 

Εννοεις να ενημερωθω για το σταδιο της παραγελειας πριν ερθει ειδοποιηση στην πορτα μου?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Θέλω να αντιγράψω 3 αριθμούς σε 1 κάρτα, έτσι ώστε να μην κουβαλώ 2 κινητά μαζί μου. Τι πρέπει να ψάξω στο ebay και αν υπάρχει κάποιος οδηγός?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

μου ηρθε ο reader o μπλε μαζι με τισ καρτουλες που ειχα παραγγειλει.

εχει κανει λαθος ομως και αντι για το cd με τους drivers και το προγραμμα

μου εχει βαλει ενα με drivers bluetooth dongle v.2.0

κατεβασα το sim max εχει μεσα usb drivers αλλα δεν τουσ βλεπει.

any help?

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια βρηκα drivers μαζι με το προγραμμα magicsim.

τωρα εχω βαλει στο την καρτα και ψαχνει να βρει το ki

το προγραμμα sim editor δεν εχει καποιο guide για να δω πως βαζω τις καρτες..

ειναι θεμα ψαξιματος...

Link to comment
Share on other sites

κατι τετοιο λετε?

http://www.emarket.gr/item.php?id=13082304

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

...τα φερνει ο ταχυδρομος στο σπιτι....αν ειναι συστημενα και ασφαλισμενα δεν τα αφηνει εκτος και αν υπογραψεια καποιος δικος σου....αφηνει ενα χαρτι και το περνεις απο το ταχυδρομειο....αν δεν ειναι ασφαλισμενο το αφηνει στο κουτι σου η στην πορτα του σπιτιου σου.....

 

...καπου εχω γραψει για εναν τυπο που πουλαει μονο καρτες...βρισκεις με λιγο ψαξιμο....καπου 1-3 δολλαρια την μια και 12αρες και 16αρες.....ψαχτε λιγο το e-bay...εχει πλακα....:)

 

ΥΓ....α και κατι αλλο...καποιος παλιοτερα ειχε ρωτησει αν οι κλωνοποιειμενες δουλευουν στο εξωτερικο...λοιπον εκτος απο τις χωρες που ειχα γραψει....δουλευουν και σε Αγγλια, ΗΠΑ και Καναδα....δηλαδη σε ολον τον κοσμο....:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ωασικα επιδη ειχα ψαχτει και δεν ειχα βρει για αυτο ρωταω.Αλλα εννουσα μαζικα να δει.ΠΧ ο κλασσικος τυπος στο λινκ δινει με 0.99 το ολο πακετο.Ποιο το συμφερον να δωσεις απο 1-3 μονο για την καρτα?Παιρνε και το ριντερ αμα ειναι και δινε το σε αλλους.

 

Εμ πασει πηρα 6 16αρες καβατζα και 5 dual sim + 1 sim cutter tool,και ειμαι εις αναμονη.

 

2 Ερωτησουλες φιλαρακι.

 

1)Παλιοτερα ειχα ρωτησει αν το ριντερ κανει για εγγραφη για ολες τις καρτες και μου ειχες πει οχι.Απο τι εξαρταται λοιπον?Απο τον Loader που φοραει η καρτα?Ας πουμε 2 καρτες που μου φτιαξε το 9volto θα μπορεσω να προσθεσω αριθμους σε αυτες,(εχουν simemu loader ομως οχι stk).

 

2)Tracking id που βρισκω για την καθε παραγγελια για να δωτην κατασταση της αποσοτλης?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

 

2 Ερωτησουλες φιλαρακι.

 

1)Παλιοτερα ειχα ρωτησει αν το ριντερ κανει για εγγραφη για ολες τις καρτες και μου ειχες πει οχι.Απο τι εξαρταται λοιπον?Απο τον Loader που φοραει η καρτα?Ας πουμε 2 καρτες που μου φτιαξε το 9volto θα μπορεσω να προσθεσω αριθμους σε αυτες,(εχουν simemu loader ομως οχι stk).

