Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Ενημερωτικά... post του τύπου "Ευχαριστώ" ή "Έχεις pm" διαγράφονται ως περιττά και off topic. Ευχαριστώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά από ότι έχω παρατηρήσει οι περισσότεροι το χρησιμοποιείτε και σαν gps. Επειδή θέλω και εγώ να το χρησιμοποιήσω σαν gps, μπορείτε να μου πείτε ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείτε και μου προτείνετε? Το μικρό μέγεθος της οθόνης δημιουργεί κανένα θέμα? (sorry για το off-topic)

Kασλυτερο gps απο το garmin nuvi δεν υπαρχει Καμμια σχεση με το gps των τηλεφωνων > Μια δοκιμη θα σας πεισει

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι; Ας επανέλθουμε στα του Touch 2.

 

Καλησπέρα έχω παραγγέλλει από την Cosmote το touch 2, τώρα έχω το diamond 1 και διαπιστώνω ότι κατά τις εισερχόμενες κλήσης χτυπάει πρώτα 3 φορές στους άλλους και μετά ακούγετε να χτυπάει το κινητό και ξέρω ότι φταίει το radio τις συσκευής, Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στο touch 2??

:)) GEIA SOU
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα ούτε στο Touch2, ούτε στο Diamond1. Ίσως κάτι άλλο είναι αυτό που σου καθυστερεί τόσο την κλήση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα ούτε στο Touch2, ούτε στο Diamond1. Ίσως κάτι άλλο είναι αυτό που σου καθυστερεί τόσο την κλήση.

 

Ευχαριστώ, Θα το συγκρίνω όταν έρθει. Πάντως στο Diamond που έχω υπάρχει αυτό το πρόβλημα και με την πρώτη έκδοση και με την δεύτερη που βγήκε πέρσι τον Ιανουάριο, είχε και το Glofiish Χ650 το ίδιο αλλά σε αυτό δεν παίζει θέμα εγγύησης οπότε έβαλα νέο radio και ησύχασα. Θα το δώ και θα σας πώ και εγώ τις εντυπώσεις μου!!!

:)) GEIA SOU
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παραγγέλλει από την Cosmote το touch 2, τώρα έχω το diamond 1 και διαπιστώνω ότι κατά τις εισερχόμενες κλήσης χτυπάει πρώτα 3 φορές στους άλλους και μετά ακούγετε να χτυπάει το κινητό και ξέρω ότι φταίει το radio τις συσκευής, Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στο touch 2??

 

Ειναι διαθεσιμο απο Cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω παραγγέλλει από την Cosmote το touch 2, τώρα έχω το diamond 1 και διαπιστώνω ότι κατά τις εισερχόμενες κλήσης χτυπάει πρώτα 3 φορές στους άλλους και μετά ακούγετε να χτυπάει το κινητό και ξέρω ότι φταίει το radio τις συσκευής, Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στο touch 2??

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα με το Touch2 φίλε μου!

Ειναι διαθεσιμο απο Cosmote!

Καιρό τώρα... εγώ το έχω κάνα μήνα από Cosmote!

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ, Θα το συγκρίνω όταν έρθει. Πάντως στο Diamond που έχω υπάρχει αυτό το πρόβλημα και με την πρώτη έκδοση και με την δεύτερη που βγήκε πέρσι τον Ιανουάριο, είχε και το Glofiish Χ650 το ίδιο αλλά σε αυτό δεν παίζει θέμα εγγύησης οπότε έβαλα νέο radio και ησύχασα. Θα το δώ και θα σας πώ και εγώ τις εντυπώσεις μου!!!

 

Πιστεύω ότι λύνεται το πρόβλημά σου αλλά θα τα πούμε καλύτερα στο συγκεκριμένο thread της εν λόγω συσκευής μιας και εδώ είμαστε off topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κυριοι....Οταν ανοιγω το τηλεφωνο, πριν δειξει την κανονική ώρα, δείχνει μια άλλη, περιπου μια ώρα πρίν..Γιατί συμβαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κυριοι....Οταν ανοιγω το τηλεφωνο, πριν δειξει την κανονική ώρα, δείχνει μια άλλη, περιπου μια ώρα πρίν..Γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Εννοείς την "εναλλαγή", την κίνηση που κάνει το ρολόι? Αυτό θα πρέπει να στο κάνει και κάθε φορά που πχ. το ξεκλειδώνεις, το ανοίγεις κλπ. Είναι απολύτως φυσιολογικό, και είναι λόγω.. style! :lol: Οπότε μην ανησυχείς.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς την "εναλλαγή", την κίνηση που κάνει το ρολόι? Αυτό θα πρέπει να στο κάνει και κάθε φορά που πχ. το ξεκλειδώνεις, το ανοίγεις κλπ. Είναι απολύτως φυσιολογικό, και είναι λόγω.. style! :lol: Οπότε μην ανησυχείς.

