Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch 2 (Mega)


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Το πρόβλημα είναι πως σβήνει αρχεία από το build-in NCF3.5 και δεν ξέρω αν σβήνει και άλλα αρχεία συστήματος... το πως το κατάλαβα ήταν απλό... είχα error για missing αρχεία του NCF3.5 από εφαρμογές που τα χρειάζονταν και ζήταγε επανεγκατάσταση...

 

Παράξενη συμπεριφορά που παρατηρείται για κάποιο λόγο μόνο στη συγκεκριμένη συσκευή μιας και σε πολλές άλλες που το έχω δοκιμάσει δεν είχα αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα. Θα είχε ενδιαφέρον να μπορούσε να το επιβεβαιώσει και άλλος χρήστης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα..!!

Ήθελα να ρωτήσω..το "Kaspersky mobile security" λειτουργεί στο HTC TOUCH 2 (T3333)..???

Και αν "ΝΑΙ"..είναι μία καλή επιλογή για την προστασία ενός ppc..???

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ antivirus αυτες οι συσκευες!!

 

Τσαμπα θα βαρενεις το κινητακι σου!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όπως τα λέει ο Μάνος είναι. Δεν έχει υπάρξει λόγος για χρήση τέτοιων προγραμμάτων σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όμως άμα κάνω χρήση internet..πως μπορώ να νιώθω ασφαλής απο spam..cookies ..κ.λ.π.??

Ή αν εγκαθιστώ προγράμματα..πώς θα ξέρω ότι είναι "υγιεί"??

Link to comment
Share on other sites

Όμως άμα κάνω χρήση internet..πως μπορώ να νιώθω ασφαλής απο spam..cookies ..κ.λ.π.??

Ή αν εγκαθιστώ προγράμματα..πώς θα ξέρω ότι είναι "υγιεί"??

 

Κάθε πρόγραμμα internet browsing για winmo έχει επιλογή καθαρισμού cookies και java enable/disable επιλογή για τα spam... αν εγκαθιστάς προγράμματα μέσω ActiveSync/WMDC το PC σου ελέγχει τα αρχεία. Οι ιοί του PC δεν επηρεάζουν την winmo πλατφόρμα, οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Τέλος στο χειρότερο σενάριο (επιστημονικής φαντασίας) να κολλήσεις ιό στο winmo σου με ένα hard reset ξεμπέρδεψες.

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όμως άμα κάνω χρήση internet..πως μπορώ να νιώθω ασφαλής απο spam..cookies ..κ.λ.π.??

Ή αν εγκαθιστώ προγράμματα..πώς θα ξέρω ότι είναι "υγιεί"??

 

Πίστεψέ με, εάν υπήρχε και η παραμικρή πιθανότητα για τέτοια προβλήματα, θα ήμασταν οι πρώτοι που θα συνιστούσαμε κάποιο αντιβιοτικό πρόγραμμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@sonaw22 Μιας και η αρχική σου ερώτηση ήταν αν το Kaspersky mobile δουλεύει στο Touch2 (και δεν πήρες απάντηση) από το site της Kaspersky το Touch2 δεν υπάρχει στην λίστα, ούτε καν κινητά με WM6.5 απ’ότι βλέπω… anyway αν θες ντε και καλά κάποιο antivirus το NOD32 mobile, που δοκίμασα προσωπικά, δουλεύει μια χαρά.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τι στιγμή που δεν υπάρχει λόγος για τέτοιου είδους προστασία όμως, γιατί να την χρησιμοποιούμε; :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από τι στιγμή που δεν υπάρχει λόγος για τέτοιου είδους προστασία όμως, γιατί να την χρησιμοποιούμε; :rolleyes:

 

Ε τώρα γούστα είναι αυτά! Και εγώ συμφωνώ πως δεν υπάρχει λόγος για antivirus σε WinMo αλλά κάποιος μπορεί να θέλει να "πετάξει" 30-40 euro σε τέτοια προγράμματα... Τουλάχιστον ας πληρώσει κάτι που θα "τρέχει" στη συσκευή :p.

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα γούστα είναι αυτά! Και εγώ συμφωνώ πως δεν υπάρχει λόγος για antivirus σε WinMo αλλά κάποιος μπορεί να θέλει να "πετάξει" 30-40 euro σε τέτοια προγράμματα... Τουλάχιστον ας πληρώσει κάτι που θα "τρέχει" στη συσκευή :p.

