Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλημέρα,

μπήκα και εγώ στην παρέα με το νέο HTC touch 2 που αγόρασα πριν κανα δυο μέρες και είμαι τελείως άσχετος (είχα iphone), τωρα ενημερώνομαι τι παίζει γενικότερα.

ο γερμανός μου έδωσε και το destinator, πακέτο με το κινητό και είπα να το χρησιμοποιήσω. το πρόβλημα ομως ειναι οτι δεν βρισκει το GPS μεσα απο τηνεφαρμογή.

 

το εχει χρησιμοποιησει κανεις με επιτυχία, να μου δωσει ενα χεράκι;

 

ευχαριστώ.

 

Βάλε πρώτα το GPS Test για να βρει τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους και μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το gps test τι είναι, εγκατεστημένη εφαρμογή στο HTC ή κάποια δυνατότητα μέσα στο destinator; γιατί όπως και να χει δεν το βρίσκω.

:mad:

 

καθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

το gps test τι είναι, εγκατεστημένη εφαρμογή στο HTC ή κάποια δυνατότητα μέσα στο destinator; γιατί όπως και να χει δεν το βρίσκω.

:mad:

 

καθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

 

Κατεβασε το απο εδω http://www.pocketgear.com/en/usd/2724121,product-details.html?M2DPId=100009, εγκατεστησε το, τρεξτο για να βρει τη θύρα και να κλειδώσει δορυφόρους και μετά δοκίμασε το πρόγραμμα πλοήγησης της επιλογής σου. :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το gps test τι είναι, εγκατεστημένη εφαρμογή στο HTC ή κάποια δυνατότητα μέσα στο destinator; γιατί όπως και να χει δεν το βρίσκω.

:mad:

 

καθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266960

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το PHM registry editor που είναι δωρεάν. http://www.freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

 

Ευχαριστω παιδια το βρηκα κα το εγκατεστησα.Εκανα ηδη κ την πρωτη ρυθμιση στη registry για την περιστροφη της οθονης.

 

Παιδια μια απορια ακομα.Δεν ξερω αν ειμαι στο καταλληλο thread κ ζηταω συγνωμη εκ των προτερων αν δημιουργω μπερδεμα. Μαζι με το Toutc 2 απο τον Γερμανο πηρα δωρο κ το Destinator 7 σε micro sd. Μπορω να αντιγραψω τα αρχεια του(Dest7) σε μεγαλυτερη καρτα( με αλλα αρχεια φυσικα ) κ να λειτουργει κανονικα η ειναι κλειδωμενο στην συγκεκριμενη καρτα?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια μια απορια ακομα.Δεν ξερω αν ειμαι στο καταλληλο thread κ ζηταω συγνωμη εκ των προτερων αν δημιουργω μπερδεμα. Μαζι με το Toutc 2 απο τον Γερμανο πηρα δωρο κ το Destinator 7 σε micro sd. Μπορω να αντιγραψω τα αρχεια του(Dest7) σε μεγαλυτερη καρτα( με αλλα αρχεια φυσικα ) κ να λειτουργει κανονικα η ειναι κλειδωμενο στην συγκεκριμενη καρτα?

 

Ναι μπορείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

μπήκα και εγώ στην παρέα με το νέο HTC touch 2 που αγόρασα πριν κανα δυο μέρες και είμαι τελείως άσχετος (είχα iphone), τωρα ενημερώνομαι τι παίζει γενικότερα.

ο γερμανός μου έδωσε και το destinator, πακέτο με το κινητό και είπα να το χρησιμοποιήσω. το πρόβλημα ομως ειναι οτι δεν βρισκει το GPS μεσα απο τηνεφαρμογή.

 

το εχει χρησιμοποιησει κανεις με επιτυχία, να μου δωσει ενα χεράκι;

 

ευχαριστώ.