 

thanks φιλε,

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερωτηση κυριοι....Οταν ανοιγω το τηλεφωνο, πριν δειξει την κανονική ώρα, δείχνει μια άλλη, περιπου μια ώρα πρίν..Γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Αν θέλεις απενεργοποιείται... Touch_X_Homescreen_Flip_clock_OFF.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία έχω ένα πρόβλημα. Όταν συνδέω το τηλέφωνο με το pc δεν μου κάνει συγχρονισμό. Πατάω active sync από το τηλέφωνο κ δεν κάνει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις απενεργοποιείται... Touch_X_Homescreen_Flip_clock_OFF.cab

 

Το ρολοι απενεργοποιητε ή αλλαγη αυτη της ώρας, με αυτο το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

ειχα πει οτι ειχα προβλημα με τους ειχους κλησης mp3 και μερικες φορες οταν με καλουσαν ειχα μονο δονηση.

ειδα σημερα οτι εβγαλαν καινουριο update http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=291&cat=0&dl_id=858

λογικα αυτο που ελεγα διορθωνει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ρολοι απενεργοποιητε ή αλλαγη αυτη της ώρας, με αυτο το προγραμμα?

 

Δεν απενεργοποιείται το ρολόι φυσικά. Αυτή η κίνηση από μία ώρα πίσω σε κανονική απενεργοποιείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν απενεργοποιείται το ρολόι φυσικά. Αυτή η κίνηση από μία ώρα πίσω σε κανονική απενεργοποιείται.

 

Αν θα διαβασεις το ποστ του hd2 στην πρωτη σελιδα υπαρχει αναλογο cab το οποιο προφανως δουλευει

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να κατεβάσω ενα βίντεο που παρακολουθώ από το youtube; δε βλέπω καμιά επιλογή....

 

Με αυτό εδώ θα κάνεις αυτό που ζητάς!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέρχομαι λίγο στο θέμα των μηνυμάτων και θέλω να αναφέρω κάτι που σχετίζεται με εκείνο που λέγαμε για την κωδικοποίηση των χαρακτήρων (μικρά ελληνικά κλπ).. Εγώ γράφω με ελληνικά κεφαλαία γιατί αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω 160χαρακτήρες/sms. Ωστόσο παρατήρησα ότι είναι 2 χαρακτήρες που αν τους πατήσεις (πχ. καταλάθος) τα μηνύματα μετατρέπονται αυτομάτως σε 70χαρακτήρες/sms. Δείτε τις photos για να καταλάβετε ακριβώς τι εννοώ.. Οπότε έχετε το νού σας! ;)

[ATTACH][ATTACH]15441[/ATTACH][/ATTACH]

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται να δώσει μια ψευτό-διαφάνεια στις άθλιες (πάνω κάτω) καφέ μπάρες του Touch2 (και όχι μόνο), κάτι τέτοιο δηλαδή:

 

Από: http://img691.imageshack.us/img691/4118/19971315.png Σε: http://img709.imageshack.us/img709/9033/88138888.png

 

έχω γράψει ένα Tutorial ΕΔΩ (στα Αγγλικά) στο XDA.

 

 

Προς Moderators: Αν υπάρχει πρόβλημα με το link που δίνω για XDA πείτε μου να κάνω repost το Tutorial εδώ.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προς Moderators: Αν υπάρχει πρόβλημα με το link που δίνω για XDA πείτε μου να κάνω repost το Tutorial εδώ.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα. Το XDA-devs είναι το Α και το Ω για τα HTC και δεν θα μπορούσαμε να το αγνοήσουμε αυτό.

 

Αν θα διαβασεις το ποστ του hd2 στην πρωτη σελιδα υπαρχει αναλογο cab το οποιο προφανως δουλευει

 

Τι μου λες; Αφενός εγώ το έχω φτιάξει το πρώτο post του HD2 και αφετέρου δίνω άμεσο link με τη λύση του συγκεκριμένου θέματος μια σελίδα πίσω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...