Jump to content

[ΜΟΤΟ] Ταξίδια με το παπί (εμπειρίες,περιπέτειες κ.α)


solitary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τριγυρναει στο μυαλο σου η ιδεα του ταξιδιου...της περιπετειας,να ξεφυγεις μακρια απο την καθημερινη ρουτινα της ζωης.Εσυ και το παπι σου παρεα σε δρομους απεραντους να διασχισεις,να δεις τοπια μαγευτικα,να αναπνευσεις τον καθαρο αερα,να κατασκηνωσεις κατω απο τα αστερια κουρασμενος απο την διαδρομη και με το χαμογελο μεχρι τα αυτια,σκεφτομενος την αυγη ξεκιναει μια νεα περιπετεια πανω στο παπι που σου δινει δυναμη - χαρα και θεληση να συνεχισεις τον σκοπο σου...το ονειρο σου γινετε πραγματικοτητα.

 

Γραψτε τις βιωματικες εμπειριες σας που αποκομισατε ταξιδευοντας με το παπι σας:)

 

-------------------------

 

- Ταξιδι με το παπι στη Γερμανια -

http://rapidshare.com/files/233068074/20090505111602226.pdf

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει κάνει ταξίδια γράφει...όποιος θέλει να ρωτήσει πληροφορίες γι'αυτά γράφει επίσης...

όλοι οι άλλοι που αναφέρουν απλά ότι δεν έχουν κάνει, δε προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό στο θέμα και κατά συνέπεια τα ποστ διαγράφονται...

Link to comment
Share on other sites

όποιος έχει κάνει ταξίδια γράφει...όποιος θέλει να ρωτήσει πληροφορίες γι'αυτά γράφει επίσης...

όλοι οι άλλοι που αναφέρουν απλά ότι δεν έχουν κάνει, δε προσφέρουν τίποτα ουσιαστικό στο θέμα και κατά συνέπεια τα ποστ διαγράφονται...

 

Aνοιξα αυτο το θεμα για οποιο μελος θελει να περιγραψει με μορφη κειμενου - φωτογραφιων - βιντεο ταξιδι/α που εχει πραγματοποιησει με παπι (οχι αλλα οχηματα),ωστε καθε επισκεπτης στο φορουμ καθως και και τα υπολοιπα ενεργα μελη να διαβαζουμε και να βλεπουμε κατι ομορφο - μοναδικο:).

 

Συμφωνω απολυτως μαζι σου στο καποιος να γραψει "δεν εχω κανει ταξιδι ή θα ηθελα να κανω.." διοτι το θεμα μας ειναι μονο οσοι εχουν πραγματοποιησει ταξιδια και θελουν να τα μοιραστουν μαζι μας στο forum.Οποτε τετοιου τυπου ποστ ειναι ακυρα (εκτος θεματος).

 

Σκεφτηκα οτι ενα τετοιο θεμα ειναι μια αξιολογη προσθηκη στο forum,αν η Ομαδα Διαχειρισης κρινει οτι δεν θα προσφερει κατι ουσιαστικο το θεμα τοτε κλειδωστε/διαγραψτε το.

 

Φιλικα και με απολυτο σεβασμο,

Solitary

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Aνοιξα αυτο το θεμα για οποιο μελος θελει να περιγραψει με μορφη κειμενου - φωτογραφιων - βιντεο ταξιδι/α που εχει πραγματοποιησει με παπι (οχι αλλα οχηματα),ωστε καθε επισκεπτης στο φορουμ καθως και και τα υπολοιπα ενεργα μελη να διαβαζουμε και να βλεπουμε κατι ομορφο - μοναδικο:).

 

Συμφωνω απολυτως μαζι σου στο καποιος να γραψει "δεν εχω κανει ταξιδι ή θα ηθελα να κανω.." διοτι το θεμα μας ειναι μονο οσοι εχουν πραγματοποιησει ταξιδια και θελουν να τα μοιραστουν μαζι μας στο forum.Οποτε τετοιου τυπου ποστ ειναι ακυρα (εκτος θεματος).

