Jump to content

SΙΜ Cloning


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαλέγεις ποιο νούμερο θα είναι ενεργό .

Το θέμα είναι ποιο πακέτο από αυτά που κυκλοφορούν είναι το ποιο σταθερό και με καλύτερο software γιατί διάβαζα παράπονα σε ξένα forum για ιούς κλπ

 

Και αν έχεις ενεργή την κλονοποιημένη SIM αν ενεργοποιήσεις και την γνήσια τι γίνετε?

Εσύ την έχεις δοκιμάσει? Κάνει δουλειά? Απο πού την βρήσκουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορώ να κάνω κλόνο την sim από internet on the go της cosmote?

Πάνω λέει 3g άρα μάλλον όχι!!! Άμα ζητήσω να μου κάνουν 2η από το Γερμανό; Λέτε να το δεχτούν;

Για αυτό νούμερο δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

 

Για να την έβαζα σε multisim :p

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

η κάρτα της WIND που έχω είναι 64Κ...

κλωνοποιείται;:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

η κάρτα της WIND που έχω είναι 64Κ...

κλωνοποιείται;:worry:

Ναι, κλωνοποιείται.

 

 

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω παλιά sim cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα πόρτα από την cosmote δεν κάνουν 2λες sim για το internet όπως για το απλό τηλέφωνο. :(

Υπάρχει άραγε τρόπος να την κάνω κλώνο;

 

 

soublaki από ότι διάβασα άμα ζητήσεις να σου κάνουν 2η σιμ για το νούμερό σου τότε σου δίνουν παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια κάρτα SIM η οποία αντιστοιχεί σε έναν αριθμό τοον οποίο έχω καταργήσει. Μπορώ να κάνω νέο συμβόλαιο και να την αντιστοιχήσω με τον καινούριο αριθμό;

 

soublaki από ότι διάβασα άμα ζητήσεις να σου κάνουν 2η σιμ για το νούμερό σου τότε σου δίνουν παλιά.

Πόσο είναι το κόστος της 2ης SIM στην Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

η κάρτα της WIND που έχω είναι 64Κ...

κλωνοποιείται;:worry:

 

Αν ειναι USIM 64K δεν γινεται δυστηχως....(δες τι γράφει το φακελακι που είχε την καρτα)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι USIM 64K δεν γινεται δυστηχως....(δες τι γράφει το φακελακι που είχε την καρτα)

Δεν γράφει κάτι για USIM πουθενά στο φακελάκι.

Πάντως στο SIMάκι επάνω γράφει μόνο 64Κ.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

η κάρτα της WIND που έχω είναι 64Κ...

κλωνοποιείται;:worry:

Τελικά με τοο συγκεκριμένο Kit http://cgi.ebay.com/New-USB-12-in-1-Sim-Card-Reader-Backup-Writer-Mobile_W0QQitemZ260557996218QQcmdZViewItemQQptZSIM_Cards?hash=item3caa7780ba κλωνοποίησα εύκολα και γρήγορα 4 κάρτες sim. Αν και δε το περίμενα κλωνοποίησα και μια καινούργια κάρτα wind καρτοκινητή κι ας έγραφε πάνω 64Κ.

 

ΥΓ: επειδή το έχω απορία μπορω να βάλω κάποιο pin στη κλωνοποιημένη κάρτα; η αναγκαστικά πρέπει να δουλεύει χωρίς pin;;

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τοο συγκεκριμένο Kit http://cgi.ebay.com/New-USB-12-in-1-Sim-Card-Reader-Backup-Writer-Mobile_W0QQitemZ260557996218QQcmdZViewItemQQptZSIM_Cards?hash=item3caa7780ba κλωνοποίησα εύκολα και γρήγορα 4 κάρτες sim. Αν και δε το περίμενα κλωνοποίησα και μια καινούργια κάρτα wind καρτοκινητή κι ας έγραφε πάνω 65Κ.