 

Βάλτο com 4 ή com 7 και θα δουλέψει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά, μου έχει βγάλει η συσκευή ένα στρόγγυλο "συννεφάκι" (επάνω, δίπλα στο σήμα, εκει πάνω που δείχνει ότι είσαι συνδεδεμένος με wi fi) την πρώτη φορά το άνοιξα και μου έλεγε κάτι για update των windows της συσκευής, αλλά δεν ήμουν συνδεδεμένος με internet και έκλεισε, σήμερα το ξαναέβγαλε αλλά ήμουν έξω και όταν έφτασα σπίτι δε πρόλαβα να συνδεθώ και εξαφανίστηκε.

Μπορώ να το βρώ απ' τη συσκευή ώστε να κάνω το update ή θα πρέπει να περιμένω πότε θα εμφανιστεί;

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά, μου έχει βγάλει η συσκευή ένα στρόγγυλο "συννεφάκι" (επάνω, δίπλα στο σήμα, εκει πάνω που δείχνει ότι είσαι συνδεδεμένος με wi fi) την πρώτη φορά το άνοιξα και μου έλεγε κάτι για update των windows της συσκευής, αλλά δεν ήμουν συνδεδεμένος με internet και έκλεισε, σήμερα το ξαναέβγαλε αλλά ήμουν έξω και όταν έφτασα σπίτι δε πρόλαβα να συνδεθώ και εξαφανίστηκε.

Μπορώ να το βρώ απ' τη συσκευή ώστε να κάνω το update ή θα πρέπει να περιμένω πότε θα εμφανιστεί;

 

Update των windows??! Εμένα πάντως μου βγάζει αυτό το συννεφάκι όταν έχουν λήξει τα δεδομένα του QuickGPS και ζητάει update. Σίγουρα δεν είναι αυτό?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις να κάνει κάποιο update στο λειτουργικό. Η μέθοδος είναι διαφορετική και είναι μέσω του site της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

:)Γεια σας...

Έχω το HTC Touch2 και έχω βάλει το HSPL και φλάσαρα την WWE ROM. Έχω ψάξει παντού, αλλά δεμ μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για το ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9. Τα απαραίτητα αρχεία, όπως γνωρίζετε, βρίσκονται ήδη στη συσκευή. Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα αρχείο με όλα τα στοιχεία της Registry στα κλειδιά ezinput, ezsip, tegic και ότι άλλο είναι απαραίτητο, αφού έχετε όλοι την ελληνική ROM;

Σας είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:)Γεια σας...

Έχω το HTC Touch2 και έχω βάλει το HSPL και φλάσαρα την WWE ROM. Έχω ψάξει παντού, αλλά δεμ μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για το ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9. Τα απαραίτητα αρχεία, όπως γνωρίζετε, βρίσκονται ήδη στη συσκευή. Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα αρχείο με όλα τα στοιχεία της Registry στα κλειδιά ezinput, ezsip, tegic και ότι άλλο είναι απαραίτητο, αφού έχετε όλοι την ελληνική ROM;

Σας είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:):):)

 

Η WWE έκδοση δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο και κατά συνέπεια δεν μπορείς με απλό πείραγμα στη registry να το αλλάξεις. Είναι πιο πολύπλοκη η δουλειά που πρέπει να γίνει όπως για παράδειγμα dump ολόκληρου του ezinput της ελληνικής rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να βγάλω άκρη με τα κουμπιά που θέλω να αντιστοιχίσω, πάω στο Ρυθμίσεις - Προσωπικά - Κουμπιά και απ'τις τέσσερις επιλογές η τελευταία είναι οκ, δηλ "πλήκ. αποστολής" απο αριστερή μεριά και δίπλα <Περιστροφή οθόνης> (με πείραγμα τις registry) οταν παω να βάλω άλλο κουμπί δε γίνεται, πατάω κουμπί και μου βγάζει από κάτω τη λιστα με τα προγράμματα, βάζω το comm manager, αλλά αριστερά υπάρχει ακόμα η επιλογή κουμπί χωρις να μπορώ να επιλέξω ποιο θέλω.