 

Σκεφτηκα οτι ενα τετοιο θεμα ειναι μια αξιολογη προσθηκη στο forum,αν η Ομαδα Διαχειρισης κρινει οτι δεν θα προσφερει κατι ουσιαστικο το θεμα τοτε κλειδωστε/διαγραψτε το.

 

Φιλικα και με απολυτο σεβασμο,

Solitary

 

πρεπει να ειναι πολυ μακρινα τα ταξιδια?αν οχι μπορω να πω πολλα πραγματα...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα ένα Θεσσαλονίκη-Κατερινή. Έχω κάνει και Δράμα-Θεσσαλονίκη, Ασπροβάλτα-Θεσσαλονίκη, Χαλκιδική-Θεσσαλονίκη. Άλλη φάση το παπί!:)

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

εγω μια φορα πηγα θεσ/νικη σινδο με 50αρι town mate!!!!! δεν ειναι κατι απλα οπου το λεω τους φαινετε περιεργο, και εγω μετα τους λεω (πηγαινε και αλλο αλλα βαριομουνα!!)
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ειναι πολυ μακρινα τα ταξιδια?αν οχι μπορω να πω πολλα πραγματα...

Ποστ #1

Γραψτε τις βιωματικες εμπειριες σας που αποκομισατε ταξιδευοντας με το παπι σας:) Να υπαρχει εμπλουτισμενο περιεχομενο,το να λεμε μονο π.χ εχω παει απο Αθηνα - Πατρα...ειναι "κενο" ποστ;)

εγω μια φορα πηγα θεσ/νικη σινδο με 50αρι town mate!!!!! δεν ειναι κατι απλα οπου το λεω τους φαινετε περιεργο, και εγω μετα τους λεω (πηγαινε και αλλο αλλα βαριομουνα!!)

 

Απιστευτο,χαρα στην αντοχη σου Γρηγορη:cool: Δωσε λιγο προσοχη στο ποστ #1 οπως απαντησα στον apostolis15 για να διατηρουμε το θεμα μας:)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω πως υπαρχουν πολλοι που να εκαναν τετοια ταξιδια με 50αρη...το ελπιζω δηλ.

περα οτι ειναι αεροψυκτα κ θα θελαν πολλες στασεις,θα ειχαν κ μια τελικη ~80κμ φτιαγμενα + οτι απαγορευονται να κυκλοφορουν σε ε.ο.

μαλλον πρεπει να απευθυνεις την ερωτηση σου σε κανα moto forum που ναι πιο τρελοι:P

-----------------------------------------------------------

μια ερωτηση ποσο χρονων εισουν οταν εκανες το ταξιδι και ποια χρονολογια?19 καπου 85-90?

στις φωτος που χεις βαλει στο κειμενο ειναι το ιδιο μηχανακι κ στην αρχη κ στο τελος?glx?

διαβασα την ιστορια σου...χαρας στο κουραγιο σου.Σε ενα σημειο που μιλας με εναν Ελληνα στην γερμανια πρεπει να διορθωσεις το σημειο που θα θελες να λεει <<σιγα μην σε πιστεψω>>+να βγαλεις τις κενες σελιδες απο το pdf.

Παντως αν ειχες κ μια καμερα να καταγραφεις εμπειριες θα γινοσουν εκπομπη στο discovery ή travel chanel:P

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω πως υπαρχουν πολλοι που να εκαναν τετοια ταξιδια με 50αρη...το ελπιζω δηλ.

περα οτι ειναι αεροψυκτα κ θα θελαν πολλες στασεις,θα ειχαν κ μια τελικη ~80κμ φτιαγμενα + οτι απαγορευονται να κυκλοφορουν σε ε.ο.

μαλλον πρεπει να απευθυνεις την ερωτηση σου σε κανα moto forum που ναι πιο τρελοι:P

-----------------------------------------------------------

μια ερωτηση ποσο χρονων εισουν οταν εκανες το ταξιδι και ποια χρονολογια?19 καπου 85-90?

στις φωτος που χεις βαλει στο κειμενο ειναι το ιδιο μηχανακι κ στην αρχη κ στο τελος?glx?