 

ΥΓ: επειδή το έχω απορία μπορω να βάλω κάποιο pin στη κλωνοποιημένη κάρτα; η αναγκαστικά πρέπει να δουλεύει χωρίς pin

 

Ναι μπορεις, ενεργοποιησε την επιλογη μεσα απο το μενου του τηλεφωνου.Αν θυμαμαι καλα ο αρχικος πιν ειναι 0000.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τοο συγκεκριμένο Kit http://cgi.ebay.com/New-USB-12-in-1-Sim-Card-Reader-Backup-Writer-Mobile_W0QQitemZ260557996218QQcmdZViewItemQQptZSIM_Cards?hash=item3caa7780ba κλωνοποίησα εύκολα και γρήγορα 4 κάρτες sim. Αν και δε το περίμενα κλωνοποίησα και μια καινούργια κάρτα wind καρτοκινητή κι ας έγραφε πάνω 65Κ.

 

ΥΓ: επειδή το έχω απορία μπορω να βάλω κάποιο pin στη κλωνοποιημένη κάρτα; η αναγκαστικά πρέπει να δουλεύει χωρίς pin

Μέσα στο CDάκι είχε τα σωστά drivers;

Χρειάστηκε να πάρεις τίποτε άλλο εκτός από αυτόν τον εξοπλισμό;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο CDάκι είχε τα σωστά drivers;

Χρειάστηκε να πάρεις τίποτε άλλο εκτός από αυτόν τον εξοπλισμό;

 

Δε χρειάστηκα κάτι άλλο όχι, έκανα τη δουλειά σε 3 λεπτά εγκατάσταση usb και προγραμμάτων και ξεκίνησα τις αντιγραφές, η αλήθεια ειναι ότι πέρασα στη δεύτερη σιμ την καινούργια εκδοση του sim max γιατι υποσχόταν μεγαλύτερη ταχύτητα. Σε win7 δε δούλευαν οι drivers και ετσι δοκίμασα σε windows ΧP κάθε κάρτα έκανε γύρω στα 15-20 λεπτά περίπου ενώ οι εγγραφές γίνονται στο δευτερόλεπτο. Δε φανταζόμουν ότι θα ήταν ολα τοσο εύκολα και γρηγορα πάντως.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Ενδιαφερομαι και εγώ. Έχω μια COSMOTE 3G και WIND η οποία είναι 2 αριθμοί σε μια sim 2in1 Συμβολαιο με F2G. Θα μπορέσω να κλονοποιησω; Και με ποια μου προτείνεται;

 

Ευχαριστώ !!!

[sIGPIC][/sIGPIC] Τα λόγια ειναι περιττά...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Ενδιαφερομαι και εγώ. Έχω μια COSMOTE 3G και WIND η οποία είναι 2 αριθμοί σε μια sim 2in1 Συμβολαιο με F2G. Θα μπορέσω να κλονοποιησω; Και με ποια μου προτείνεται;

 

Ευχαριστώ !!!

 

Οι 3G καρτες δεν κλωνοποιουνται.

Link to comment
Share on other sites

Tώρα δε ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν αλλά ας το πω μπας και... Χρησιμοποιώ τη κάρτα σε ένα nokia 5800 και το μενου βγαινει που επιλεγεις τις sim ειναι 3 σειρές τετραγωνάκια μπαίνοντας στη πρωτη σειρά τετραγωνάκια (σα κινέζικα δηλ) μου βγαζει απο το 1-12 τις σιμ, ολα οκ ως εδώ δε με ενοχλεί. Το θεμα ειναι ότι ανά κάποια χρονικά διαστήματα ανάβει το κινητό στιγμιαία σα να κανει κάτι η κάρτα sim οπως οταν ανοιγει το κινητο δηλ. και δειχνει πάλι αυτα τα περιεργα τετραγωνακια και μια μπαρα να γεμίζει σα να φορτώνει δηλ τη κάρτα σιμ. Και το σπαστικό ειναι ότι αυτο μπορει να το κανει και καθώς γράφω sms για παράδειγμα. Έχει συμβεί σε κανέναν;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Tώρα δε ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν αλλά ας το πω μπας και... Χρησιμοποιώ τη κάρτα σε ένα nokia 5800 και το μενου βγαινει που επιλεγεις τις sim ειναι 3 σειρές τετραγωνάκια μπαίνοντας στη πρωτη σειρά τετραγωνάκια (σα κινέζικα δηλ) μου βγαζει απο το 1-12 τις σιμ, ολα οκ ως εδώ δε με ενοχλεί. Το θεμα ειναι ότι ανά κάποια χρονικά διαστήματα ανάβει το κινητό στιγμιαία σα να κανει κάτι η κάρτα sim οπως οταν ανοιγει το κινητο δηλ. και δειχνει πάλι αυτα τα περιεργα τετραγωνακια και μια μπαρα να γεμίζει σα να φορτώνει δηλ τη κάρτα σιμ. Και το σπαστικό ειναι ότι αυτο μπορει να το κανει και καθώς γράφω sms για παράδειγμα. Έχει συμβεί σε κανέναν;

