Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για τν γρηγορη απαντηση αλλα επειδη πηρα προσφατα την συσκευη δν ξερω πως να το βρω....μηπως θα ηταν ευκολο να μου πει κανεις τα βηματα???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
ευχαριστω για τν γρηγορη απαντηση αλλα επειδη πηρα προσφατα την συσκευη δν ξερω πως να το βρω....μηπως θα ηταν ευκολο να μου πει κανεις τα βηματα???

 

Ελληνική συσκευή έχεις; Κοίταξε στα προγράμματα. Δεν έχει κάποια εφαρμογή που λέγεται "Διαχείριση αρχείων" (ή κάπως έτσι);

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να βρω ειναι το windows media και το file explorer...χρησιμοποιω πρωτη φορα κινητο με λογισμικο windows κ τ εχω ψιλοπεξει :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο file explorer είναι σαν τον αντίστοιχο file explorer που έχουν και τα PC (για αυτόν σου έλεγα). Με αυτό θα πας να βρεις τα αρχεία σου και θα τα μεταφέρεις εκεί που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σ ευχαριστω και παλι τ βρηκα!!μ βοηθησες πολυ!!:happy:

 

Μια χαρά. Προσπάθησε αν θέλεις να μην γράφεις με μορφή τύπου sms γιατί απαγορεύεται στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παρακαλώ οποίος γνωρίζει πως θα κάνω το τηλέφωνο να τρέχει android ας μου πει! ευχαριστώ!

 

Δεν μπορείς. Εντούτοις αν θες να ενημερωθείς για μια προσπάθεια που γίνεται... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=852474

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για σας, θα μπορούσε κάποιος να μου πει πως μπορώ να ορίσω στη συσκευή συγκεκριμένο χρονικό όριο αδράνειας που, μετά το πέρας αυτού, θα απενεργοποιείται η σύνδεση με το ιντερνετ μέσω δικτύου κινητής; (τις ρυθμίσεις τις πήρα από την cosmote μέσω μηνύματος αλλά αν συνδεθώ παραμένει έτσι)

 

έκανα τη διαδικασία για wifi, και αν μέσα σε 5 λεπτά δεν βρεθώ εντός περιοχής όπου υπάρχει δίκτυο wifi τότε απενεργοποιείται αυτόματα.

 

ευχαριστώ πολύ

 

Update 1 πρόσθετα : βρήκα αυτά εδώ και εδώ αλλά είπα να μην βάλω κάτι χωρίς να ρωτήσω γιατί αναφέρονται σε αλλαγές στη registry

 

Update 2 έκανα τις αλλαγές στο registry. Χρειαστηκε όμως να απενεργοποιήσω την υπηρεσία τοποθεσίας της htc (location services που δεν ξέρω ακριβώς που χρησιμοποιείται)???

-εν μέρει το σύστημα λειτουργεί. Μόνο που η σύνδεση διακόπτεται μόλις κλείσει η εφαρμογή που κάνει χρήση. Στην περίπτωση των e-mail όμως τίποτε

Edited by const_ili
προσθήκη εναλλακτικών
TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε τα, δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Το ότι πειράζει τη registry δεν είναι τόσο επίφοβο όσο νομίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια νεος στο φορουμ κ μ το κινητο θα ηθελα να μαθω αν το htc touch 2 περνει καπιο αλλο λογισμικο οπως ANDROID η αλλα windows α ναι διξτε μ κανα φωςς ειμαι φανταρος στους αμφιβιους καταδρομεις κ θελω με κατι να ασχολουμαι κ τα windows 6.5 δν μαρεσουνε ευχαριστω περιμενω απαντηση σας
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής λειτουργικού στη συσκευή σου.

 

Επίσης αν θέλεις γράφε κανονικά γιατί η γραφή τύπου sms απαγορεύεται στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Παιδιά έχω :alien:απηυδήσει:alien: με το HTC Touch2. Είναι εκνευριστικά αργό, δύσχρηστο, η οθόνη κολλάει και δύσκολα πιάνει με το δάκτυλο παρόλο που δεν έχω βάλει screen protector και γενικά με φέρνει πολλές φορές σε σημείο να θέλω να το βάλω κάτω και να το πατάω.

 

Πέτυχα προχθές ένα ταξιτζή, που είχε το ίδιο κινητό, ο οποίος μου ορκιζόταν ότι είχε βάλει Windows 7 αλλά μου τα μπέρδευε λίγο με κάτι wallpapers και δεν έβγαλα άκρη. Ένας συνάδελφος επίσης μου λέει πως ίσως βρω γρηγορότερα ROMS.

 

Παρακαλώ βοηθήστε με!

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όσον αφορά την αλλαγή λειτουργικού έχω ήδη τοποθετηθεί ακριβώς από πάνω... δεν γίνεται, τουλάχιστον στην παρούσα φάση. Έχει γίνει μια προσπάθεια για Android αλλά δεν έχει τελειώσει ποτέ και ούτε το βλέπω.