διαβασα την ιστορια σου...χαρας στο κουραγιο σου.Σε ενα σημειο που μιλας με εναν Ελληνα στην γερμανια πρεπει να διορθωσεις το σημειο που θα θελες να λεει <<σιγα μην σε πιστεψω>>+να βγαλεις τις κενες σελιδες απο το pdf.

Παντως αν ειχες κ μια καμερα να καταγραφεις εμπειριες θα γινοσουν εκπομπη στο discovery ή travel chanel:P

Η ιστορια δεν ειναι δικια μου.

Θα θελα πολυ να γνωρισω τον συγκεκριμενο ανθρωπο που με τετοια σιδερενια αντοχη και θεληση εφερε εις περας τοσα χιλιομετρα με ενα παπι...μα και τι παπι,ενα στρογγυλοφαναρο Honda C50 στα 72cc.

 

Κανω προετοιμασιες δοκιμαζοντας το παπι μου σε αντοχες ξεκινωντας με σχετικα με μικρες αποστασεις,εχω παει απο το Αιγαλεω - Μεγαρα με μια σταση εκει πριν επιστρεψω.Αυτο που εχω στο μυαλο μου και οργανωνω σιγα σιγα ειναι η διαδρομη Αιγαλεω - Πατρα και ελπιζω μελλοντικα ακομη μεγαλυτερες αποστασεις με περισσοτερες ομορφες εμπειριες:)

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

Στα 16 μου, καθώς ήμουν κ delivery. Κ έτσι είχα κ μία προπόνηση στην αντοχή με glx50 SP :P

Έχει γίνει ταξίδι της ώρας, από Αθήνα-Λευκάδα-Πάτρα-Κεφαλλονιά-Πάτρα-(τρένο)Αθήνα :P 5 μερούλες...

Λίγο αργότερα σε χρονιά. 2ήμερο Αθήνα-Ιωάννινα-Αθήνα

 

Κ σήμερα όποτε τύχει να το έκανα. χαλαρά θα το έκανα. αλλά ένα turbάκι χρειάζεται άμεσα.

Υλικό δεν υπάρχει. διότι είναι διαδρομές καθαρά για προσωπική χρήση. κ όχι προς παρουσίαση :P

(οπότε +1 στο κενό μήνυμα :) )

 

Όσο για το ότι είναι αερόψυκτο. ακόμη καλύτερα, μιας κ είναι συνέχεια σε κίνηση κ καμία στάση δεν χρειάζεται. Ο οδηγός έχει ανάγκη τη στάση κ το ρίχνει στο Moto :P

Link to comment
Share on other sites

καλα ολα αυτα αλλα με την βενζινη τι κανατε?πχ αν μπω εγνατια απο γιαννενα για θεσσαλονικη,δεν υπαρχει ουτε ενα πρατηριο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ένα μπιτόνι 4ων λίτρων είχα, Που σε καμία περίπτωση δεν χρειάστηκε.

σε κάθε 50-100 χιλιόμετρα είχα βενζινάδικο στον δρόμο μου.

Link to comment
Share on other sites

Πρίν δυο χρόνια είχαμε ξεκινήσει μια παρέα με τρία παπιά να κάνουμε ένα ταξιδάκι,σίγουρα ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία.Ξεκινήσαμε βραδάκι από Δράμα για να φτάσουμε μετά από 3 ώρες θεσσαλονίκη.Κρατούσαμε μια αξιοπρεπής ταχύτητα 90 με 100 χιλιόμετρα.Πολύ οικονομικό ταξίδι,δεν μας κούρασε ιδιαίτερα όπως νομίζαμε αρχικά και τα crypton μας βγάλαν την διαδρομή αξιοπρεπέστατα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα,μόνο που όταν σταματήσαμε ζεματούσαν υπερβολικά (δεν είχαμε κάνει στάση),αλλά μετά από λίγες ώρες είχαν κρυώσει και δεν είχαν ανάγκη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πρίν δυο χρόνια είχαμε ξεκινήσει μια παρέα με τρία παπιά να κάνουμε ένα ταξιδάκι,σίγουρα ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία.Ξεκινήσαμε βραδάκι από Δράμα για να φτάσουμε μετά από 3 ώρες θεσσαλονίκη.Κρατούσαμε μια αξιοπρεπής ταχύτητα 90 με 100 χιλιόμετρα.Πολύ οικονομικό ταξίδι,δεν μας κούρασε ιδιαίτερα όπως νομίζαμε αρχικά και τα crypton μας βγάλαν την διαδρομή αξιοπρεπέστατα χωρίς το παραμικρό πρόβλημα,μόνο που όταν σταματήσαμε ζεματούσαν υπερβολικά (δεν είχαμε κάνει στάση),αλλά μετά από λίγες ώρες είχαν κρυώσει και δεν είχαν ανάγκη.