Μπαίνεις μέσα στο STK Menu, επιλέγεις την δεύτερη επιλογή με τα τετραγωνάκια, μετά ξανά επιλέγεις την δεύτερη επιλογή με τα τετραγωνάκια, και μετά επιλέγεις την πρώτη επιλογή με τα τετραγωνάκια, η Αγγλική γλώσσα είναι έτοιμη :)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις μέσα στο STK Menu, επιλέγεις την δεύτερη επιλογή με τα τετραγωνάκια, μετά ξανά επιλέγεις την δεύτερη επιλογή με τα τετραγωνάκια, και μετά επιλέγεις την πρώτη επιλογή με τα τετραγωνάκια, η Αγγλική γλώσσα είναι έτοιμη :)

 

Μπα δε βλέπω να πιάνει, βασικά η δευτερη επιλογή έχει 007 πριν τα τετραγωνάκια αλλά μετά μπαίνεις μέσα και εχει πάλι δυο τετραγωνάκια δε σε βαζει πιο μέσα οσες φορές κι αν δοκίμασα αυτό που ειπες. Για το αλλο που ανεφερε με τη μπάρα που φορτώνει ανά 3-4 λεπτά πρόσεξα οτι αν το γυρίσω σε 2G δε το κανει, πριν ειχα 3G και το κανει ολη την ώρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους να κάνω μια χαζή ερώτηση ρε παιδιά επειδή δεν εχω ιδέα απο αυτά.εχω μια σύνδεση wind με σιμ 64κ εχω και ενα motorola zn5 το οποίο εχει καποια ασυμβατότητα με αυτές τις κάρτες ενω όλες τις άλλες τις παίζει κανονικά με αυτές μέσα δεν ανοίγει.μπορώ να καταφέρω κάτι με την κλωνοποίηση?ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόβλημα με τι μπαρα με τα τετραγωνάκια που φορτώνει τη κάνει ανεξάρτητα 3G η 2G απλά εχω προσέξει οτι αν κλεισω το τηλ και το ανοιξω δε θα το κανει μεχρι να κανω κινηση απο το κινητό αλλά ειναι πολύ σπαστικό γιατι αναβει και το φως και ξοδεύει και μπαταρία καθε 5 λεπτά και ολο νομιζεις οτι καποιος σε πήρε και αναψε. Δετο χει παθει κανενας αλλος αυτο;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τελικά το πρόβλημα με τι μπαρα με τα τετραγωνάκια που φορτώνει τη κάνει ανεξάρτητα 3G η 2G απλά εχω προσέξει οτι αν κλεισω το τηλ και το ανοιξω δε θα το κανει μεχρι να κανω κινηση απο το κινητό αλλά ειναι πολύ σπαστικό γιατι αναβει και το φως και ξοδεύει και μπαταρία καθε 5 λεπτά και ολο νομιζεις οτι καποιος σε πήρε και αναψε. Δετο χει παθει κανενας αλλος αυτο;

 

κάπου είχα διαβάσει ότι έχουν μια λειτουργιά αυτές οι κάρτες να εναλλάσσουν νούμερο αυτόματα για να μην χάνεις επικοινωνία με αυτούς που σε καλούν στα υπόλοιπα νούμερα

μήπως είναι κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

κάπου είχα διαβάσει ότι έχουν μια λειτουργιά αυτές οι κάρτες να εναλλάσσουν νούμερο αυτόματα για να μην χάνεις επικοινωνία με αυτούς που σε καλούν στα υπόλοιπα νούμερα

μήπως είναι κάτι τέτοιο?

Αποκλείεται να ισχύει αυτό που λες διότι για να γίνει εναλλαγή, χρειάζεται οπωσδήποτε επανεκκίνηση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...