Πως γίνεται ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω athanasso77.Κ συγνωμη για το μπερδεμα.Δεν θα επαναληφθει.

 

Γίνεται να στείλει κάποιος ολόκληρο το πληκτρολόγιο σε ένα cab;

PLEASE...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον δεν με κατάλαβες, για να γίνει αυτό χρειάζεται κάποιος να το κάνει dump από την official rom και αυτό δεν είναι εύκολο και δεν μπορεί να γίνει από κάποιον που δεν έχει γνώσεις σε rom cooking.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα....το δικό μου το έχω πάρει απο πολωνία, έβαλα γλώσσα ελληνικά sto region settings αλλα μέχρι εκεί...υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω φουλ ελληνικά ή τλχ ελληνικό πληκτρολόγιο? επίσης δεν μπορώ να συνδεθώ στους xartes tou google παρα μόνο όταν είμαι online!!! επίσης έχω ένα πρόβλημα με τον audiomanager που κρασάρει...ευχαριστώ:O

 

οσον αφορά στο gps...βγήκα στο μπαλκόνι για να συνδεθώ τελικά

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Για ελληνικό πληκτρολόγιο... βάλε το FingerKeyboard.

 

Για σένα είναι η QVGA έκδοση.

 

τρομερός...μ'έφτιαξες!!!:)

 

άλλη μια ερωτησούλα:O.....

 

στο site της HTC/Touch 2, έχει το εξής...

 

To use GPS, you must have a clear view of the sky. To use Google Maps, your phone must be connected to the Internet.

 

δηλαδή, για το GPS θέλω απλά ένα καθαρό ουρανό και για τους χάρτες απο Google..internet????!!!!:confused: δεν θα έχω GPS αν δεν έχω internet???:mad: άν έχει ρυθμίσει κάποιος επιτυχώς το GPS, με οποιοδήποτε πρόγραμμα, όχι μόνο χάρτες Google, ας μας το πεί παρακαλώ....ευχαριστώ...

 

--Λοιπόν, βρήκα μετά απο πολύ ψάξιμο εδώ το GPS test που αναφέρατε...ευχαριστώ κ πάλι..ελπίζω να δουλέψει το GPS se κάποιο destinator...αν έχετε κι εσείς κάποιο να προτείνετε...

 

Μια ερώτηση ρε παιδιά, μου έχει βγάλει η συσκευή ένα στρόγγυλο "συννεφάκι" (επάνω, δίπλα στο σήμα, εκει πάνω που δείχνει ότι είσαι συνδεδεμένος με wi fi) την πρώτη φορά το άνοιξα και μου έλεγε κάτι για update των windows της συσκευής, αλλά δεν ήμουν συνδεδεμένος με internet και έκλεισε, σήμερα το ξαναέβγαλε αλλά ήμουν έξω και όταν έφτασα σπίτι δε πρόλαβα να συνδεθώ και εξαφανίστηκε.

Μπορώ να το βρώ απ' τη συσκευή ώστε να κάνω το update ή θα πρέπει να περιμένω πότε θα εμφανιστεί;

το συννεφάκι βγαίνει όταν έχεις απο 2 κ πάνω διαφορετικές ειδοποιήσεις που δεν έχεις τσεκάρει, π.χ....αναπάντητη κ μήνυμα....

 

--αυτό που με έχει εντυπωσιάσει είναι η ταχύτητα στο wi-fi και η άνεση στο σερφάρισμα....όταν το πρωτοάνοιξα με πήγε απο μόνο του, μετά απο surfing, στην adobe για κατέβασμα;)

--αυτό που με ξενερώνει είναι οτι βλέπω τον καιρό μόνο στο Home(σπιτάκι) της μπάρας κι όταν πηγαίνω στο Weather αυτής δεν έχει παρα μόνο 10 ελληνικές πόλεις:(:(

--επίσης απο την μπάρα δεν παίζει ο audio player sto Music, βγάζοντας κάποιο σφάλμα audiomanager.exe...:wacko:

--πολύ καλό στον ήχο, δυνατό και σε καλή ποιότητα

--το weather hotfix δεν μου έκανε κάτι καλό...το ίδιο είναι απότι βλέπω...το europe 2 επέλεξα στο download apo to site...καλά έκανα?

