Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν εγκατέστησε αυτό το cabακι από XDA στην συσκευή (όχι στην κάρτα μνήμης) και μετά πέτα τις δυο εικόνες, που έφτιαξα και επισυνάπτω, στον φάκελο των windows της συσκευής, κάνε μια επανεκκίνηση και θα είσαι οκ.

 

[ATTACH]15500[/ATTACH]

 

Θοδωρη, το εκανα κιαυτο, αλλαξε μεν τα εικονιδια, αλλα οταν πατας το διακοπτη (δεξια - αριστερα) δεν δουλευει, και οταν πατας μεσα στο κειμενο βγαινει το προηγουμενο μενου που ειχε πρωτα, του Microsft Direct Push :(

Θασ το αφησω ετσι και θα το δουλευω με τον τροπο που ειπες.

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Παραξενο οντως, γιατι αποτι θυμαμαι δουλευε σε ολα σχεδον τα μοντελα της HTC.

 

Και σε αυτό δουλεύει. Το παράξενο είναι γιατί δεν δουλεύει στο δικό σου! :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτό δουλεύει. Το παράξενο είναι γιατί δεν δουλεύει στο δικό σου! :worry:

 

Μηπως Γιαννη πριν να τρεξουμε το cab πρεπει να τρεξουμε τιποτε αλλο ? Παραξενο οντως, δοκιμασα τοσες φορες :confused:

 

Το προβλημα με το iGo8 λυθηκε τελικα με την διαγραφη του παλιου sys.txt και την προσθηκη της καταχωρησης που μου ειπατε, ολα καλα:D

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη, το εκανα κιαυτο, αλλαξε μεν τα εικονιδια, αλλα οταν πατας το διακοπτη (δεξια - αριστερα) δεν δουλευει, και οταν πατας μεσα στο κειμενο βγαινει το προηγουμενο μενου που ειχε πρωτα, του Microsft Direct Push :(

Θασ το αφησω ετσι και θα το δουλευω με τον τροπο που ειπες.

 

 

Καταρχάς δεν ξέρω γιατί με αποκαλείς Θοδωρή μιας και δεν είναι αυτό το όνομα μου.:lol:

Δεύτερον τώρα είδα το σχόλιο του δημιουργού αυτού του cab.

"Does not work on Touch Pro 2 or Diamond 2. My guess is it will no longer work for newer devices as HTC has disabled this hidden feature in Comm Manager."

Προφανώς έχει αφαιρεθεί αυτή η "κρυφή" επιλογή κι από την δικιά μας συσκευή.

Οπότε το λάθος είναι δικό μου.:O

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν ξέρω γιατί με αποκαλείς Θοδωρή μιας και δεν είναι αυτό το όνομα μου.:lol:

Δεύτερον τώρα είδα το σχόλιο του δημιουργού αυτού του cab.

"Does not work on Touch Pro 2 or Diamond 2. My guess is it will no longer work for newer devices as HTC has disabled this hidden feature in Comm Manager."

Προφανώς έχει αφαιρεθεί αυτή η "κρυφή" επιλογή κι από την δικιά μας συσκευή.

Οπότε το λάθος είναι δικό μου.:O

 

Sorry για το ονομα, ειχα αυτην την εντυπωση. :X

Θα μεινουμε τελικα με την default ρυθμιση, τι να κανουμε δεν πειραζει. Να σαι καλα :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχάς δεν ξέρω γιατί με αποκαλείς Θοδωρή μιας και δεν είναι αυτό το όνομα μου.:lol:

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ ότι τόση ώρα σε έχει μπερδέψει με τον φίλο Webvirus. :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παρατηρήσει και εγώ ότι τόση ώρα σε έχει μπερδέψει με τον φίλο Webvirus. :p

 

Sorry βρε παιδια, γεμισαμε ιους βλεπετε :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα μεινουμε τελικα με την default ρυθμιση, τι να κανουμε δεν πειραζει. Να σαι καλα :)

 

Αυτό το έχετε δοκιμάσει;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567721

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο! Εάν διαβάσεις πιο πίσω, οι άλλοι δεν έχουν πρόβλημα.

 

Πας στον καιρό δηλαδή και στην αναζήτηση της πόλης με ελληνικό πληκτρολόγιο και με κεφαλαίο το πρώτο γράμμα εάν πατάς το "A" για παράδειγμα δεν σου βγάζει τίποτα; Έχεις κάνει την εγκατάσταση στην κύρια μνήμη;

 

δυστηχως ουτε εμενα δουλευει .βλεπω μονο τις προεγκατεστημενες πολεις

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχετε δοκιμάσει;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567721

 

Αυτό φαίνεται πως δουλεύει :)

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανενας να βαλει επιτυχως καμια Colored Top Bar με χρωματιστα εικονιδια ? Εβαλα μια, αλλαξε το εικονιδιο του δικτυου και της μπαταριας, αφησε ομως το εικονιδιο G/3G, και του ηχειου οπως ηταν, ασπρο :(

Οσο για το απο πανω με το 3G στον CommManager το δοκιμασa και ΝΑΙ, ΠΑΙΖΕΙ :D

ΤΗΝΧ Γιαννη :thanks:

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως ουτε εμενα δουλευει .βλεπω μονο τις προεγκατεστημενες πολεις

 

και σ' εμένα το ίδιο συμβαίνει απ' το wether της συσκευής βγάζει μόνο 5-10 πόλεις αν και θα ήθελα και τη δική μου, αλλά εγκατέστησα άλλα προγράμματα τα οποία είναι καλυτερα και πιο αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα.Σκεφτομαι να το παρω απο expansys αλλα όμως εχω καποιεσ αποριες. Θα ηθελα καποιος να μου πει αν μπορω, τουλαχιστον για τα μυνήματα, να κατεβασω κανένα ελληνικο πληκτρολογιο. Επίσης απο που θα βρω κανενα gps σπασμένο, πχ igo, mls, garmin??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα.Σκεφτομαι να το παρω απο expansys αλλα όμως εχω καποιεσ αποριες. Θα ηθελα καποιος να μου πει αν μπορω, τουλαχιστον για τα μυνήματα, να κατεβασω κανένα ελληνικο πληκτρολογιο. Επίσης απο που θα βρω κανενα gps σπασμένο, πχ igo, mls, garmin??