 

Οταν εχεις παρεα στο ταξιδι ειναι πολυ ωραια:) Παντα τετοια και στο μελλον.

http://www.sterki.ch/sterki/global/images/Titel/STEYR_MOTORS.jpg - MAN - International - Dodge - Αναπαλαιώσεις/Ανακατασκευές ...

 

"Αλλάζουμε τρόπο σκέψης & αλλάζουμε τρόπο ζωής"

Link to comment
Share on other sites

kostas1200 το φόρουμ δεν είναι chat room!! θα σε παρακαλέσω λοιπόν να ξαναδιαβάσεις τους όρους πρόσβασης και χρήσης και να συμμορφωθείς με αυτούς!

συνοπτικά λοιπόν γράφουμε ελληνικά μόνο, κατανοητά, και ΜΟΝΟ όταν έχουμε κάτι σημαντικό να πούμε....τα ''οκ'',''συμφωνώ'',''πολύ καλό'',κτλ κτλ σβήνονται απευθείας ως offtopic!

σου υπενθυμίζω δε, ότι αν έχεις κάποιο πρόβλημα-παράπονο , δε γράφεις ανελέητα ποστς διαμαρτυρίας αλλά στέλνεις pm σε κάποιον moderator. Για τα υβριστικά μηνύματα δεν αναφέρω τίποτα...απλά μην τα επαναλάβεις!

συνεχίζουμε στο θέμα μας...!!

Link to comment
Share on other sites

με το Ζετακι μου , μια φορα , Θεσσάλονικη - ασπροβαλτα . και πριν 3 εβδόμαδες , ασπροβάλτα - Θεσσαλονίκη - ασπροβάλτα , ( ναι πείγα το πρώι και γύρισα κατα τις 8 ημουν πίσω . Απότελεσμα? καίω 5 ευρώ βένζινη στα 35 χιλιομετρα περιπου με ταχυτητά γύρω στα 80-100 km/h . δηλαδη να παω και να ερθώ 10-12 εύρω ( χωρίς το λαδι μιξης ) , είχα και την τσαντα μου μαζί με 1.5 λιτρο ντεποζιτο σε περίπτωση που μείνω στον δρόμο. Μαλιστα πριν 3 εβδομαδες , την μερα που είχα ερθει και εφύγα ηταν εκείνη που εβρέχε καρεκλόποδαρα και ήταν οτι νανέ ο καιρος , φυσικα ημουν ο μονο με το παπακί ολα τα αλλα αύτοκινητα. μεχρι και οι πακετάδες αδεια είχαν παρει :lol:

 

οικολογίκη συνήδηση το Ζ :D

Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο και καλυτερο ταξιδι που εχω κανει με το Dinamik μου εγινε πριν 3 χρονια οταν ημουν 3η λυκειου.Ειμασταν 2 Dinamik το δικο μου και ενος φιλου μου και ξεκινησαμε απο το Παραδεισι(εκει που μενω) πηγαμε στην πολη της Ροδου και κατεβηκαμε μεχρι Κολυμπια.Πηγαμε προς τις Εφτα Πηγες και βγηκαμε Κρητηνια και μετα παλι Παραδεισι.Συνολο γυρω στα 150 χιλιομετρα.Εκαψα γυρω στα 9 ευρω βενζινη με λιγες στασεις για να δουμε τα μερη και να φαμε κατι .Δεν ειναι πολλα ατομα απο Ροδο για να γνωριζουν τα μερη αλλα αξιζει η διαδρομη καθως εγινε χειμωνα και ολα ηταν καταπρασινα.