 

αυτά....προς το παρόν

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή, για το GPS θέλω απλά ένα καθαρό ουρανό και για τους χάρτες απο Google..internet????!!!!:confused: δεν θα έχω GPS αν δεν έχω internet???:mad: άν έχει ρυθμίσει κάποιος επιτυχώς το GPS, με οποιοδήποτε πρόγραμμα, όχι μόνο χάρτες Google, ας μας το πεί παρακαλώ....ευχαριστώ...

 

Κοίτα, το google maps δεν είναι πρόγραμμα πλοήγησης. Για να το χρησιμοποιήσεις χρειάζεται internet γιατί οι χάρτες του δεν είναι "κατεβασμένοι" στην συσκευή (και δεν γίνεται να τους κατεβάσεις κίολας).

 

Για πρόγραμμα πλοήγησης μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο εκ των iGO8, destinator κλπ. Αυτά τα προγράμματα χρησιμοποιούν μόνο τον δέκτη gps της συσκευής και όχι το internet (περιλαμβάνουν δηλαδή τους χάρτες).

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το google maps δεν είναι πρόγραμμα πλοήγησης. Για να το χρησιμοποιήσεις χρειάζεται internet γιατί οι χάρτες του δεν είναι "κατεβασμένοι" στην συσκευή (και δεν γίνεται να τους κατεβάσεις κίολας).

 

Για πρόγραμμα πλοήγησης μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο εκ των iGO8, destinator κλπ. Αυτά τα προγράμματα χρησιμοποιούν μόνο τον δέκτη gps της συσκευής και όχι το internet (περιλαμβάνουν δηλαδή τους χάρτες).

ευχαριστώ πολύ.....:happy:

 

πριν όμως ξεκινήσω έχει κανείς να μου προτείνει κάποιο καλό για ελλάδα/πολωνία??

 

ευχαριστώ πάλι...;)

 

--δοκίμασα το gps test και το τρέχω....ξαφνικά μου ζητάει να ανοίξω το bluetooth, το ανοίγω και μετά μου λέει να διαλέξω κάποιο serial port, εγώ όμως δεν έχω τπτ στη λίστα:confused:

 

----ΟΚ...ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΘΥΡΑ 4 ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΩΝ WINDOWS...choose program port...

Edited by Alexboom
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα zip για τα ελληνικά που χρησιμοποιούμε εμείς για το touch 3g.

Στο αρχείο υπάρχουν δύο cab αρχεία, τα οποία μπορείς να δοκιμάσεις, και ένα ακόμα zip που μπορείς να το στείλεις στον "μαγειρα" της ρομ σου μήπως μπορεί να φτιάξει κάποιο patch.

Τα cabs μπορεί να μην παίζουν και υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να κάνεις Hard reset.

Επίσης ανεβάσα και την ελληνική ρομ για όποιον την χρειαστεί.

EzInputGR

HTC Mega GR

:)Γεια σας...

Έχω το HTC Touch2 και έχω βάλει το HSPL και φλάσαρα την WWE ROM. Έχω ψάξει παντού, αλλά δεμ μπορώ να βρω τις ρυθμίσεις για το ελληνικό πληκτρολόγιο και Τ9. Τα απαραίτητα αρχεία, όπως γνωρίζετε, βρίσκονται ήδη στη συσκευή. Μήπως μπορεί κάποιος να ανεβάσει ένα αρχείο με όλα τα στοιχεία της Registry στα κλειδιά ezinput, ezsip, tegic και ότι άλλο είναι απαραίτητο, αφού έχετε όλοι την ελληνική ROM;

Σας είμαι υπόχρεος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...