Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια βοηθεια! πηρα νεα καρτα σιμ επειτα απο συνδεση που εκανα στη vodafone.μπορω να την βαλω μαζι με μια καινουρια καρτα whats up σε αυτη τη sim 16in1??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια βοηθεια! πηρα νεα καρτα σιμ επειτα απο συνδεση που εκανα στη vodafone.μπορω να την βαλω μαζι με μια καινουρια καρτα whats up σε αυτη τη sim 16in1??

 

Οχι, οι σιμ της βονταφον δεν κλωνοποιουνται.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα και εγώ μια κάρτα 16in1 και κατάφερα να βάλω την free2go που έχω αλλά όταν πάω να βρω το ki της κάρτας whatsup μου βγάζει το εξής σφάλμα.

 

cant found out Ki, the algorithm may not be comp128-1

 

τον αριθμό αυτό τον είχα χάσει και έβγαλα μια άλλη κάρτα με τον ίδιο αριθμό , αν παίζει ρόλο αυτό.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αγόρασα και εγώ μια κάρτα 16in1 και κατάφερα να βάλω την free2go που έχω αλλά όταν πάω να βρω το ki της κάρτας whatsup μου βγάζει το εξής σφάλμα.

 

cant found out Ki, the algorithm may not be comp128-1

 

τον αριθμό αυτό τον είχα χάσει και έβγαλα μια άλλη κάρτα με τον ίδιο αριθμό , αν παίζει ρόλο αυτό.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος?

 

Το πιθανοτερο ειναι οτι σου εδωσαν σιμ που δεν κλωνοποιειται.

Link to comment
Share on other sites

με το sim cloning είναι εφικτό να είναι τουλάχιστον τα δύο νούμερα σε αναμονή ταυτόχρονα?

δλδ...

1)όταν μιλάω στο ένα και με παίρνουν στο άλλο να λαμβάνω σε μήνυμα ποιός με πήρε για να μπορέσω να τον καλέσω πίσω

2)όταν το τηλέφωνο έιναι σε αναμονή και μου κάνουν αναπάντητη στο 1ο νούμερο

και μέτα απο από κάποια δευτερόλεπτα μου κάνουν αναπάντητη στο 2ο νούμερο

θα μπορώ να πάω στο μενού κλήσεων του κινιτού και να δω τις αναπάντητες και σε ποιο νούμερο αντιστοιχεί η αναπάντητη ?

 

(λόγω του όγκου των σελίδων έφτασα μέχρι την 26 σελίδα και λάλησα)

Link to comment
Share on other sites

με το sim cloning είναι εφικτό να είναι τουλάχιστον τα δύο νούμερα σε αναμονή ταυτόχρονα?

δλδ...

1)όταν μιλάω στο ένα και με παίρνουν στο άλλο να λαμβάνω σε μήνυμα ποιός με πήρε για να μπορέσω να τον καλέσω πίσω

2)όταν το τηλέφωνο έιναι σε αναμονή και μου κάνουν αναπάντητη στο 1ο νούμερο

και μέτα απο από κάποια δευτερόλεπτα μου κάνουν αναπάντητη στο 2ο νούμερο

θα μπορώ να πάω στο μενού κλήσεων του κινιτού και να δω τις αναπάντητες και σε ποιο νούμερο αντιστοιχεί η αναπάντητη ?

 

(λόγω του όγκου των σελίδων έφτασα μέχρι την 26 σελίδα και λάλησα)

 

Όταν χρησιμοποιείς πολλαπλή sim με κλωνοποιημένους αριθμούς είναι σα να χρησιμοποιείς πολλές διαφορετικές sim. Αντί να έχεις 10 sim στη τσέπη σου και να τις αλλάζεις κάθε φορά που θελεις να χρησιμοποιήσεις το αντίστοιχο νούμερο, έχεις όλα τα νούμερα καταχωρημένα στη multi sim και επιλέγεις πιο θες να ενεργοποιήσεις. Άρα αντιλαμβάνεσαι ότι δεν μπορούν να γίνουν όσα ζητάς. Ενεργοποιείς ένα νούμερο και δουλεύει εκείνο και μόνο. Και φυσικά επειδή οι περισσότερες συσκευές δεν είναι φτιαγμένες για τέτοια χρήση δε μπορείς να δεις σε ποιο νούμερο σε έχουν καλέσει. Η κλήση καταγράφεται σαν αναπάντητη με το νούμερο αυτού που κάλεσε. Το νούμερο το δικό σου δε καταγράφεται κάπου γιατί η συσκευή θεωρεί ότι είναι ένα και αυτονόητο για σένα.

 

Τέτοιες δυνατότητες μπορεί να σου προσφέρει μόνο κάποια συσκευή dual sim.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Aν αγοράσουμε κινητό που παίρνει micro-sim τι γίνετε?

Τώρα έχω μια 12-1..κόβετε με κάποιο τρόπο για να χωρέσει?

H κυκλοφορούν κάρτες αντίστοιχες σε και σε micro-sim?

Link to comment
Share on other sites

Και γω έκοψα μία για μένα πρόσφατα για να τη βάλω σε iPad. Μια χαρά δουλεύει. Μπορείς να αγοράσεις κόφτη από το ebay εάν θες. Είναι ένα μεταλλικό κοπίδι στη μορφή της microsim που τη βάζεις μέσα, το πατάς από ένα μοχλό και στην κόβει. Δεν είναι ανάγκη όμως. Εάν θες να την κόψεις χρησιμοποίησε το παρακάτω pdf. Το εκτυπώνεις σε μια A4, κολλάς τη sim επάνω με σελοτέιπ και τραβάς με μαρκαδοράκι διαρκείας επάνω στη sim τις γραμμές για οδηγό. Μετά την κόβεις προσεκτικά με ψαλίδι. Μετά λιμάρεις με λίγο γυαλόχαρτο τις γωνίες για να στρογγυλέψουν και είναι έτοιμη.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε κοντά στον Πειραιά, μπορείτε να πάτε στο 9volto. Μου την έκοψαν δωρεάν εκεί εμένα, και μπράβο τους.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά , είναι η πρώτη φορά που γράφω στο φόρουμ. Το πρόβλημά μου είναι ότι αγόρασα και μου ήρθε το http://www.dealextreme.com/p/simmax-gsm-16-number-in-1-sim-card-with-usb-card-reader-writer-and-cloning-software-12447

αλλά το usb-reader sim δεν μπορεί να αναγνωριστεί από τα windows 7 Pro 64bit που έχω και δεν βρίσκω πουθενά drivers . Μήπως έχετε καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να εξαγεις μυνηματα απο καρτα SIM με αυτοτς τους USB Sim readers που παιρνουμε απο eBay?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να εξαγεις μυνηματα απο καρτα SIM με αυτοτς τους USB Sim readers που παιρνουμε απο eBay?

Ναι, αλλά έχουν ένα θεματάκι με τους ελληνικούς χαρακτήρες...

Link to comment
Share on other sites

Τι ειδους θεματακι? Δεν εμφανιζουν τους καθαρα ελληνικους?

 

Γινεται με το ιδιο το προγραμμα που περιεχεται στο CD εγκαταστασης? Εχω καιρο να ασχοληθω και τα εχω ξεχασει...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να κλωνοποιήσει sim 2in1 της cosmote;

 

Edit: Τελικά το δοκίμασα και κλωνοποιήται χωρίς πρόβλημα.

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...