Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το λέει οτι σε αυτή τη ROM δεν υποστηριζεί GPS.

Απλά δεν το έιχα δει εγώ.

Πάντως εγώ έκανα την ερώτηση να δω τι θα μου απαντήσουν.

 

τι να σου πουν αν δεν υποστηριζει gps βαλε αλλη η ξαναπερνα την official:wacko:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά βρήκα και εγκατέστησα μια άλλη version ημερομηνάι 12-7-2010.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=650858

 

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/pc_capture1-23.png

 

η οποία είναι στα ελληνικά και το GPS δουλεύει μια χαρά.

Θα περιμένω να βγει η έκδοση που έιχα με υποστήριξη γιά το GPS.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα το Destinator 8 και δουλέυει μια χαρά.

Αλλά πολύ θα ήθελα να βρεθεί και μια λύση γιά το 9.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

to 8 δεν το δοκίμασα γιατί απο σχόλια είδα οτι και σε αυτό το ίδιο κάνει...τώρα με βάζεις σε περιέργεια...το 7 έχω πάνω πάντως με τελευταίους χάρτες κι όλα ο.κ

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή έχω "χάσει" τις εξελίξεις θα ήθελα να ρωτήσω ποιά είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού γιά την συσκευή .

Η συσκευή μου έχει την έκδοση που φαίνεται στην παρακάτω εικόνα.

 

http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/pc_capture1-22.png http://i249.photobucket.com/albums/gg206/jxid/pc_capture2-14.png

 

Αν υπάρχει κάποια νεότερη θα μπορούσε κάποιος να μου πει από που μπορώ να τη ν κατεβάσω?

Ευχαριστω.

 

Υ.Γ. Δεν με πειράζει αν δεν είναι ελληνική ROM.

Θα προτιμούσα αγγλική version.

εγώ έβαλα την ελληνική απο την αγγλική 1.28.ΧΧΧ που είχα, καλό θα ταν να βάζεις μόνο τις επίσημες ΡΟΜ.

Μια ερώτηση ακόμα.

Γιά να περάσω cooked ROM έβαλα HardSPL.

Μπορώ να περάω τώρα την original ROM?

 

λογικά στο ίδιο πακέτο που κατέβασες έχει και οδηγίες για επιστροφή στην παλιά ΡΟΜ...εμένα τλχ είχε...κι εγώ με hardSPL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αγόρασα το HTC Touch2 , ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο την επιλογή μου αλλά έχω ένα πρόβλημα με το gps της συσκευής μου, κάνοντας χρήση του προγράμματος MLS δεν βρήσκει σήμα gps με τίποτα.

Έβαλα το test gps που μου προτήνατε αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.

Μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει ώστε να λυθεί αυτό?

 

πρέπει να κάνω κάτι μετά την εγκατάσταση του test gps ?

Μόνο αναλυτικά γιατι είμαι σχετικά άσχετος ακόμα απο το νεο τηλ.

 

Θα βοηθούσε πολυ.

 

Σας Ευχαριστω. . . .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αγόρασα το HTC Touch2 , ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο την επιλογή μου αλλά έχω ένα πρόβλημα με το gps της συσκευής μου, κάνοντας χρήση του προγράμματος MLS δεν βρήσκει σήμα gps με τίποτα.

Έβαλα το test gps που μου προτήνατε αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.

Μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει ώστε να λυθεί αυτό?

 

πρέπει να κάνω κάτι μετά την εγκατάσταση του test gps ?

Μόνο αναλυτικά γιατι είμαι σχετικά άσχετος ακόμα απο το νεο τηλ.

 

Θα βοηθούσε πολυ.

 

Σας Ευχαριστω. . . .

Ανοιξε το gps test σε ανοιχτο χωρο λογικα θα σου κλειδωσει δορυφορους, αστο να τρεξει λιγο να πρασινησουν οι δορυφοροι. Μετα κλειστο και ανοιξε το destinator πιστευω πως θα εισαι οκ

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ανοιξε το gps test σε ανοιχτο χωρο λογικα θα σου κλειδωσει δορυφορους, αστο να τρεξει λιγο να πρασινησουν οι δορυφοροι. Μετα κλειστο και ανοιξε το destinator πιστευω πως θα εισαι οκ

 

Και περισσότερες πληροφορίες για το GPS Test εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266960

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αγόρασα το HTC Touch2 , ειμαι πολυ ευχαριστημένος απο την επιλογή μου αλλά έχω ένα πρόβλημα με το gps της συσκευής μου, κάνοντας χρήση του προγράμματος MLS δεν βρήσκει σήμα gps με τίποτα.

Έβαλα το test gps που μου προτήνατε αλλά το πρόβλημα υπάρχει ακόμα.

Μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει ώστε να λυθεί αυτό?

 

πρέπει να κάνω κάτι μετά την εγκατάσταση του test gps ?

Μόνο αναλυτικά γιατι είμαι σχετικά άσχετος ακόμα απο το νεο τηλ.

 

Θα βοηθούσε πολυ.

 

Σας Ευχαριστω. . . .

 

πήγαινε ''έναρξη/ρυθμίσεις/σύστημα/εξωτερικό gps...θύρα προγράμματος βάλε το 4

 

αν ακόμα δυσκολεύεσαι, πήγαινε στο φάκελο του Destinator και θα βρείς ένα αρχείο Destinator.ini...άνοιξέ το κι άλλαξε τη γραμμή PORT=1(ή κάποιο νούμερο) σε PORT=4

 

Κάπου διάβασα οτι ετοιμάζεται νέα έκδοση με το GPS.