Το επομενο ταξιδακι που σχεδιαζω ειναι ο γυρος της Ροδου με το Dinamik μου κατα τον Δεκεμβρη οταν θα πεσουν και οι θερμοκρασιες.Μην μας μεινει και το μοτερ στο χερι.

Link to comment
Share on other sites

Περσι το ιουλιο με τον ξαδερφο μου και το glx του στα 138cc πηγαμε απο Τρικαλα-Θεσσαλονικη-Τρικαλα στο συνολο 580χλμ σε μια μερα ξεκινισαμε το πρωι περιπου 8 και φτασαμε 12 και μισι με 2 στασης και φηγαμε για πισω την ιδια μερα στης 4 και μισι το μεσιμερι και φτασαμε στης 9. Αλλα 13 χιλιομετα εξω απο το χωργιο κολισε το μιχανακι και το σπροχναμε μεχρι το σπιτι:mad:. Θα ειθελα να το ξανακανω μου αρεσε πολυ.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

My bikepics member

http://www.bikepics.com/members/akis236/

Tα παντα για τα scooter

http://greekscooters.50.forumer.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγω με το crypton x μου....Εδεσσα - γιαννενα.......με σακο στον ομο και μεσα στον σακο μπιτονακι με βενζινη....τρελα σας λεω....πιαστηκα εντελως......και μολις τελειωνουν τα σχεδον 300 χιλιομετρα.......μπαινω στα γιαννενα ...και πεφτω.......το γονατο τουμπανο......γυρισα την αλλη μερα.....χωρις πισω φρενο(στραβωσε το σιδερο απο την πτωση)......ξενερωσα απιστευτα σε σημειο να θελω να πουλησω το παπι ..και να μη ξαναασχοληθω με μηχανες...ευτυχως ...σε μια βδομαδα ημουν οκ.......πλεον θελω να παρω R6...! αυτα απο μενα...σορρυ που σας ζαλισα...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Έχουμε ξεκινήσει με παρέα για διαδρομή γύρω στα 90-100 χλμ πήγαινε έλα, αλλα το ενδιαφέρον ήταν ότι η διαδρομή κατέληγε σε βουνό με υψόμετρο κοντά στα 850μ. λίγο έξω απο την Λάρισα. Καλή η ανάβαση με ανηφόρα μέχρι 10%, αλλά λίγο ζόρικη για το μηχανάκι και κυρίως για τα δισκάκια(μετά απο αρκετές φορές χρειάστηκαν αλλαγή). Η κατάβαση πιο εντυπωσιακή αλλά και επικίνδυνη λόγο της κατηφόρας και τις μεγάλες ταχύτητες που αναπτύσει το μηχανάκι. Το έχουμε ξανακάνει αρκετές φορές απο τότε λόγο της αδρεναλίνης... πολύ εντυπωσιακό...:p:):happy::rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας, εγω εχω αρκετα ταχιδακια με παπι μιας και τα περισοτερα απο τα μηχανακια μου ηταν παπια..και ακομα παπι εχω τωρα, το πιο προσφατο ταξιδι ειναι το καλοκαιρι που μας περασε, εγω με crypton x, ο κολητος μου με ενα kawasaki 125 και ακομα ενας μπαρμπας με ενα 125 που ηταν ο πιο κορυφαιος διοτι ηταν μαζι με τη συζηγο και οι 2 αρκετα κιλα αλα το παπι αν και κινεζικο μας ειχε σκισει ολους ακομα και μεγαλες μηχανεσ που ηταν στην πορεια, παντα πρωτος ο μπαρμπας, η διαδρομη ξεκινησε απο την καβαλα πηγαμε παρανεστι εκει σταση για χεκοθραση σε ενα ομωρφο μερος για καφεδακι ολο πρασιναδα εγω ειχα καει απο τον ηλιιο και μου ωαζαν αντηλιακο, απο εκει φευγουμε και παμε προσ κατι βουνα εχασα την μπαλα, δεν ηξερα την διαδρομη απλα ακολουθουσα τους αλους πολα στροφιλικια και δεδομενου οτι δεν ειμαι καλος στησ στροφες εμεινα τελευταιος, ειχα για βοηθεια τον αδερφο ενωσ απο την παρεα με ενα 900 hornet ακολουθοθσε απο πισω για να μην χαθω, γυρισαμε απο τα χωρια, δυσβατο , μακρυχωρι, γραβουνα και καναμε αλη μια σταση για μαμ και στο τελος στην επιστροφη μια στον χρυσανθιδη για παγοτο , απο εκει ο καθενασ εφευγε μονος του για το σπιτι του, βγηκαμε φοτο αναμνηστικες που υπαρχουν στη fb και περιμενουμε την καινουρια μας περιπετεια, λεγανε για σεπτεμβρη τον γυρο της θασου αλα τελικα δεν εγινε ακομα..