 

Όσον αφορά τον αυτοκινητιστή που σου είπε ότι έχει βάλει Windows Phone 7 το αφήνω ασχολίαστο, έκαστος στο είδος του.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις πειραγμένες rom που θα βρεις εδώ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=539

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

 

Επειδή είμαι λίγο άσχετος με το θέμα και βλέπω από τα posts σου ότι ξέρεις τα πολλά και ο νους σου κατεβάζει(!!!), μήπως θα μπρούσες να ρίξεις μια ματιά και να μου προτείνεις κάποιο από όλα αυτά;

 

Επίσης, πόσο δύσκολη είναι η εγκατάσταση; Θα μπορέσω να τραβήξω ένα image του κινητού όπως είναι αυτην την στιγμή just in case things go sour? :O

Microsoft .NET - all versions | Stephen King - all books

Morbid Angel - την προ Illud Divinum Insanus εποχή και με νεκρό David Vincent

LG GT505 White - anytime, anyplace

Asus Transformer TF101 - best IT company, best Tablet ever

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή και κατά συνέπεια αφού δεν έχω κάνει δοκιμές αυτοπροσώπως δεν μπορώ να πάρω θέση. Αν διαβάσεις όμως στο link που σου έδωσα θα λύσεις όλες τις απορίες σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε η εφαρμογή youtube και μάλλον πρέπει να έκανα πατάτα εγω, ξέρεις κανεις που μπορώ να το ξαναβρώ το ίδιο (σε ελληνικό);
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μήπως ξέρει κάποιος αν αυτό εδώ μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το skype

ή κάποια υπηρεσία voip?

 

http://www.xda-developers.com/windows-mobile/windows-mobile-voip-sip-updated/

TO CALL OR NOT TO CALL??
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Administrators
ρε παιδιά είμαι ψηλό άσχετος μήπως ξέρετε πως γίνετε να βάλω ήχο κλήσεις κάποιο mp3 !!

 

Πέταξε τους ήχους σου στον φάκελο /Storage Card/My Documents και θα τους βλέπεις κανονικά στα ringtones.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

καλημέρα....μετά απο 14 μήνες μου χάλασε η οθόνη αφής....τι εννοώ...εδώ και 1 εβδομάδα άρχισε να δημιουργεί σκιές κάθε φορά που την πίεζα και η αφή δεν λειτουργούσε...αν το πίεζα απο το κέντρο προς τα έξω για λίγο κάτι έκανα και φυσικά μόνο με απαλές κινήσεις..εδώ και 2 μέρες όμως το φαινόμενο απλώθηκε σχεδόν σε όλη την οθόνη και δεν υπάρχει καθόλου αφή!!

Δεν φαίνεται αν κοιτάς ευθέως την οθόνη αλλά απο το πλάι...επίσης έχει κάτι κηλίδες ροζ..μωβ..μπλέ..αναχρωματισμός ένα πράγμα..και ξεχωρίζω κάποιες τελίτσες σε σειρά...μετά απο ψάξιμο είδα οτι φταίει μάλλον το digitizer,αυτό που είναι δηλαδή σαν κάλυμμα στην οθόνη και είναι μάλλον σωστό αφού όλες αυτές οι σκιές και οι χρωματισμοί φαίνονται να είναι πάνω πάνω...με διαφορά επιπέδου δηλαδή....έχω παραγγείλει το ανάλογο κομμάτι ώστε να το επισκευάσω μόνος μου, αλλά επειδή μπορώ μόνο να απαντάω σε κλήσεις και τίποτα άλλο, ξέρετε κάποιον τρόπο ώστε να μπορώ να διαβάζω τα μηνύματα που μου στέλνουν στον Η/Υ? προσπάθησα απο το windows mobile center αλλά δεν έχει κάτι...και δυστυχώς δεν μπορώ να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα στο κινητό...ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα!

 

Πριν μία βδομάδα χάλασε και η δική μου οθόνη αφής, χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο, αν και εδώ και 17 μήνες που έχω το κινητό το έχω ποτίσει πολλά υγρά, του έχω κάνει άπειρα βασανιστήρια κτλ. Το πήγα στον Γερμανό απ' όπου το είχα πάρει και μου είπαν πως αν η βλάβη είναι στην εγγύηση θα μου το φτιάξουν και θα το στείλουν πίσω (στην Ξάνθη). Αν όχι, θα μου κοστολογήσουν την βλάβη και αν δεν δεχτώ την τιμή θα πρέπει να πληρώσω έξοδα αποστολής 12€ για να το πάρω πίσω.

Τελικά πριν λίγο με πήραν τηλέφωνο ότι φτιάχτηκε (η βλάβη δλδ ήταν μέσα στην εγγύηση) και θα περάσω αργότερα να το πάρω.

Οπότε φίλε πήγαινέ το καλύτερα κι εσύ στο service.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...