 

2)Tracking id που βρισκω για την καθε παραγγελια για να δωτην κατασταση της αποσοτλης?

 

OK...πασο...αν και μαζι με μεταφορικα σου βγαινει καπου 8 $ ολο το πακετο...αν επερνες μονο καρτα θα ηταν πιο λιγα τα μεταφορικα....;)

 

1)...η κατασκευη της καρτας ειναι διαφορετικη...οπως και του reader...υπαρχει μια ασυμβατοτητα γενικα....

 

2)...σου το δινει ο πωλητης (αν ειναι καλος) μολις τα στελνει...αλλοιως το ζητας εσυ.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Α καλα οκ,τοτε θα το ψαξω καλυτερα αν ποτε χρειαστω αλλες καρτες.

 

1)Εννοεις αυτης που δινει το 9volto?Η ασυμβατοτητα εχει να κανει με της καρτες.οχι το loader που φορανε?Απλως ρωταω για να μην βρεθω προεκπληξεως γιατι θελω να κρατησω και αυτες που εχω ηδη,αλλωστε της πληρωσα και μια περουσια.

 

2)Απο οτι βλεπω στα payment details αναφερει μονο το transaction id που προφανως ειναι ο κωδικος της χρηματικης συναλλαγης,αρα προφανως θα πρεπει να τον ρωτησω για το tracking id.

 

θενξ φιλε μου.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

αφου καμια καρτα συμβολαιου δεν κλωνοποιειται πλεον, σκεφτομαι να παρω μια της καρτοκινητης cosmote και να τη κανω συμβολαιο , γινεται ??
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

αφου καμια καρτα συμβολαιου δεν κλωνοποιειται πλεον, σκεφτομαι να παρω μια της καρτοκινητης cosmote και να τη κανω συμβολαιο , γινεται ??

 

οχι...απο το οτι γνωριζω τουλαχιστον....οταν κανεις αλλαγη απο καρτα σε συμβολαιο αλλαζεις σιμ....:wacko:

 

τι τα θελετε τα κ@#$λοσυμβολαια;;;;;:p

 

Δεν μπορώ να καταλάβω προς τι 17 σελίδες για το Sim Cloning....

Εχει καταντήσει κουραστικό, δεν νομίζετε;

 

ελα ρε σουβλακι....συζητηση κανουμε...δεν υποχρεονουμε κανεναν να τα διαβασει.....:p

 

ΥΓ...Therock....αυτες που πηρες απο το 9βολτο κρατησε τες αλλα μην πειραματιστης μαζι τους ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να μην δοκιμασω να γραψω αριθμους σε αυτες?

 

οχι...θα ελεγα να μην τις πειραξεις....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κριμα...Ελπιζω τουλαχιστον οι 16αρες να μην μου δημιουργησουν προβλημα στο να γραψω σε αυτες τους αριθμους.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθαν χτες τα ανταπτορακια για το dual sim και σημερα το sim cutter.

 

Αφου με τα πολλα πολλα εκοψα 2 βοντα καρτουλες,τις εβαλα στο ανταπτορακι,αλλα σε οσα κινητα το εχω βαλει μου βγαζει insert sim.

 

Μιλωντας με τον αγοραστη και στελνωντας του 3 μηνυματα (φτανονωτας στο σημειο να του πω πως βρισκεται σε λεπτο παγο) με ρωτησε τι καρτες εχω και τι κνητα χρησιμοπιω.

 

Εσεις ρε παιδια που ξερε οι vodafone tτι ειναι 32/64 ι 128κ?

 

ΠΧ μια wind καινουρια που εχω γραφει παω στην ιδια την σιμ 32k,η voda τι στο καλο ειναι?

 

What phone model are you using and what sims do you have 32k 64k 128k 3G(USIM).

 

Have you tried switching the phone to GSM mode only?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ποια PIN?Τους κωδικους,η τιποτα πανω στο κυκλωμα εννοεις?

 

Τους κωδικούς από τα σιμάκια που έκοψες...

 

Μερικές dualsim δεν υποστηρίζουν PIN...

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...