Υ.Γ δεν ξερω πως ανεβαζω φωτογραφιες εδω μου ζηταει διευθυνση στο νετ τις εχω αποθηκευμενες στο pc...

Υ.Γ2 αν και το μηχανακι το δικο μου ειναι υγροψυκτο μετα απο 200κμ πορεια μου εκανε κατι τρελα με σβησηματα αυτο γιατι καποιος ειπε οτι τα αεροψυκτα ζεσταινωνται ευκολα.....

Edited by makhst_crypton13
kati jexasa
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπερα σας, εγω εχω αρκετα ταχιδακια με παπι μιας και τα περισοτερα απο τα μηχανακια μου ηταν παπια..και ακομα παπι εχω τωρα, το πιο προσφατο ταξιδι ειναι το καλοκαιρι που μας περασε, εγω με crypton x, ο κολητος μου με ενα kawasaki 125 και ακομα ενας μπαρμπας με ενα 125 που ηταν ο πιο κορυφαιος διοτι ηταν μαζι με τη συζηγο και οι 2 αρκετα κιλα αλα το παπι αν και κινεζικο μας ειχε σκισει ολους ακομα και μεγαλες μηχανεσ που ηταν στην πορεια, παντα πρωτος ο μπαρμπας, η διαδρομη ξεκινησε απο την καβαλα πηγαμε παρανεστι εκει σταση για χεκοθραση σε ενα ομωρφο μερος για καφεδακι ολο πρασιναδα εγω ειχα καει απο τον ηλιιο και μου ωαζαν αντηλιακο, απο εκει φευγουμε και παμε προσ κατι βουνα εχασα την μπαλα, δεν ηξερα την διαδρομη απλα ακολουθουσα τους αλους πολα στροφιλικια και δεδομενου οτι δεν ειμαι καλος στησ στροφες εμεινα τελευταιος, ειχα για βοηθεια τον αδερφο ενωσ απο την παρεα με ενα 900 hornet ακολουθοθσε απο πισω για να μην χαθω, γυρισαμε απο τα χωρια, δυσβατο , μακρυχωρι, γραβουνα και καναμε αλη μια σταση για μαμ και στο τελος στην επιστροφη μια στον χρυσανθιδη για παγοτο , απο εκει ο καθενασ εφευγε μονος του για το σπιτι του, βγηκαμε φοτο αναμνηστικες που υπαρχουν στη fb και περιμενουμε την καινουρια μας περιπετεια, λεγανε για σεπτεμβρη τον γυρο της θασου αλα τελικα δεν εγινε ακομα..

Υ.Γ δεν ξερω πως ανεβαζω φωτογραφιες εδω μου ζηταει διευθυνση στο νετ τις εχω αποθηκευμενες στο pc...

Υ.Γ2 αν και το μηχανακι το δικο μου ειναι υγροψυκτο μετα απο 200κμ πορεια μου εκανε κατι τρελα με σβησηματα αυτο γιατι καποιος ειπε οτι τα αεροψυκτα ζεσταινωνται ευκολα.....

 

 

:clap: Πάντα όρθιοι. . .

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...