 

μηπως ομως πολλα αναγκαια hard reset οφειλονται σε ιους που εισχωρησαν με την χρηση του ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

To UpΤoDate υπάρχει και όχι μόνο. Δες τα pm σου.

 

athanaso77 , αν και ειμαι λιγακι off topic , το συγκεκριμενο προγραμμα και εγω θελω να εγκαταστησω και αυτος ειναι ο λογος που ψαχνω windows mobile κινητο.

 

2 ερωτησεις αν ξερεις να μου απαντησεις

 

1)ισχυει οτι εγκαθσταται ΜΟΝΟ σε wm κινητα και οχι σε Αndroid , symbian κτλ??

 

2)σε ποιο θα <<τρεχει >> καλυτερα , στο HTC TOUCH 2 η στο Samsung Omnia Lite???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως ομως πολλα αναγκαια hard reset οφειλονται σε ιους που εισχωρησαν με την χρηση του ιντερνετ

 

Δεν έχει παρατηρηθεί ποτέ κάτι τέτοιο. Συνήθως στο hard reset από πειράματα και λάθη που κάνουμε οι ίδιοι σχετικά με το λογισμικό της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισως ακομη δεν γνωριζουμε εαν αυτο προκαλειτε απο δυσλειτουργεια των προγραμματων η απο ιο
Link to comment
Share on other sites

γιατι μερικες φορες οταν με περνουν τηλ ειναι σαν να ειναι κλειστο το τηλ μου η οτι δεν εχω σημα(cosmote σημα καμπανα:D)και μετα μου ερχετε μηνυμα οτι ειχα κληση.

εχει τυχει σε κανεναν απο σας?

Link to comment
Share on other sites

γιατι μερικες φορες οταν με περνουν τηλ ειναι σαν να ειναι κλειστο το τηλ μου η οτι δεν εχω σημα(cosmote σημα καμπανα:D)και μετα μου ερχετε μηνυμα οτι ειχα κληση.

εχει τυχει σε κανεναν απο σας?

 

Έχει τύχει μερικές φορές σε μένα.. Πιστευώ ότι μάλλον οφείλεται στο σήμα "καμπάνα" της cosmote, παρά σε κάποια "βλάβη" της συσκευής.

 

 

Εφαρμογές γι αυτό το κινητό που μπορώ να βρω?

Μπορείς νά βάλεις κάθε εφαρμογή που είναι για ppc και υποστηρίζει ανάλυση οθόνης QVGA. Μερικά site με εφαρμογές είναι : http://www.freewareppc.com/ , http://www.pocketpcfreeware.com/ , http://www.pocketgear.com , http://www.1800pocketpc.com/

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατι μερικες φορες οταν με περνουν τηλ ειναι σαν να ειναι κλειστο το τηλ μου η οτι δεν εχω σημα(cosmote σημα καμπανα:D)και μετα μου ερχετε μηνυμα οτι ειχα κληση.

εχει τυχει σε κανεναν απο σας?

 

Συμφωνώ και εγώ ότι περισσότερο είναι θέμα του δικτύου παρά της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει απαντηθει ξανα, αλλα πως μπορω να απενεργοποιησω τις αναφορες παραδοσεις μηνυματων sms?

 

Έναρξη > SMS > Μενού > Δημιουργία > SMS > Μενού > Επιλογές μηνύματος

Και αντσέκαρε το "Ειδοποίηση παράδοσης μηνύματος".

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Έναρξη > SMS > Μενού > Δημιουργία > SMS > Μενού > Επιλογές μηνύματος

Και αντσέκαρε το "Ειδοποίηση παράδοσης μηνύματος".

 

thanks ελπιζω να μη χρειαζεται καθε φορα να κανω το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις οτι μερικες φορες το 3g δεν πιανει ενω εχει στην ενδειξη οθονης ψευδοσημα και διακοπτεται η κληση ενω το gsm εχει συνεχως σημα ακομη και στις πιο δυσκολες περιοχες
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εσεις που εχετε αυτο το κινητο , ποσο διαρκει η μπαταρια του με νορμαλ χρηση?? Edited by kostantinos1983
ορθογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...