 

Φιλε μου, σχετικα με το Expansys δεν υπαρχει προβλημα. Εγω θα σου συνιστουσα να βαλεις οταν το παρεις το FingerKeyboard 2.1 για Ελληνικα και στα SMS. Θα το βρεις εδω στο Forum, ψαξτο :) Τωρα για σπασμενα προγραμματα, θα πρεπει να ψαξεις εσυ, κανενας εδω μεσα δεν προκειται να σου δωσει links :X, διοτι απαγορευεται απο τους ΟΠΧ :!:

 

@ALL Touch2 Users

Λοιπον εβαλα το Start Menu Grid 4.cab απο εδω και δουλευει μια χαρα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο χρησιμοποιειται και για να γραφω ονοματα στον τηλ καταλογο της sim ας πουμε? και πως το εγκαθιστώ. θα ηθελα να ξερω για να ανατρεξω στο φορουμ να δω οταν το αγοράσω. Και απο μπαταρια ρε παιδια τι λεει κραταει??
Link to comment
Share on other sites

Και απο μπαταρια ρε παιδια τι λεει κραταει??

 

Σε μένα κρατάει γύρω στις 2 μέρες με νορμαλ χρήση..

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

αυτο χρησιμοποιειται και για να γραφω ονοματα στον τηλ καταλογο της sim ας πουμε? και πως το εγκαθιστώ. θα ηθελα να ξερω για να ανατρεξω στο φορουμ να δω οταν το αγοράσω. ........

 

Ναι, αλλα ποιος γραφει πλεον τηλεφωνα στη SIM (AΣXETO) :blink:. Για πληροφοριες σχετικα διαβασε εδω :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

αν κρατα 2 μερες η μπαταρια τοτε δεν αξιζει να το ζαχαρωνω. Μηπως το χεις κανενα χρόνο και εχει ξελιγωθει η μπαταρια??
Link to comment
Share on other sites

αν κρατα 2 μερες η μπαταρια τοτε δεν αξιζει να το ζαχαρωνω. Μηπως το χεις κανενα χρόνο και εχει ξελιγωθει η μπαταρια??

 

:D Όχι ρε συ, 2-3 μήνες το έχω.. απλά αυτές οι συσκευές κάνουν πολλά πράγματα (και ένα από αυτά είναι, να είναι και τηλέφωνα).. επομένως δεν έχουν μεγάλη αυτονομία μπαταρίας. Πάντως κάποιος άλλος φίλος εδώ μέσα είχε αναφέρει οτι το δικό του κρατάει 3 μέρες.. (επίδοση που εγώ ακόμα δεν έχω πιάσει :X)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

αν κρατα 2 μερες η μπαταρια τοτε δεν αξιζει να το ζαχαρωνω. Μηπως το χεις κανενα χρόνο και εχει ξελιγωθει η μπαταρια??

 

Εδω κανεις λαθος. Καμια συσκευη τετοιου ειδους δεν εχει πανω απο 2 ημερες διαρκεια μπαταριες. Καποιες πεφτουν και στη μια. Ασε δε που εξαρταται απο τη χρηση. Εγω 2 μερες τωρα παιζω με το κινητο. Τι να περιμενω δηλ ? Πως θα αντεξει ? Μην ψαχνεις να βρεις διαρκεια μπαταριας ιδια με των κοινων κινητων. Δεν θα βρεις και ειναι λογικο :shifty:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

εδω πρεπει να πουμε τι εννοουμε νορμαλ χρηση. Αν το χρησιμοποιουμε μονο σαν τηλεφωνο δηλ. με 15 λεπτα ομιλιας την μερα και 5 φωτογραφιεσ ,ποσες μερες να κρατησει??
Link to comment
Share on other sites

εδω πρεπει να πουμε τι εννοουμε νορμαλ χρηση. Αν το χρησιμοποιουμε μονο σαν τηλεφωνο δηλ. με 15 λεπτα ομιλιας την μερα και 5 φωτογραφιεσ ,ποσες μερες να κρατησει??

 

Αν καταφέρνεις να το χρησιμοποιείς ΜΟΝΟ για αυτά, τότε ίσως κρατήσει και παραπάνω..(ποιός ο λόγος όμως τότε να επιλέξεις ένα ppc?) Εγώ μιλάω 30 λεπτά την ημέρα, + 20λεπτά browsing, + "βάλε-βγάλε" εφαρμογές.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και από εμένα, ένα ακόμη ευτυχή κάτοχο (ελπίζω) του touch 2.

Μόλις σήμερα το πήρα και φαίνεται πως θα με βολέψει. Γράφω για να σας ενημερώσω πως πλέον στον Γερμανό το δίνουν με δώρο το destinator.

Τα υπόλοιπα σε λίγες ημέρες μετά την σχετική εξοικείωση.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω για να σας ενημερώσω πως πλέον στον Γερμανό το δίνουν με δώρο το destinator.

 

Τι έκδοση του Destinator φίλε μου αν έχεις την καλοσύνη?

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...