Βασικά γι αυτό ρώτησα.Να δω τι παίζει.

 

πώς γίνεται να βάλεις ΡΟΜ χωρίς gps ενώ το κινητό υποστηρίζει gps??? εννοώ πώς είσαι σίγουρος οτι η ΡΟΜ αυτή είναι για το κινητό αυτό??:worry:

 

καλύτερα να μην πάιζεις με ό,τι να ναι ΡΟΜ...εγώ ακόμα και την original ελληνική που έχω περάσει έχει κάποια κολλήματα ώρες-ώρες...

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πώς γίνεται να βάλεις ΡΟΜ χωρίς gps ενώ το κινητό υποστηρίζει gps??? εννοώ πώς είσαι σίγουρος οτι η ΡΟΜ αυτή είναι για το κινητό αυτό??:worry:

 

καλύτερα να μην πάιζεις με ό,τι να ναι ΡΟΜ...εγώ ακόμα και την original ελληνική που έχω περάσει έχει κάποια κολλήματα ώρες-ώρες...

 

Μην μπερδεύετε τα πράγματα. Δεν υπάρχει rom (μαγειρεμένη ή official) που να μην κάνει χρήση του GPS δέκτη της συσκευής. Επίσης, μια μαγειρεμένη rom (σαν αυτή που έβαλε ο φίλος) προορίζεται αποκλειστικά για συγκεκριμένη συσκευή. Προφανώς η συγκεκριμένη προορίζεται για το Touch2 αλλιώς δεν θα λειτουργούσε καν.

 

Τέλος η ιστορία έχει δείξει ότι μια καλή μαγειρεμένη rom και δουλεμένη ούτως ώστε να μην έχει bugs, είναι λίγο ή πολύ καλύτερη από την official από θέμα ταχύτητας και απόκρισης της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτό λέω κι εγώ, οτι δηλαδή είναι παράξενο να υπάρχει ΡΟΜ για το συγκεκριμένο κινητό χωρίς υποστήριξη gps...:confused:

 

Alex Ikaria, τελικά σου δούλεψε το destinator??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Πάω να φλασάρω το κινητό και αφού το κάνω hardspl και έχω και την rom που θέλω, τρέχω το rom update utility. Πάνε όλα καλά και αφού περάσει την οθόνη με τις 3 γραμμές, και δω και το 1.28, μένει στο 0%. Δείχνει σαν να μην παίζει το usb connections παρόλο που έχει κάτω δεξιά την ένδειξη usb. Κάνω κάτι λάθος;;; Μήπως φταίει το ότι έχω 64μπιτο σύστημα;; Έχω διαβάσει πως σε άλλα κινητά, πριν το φλασάρισμα, δίνεις άλλους drivers.. αυτό είναι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, από εκεί ακολουθώ κατά βήμα τις οδηγίες. Κάνω το hardspl αλλά όταν ξεκινά η αντιγραφή της rom στο κινητό, μένει στο 0%. Περίεργο... Ίσως μου διαφεύγει κάποια μικρή λεπτομέρια.
Link to comment
Share on other sites

Άκυρο, όλα καλά... μάλλον δεν έκανα run as administrator. Είχα κάνει απο τις ιδιότητες να τρέχει έτσι, αλλά δεν του έκανε.. τρελό αλλά αυτό ήταν. Ευχαριστώ πολύ για την υποστήριξη! :-) Edited by Photis
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω και πάλι για ακόμα ένα λόγο... πριν το φλασάρισμα του κινητού είχα ξεκινήσει να έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα μνήμης... δηλαδή ότι περνούσα μέσα, αυτόματα έσβηνε!! Δηλαδή τραγούδια, φωτογραφίες και βίντεο... ακόμα και αυτά που τραβούσα με την κάμερα δε φαίνονταν μετά πουθενά! Αντιθέτως αν επιλέξω να αποθηκεύονται όλα στο κινητό, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Πολλές φορές εν τω μεταξύ, δε φαίνεται να υπάρχει η μνήμη σα να είναι φάντασμα!! Πρόκειται για κάποιο bug που μπορεί να διορθωθεί ή είναι θέμα χαλασμένης μνήμης(που δε νομίζω καθώς μέχρι και τις προάλλες πηγαιναν ολα καλα)??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορούμε να αποφανθούμε έτσι, πρέπει να κάνεις τις δοκιμές σου. Σε πρώτη φάση ξεκίνα με ένα hard reset και εάν το πρόβλημα επιμείνει, κάνε ένα format στην κάρτα μνήμης σε φορμάτ FAT32 και εάν έχεις ακόμα πρόβλημα θα χρειαστεί να δοκιμάσεις και άλλη κάρτα στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος πως να ρυθμίσω την συσκευή ΗTC Τ3333 ώστε να μπορώ να στείλω και να λάβω MMS με Cosmote.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος πως να ρυθμίσω την συσκευή ΗTC Τ3333 ώστε να μπορώ να στείλω και να λάβω MMS με Cosmote.

Ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=168287

 

κάνε unzip το αρχείο κι εγκατάστησε το cab στο κινητό

 

ξέρει κανείς πώ να κάνω το destinator 8 widesreened?????:confused:

320χ240 δηλαδή κι όχι 240χ320

ούτε το 7 που είχα το κάνε...:worry:

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...